yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (7)
  • medya (1)
  5

  21. Kullanma sartlarina uyulursa gayet etkili bir urundur. Yalnizca beyaz bas vermis sivilcelerin uzerinde, en az 10 saat kalacak sekilde tutmak gerekir. Iyice yapistirip sagindan solundan acik kalmadigina da emin olun. Bu sekilde iltihabi toplayip bantla birlikte sokmenize yariyor. Iltihabi toplama, kizarma, agri surecleri atlatip direkt iyilesme evresine geciyorsunuz

  14 kasım 22:34

  20. Sivilcelerin içindeki zehiri çıkararak küçülmesini sağlayan patch. En azından benim sivilcelerimde böyle oldu. Krem sürmeye üşendiğim ve neymiş bu diye ilgimi çektiği için (bkz: justinbeauty.net)'ten satın aldım. Tek sefer kullanımda işe yaramıyor. Sonuç almak istiyorsanız iki ya da üç sefer sivilcenin üzerine yapıştırmanız gerekiyor. İnatçı bir sivilcem vardı. İki üç kullanımda içindeki zehiri çekip sivilceyi küçülttü ve kısa bir süre sonra iyileşti. Kötü yanı ise içinde çok varmış gibi görünüyor ama sivilcelerin üstüne birden fazla kullandığım için az geliyor. Tekrar alacağımı sanmıyorum.

  29 eylül 17:09

  4

  19. Bundan 1-2 dene önce (ürünün şimdiye nazaran daha ucuz olduğu dönemlerde) my korea store, Justin beauty, korendy gibi sitelerden alıp 3,4 paket bitirdiğim amacı sivilcenin içindeki iltihabı çekip iyileşme sürecini hızlandırmak olan 3 farklı boydaki yuvarlak, kısmen şeffaf yapışkan bantlar. Kullandığım dönemde ucu çıkmış ya da dayanamayıp oynadığım ve yolduğum sivilcelerde hakikaten yararlı olan ürün. Gece ya da gün içi fark etmeksizin kullandım bazen sivilcem öyle irite edici oluyordu ki aynı sivilcenin tamamen boşalması için 2 bant kullandığımda oldu. Kesinlikle kırmızı ize etkisi yok ama sivilcenin içini tabiri caiz ise emdiğinden dolayı bombesi yok oluyor ve normal süreçte geçmesi yani sönmesi (izden bahsetmiyorum) 2 haftayı bulacak sivilcenin 3,4 günde geçmesini sağlıyor. İltihaplı sivilceler çıkaran birine etkili olacaktır ama sivilceleriniz ucu kapalı sadece kırmızı ise para israfı o tipe hiç etki etmiyor. Bir diğer güzel artısı ise gün içinde dokunup dokunup daha da mikrop kaptırmıyor ya da mikrobu etrafa yaymıyorsunuz, yara bandı gibi. Bu tip bi ürün isterseniz tavsiye ederim çünkü diğer akne pachlerden yarar görmedim.

  1 eylül 14:41


  1

  18. uzun süredir deniyorum kendisini. her türlü farklı şekillerde çıkmış sivilcelerimde denedim. kistik sivilcelerde hiçbir etkisi olmuyor. beyaz ucunu vermiş sivilcelerde ise ben uzun saatler uygulamayı tercih ettim. akşam uygulayıp sabahında çıkardım. sadece şişliğini ve kızarıklığını biraz alıyor onun dışında sivilcede kuruma vs olmuyor. beyaz iltihaplı başı hala duruyor. birkaç kere de sivilcemin beyaz kısmı banda yapıştı ve çıkarırken sivilceyi soydu. yine sıkmak zorunda kaldım. bilemiyorum bu ürüne 35 tl vermek yerine la roche posay duo'yu ya da çay ağacı yağını lokal olarak uygularım. en azından sivilcem kurur. üstüne de niacinamide ya da c vitamini sürdüm mü iz miz kalmaz...

  1 eylül 14:22

  17. Gece yapıştırıp sabaha sivilcenin hepsini emmesini bekliyorsanız uyku saatinizin önemi büyük. Eğer benim gibi 7 saat uyuyorsanız yetersiz bir süre. 10-12 saat bekletirseniz daha kesin bir sonuç alınıyor bilginiz olsun süslüler.

  29 mayıs 19:57

  16. İçerisinde farklı boyutlarda 24 yuvarlak bant bulunduran sivilce söndürücü özellikli bir ürün.

  Kendi tecrübelerimden yola çıkarak ürünün kullanımıyla ilgili şunu söyleyebilirim, bu ürün beyaz ucu görünmüş ve hatta patlamış olan sivilcelerin üzerine yapıştırılmalı. Böylece durduğu süre zarfında içindeki her şeyi emip küçültüyor. Beyaz noktası dahi görünmeyen sivilcelerde ise hiçbir işe yaramayacaktır.

  Şu sıralar fiyatı 35 liraya çıkmış bulunuyor. Bu fiyata alınır mı emin değilim ama alsam da öyle her sivilceye kullanamazdım herhalde.

  28 mayıs 22:27

  15. deri yüzeyinde baş gösteren sivilceleri bir gecede söküp atma vaadiyle pazarlanan cosrx'in en zayıf bulduğum ürünü. öyle akşamdan bandı yapıştırdım, sabah kaldırdım bir de baktım ne göreyim sivilcem kuş olup uçmuş dedirtecek bir etkisi yok. zaten sivilceler için çözüm olan hiçbir ürün mucize yaratmıyor. üründen biraz olsun fayda görebilmek için mutlaka sivilcenin yüzeye çıkmış olması gerekiyor. öyle sivilce çıkacak gibi olduğunda yapıştırayım, sabaha da sivilcem sönmüş olarak uyanayım şeklinde de etki göstermiyor.

  peki bir şekilde aldık bu bantları, ne yapacağız derseniz bence en önemli faydası elle teması engellemesi. her ne kadar dikkat edersek edelim sivilcelere gün içinde bir şekilde dokunuyoruz. bu da iyileşme sürecini geciktiriyor. bu bantlar varken eliniz değse bile dokunmadığınız için, daha da yayılıp büyümesini engelliyor oluşunu sevdim ben en çok. yoksa daha fazlasını beklememek lazım

  28 mayıs 22:20


  4

  14. regl dönemimde çıkan 2 uçsuz kistik sivilcenin bir gecede ucunu çıkarttı. sökerken de ucu da söküldü ikisinin de, irini sıkmak zorunda kaldım. memnun kaldım ben bayağı, elimin altında hep bulundururum.

  28 mayıs 21:22

  13. geçenlerde soru cevap aparatında bir süslüye önerdim buraya da yazayım dedim :3 naturally serein'in kanalında görmüştüm ayrıntılı yorumlamıştı zaten kendisi. ben de deneyip onaylamış oldum. kistik, ağrılı sivilcelerde etkisini bilemiyorum ama regl dönemini sivilce açısından boş geçirmeyen süslülere tavsiye ederim. (gizlinot: benim burnumda hep bir tane çıkar mesela sağolsun) geceden çıkmak üzere alarm veren bölgenin üzerine yapıştırıp uyuyoruz, sabaha hemen sakinleştiriyor, 1-2 gün içinde tamamen geçip gidiyor. ve mutlu son.

  20 mayıs 12:11

  2

  12. Ben normal sivilcelerde neredeyse hiç etkisini görmedim. Ucu çıkmış sivilcelerde bile o kadar etkili değil bence. Ama yağ bezelerimi 3 günde geçirdi. 1.5-2 yıldır benle oldukları ve onları geçirmek için yapmadığım şey kalmadığı için o kadar hızlı bir şekilde geçirmesi bende şok etkisi yarattı. Önce küçüldü ilk gün 2. Gün kalktığımda küçücük bir nokta kalmıştı dokunduğum an elime geldi. Diğeri de 3. Gün çok küçülmüştü elimle koparttım. Sivilcelere kullanmadığım için çok çok uzun süre gidiyor. Aklıma gelmişken bir tane kapalı komedonuma deneyeyim bu akşam güncellerim burayı.

  Edit: Kapalı  komedonuma kullandım bir etki göstermedi.Ucu çıkmış sivilcelerde kullanmaya devam edeceğim.

  20 mayıs 10:42 23 mayıs 21:40