sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • oylar (1)
 • medya (0)

4. yaklaşık iki aydır düzenli kullandığım için artık yorum yazabilecek duruma geldiğim yenileyici cilt bakım suyu olarak geçen ürün.

öncelikle eskiden yağlı, artık karmadan kuruya dönük (gizlinot: sanırım belli bir yaştan sonra cilt kurumaya daha bir eğilimli hale geliyor ) bir cilt tipim var onu belirteyim en başta. aynı zamanda her ne kadar asitlere alışkın olsa da, yine de hassas bir cilde sahibim. ürünü benim için kullanılır kılan ve artık rutinime dahil etmeme sebep olan yanına gelirsem, o da kesinlikle yapısı. adının hakkını veriyor gerçekten su gibi. ilk sürdüğüm anda saniyelik bir yanma, daha doğrusu batma hissi oluyor ve sonrasında cilt tarafından kolayca emiliyor. ben bu tür ürünleri genelde pamukla uygulanması önerilse de, temizleyip toniklediğim cildime üründen bir miktar elime alıp, parmaklarım yardımıyla tampon hareketler şeklinde yediriyorum. pamuğun fazladan ürün çekmesini engelleyip, üründen maksimum fayda sağlama açısından sevdiğim bir yöntem bu.

biraz da içeriğinden kabaca söz edeyim. ürün bilindiği üzere elma asidi içeriyor adından anlaşılacağı gibi (gizlinot: glikolik asit de, alfa hidroksi asit grubu içerisindeki asitlerden biri çünkü) alfa hidroksi asit olması açısından. o yüzden cilde sürdüğünüz andan itibaren hafiften de olsa elma sirkesini andıran bir koku alıyorsunuz. rahatsız edici derecede değil elbette, ama yine de kullanmadan önce bilmekte yarar var bence.

benim bu tür aha içeren ürünlere yönelme, özellikle de içlerinden bunu seçme sebebim cildimin dokusunu bir nebze düzenleyip, aynı zamanda da arada hafif parlama yapan ve ne kadar temizlersem temizleyeyim bir türlü yok edemediğim beyaz noktalar üzerindeki etkisiydi. o beyaz noktalar birden gitti yok oldu diyemem, ama cilt dokusunu gerçekten güzel düzenliyor. artık kapatıcılığı daha az, bazen de hani yok gibi fondöten dediğimiz ürünleri tercih etmemde bu ürünün payı büyük olsa gerek. daha nemli ve eskiye oranla daha pürüzsüz bir cilt güzel bir şeymiş hani (gizlinot: lol).

yalnız şöyle de bir şey var ki, ürünü satın almadan önce deneme imkanı bulduğum sample ürününden açıkçası daha çok memnun kalmıştım. kullandığım o bir haftada cildimi daha iyi toparlamıştı sanki. o zaman ya cildim daha hızlı sonuç vermeye hazırdı ya da bu sample ürünlerde gerçekten bir keramet var (gizlinot: swh).

cilt dokusu falan demişken örneğin lekeler konusunda hiçbir ürün mucizevi değil zaten onu geçtim. arınmış, parlama sorununu ortadan kaldırmış ve en önemlisi doku olarak yenilenmiş, serum ve nemlendiriciye hazır bir cilt yaratması açısından benden geçer puan aldı kesinlikle. cildim eskiye oranla biraz daha aydınlık (gizlinot: bu da biraz riskli bir ifade aslında, çünkü aydınlık görünüm ve parlama karışabiliyor kimi zaman. hani parlama yoksa aydınlık bir efekt olamaz gibi geliyor kimilerine göre ) ve nemlendiriciden faydalanmaya daha bir müsait. zamanla beyaz noktalar üzerinde de biraz olsun etkisini görürsem ben bu ürünle devam ederim gibi.

unutmadan ben bu ürünü haftada 2, (gizlinot: bazen 3 de oluyor ama genelde 2) gün duştan sonra yumuşamış cildime arada maske vs yaptıktan sonra uyguluyorum. iyice emildikten sonra hoş bu çok çabuk olsa da biraz bekleyip, üzerine serum ve nemlendirici sürerek rutinime devam ediyorum. hassas ciltlerin bir süre haftada 1 kez uygulayarak cildi ürüne alıştırması kesinlikle çok daha faydalı olacaktır.

bu arada merak edenler için içerik listesi de şöyle.

pyrus malus (apple) fruit water, butylene glycol, glycolic acid, water, niacinamide, sodium hydroxide, 1,2-hexanediol, panthenol, sodium hyaluronate, Xlxanthan gum, ethyl hexanediol.

19 mart 14:05

3. kore cilt bakım ürünleriyle tanışmama ve sonrasında kore cilt bakım rutinine geçmeme sebep olan %7 glikolik asit içeren ve beyaz noktalara/komedonlara iyi geldiğini vaadeden kimyasal peeling ürünü. yaklaşık 6 7 aydır ciddi komedon problemi yaşayıp denemediğim ürün jel vs kalmadıktan sonra bir şans da bu ürüne vermek istedim.

hem sözlükteki bir çok yorum sebebiyle hem de internette yaptığım araştırmalar sonucu differin jele başlayıp 2 buçuk ay boyunca düzenli kullandım. bu süreçte bir kısım komedonlarımda küçülme görmemle birlikte 2.ay içerisinde alt yanak ve ağız bölgesinin yakınlarında ucu olmayan derin ve ağrılı akneler çıkarmaya başladım. kusturuyordur geçecek umuduyla kullanmaya devam etsem de giderek çoğalan derinleşen aknelere sebep olup diğer yandan da cildim çöle döndüğünden kremi bırakıp kore kozmetiğine yöneldim.

öncelikle bu ürün bha gibi cildi kurutan bir içeriği olmadığından kuru ciltlere önerilen bir ürün. haftada bir kez kullanmaya başlayıp şuanda akşamları 2günde bir kullanarak rutinime dahil ettim. ürünü pamukla cildime uygulayıp yarım saat kadar bekleyip sonrasında nemlendirici bir tonikle cilt bakım rutinime devam ediyorum,ürünü cildimden arındırmıyorum. 11ocakta kullanmaya başlamışım ve cildimde komedon neredeyse kalmadı. cildimi asla kurutmadı ve tahrişe, gözle görülür bir soyulmaya sebep olmadı. bu süreçte yavaş yavaş kore cilt bakım ürünlerini edinerek kendime bir bakım rutini oluşturdum. sivilcelerim azaldı, küçüldü ama halen tam iyileşmedi ve kırmızı lekelerim henüz geçmedi. fakat ürünün vaadi de cildi aydınlatmak ve beyaz noktaları iyileştirmek olduğundan %100 verim aldığım bir ürün oldu.

onun dışında ürün oldukça bereketli 4 pompa kadarını pamuğa sıkıp da cildime uyguladığım halde bir buçuk ayda şişenin sadece %10'u kadarını kullanmışımdır. çok sevdiğim, düzenli kullanmaya devam edeceğim bir ürün.

22 şubat 16:41

2. reddit'te kapalı komedonlarını bununla temizleyen bir kullanıcının yazısı baya viral oldu. (link: https://www.reddit.com/r/SkincareAddiction/comments/7n2wwe/ba_finally_got_rid_of_my_closed_comedones_with/ buradan) okuyabilirsiniz.

bunu gördükten sonra yine de tam boyunu almaya cesaret edemeyip korendy'den sample siparişi verdim ve ikinci pakedi kullanıyorum. kokusu gerçekten kötü. bazen minik minik yakıyor. etkili olduğunu görüyorum. tam boyunu alacağım gibi görünüyor.

3 nisan 2018 16:42

1. elinde sample'ı var ve ilk kez iki gece önce denedim. cildimi yıkadıktan sonra gelen sample'ı kullandım. 

 bu ürün de tıpkı (gbkz: cosrx natural bha skin returning a-sol) gibi oldukça sıvı, su gibi bir kıvamı var. içerisinde yüzde 7 oranında aha içeriyor. ürün alkol de içermekte. sıvıyı öncelikle en fazla sorun yaşadığım ve alerjik olan bölgeme, yani iki kaşımın arasına sürüp bekledim. herhangi bir yanma ya da kızarıklık olmayınca tüm alnıma, burnuma ve çeneme uyguladım. 20 dakika bekledikten sonra nemlendiricimi ve serumumu sürüp uyudum.  

yüzümde üç çeşit sivilce bulunuyor bu arada. 25 yaşından sonra çıkan yetişkin aknesi/sivilcesi, normal pms dönemlerinde çıkan ufak tefek sivilceler ve seboreik dermatit yüzünden bebek saçlarımın diplerinden başlayarak kulaklarıma kadar yayılan sivilceler. dermatit sivilceleri diğer sivilcelere göre biraz daha farklı işliyor bende. çıktığı yer dikkat çekecek derede kızarıyor, sanki biri derinizi kesiyormuş gibi acıyor ve baş vermiyor. hadi içini boşaltayım dediğinizde sadece su çıkıyor. clindoxly gibi kremler ile geçiyor ama s.d. tekrar eden bir lanet olduğu için o sivilceler de kısa sürede geri dönüyor. 

 yetişkin aknelerim bir süredir yok ama s.d. sivilceleri ve pms sivilceleri vardı yüzümde. sabah kalktığımda s.d. sivilcelerimin bayağı küçüldüğünü ve kızarıklıklarının hafiflediğini fark ettim. pms sivilcelerim hiç yoktu bile. sadece üstlerindeki minik beyazlıklar kaybolmamış, kızarıklıkları bile kalmamıştı. gözlerime inanamadığımı tahmin edersiniz.  bu yüzden o anda almaya karar verdim bu ürünü. tabii nemlendiricim (gbkz: isana age performance gece kremi) ile serumunun etkisini de yabana atamam. sivilcelerim ile savaşta nemlendirmesine ve cildi aydınlatmasına güvendiğim iki ürünüm de bunlar. 

ürünü satın alıp bir ay boyunca haftada bir gün, ardından üç günde bir olarak kullanmayı, diğer günlerde  cosrx natural bha skin returning a-sol'u kullanmayı düşünüyorum.

cosrx benim için bu ürünle birlikte üçte üç yapmış oldu ve lovemark'ım olmaya bir adım daha yaklaştı. 

11 şubat 2018 14:31