sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • oylar (7)
 • medya (1)
4

12. clinique'ten bunu ve beyond perfecting foundation + concealer ürününü kullandım. ikisini kıyaslamak gerekirse bu yapı olarak ciltte daha hafif hissediliyor. yüzde daha doğal duruyor. kapatıcılığı beyond perfecting'ten düşük ama sheer bir fondöten de değil. beyond perfecting giysilere, telefona vs daha geçen bir ürün ama bu da hiç geçmeyen bir ürün değil. ilginçtir normalde kimyasal güneş koruma maddeleri cildimde sivilceye yol açar, onları içeren fondötenler de, bu fondötende kimyasal güneşten koruyucu olmasına rağmen bir problem olmadı.

bitişi çok mat değil ama parlak da değil. ikisinin ortası bence. maalesef clinique türkiye distribütörü tüm renkleri getirmediği için bana uyan renk yok ama seyahat boyu falan denk geldiği zaman fondöten renk açıcıyla seve seve kullanıyorum.

14 temmuz 15:57 14 temmuz 15:58

11. Bende de bunun silk olanı var, aynı serinin ismi güncellenmiş versiyonu mu yoksa farklı bir seri mi bilmiyorum ama yine de yazayım, bence pek çok sorunu var çünkü. Öncelikle koku meselesi. Evet, yoğun, ilaç gibi, güneş kremi gibi bir kokusu var ve bütün gün geçmiyor o koku. İkincisi, burnumun üstünde mutlaka pütürlü duruyor, oradaki siyah noktacıkları kapatmak bir yana daha da belirginleştitiyor sanki. Nemli bir bitişi var uzaktan güzel duruyor ama yüzüme dokununca yapış yapış ve bir süre sonra yağlı gibi parlamaya başlıyor. Bende üç küçük seyahat boy şişe var, çeşitli alışverişlerimde hediye geldi. Her kullandığımda bunları yaşayıp hadi bitireyim diye yine şans veriyorum ama sonuç hep hüsran. Para verip almayı düşünenlerle paylaşmak istedim.

28 haziran 11:39

10. son iki yıldır silk makeup broad spectrum spf 15 versiyonunu kullandığım bebeğim. clinique'in sitesine üye olunca ilk alışverişimden önce (işsizlikten) "cildini keşfet" tadında anketimsi sekmelerin falan hepsini doldurdum. siparişin yanında 15 ml'lik silk ivory rengi hediye geldi. aman tanrım! yıllardır kaç satış danışmanı önerisiyle kaç fondöten deneyip böyle bir renk uyumu bulamamıştım. cuk!

"kendi cildin ama daha kusursuzu" diye bir tabir kullanılır ya işte benim alerjik karma cildime bu fondöten uydu. net orta kapatıcı; istersem su bazlı nemlendiriciyle seyreltebiliyorum, istersem ilk kat oturduktan sonra ikinci katı geçip tam kapatıcılık sağlayabiliyorum ama genelde kendi başına tek kat kullanıyorum.

ciltte sıfır ağırlık, maskeleşme yok ve bitişi gerçekte temiz nemli kusursuz ten gibi, çok mat ya da fazla parlak değil.

6 mayıs 02:25


9. İnce ve katman katman yapısı olmayan bu fondöten ciddi lekeleri olmayan ve daha doğal bir görünümden yana olan makyaj severlerin beğeneceği bir ürün olur diye düşünüyorum. Yüzüme nemlendirici uyguladıktan bir 15 dakika sonra fondöteni sürüp pudrayla burun kenarlarımı ve t bölgesini sabitliyorum. Sürüldüğünde çizgilere dolmaması da büyük bir artısı.

16 nisan 16:24

4

8. Yaptığım bir alışverişte tek kullanımlık olarak 08 silk canvas renginin numunesi gelmişti.renk tam oldu cildimle çok güzel bütünleşti.yapısı mat ama öyle donuk değil çok doğal duruyor,yağlanma ve telefona bulaşma yok.double wear bitince alırım ben bunu dedim ama bir şeyi atlamışım kokusu! 4 saat kaldı yüzümde o kokuyu sürekli aldım böyle yağlı güneş kremleri gibi kokuyor.eşim bile kokuyu aldı sen kuşadasındaki  gibi kokuyorsun diyor.koku hassasiyeti olanlar denemeden almasın.

15 nisan 19:40

7. çok beğendiğim,doğal duran ve oksitlenme yapmayan bir fondöten.

13 nisan 14:51

2

6. Yaptığım bir alışverişle birlikte firma mini boylarından hediye etti, ben de son 3 seyahatimde bu ürünü kullandım. Orta düzey bir kapatıcılığı var, cildim karma / yağlı olduğu için üzerinden mutlaka pudra ile geçmem gerekiyor. Ürün gözeneklere dolmuyor, ben de sivilcelenme yapmadı ve aydınlık bir bitişi var. satın alır mıyım bilmiyorum ama hediye gelirse memnuniyetle kullanırım.

28 mart 2017 11:37


5. ince ve hafif yapısına rağmen orta örtücülük sağlayan rahatça tavsiye edebileceğim bir fondöten.

çok kuru cildiniz varsa matlığı biraz rahatsız edebilir ama normal ve özellikle karma ciltlerin çok çok seveceğini düşünüyorum.

duruşuna tam mat diyemem gerçi, kendi cildiniz gibi duruyor. (gizlinot: mat olsa duramazdım:))

clinique fondötenleri oksitleniyor diye aklımda kalmış (gizlinot: even better mesela) ama bu versiyonunda o yok. telefon ekranına falan da bulaşmıyor.

buğday tenliyim, vanilla renk ve altton vs itibariyle iyi duruyor. tester seçmeli bir alışverişte şans verilebilir. ben de o şekilde büyük boya geçmiştim.

15 aralık 2016 11:24

4. Canım fondötenim. Benim bir fondötenden öncelikli beklentim doğal bitişli olması yüzde maske gibi durmamasıdır. Bu fondöten hem güzel, doğal hem de mat bir bitişe sahip hem de aşırı olmasa da benim için yeterli seviyede kapatıcılığa sahip. Böylece hem günlük makyajımda hem de özel bir gün için makyaj yaparken bu fondöteni kullanabiliyorum. Ayrıca oil-free yani yağsız bir fondöten ama yağsız bir fondöten olmasına rağmen ciltte kuruluğa sebep olmuyor. Ben bu fondöteni kullanmadan önce makyajımı yaptıktan birkaç saat sonra alnımda yağlanma sorunu yaşıyordum ve sürekli lavaboya gidip T bölgemi pudralıyordum. Ama artık böyle bir sorunum kalmadı. Makyajımı yaptıktan saatler sonra bile T bölgemde yağlanma olmuyor diyebilirim. Bir de fiyatı çok hesaplı olmasa bile beni 5-6 ay idare ediyor bir şişesi. O yüzden fiyat performans açısından çok çok başarılı bulduğum bir fondöten. 3.şişesini bitirmek üzereyim bu fondötenin ve biter bitmez yeni bir şişe daha alacağım.

10 temmuz 2016 21:29

3. Kuru cildimde bazsız, nemlendiriciyi atlasam bile iyi duran fondöten. Maalesef renk skalası yetersiz, 01 petal rengini yetersiz mağaza ışıklarında almıştım, cildime çok koyu ve turuncu geliyor, sadece evde deneyebildim, henüz hiç sürüp dışarı çıkamadım. Kendisinden umudu kesmedim, bronzlaşırsam olur belki diye hala elimde tutuyorum.

8 temmuz 2015 14:33