yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (300)
  • medya (33)

  300. Bir ofis arkadaşımın test yaptırmasıyla insan turnusolu oldupunu düşündüğüm salgın. Sayesinde pembe insanların siyah kalpleri olduğunu öğrendik. 

  X insanı: birşey olmaz inşallah, dua edelim, yapabileceğim birşey var mı? 

  Y insanı: öfff ya bana da bulaştıysa, evinde otursaydın ya be, gerizekalı adam (sanki insanlar taşıyıcıyken durumlarını biliyorlarmış gibi)

   

  Hayır en çok üzüldüğüm konu test yaptıran insan da ofiste masasından kalkmayan, kimseye bir zararı olmayan,  evden işe aracıyla gidip gelen yaşlı biri. Bilerek isteyerek sosyalleşerek kapmış olamaz, biriyle yakın mesafe ileişki kurması düşük ihtimal ve yaşı itibariyle hayati risk grubunda. 

  Acı olan şu ki bizim ofiste x insanı yokmuş dostlar..

  bugün 00:16

  299. Flu tvden ilker canikligil covid olduğunu açıklamış.

  bugün 00:06

  298. (link: https://maske.epttavm.com/ epttavm) adresinden ücretsiz maske dağıtımı yapılıyor. (link: https://twitter.com/ekrem_imamoglu/status/1246829044236238850?s=21 ekrem başkan) onaylı olduğu için değerlendirilebilir.

  dün 19:39


  297. maske takma zorunluluğu yüzünden iyice gerilimli hale gelmiş durumda. markete giderken ürperiyorum resmen. piyasada maske bulmak neredeyse imkansız durumda. oturdum ben de kendim yaptım.

  eğer evde yapmak istiyorsanız hangi tür kumaşların ne kadar filtreleme yaptığını açıklayan (link: https://oncecouponatime.com/tr/inshopping/ev-yapimi-maskeler-bizi-virusten-koruyabilir-mi şu makaleye) göz atabilirsiniz.

  burada en hayati konu kullanacağınız malzeme ve maskenin yüzünüze tam oturması . yoksa hiçbir işe yaramaz. maske takma-çıkarma olayı zaten başlı başına önemli. çünkü elinizi yüzünüze değdirme riskini artırıyorsunuz.

  dün 18:05 dün 18:14

  296. duvarlar üstüme üstüme geliyor süslüler. derslerime çalışamıyorum vizeler kapıda.. ailemden uzakta yaşıyorum ve bu karantina döneminde erkek arkadaşımda kalıyorum yüzde doksan keyifli tabii ama tahmin edersiniz 7/24 birlikte olunca arada sürtüşmeler oluyor. o zamanlarda daha zor.

  4 nisan 21:37

  295. Bu salgın döneminde de en çok zorlandığım şey çalışmak oldu.normalde evde oturöayı hiç sevmem, çalışmayı da çok seviyorum ama bu dönemde sadece evde kendimi rahat hissediyorum ve işe de kendimi yeterince veremiyorum.artık kendim için değil evde 60 yaş üstü annem babam vAr onlara bulaştırmaktan korkuyorum. dönüşümlü çalışmaya başladık en azından iş arkadaşlarımla dibdibe değiliz ancak yine de insanlarla teması olan bir iş kolunda çalışıyorum.

  4 nisan 18:22

  294. nano maske diye satılan ve aslında tekstilcilerin ellerindeki standart kumaş ile yaptıkları bir işe yaramayan maskelerin elde ele gezmesiyle ilgili bir (link: https://twitter.com/altansancaryan/status/1244985416404676608 tweet) floodu gördüm twitterda. böyle güvenilmez ürünleri takıp riske atmayın kendinizi derim. insanlara sahte bir güvenlik hissi verip, risk ortamını arttırmaları da ayrı bir olay.

  4 nisan 18:17


  293. Artık maske takmak da zorunlu olduguna göre, hangi maskeyi takmamız gerektiği hakkında yalan yanlıs bilgileri bir kenara bırakarak; en doğru seçimi yapmalıyız. Fiyat, yarar ve koruyuculuk açısından en yararlı maske; cerrahi maske dediğimiz maskeler. Bu maskeler sürekli kullanımda 4 saat koruyuculuk saglıyor. Sonra atmanızı öneririm çünkü uygun şartlar altında herkesin temizleyebilecegini düşünmüyorum

  ilgili medya:
  1
  4 nisan 14:38

  292. Nano maske adıyla satılan siyah maskelerle ilgili her yerde uyarı yapmalarına rağmen satışının buraya kadar düşmesinden dolayı uyarmak istedim. Bakanlık bu şekilde piyasada olan hiçbir maskenin onayını yapmadığını açıklamış olmasına rağmen fotoğrafın ucuna x onayına, y onayına sahip diye ibareler ekleniyor. 

  Olayı ayrıntılı şekilde okuyabileceğiniz biz tweet serisi (link: https://twitter.com/altansancaryan/status/1244985416404676608?s=21 Link )

  Edit * bahsedilen maskeler AliExpress üzerinde 2 TL civarı komik bir fiyata satılıyorlar. Böyle bir maskeyi tekrar tekrar kullanıp kendinizi ve çevrenizi tehlikeye atmayın. 

  ilgili medya:
  2
  4 nisan 03:30 4 nisan 03:55

  291. İstanbul'daki sayıları gördükçe çıldırıyorum. Ekrem İmamoğlu ne yapıyor diye bir hışım Twitter hesabını açtım, salgın başladığından beri adam resmen papağan gibi 'en azından İstanbul için sokağa çıkma kısıtlaması getirilmeli.' yazıp durmuş. Kimse bahsetmiyor ama bu gece itibariyle sokakta bile 3 adımlık mesafe kuralı var, market vb yerlere maskesiz girmek yasak, bahsedilen büyük şehirlere gıda ve temizlik hariç giriş çıkış yasak. Evinizde kalın. Misafir kabul etmeyin.

  4 nisan 01:23