yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (1)
  • medya (4)

  2. itiraf ediyorum, çok sağlam bir tik tok izleyicisi ve  bronz ten hastası biriyim.

  tiktok'da ingiliz gençlerde benim gibi fake tan'e meraklı olduğu için bu üründen holy grail olarak bahsediyolardı. 

  tabi ben durur muyum? 2020 yazına bronz ve zayıf gireceğim derken sephorada glamglow glowstarter nemlendiricisini alırken bunu da görür görmez özel içerikli kartuşu (benim ki centella asiatica'lı olan) satın aldım.

  öncelikle yukarıdaki girdiye hak veriyorum; cilde inanılmaz renk veriyor, fazlasında turuncuda olabiliriz.  ve bir renkli nemlendiricide tek beklediğim şey eksik: spf.

  ancak zaman içerisinde bu kremin nasıl uygulanacağı ile ilgili bir kaç yol çıkardım.

  gri olan krem, cildin ısısını alarak renk değiştiriyor ve ne kadar ciltte ovuşturursan daha yoğun renk veriyor. yani içerisindeki renk moleküllerini daha çok patlatmış oluyoruz ısıtarak.

  dolayısıyla ben bir fırça ya da sünger ile uygulamayı tercih ediyorum.

  kusursuz bir bronz görünüm ve sulu-dewy cilt görünümü veriyor. tarif edemedim ama sanki duştan az önce çıkmışsınız gibi inanılmaz nemli gösteriyor.

  bu arada mac'de kullandığım fondöten rengi nc13-nc15 arası diyebiliriz.

  yapısı hafif, nemlendirmesi yaz için yeterli sadece.

  kartuşun müthiş etkisini göremedim ancak bb jel gerçekten yaza yakışır bir bronzluk sağlıyor. tabii o yaz gelirse :)

  özetlemek gerekirse:

  kötü yanları: iyi uygulamak lazım aksi halde parça parça duruyor. spf yok.

  iyi yanları: cilde sağlıklı bir ışıltı katıyor (bu sim gibi değil de su gibi diyelim.) bronzluk seviyesi arttırılabilir. sivilce yapmadı.

  ilgili medya:
  3
  29 mart 16:32

  5

  1. clinique'in id kartuşları ile beraber kullanılabilen bb kremi. ben aha ve bha içermediğinden yaşlanma karşıtı mor kartuşlusunu edindim. mor kartuşta retinol içeriği de yok, aktif içeriği whey proteiniymiş. genel olarak canlandırma hedefli turuncu kartuşun tercih edildiğini gördüm ancak turuncu kartuşta hem aha hem bha var ve bence gündüz kullanıma uygun değil.

  bb kısmı bildiğiniz gri bir krem, yüze sürünce çok hızlı bir şekilde yüzün rengini alıyor. ürün aşağıda belirteceğim üzere çok güzel olmakla beraber deli gibi koyulaşıyor. gördüğüm videolarda genellikle aryan youtuberlar denemiş ve ciddi anlamda oksitlenme yaptığı için kullanamadılar. Ben almaktan çekinmedim çünkü nc35 civarıyım ve fondötenin açık durmasındansa koyu durmasını tercih edenlerdenim. ayrıca günlük güneş kremi kullandığımdan fondötenler genelde bende açılma eğilimindedir. neyse bu ürün deli gibi koyulaşıyor ve ciddi bir bronzluk veriyor. esmer olduğumdan bu benim için bir sorun değil ancak ciddi beyaz tenli biri için büyük bir ton farkı olabilir diye düşünüyorum. reklam yüzü nasıl Emilia Clarke oldu anlamış da değilim.

  gel gelelim ürün çok güzel, asla yüzde makyaj olduğu anlaşılabilecek bir ürün değil, kapatıcılığı face&body'den daha az ama çok ciddi sağlıklı, nemli bir cilt sonucu veriyor. yüzünüze renkli nemlendiriciden ziyade bir jel sürmüşsünüz gibi, zaten jel sürüyorsunuz. gün içerisinde yağlansa da bu bir fondöten yağlanması değil, yüzün kendi normal yağlanması ki asla rahatsız edici durmuyor. bu arada ben bu tip ürünleri tamamen pudralamayı sevmiyorum çünkü verdikleri glass skin canlı efekt ortadan kalkıyor. allık gibi toz ürünler ise, hafif ıslak yapısı olduğundan ciltle öyle bir bütünleşiyor ki çok doğal durmaya başlıyor.

  clinique id kartuşları ve nemlendiricileri ciddi anlamda yararlı içerikleri olmaması sebebi ile genel olarak eleştirilen ürünler, kartuşu taktım çok fayda bekliyorum diye düşünmemek gerek.

  elle ve fırçayla gayet rahat uygulanıyor(gizlinot: jel ve ince olduğundan sünger için çok ideal olmayabilir) ve kalıcılığı iyi çünkü zaten kapatmıyor. içerisinde spf yok ama altındaki güneş kremleri ile de hiçbir sorun yaşamıyor. Kısacası teknik anlamda çok az pigment karıştırılmış bir nemlendirici ama kulvarında 1 numara diyebilirim, çünkü renkli nemlendiriciler ve bb'ler her zaman makyaj makyaj ve kalın durmaya müsaitken bu ürün nemlendiricinize çok az fondöten eklemişsiniz gibi bir efekt veriyor. tabi bunu evde de yapabilirsiniz, illa bu ürünü alacağım diyemeyiz.

  genel olarak esmerler ve face&body tarzı fondöten sevenler için çok ideal bir ürün.

  ilgili medya:
  1
  27 mart 09:59 27 mart 10:11