0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar ()
  • medya (0)

5. Sivilce tedavisi yeni bitmiş biri olarak cildim normalden kuruya dönük. İçeriği temiz ve yüzde ağırlık yapmayan bir ürün ancak kontrollü kullanılması gerekiyor. Çünkü ufak bir miktar tüm yüze yetiyor ve fazla gelirse de sıvı bir formda olduğu için yüzü pasparlak yapabiliyor.

Ne kadar doğru bilmiyorum ancak günlük hayatımda cilt makyajı yapmadığım için güneş kremi altına-üstüne farketmeksizin günde birkaç kez uyguluyorum aklıma geldikçe, nemlendirmesinden memnunum.

Ben henüz deneme fırsatı bulamadım ancak emildikten sonra dahi yüzde kadifemsi bir bariyer oluşturuyor ve bu bariyerinde iyi bir cilt makyaj bazı olabileceği kaanatindeyim.

Göz çevresine uygulanıp uygulanamayacağı konusunda ise ne yazık ki bir fikrim yok, gelişigüzel tüm yüze uygulamanın şimdilik bir zararını görmedim.

3 haziran 04:10

4. Hayatımda kullandığım en güzel nemlendiri krem.

Cosmed markasının bende yeri ayrı. Kullanıp da cildime kötü gelen bir ürünü olmadı. Hayvanlar üzerinde deney yapmaması ise benim için eeen büyük artı!

Cildim yağlıdan karmaya dönük. Açıkçası ben son iki seneye kadar yağlı cilde sahip olanların nemlendirici kullanması gerektiğini bilmiyordum. "Cildim zaten yağlı bir de krem mi süreceğim beee" diye atarlanıyordum. Her cilt tipinin bir nemlendiriciye ihtiyacı varmış. Önemli olan uygun nemlendiriciyi bulmakmış.

Vücudumdaki ruhsal ve fiziksel her değişime anında sivilce çıkararak tepki verdiğim için her ürünü cildime süremiyorum. Korku içinde sivilce çıkacak günü bekliyorum. Bu kremde sivilce çıkma durumu da olmayınca "işteee bebeğimmmmm" dedim. VE ÇOK SEVDİM!

Kremi sabahları temiz yüze sürdüm ben. Az miktar alıp cildime yedirince iyice sıvı bir form alıyor ve bir tabaka gibi cildi sarıyor. Böylece makyaj için pürüzsüz bir zemin de oluşturuyor. Eğer kullandığınız ten ürününün kuru durmasından şikayetçiyseniz bu krem onu da hallediyor. Cildiniz kremi güzelce emse bile parlak bir görünüm hep kalıyor.

Kremin içeriğinde paraben yok. Benim cildim (özellikle T bölgem) gün içinde çılgınlar gibi yağlanmasına rağmen bu kremi kusmadı. Dediğim gibi tabaka şeklinde cildi sarıyor. Gerginlik ya da yapış yapış bir his vermeden yapıyor hem de bunu.

Şu an kullandığım nemlendirici bitince tekrar buna döneceğim. Elimdeki ürünleri bitirmeden alıp israf-girl olamam sorii!!

Cildi kuru olanlar ise yeterli bulmayabilir nemlendirmesini. Eğer gece yatarken güçlü bir nemlendirici sürerseniz sabah günlük kullanımda kuru cilde sahip olanların da işin görecek bir ürün.

23 mayıs 17:33

3. çene bölgemde çıkan pütürlükler yüzünden dermatoloğa gittiğimde cildimin çok kuru olduğunun söyledi ve bu kremi tavsiye etti. kullandığım ilk dermokozmetik ürün buydu.

benim kuru, hassas ve alerjik cildime çok iyi geldi, daha sonra 3 tüp daha bitirdim. cildi epey nemlendiriyor ve üzerinde bir film tabakası oluşturarak nemi kaybetmesini de önlüyor. doktor bana içeriğinde çinko olduğu için tavsiye etmişti. nemlendirmesi kuru ve karma ciltler için epey yeterli gelecektir ancak benim cildim kurudan aşırı kuruya dönük olduğu için altına yoğun bir nemlendirici sürerek kullanınca aha verimli buldum.

kuru ve alerjik ciltlere iyi geleceğini düşünüyorum, indirimde bulursam tekrar alırım. dahasonra high-end mid-end pek çok nemlendirici denedim ama bundan çok da farklı olmadılar.

11 ocak 22:40


2. Karma bir cildim var ve bazı dönemler yer yer kuruluklar yaşarım sanki nemlendirici yetersiz gelir ve makyaj güzel durmamaya başlar. İşte tam o sıralar cildime ilaç gibi geldi. Sanki cildimin tam olarak ihtiyacı buymuş abartmıyorum. Sabah akşam kullanıyorum ve ciltte duru bir görünüm bırakıyor bende. Sabah kalktığımda cildimin daha aydınlık neme doymuş ve berrak olduğunu görüyorum. Ve ten makyajım daha güzel durmaya başladı bu ürün sayesinde. Make up foreverın ultra hd likit fondötenini yüzümde kuru duruyo diye sevmemiştim, bununla birlikte kullanabilmeye başladım. Cakey görünümden kurtardı beni. Ve bunu yüzümde ağırlık yapmadan başarabilmesi benim için büyük bişey. Böyle giderse baş tacım olur kendisi.

Ayrıca sivilce yapmaması da en büyük artılarından. Tabi bu bende bıraktığı etkiler. Diğer markalar gibi pek reklamı yapılmadığı için değeri bilinmeyen bi ürün olduğunu düşünüyorum. 

19 kasım 2017 23:19

1. Yuze suruldugunde daha sivi bir hal alan boylece de az miktarda alindiginda bile yetebilecek bir nemlendirici. Genel olarak begendim ayni serinin krem peelingiyle kullaniyorum fakat parlak bir bitisi var emilse de kaybolmuyor. Verdigi nemi begendim paraben icermedigi icin de devam ederim gibi gorunuyor

31 ocak 2017 16:34