4.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (6)
  • medya (3)

11. bioderma sensibio h2o dan bile iyi olan makyaj çıkartıcısı. bioderma ile göz makyajımı temizlemek için iki kere geçmem gerekiyor birinci temizleme işlemi bittikten sonra. tabii bu diğer temizleycilerde daha da zorlaşıyor ama bu balm çok rahat bir şekilde tüm maskaralarımı+maskara bazımı+göz kalemimi tek seferde çok çekiştirmeye gerek kalmadan rahat bir şekilde çıkarıyor fakat gözüm dışındaki makyajımı balmla silmeyi sevmiyorum gözenekleri tıkayacağından korkuyorum

artıları;

-çok az kullanılıyor

-el yordamıyla makyajı çıkarttığınız için disk pamuğa para vermiyorsunuz

-inanılmaz kolay çıkarıyor özellikle çıkaramayacağı göz makyajı olmayacağını düşünüyorum

-gramaj olarak fazla

-gözde yakma yapmadı bende

eksileri;

-pahalı bir ürün

-gözünüze kaçtığında bir süre bulanık görüyorsunuz

9 ağustos 16:28

5

10. Kullandigim.en iyi makyaj temizleme ürünü. Minicik bir parçası suya dayanıklı rimelimi söküp atıyor. Tertemiz yapıyor cildimi bütün makyajın çıktığını hissedebiliyor ve görebiliyorum. Sivilcelenme ve herhangi bir rahatsızlık vermedi bana. Sıvı olanını da bayıla bayıla kullanıyordum bu balm olanını da bayıla bayıla kullanacağım. Fiyat performans açısından bu performansa bu fiyat az bile diyebilirim. Clinique' ın en sevdiğim ürünlerinden biri.

27 temmuz 18:51

5

9. kullandığım en şahane makyaj temizleme ürünü. yumuş yumuş yapıyor, kullanımı yağdan daha kolay, çok güzel arındırıyor.

27 temmuz 09:08


5

8. Makyajı mükemmel temizleyen clinique’nin makyaj temizleme balmı.yüze sürüldüğünde yağ şekline dönüyor.alt kirpik diplerime sürdüğüm siyah kalemden bile eser kalmıyor.bol suyla durulamak yeterli.cildimde yağlanma ve sivilceye neden olmadı.sadece çok kısa bir süre puslu görüyorum.Clinique alışverişimin yanında 15 ml boyu hediye  olarak gelmişti, tam boyunu almayı düşünüyorum.

Edit:imla.

27 temmuz 08:35 27 temmuz 12:44

7. Makyajı mükemmel çıkartıyor ama ben gözümde yarattığı blur etkisine bir çözüm bulamadım. Gözlerimi bununla ovuşturarak temizledikten sonra (üstüne yüzümü jelle yıkadığım halde) bir süre etrafı buğulu görüyorum.

27 temmuz 05:53

6. Adının hakkını veren ürün. Ne kadar ağır fondoten ne kadar waterproof maskara ne kadar kat kat ruj varsa silip çıkarıyor. Hafif yağlı bir his bırakabilir ama güzelce yıkayınca geçiyor. Cildimde yağlanma yapmadı. 125 ml ligi uzun süre kullanılabilir. Bunun yanında başka makyaj temizleme ürününe ihtiyacım olmuyor.

26 nisan 22:36

5

5. cildinizi kazımadan, tahriş etmeden, çizmeden makyajınızdan arındırmaya yarayan temizleme balmı. bence tüm cilt tiplerinin tereddüt etmeden kullanabileceği bir ürün. çünkü ekstra kurutan veya yağlandıran bir yapısı yok.

elinizi güzelce yıkayın, kurulayın. üründen bir miktar alıp makyajdan arındırmak istediğiniz alanı ovuşturun. (ben önce göz, sonra yüz olarak ilerliyorum.) makyajı eritme işlemi bitince ılık su ile yıkayın. ta daa! makyajınızdan arındınız. suyla birleşince balm formundan yağ formuna dönüşüyor, makyajınızı alıp akıp gidiyor tamamen. suya dayanıklı ürünleri de kolayca çözüyor, yüzünüzü ovuşturduktan sonra aynaya baktığınızda görüyorsunuz bunu. ciltte kalıntı bırakmıyor. köpürmüyor ve parfümsüz. güneş kremlerini de en güzel temizleyen ürün olduğunu düşünmekteyim.

cilt tipim kuru-normal sivilceye yatkın. cildim olumsuz bir tepki göstermedi. sivilceye sebep olmadı. göz yakmıyor, göz çevresini tahriş etmiyor. kıvamı vazelinin daha kıvamlısı. parmak ısınızla birleştiğinde sıcak tavada eriyen tereyağ gibi kayıyor yüzünüzde.

fiyatını hakediyor, bereketli. her gün kullanmadım ama uzun zamandır kullanmama rağmen öyle çok da azalma olmadı. ürün kocaman. bittikçe satın alırım. tüm bu saydıklarımdan ekstra bir özelliği de, seyahatlerde taşımanın rahatlığı. sıvı ürün gibi, aman akacak, aman patlar mı, uçağa alırlar mı derdi yok. at valize uslu uslu durur. makyajla alakalı herkese gözüm kapalı önereceğim ürünlerden biri.

Düzenleme: türkçeleştirme hatası.

ilgili medya:
1
23 şubat 06:12 23 şubat 07:23


4. Clinique'ten yaptığım bir alışverişimde sepete 15ml lik seyahat boyunu ekledikleri temizleyici. Bir süre hiç denemedim, kenara attım duruyordu. Daha sonra tatile giderken makyaj cıkarıcı taşımıyım şunu atayım çantaya da denemiş olurum diye yanıma aldım. Bütün makyajımı nasıl bu kadar iiyi temizleyebilir hayretler içerisindeyim. En dayanıklı maskarayı bile çıkarıyor, gözlerin altında makyaj temizledikten sonra o kurtulamadığımız, ovalamak zorunda kaldığımız siyahlığı asla bırakmıyor. Elimdeki boy bitti, şimdi clinique online'da indirim kovalıyorum. Bulduğum an alıcam <3

6 ocak 10:30

5

3. Evet pahali belki ama dunyanin en iyi makyaj temizleyicisi. Ne goz yakar, ne cildi tahris eder, ne yagli bir his birakir... her sey olmasi gerektigi gibi. Belki goz makyajinda biraz zorlanabilirsiniz ama onun icin de pamuga biraz surup gozde yumusak hareketlerle gezdirmek yeterli olur. Uzerine bir kopuk temizleyici ile yuzu yikadiktan sonra cilt tertemiz hale geliyor. Clinique’in cogu urununu tercih etmiyorum ama bu urun gercekten cok cok iyi.

29 ekim 2017 20:46

2. Hayatımda kullandığım en iyi makyaj çıkarıcı. Nokta.

Yıllarca hem waterproof kalemi / maskarayı iyice çıkaran hem de gözümü irrite etmeyen makyaj çıkarıcılar aradım. Sephora'nın çift bazlısı iyiydi ama gözümü kurutuyor sabaha çakıl taşı gibi çapak yapıyordu. Lancome bifacil irrite etmedi ama aynı şekilde çapak yaptı. Bioderma misel su senin la roche posay benim çeşit çeşit misel sular da denedim. Ya göxümü irrite etti, ya çapak yaptı, ya kirpik diplerimdeki kalemi yeterince çıkaramadı - çıkarmak için göz bölgemi pamukla tahriş etmek istemedim.

Derken lisa eldridge'in yüzüme masaj yapıyorum videosunda bu üründen bahsettiğini gördüm, göz için uygundur diyor olunca sephora'ya gittim önce küçük bir kutuya testerdan koydurdum, bir hafta çeşit çeşit maskaralarla kalemlerle denedim. Sonra gidip bir kutj aldım. Başlarda şüpheciydim, gözlerimin üstünde ovuşturup misel suyla çıkarıyordum ürünü ve çözdüğü makyajı. Üstüne bir tur daha misel su geçiyordum ve gözlerim tertemiz çıkıyordu. Sonraları pamuğu komple rutinden çıkarmak için bu balmı suyla durulamaya başladım. Şüphecilik ya, gene misel suyla geçtim acaba suyla da temizleniyor mu diye -temizleniyor vallahi.

Göz çevremde milia yapmıyor, tahriş etmiyor, irritasyon yok, çapak yok. Pamuk kullanmam gerekmiyor, sürtünme yok tahriş yok. Ve her tür makyajı kusursuzca çıkarıyor.

Tek eksisi kullanirken biraz pis geliyor. Şöyle ki, mesela göz kapaklarıma koyup kirpiklerimi ovuşturuyorum. E her tür makyaj malzemesi balmla karışarak yanaklarıma iniyor. Oysa maskara yanak derisiyle temas etsin diye formülize edilen bir şey değil. Acaba gözeneklerimi tıkıyor mudur gibi bir konu doğuruyor mesela. Veya gözümü bu kadar çorba yapmam acaba gözüme zarar verir mi, mikrop falan kapar mıyım acaba diye bir korku yok değil.

Gelgelelim 1 aydır her gün kullanıyorum ve süper bir şey. Henüz korkularımın hiçbiri realize olmadı çok şükür.

Hatta scrub kullandıktan sonra cildimi rahatlatmak için de kullanıyorum bunu, masaj yapıyorum iyice sonra suyla yıkayıp kil maskesi yapıyorum. Güzel bir yumuşaklık-nem dengesiyle kapatıyorum cildimi.

Makyaj çıkarıcı arayışımı sonlandırdı diyebilirim.

9 nisan 2017 18:27