sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (111)
 • oylar (19)
 • medya (2)

111. clinique'in günlük kullanım için çok uygun olan maskarası. kirpikleri oldukça belirginleştirip tek tek ayırıyor kat kat uygulasanız da topaklanmıyor. verdiği hacim bence günlük olarak yeterli fakat çok kalıcı bir maskara değil birkaç saat sonra gözün altına bulaşma yapmaya başlıyor.

12 kasım 22:42

4

110. kendisini yeni deneyimleme imkanı bulduğum maskara.

bir kere bende kesinlikle dökülme , akma kokma yapmadı. günlük olarak çok rahat kullanabileceğiniz bir maskara.

eğer bir maskaradan beklentiniz tek tek ayırması ve uzatması ise çok memnun kalırsınız. kirpikleri tek adımda hemen tek tek ayırıp uzatıyor. ancak ben hacim verdiğini düşünmüyorum. ama üstüne hacim veren başka bir maskara geçebilirsiniz.

benim gönlümü fetheden özelliği ise çok kolay çıkıyor olması oldu. ılık suyla bile yıkasanız azıcık uğraşla çıkarabilirsiniz.

kısacası günlük kullanımda son derece memnun kalabileceğiniz özel günlerde ise hacim veren bir maskara ile desteklendiğinde harikalar yarabilecek bir maskara.

26 ekim 13:06

109. Bir alışverişim esnasında seyahat boyunu göndermeleriyle tanıştığım şu ana kadar denediğim en güzel maskara. Kirpikleri birbirine yapıştırmaması tüm kirpiklere ulaşıp taraması asla dökülme yapmaması ile gönlümü fethetti. O kadar uzun bir süre kullanmıştım ki kurumamasına çok şaşırmıştım. Daha sonra da diğer birçok maskara denememe rağmen ona geri dönüş yaptım. Eğer ki kirpiklere ağırlık yapmadan tek tek ayırıp taraması ise rimelden beklentiniz tavsiye ederim. 

26 eylül 20:21


108. Bayılarak kullandım. Bitmesine rağmen hala şişesini atmadım çünkü kirpiklerimle en uyuşan fırça kendisine aittir efendim. 

26 eylül 02:13

107. Kullandığım ilk maskara, gözümün bebeği gönlümün çiçeği olan maskara. Bu maskaranın ilk tüpünü kullandığım zamanlar tabi çok makyajdan anlamıyorum o sıralar, herhangi bir maskara diye düşünüyordum. Sonra hayatıma başka başka bir sürü maskara girdi ve hep sonunda buna döndüm. Böyle nasıl anlatayım bu maskarayı kullanınca kendimi eve dönmüş gibi hissediyorum.(sanırım hayatımdaki duygusal boşluğu bununla kapatmaya çalışıyorum :()

Neyse çok uzattım, waterproof olmadığı için gün sonuna doğru hafif akmakla beraber inanilmaz kolay çıkıyor gözden ve bu özelliğine bayılıyorum. Sadece suyla yıkayarak bile çıkarabilirsiniz nerdeyse. Ve bir güzel özelliği daha, asla gözü irrite etmiyor kaşındırmıyor ağırlık yapmıyor. Bir keresinde bu maskarayı sürerken elim kaydı ve gözümün içine girdi. Tüm gözümün içi simsiyah maskara olmuştu deli gibi korktum birşey oldu diye ama gözümü yıkadım ve bırakın tahriş olmayı gözüm kızarmadı bile.. Tüm bunların dışında güzel volume veriyor tek katta. İki kat sürünce de çılgınlar gibi topaklanmıyor.

Fiyatına gelecek olursak benim clinique ten hep aldığım bir kaç tane ürün var happy parfüm gibi. Onlarla birleştirip kampanyaları kovalayarak alıyorum şuana kadar gayet uygun fiyatlara geldi zaten hep küçük boyunu hediye olarak gönderiyorlar onlar da baya gidiyor..

25 eylül 23:48

5

106. Denediğim en başarılı maskara. Oldukça hafif, kirpiklerde hiç ağırlık yapmıyor. Kat kat sürülünce kirpikleri birbirine yapıştırmıyor.Vee en güzeli dökülme yapmıyor ki benim en çok korktuğum durum bu zira rimelini temizlemediği için göz kapağının altında rimel tozları biriken kadına dönmekten korkuyorum. 

1 ağustos 18:16

5

105. arkadaşımın hediyesi olarak küçük bir setin içinde gelmişti. boyutu çok hoşuma gitmişti. küçük çanta içine at çık. doğal duruşlu oluşu fena değil. eğer siz de aşırı makyajlı görünmek istemediğiniz zamanlar bir ürün arıyorsanız o ürün bu olabilir. hatta siyah yerine kahverengi olsaydı daha da hoşuma giderdi.

18 temmuz 00:13


5

104. Çok beğendiğim uzun ve az buldugum kirpiklerimi gür gösteren maskara. Fakat işsiz bir insan bütçesine göre pahalı olduğundan bitince bir daha kullanamadığım üründür. Kısmet atamaya inşallah .

11 haziran 00:14

103. ucuz denilemeyecek 70 küsür liralık fiyatına karşılık gayet güzel iş gören rimel. cilinique markası şahsen bana güven veriyor. alerjisi olanlara tavsiye edilir.

10 haziran 17:13 16 eylül 00:58

102. Bende kafa karışıklığı yaratmış bir ürün. şöyle ki, günlük kullanım için uygun, kirpikleri temiz gösteren, doğal görünümlü ve kirpiklere ağırlık yapmayan bir maskara bu. waterproof olmayan bir maskaraya göre de kalıcılığı çok çok iyi. ben genelde eyeliner sürmeyeceğim, sadece maskara süreceğim günlerde kullanıyorum ki makyajı silmeden direkt duşa girebileyim. çünkü en kolay yıkanarak çıkıyor, silerek temizlemek için pek uygun bir maskara değil.

ancak benim sıkıntım bambaşka. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı bilmiyorum. silerek ya da yıkayarak fark etmiyor, temizlediğimde minik minik noktalar halinde gözümün içine doluyor. ve ben onları temiz ve ucu suyla ıslatılmış bir pamuklu çubukla tek tek temizlemek zorunda kalıyorum. gözüme zarar vermekten korktuğum için kullanmayı kestim. bir de lens kullananlar için uygundur yazıyor, lens kullandığımı düşünemiyorum bile. bende setlerin içinden çıkan mini boyları var, benimkilerde mi bir sorun var çözemedim.

10 haziran 12:52 10 haziran 12:55