4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (1)
  • medya (0)

2. reddit'te kapalı komedonlarını bununla temizleyen bir kullanıcının yazısı baya viral oldu. (link: https://www.reddit.com/r/SkincareAddiction/comments/7n2wwe/ba_finally_got_rid_of_my_closed_comedones_with/ buradan) okuyabilirsiniz.

bunu gördükten sonra yine de tam boyunu almaya cesaret edemeyip korendy'den sample siparişi verdim ve ikinci pakedi kullanıyorum. kokusu gerçekten kötü. bazen minik minik yakıyor. etkili olduğunu görüyorum. tam boyunu alacağım gibi görünüyor.

3 nisan 16:42

1. öncelikle bu ürünü kullanıyorsanız kesinlikle güneş kremi kullanmaya dikkat etmelisiniz çünkü retinol gibi güneş hassasiyeti yaşatıyor. kendisini 1 yıldır kullanıyorum.

bu ürün benim için softcore retinoldür. cildin üst tabakasını yok edip yeniler. bronzluk, güneş lekeleri, hiperpigmentasyon önler. bir nebze sivilcelere de iyi gelir ama ciddi sivilce sorununuz varsa bha alın daha iyi. ayrıca nem bariyerini tamir edebildiği için aha kuru ciltliler için çok tavsiye ediliyor.(gizlinot: yağlı ciltliler için de tabii) ayrıca ph seviyesi 3.5 gibi bir şeydi yanılmıyorsam. bu da sivilceye yol açabilecek zararlı bakterileri yok eder.

üst deri sürekli yenilendiği için örneğin kışın o kuru deri görüntüsü olmuyor. makyaj daha güzel duruyor. cildiniz doğal haliyle daha canlı duruyor. ama tek başına verdiği bir etki değil. bu üründen sonra kullandığım besleyici& nemlendirici katmanların da etkisi büyük.

aynı zamanda retinolle birlikte kırışıkları yok etme etkisi kanıtlanmış tek ürün aha'dır. ama aha sadece ince kırışıklara etki ediyor. cildim kuru ve gerilmişken alnımda ince bir çizgi olurdu ve 20li yaşlardayım. artık yok. cildi gençleştiriyor. 20'li yaş retinolüdür.

ben bu üründen galactomyces essence'den daha fazla randıman aldım ama galactomyces için hala düzgün bir yorum yazasım yok. hem aha kullanıp hem güneş kremi kullanmaya dikkat eden birinin galactomyces'den alacağı etki az olur. ama bu ürünü 1 yıldır kullanıyorum ve galactomyces'e hala şişenin yarısına gelene kadar süre veriyorum.

ayrıca kullandıktan sonra etki etmesi için başka bir şey sürmeden önce 20 dk beklemeniz gerek. 20 dakikadan sonra > toner > essence > ne varsa rutininize devam edebilirsiniz.

haftada 2 kez kullanıyorum. cosrx'in her ürününden vazgeçebilirim ama bu üründen vazgeçmem. o kadar iddialı konuşuyorum. tabii götüm retinol kullanmaya yiyene kadar geçerli bir durum bu. ama 30'lu yaşlarıma gelene kadar aha ile devam.

19 mart 00:00