sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (3)
 • oylar (1)
 • medya (0)

3. reddit'te kapalı komedonlarını bununla temizleyen bir kullanıcının yazısı baya viral oldu. (link: https://www.reddit.com/r/SkincareAddiction/comments/7n2wwe/ba_finally_got_rid_of_my_closed_comedones_with/ buradan) okuyabilirsiniz.

bunu gördükten sonra yine de tam boyunu almaya cesaret edemeyip korendy'den sample siparişi verdim ve ikinci pakedi kullanıyorum. kokusu gerçekten kötü. bazen minik minik yakıyor. etkili olduğunu görüyorum. tam boyunu alacağım gibi görünüyor.

3 nisan 16:42

2. öncelikle bu ürünü kullanıyorsanız kesinlikle güneş kremi kullanmaya dikkat etmelisiniz çünkü retinol gibi güneş hassasiyeti yaşatıyor. kendisini 1 yıldır kullanıyorum.

bu ürün benim için softcore retinoldür. cildin üst tabakasını yok edip yeniler. bronzluk, güneş lekeleri, hiperpigmentasyon önler. bir nebze sivilcelere de iyi gelir ama ciddi sivilce sorununuz varsa bha alın daha iyi. ayrıca nem bariyerini tamir edebildiği için aha kuru ciltliler için çok tavsiye ediliyor.(gizlinot: yağlı ciltliler için de tabii) ayrıca ph seviyesi 3.5 gibi bir şeydi yanılmıyorsam. bu da sivilceye yol açabilecek zararlı bakterileri yok eder.

üst deri sürekli yenilendiği için örneğin kışın o kuru deri görüntüsü olmuyor. makyaj daha güzel duruyor. cildiniz doğal haliyle daha canlı duruyor. ama tek başına verdiği bir etki değil. bu üründen sonra kullandığım besleyici& nemlendirici katmanların da etkisi büyük.

aynı zamanda retinolle birlikte kırışıkları yok etme etkisi kanıtlanmış tek ürün aha'dır. ama aha sadece ince kırışıklara etki ediyor. cildim kuru ve gerilmişken alnımda ince bir çizgi olurdu ve 20li yaşlardayım. artık yok. cildi gençleştiriyor. 20'li yaş retinolüdür.

ben bu üründen galactomyces essence'den daha fazla randıman aldım ama galactomyces için hala düzgün bir yorum yazasım yok. hem aha kullanıp hem güneş kremi kullanmaya dikkat eden birinin galactomyces'den alacağı etki az olur. ama bu ürünü 1 yıldır kullanıyorum ve galactomyces'e hala şişenin yarısına gelene kadar süre veriyorum.

ayrıca kullandıktan sonra etki etmesi için başka bir şey sürmeden önce 20 dk beklemeniz gerek. 20 dakikadan sonra > toner > essence > ne varsa rutininize devam edebilirsiniz.

haftada 2 kez kullanıyorum. cosrx'in her ürününden vazgeçebilirim ama bu üründen vazgeçmem. o kadar iddialı konuşuyorum. tabii götüm retinol kullanmaya yiyene kadar geçerli bir durum bu. ama 30'lu yaşlarıma gelene kadar aha ile devam.

19 mart 00:00

1. elinde sample'ı var ve ilk kez iki gece önce denedim. cildimi yıkadıktan sonra gelen sample'ı kullandım. 

 bu ürün de tıpkı (gbkz: cosrx natural bha skin returning a-sol) gibi oldukça sıvı, su gibi bir kıvamı var. içerisinde yüzde 7 oranında aha içeriyor. ürün alkol de içermekte. sıvıyı öncelikle en fazla sorun yaşadığım ve alerjik olan bölgeme, yani iki kaşımın arasına sürüp bekledim. herhangi bir yanma ya da kızarıklık olmayınca tüm alnıma, burnuma ve çeneme uyguladım. 20 dakika bekledikten sonra nemlendiricimi ve serumumu sürüp uyudum.  

yüzümde üç çeşit sivilce bulunuyor bu arada. 25 yaşından sonra çıkan yetişkin aknesi/sivilcesi, normal pms dönemlerinde çıkan ufak tefek sivilceler ve seboreik dermatit yüzünden bebek saçlarımın diplerinden başlayarak kulaklarıma kadar yayılan sivilceler. dermatit sivilceleri diğer sivilcelere göre biraz daha farklı işliyor bende. çıktığı yer dikkat çekecek derede kızarıyor, sanki biri derinizi kesiyormuş gibi acıyor ve baş vermiyor. hadi içini boşaltayım dediğinizde sadece su çıkıyor. clindoxly gibi kremler ile geçiyor ama s.d. tekrar eden bir lanet olduğu için o sivilceler de kısa sürede geri dönüyor. 

 yetişkin aknelerim bir süredir yok ama s.d. sivilceleri ve pms sivilceleri vardı yüzümde. sabah kalktığımda s.d. sivilcelerimin bayağı küçüldüğünü ve kızarıklıklarının hafiflediğini fark ettim. pms sivilcelerim hiç yoktu bile. sadece üstlerindeki minik beyazlıklar kaybolmamış, kızarıklıkları bile kalmamıştı. gözlerime inanamadığımı tahmin edersiniz.  bu yüzden o anda almaya karar verdim bu ürünü. tabii nemlendiricim (gbkz: isana age performance gece kremi) ile serumunun etkisini de yabana atamam. sivilcelerim ile savaşta nemlendirmesine ve cildi aydınlatmasına güvendiğim iki ürünüm de bunlar. 

ürünü satın alıp bir ay boyunca haftada bir gün, ardından üç günde bir olarak kullanmayı, diğer günlerde  cosrx natural bha skin returning a-sol'u kullanmayı düşünüyorum.

cosrx benim için bu ürünle birlikte üçte üç yapmış oldu ve lovemark'ım olmaya bir adım daha yaklaştı. 

11 şubat 14:31