yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  17. Gerçekten bayıldığım sitedir. İnternette özellikle türk satıcılarda içerik bilgisi bulmak çok zor oluyor her marka sitesinde bu bilgilere yer vermiyor. Bu açıdan ürünü almadan önce içerik kontrol etmek için çok güzel bir yer. 

  17 şubat 11:06

  16. sözlük sayesinde keşfedip çok sevdiğim site. yalnız burda tamamen güvenli olarak gözüken içerikler bile cilt tipi farklılıklarından dolayı ters etki yapabilir, yani içeriği iyi diye iyi gelecek denilemez, bunun için tüm maddelerin ayrıca tek tek cilt tipleri üzerindeki etkilerinin de araştırılması falan gerekir sanırım ama ben genel olarak içindeki ürünlerin amaçlarını ve genel durumunu öğrenmek için mutlaka bakıyorum artık. içerik okumayı da öğretiyor, bakılmalı.

  16 şubat 01:46 16 şubat 01:46

  15. harika bir site. bu siteden kontrol etmeden bir şey almamak en iyisi bence. bir de zamanla site size içerik okumayı öğretiyor. hangi içeriğin irrite edici, hangisinin akne oluşturan içerik olduğunu öğreniyorsunuz.

  26 eylül 2019 16:27


  14. (link: https://www.codecheck.info/hintergrund/kosmetika alternatif site). google çeviri'den faydalanıyorum. diğer yandan renkler sayesinde dili bilmeden de anlaşılması kolay. alternatif ürün arama bölümü de var.

  (link: https://www.codecheck.info/product.search?q=weleda&OK=Suchen örnek bir marka araması.)

  29 temmuz 2018 16:35 29 temmuz 2018 16:37

  13. evde zararlı içerik bulunmayan tek kozmetiğimin beyaz kalıp sabun çıktığı site. bir şey anlamadım ben bu işten.

  15 temmuz 2018 14:51

  12. yeni oluşturduğum rutinin temiz ve akneye meyilli olmadığını öğrendiğim sitedir. aşırı mutluyum sadece yüz yıkama jelim biraz sorunlu bir önceki kullandığımdan daha iyi olduğunu düşünüyordum aslında daha kötüymüş tekrar eskisine döneceğim. teşekkürler cosdna.

  3 nisan 2018 01:51

  11. 1 haftasonu boyunca tek tek tüm markaların nemlendirici kremlerine bu siteden baktım ve bu siteye temiz içerikli tek bir ürün dahi yok. Gerçekten abartı derecesinde buluyorum, ürün temiz olsa akne yapma potansiyeli yüksek akne yapmasa toksisitesi yüksek. Bunun nedeni de şu; işin içine su girince yani su bazlı bir ürün olunca bakteri, mantar ve küflerden korumak için mecburen koruyucu bir bileşen desteği gerekiyor. Su bazlı ürünlerin emülsifiye olup homojen kalması için maalesef bu şart. Yağ bazlı ürünlerde ise buna çok gerek kalmıyor ancak bu sefer de akne oluşumu riski doğuyor. Yani fabrikasyon hiçbir ürün cosdna'ye göre mükemmel olamaz zaten. Genelde koruyucu turunçgil asitleri, bal, meyve asitleri doğal koruyucu fonksiyonu görse de maalesef sentetik bir koruyucu desteği daha gerekiyor aksi halde ürün çabucak kontamine olup bozulabiliyor. Bu nedenle artık cosdna'ye sadece içeriklerin tanımlaması için bakıyorum, koruyucu varsa ne kadar koruyucu olduğuna hepsinin sentetik mi yoksa doğal+sentetik kombinasyonu mu olduğuna bakıyorum. Avrupa ve japonya üretimli kozmetiklere daha fazla güveniyorum çünkü standart güvenli üretim sınırlarını aşmayan iki bölge bunlar. O yüzden cosdna yüzünden cildimize küsmenin anlamı yok bence.

  12 haziran 2017 11:25


  10. bu site içerik araştırma sapığı yaptı beni. artık bir ürün almayı düşününce ya da burada övgü alan ürünler olsun, hepsine bakıyorum hiç işim yokmuş gibi(ybkz: lol). sağolsun sayesinde bütün cilt rutinimi baştan aşağı değiştirip, bilinçlenmiş bulundum. bazı murad'lar ve la roche posay'ler ve daha sayamadığım nicesi full yalan çıktı. öyle ki övgü entrylerinde karşılaştığım; özellikle güneş kremlerinde! tehlike sinyalı 10 üzerinden 9'larda seyreden içerikler görünce, yazanları uyarmak konusunda ikilemde kaldığım durumlar oldu. yukarıda da bi süslünün dediği gibi paramızla zehirlenmeyelim lütfen.

  6 haziran 2017 22:40 6 haziran 2017 22:49

  9. Kimyasal maddelerin ne olduğunu bilseydim de faydalanabilseydim diye düşündüğüm güzel bir kalite kontrol sitesi.

  20 temmuz 2015 09:55

  8. bir ürün almadan evvel mutlaka bu siteden girip içerik kontrolü yapın. neye para verip vermeyeceğinizi neyin zararsız neyin zararlı olduğunu bi sorgulayın mutlaka. kesinlikle mükemmel bir site. aldığım her şeyi teker teker sorgulayıp çöpe atacağım.

  20 temmuz 2015 09:45