sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (35)
 • oylar (17)
 • medya (1)

35. ankara'nın kuru havasına hala alışamamış, pul pul dökülen cildime ilaç gibi gelen temizleme jeli. normalde la roche posay effaclar gel kullanıyorum ve temizlemesinden memnunum, ancak son zamanlarda cildim iyice gerilmeye ve kabuklanmaya başlamıştı ve ne yaparsam makyajım kötü görünüyordu.(gizlinot: cakey mi desem ne desem)

denemek için hazır indirimdeyken cosrx low ph good morning gel'i rutinime ekledim. iyi ki de ekledim çünkü gerilmeler ve pullanmalar azaldı, temizlemesini de başarılı buldum. küçücük bir miktarı bile tüm yüze yettiği için bereketli bir ürün ve fakat tek eksisi çok yoğun bir kokusu olması. koku hassasiyeti olanlar önce tester'ına baksınlar derim.

18 mart 09:46

5

34. 2-3 ay satın almayı beklediğim yüz temizleme jelidir. elimdeki zar zor bitirdiğim evladiyelik la roche  lipikar bile (ki çok kuru ciltlere uygun bir ürün) çok çok az yüzümü gererken bu üründe asla bu durumu yaşamadım ve gerçekten çok az miktarı kullanıma yetiyor. 1,2 ml lik testerını bir miktar kanırtarak 3-4 kere kullandım. Ph’ı ve sülfat içermemesi zaten herkesi kazandığı nokta beni çeken ayrı bir noktası ise kuru ciltli olduğum halde iyi anlaşabildiğim akneli ciltlere yönelik bir ürün olması. Cilt makyajımı komple kendisiyle çıkardığım da oluyor tonikle üzerinden geçtiğimde pamukta kalıntı görmüyorum hiç ancak göz makyajımı çıkarmayı denemedim. Bu yıl hayatımda çok fazla stres etmeni olduğundan ve yeni bir sürü ürün denediğimden birkaç ayım biraz sivilceli geçti fakat kuru cilde de uygun akne problemlerine yönelik ürün bulmada biraz sıkıntı yaşadım. (gizlinot: Bu taraflarda pek tecrübeli olmamamın etkisi de mevcut.) Bu ürün beni baya baya kurtardı bu yönden de. Sürekli olur mu emin değilim ancak ara ara rutinimde tutacağım bir ürün kesinlikle. (gizlinot: Şuan trendyolda %20 indirimde. Bu ürün için biraz nadir bir durum çoktan almıştım maalesef ama belki değerlendirmek isteyenler çıkar çok uygun fiyatlı bir ürün değil çünkü)

14 mart 19:22 14 mart 19:30

33. Daha önce Bioderma ve La Roche Posay’in yüz yıkama jellerini kullanıyordum hepsi sülfatlı olduğu için her yıkamadan sonra yüzüm gerilip, kuruyup kalıyordu. Bu asla germiyor ve kurutmuyor yüzüm yumuşacık oluyor. En başlarda temizlemiyor gibi geliyordu, gerginlik ve yüzümdeki tüm yağın gitmesine çok alışmışım ama farkettim ki aslında çok güzel temizliyor. Cilt sorunlarıma herhangi bir etkisini gözlemedim ama zaten kuru olan cildimi daha da kurutmaması bile tekrar almam için yeterli bir sebep. 

23 şubat 18:55

5

32. ürünü yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Çisem Çakır'ın deneyimlerinden yola çıkarak ve araştırarak almaya karar verdim. Cildim karma, özellikle sabahları yağlı oluyor. Ürünü çok az alıp köpürterek kullanıyorum, cildimi germiyor ya da yanaklarım hariç germe yapmıyor demek daha doğru olur. Temizlendiğini hissediyorum, makyajı ve kiri de güzel temizliyor. kokusu beni rahatsız etmedi. bundan sonra da fiyatı ne kadar olur bilmem ama bereketli bir ürün olduğu için almaya devam ederim.

kendime bir de yağlı bir göz makyajı temizleyicisi bulursam temizlik anlamında bir sıkıntım kalmamış olacak, kesinlikle şans verilmesi gereken bir ürün.

23 şubat 12:54

31. bunu 6-7 ay kadar kullandım hayatımda en uzun süre kullandığım temizleyici oldu. çünkü yutubırların deyimiyle "çok azıcık almanız bile yetiyor". ben 54 tl gibi bir fiyata almıştım tabi şu an fiyatlar uçuk ama yine de değer diye düşünüyorum. temizlemesi iyi, düşük phlı ve sülfat içermiyor.

7 şubat 22:35

30. Bayılarak kullandığımı belirtmem gereken ürün! Gerçekten kendisine aşığım aşık.

o kadar narin ve güzel temizliyor ki şaşırıyorsunuz. Ayrıca phı cilt dokusuna uygun. ne yazık ki tekrar almadım çünkü bu kore cilt bakımı olayı popülerleşmeden 60₺ ye aldığım ürün üç ay sonra (3 ay dayandı evet) 120₺ olmuş. E biz de keriz değiliz hani deyip almadık ama işte arada özlemiyor değilim desem yalan olur neyse fiyatı zaten daha da artar.

4 şubat 11:50 11 şubat 11:36

29. çay ağacı yağı kokuyor ama öyle saf yağdaki kadar yoğun bir koku değil, sevmeyenler rahatsız olabilir, ben çok seviyorum, temiz bir his bıraktı, cildimi germedi, yüzüm bayağı temiz ve aydınlık oldu 1 haftalık kullanımdan sonra, gözenekler de sıkılaştı, ben bu sıkılık ve aydınlığın gözeneklerin güzelce açılıp hava alabilmesine bağlıyorum, bebeğim oldu bu jel.

21 ocak 11:16 21 ocak 11:16

28. İlk defa yüzümü kurutmadan güzelce temizleyen bir jeldir kendisi.Ph olarak cilde uyumlu olması ve sivilcelerime iyi gelmesi sebebiyle vazgeçemeyeceğim bir ürün.

18 ocak 15:12

27. Kore cilt bakım ürünleriyle tanıştığımda aldığım ilk temizleme jelidir kendisi. içeriği itibariyle akneye eğilimli ciltler için daha uygun olmakla birlikte her cilt tipinin kullanabileceğini düşünüyorum. Ph'ı düşük sülfatsız bir ürün, ki benim için su bazlı temizleyicilerde bu iki kriter temel ölçüdür. Çok az miktarını su ile aktive etmek yeterli oldukça bereketli 6 ay boyunca sabah akşam olmak üzere günde iki kez kullandım. TLnin değer kaybı sebebiyle fiyatında ciddi bir artış olmakla beraber dermokozmetik ürünler arasında ortalama bir fiyatta sayılabilir. Cilt mantosuna zarar vermediğini düşündüğüm fazla köpürmeyen günlük temizleme jeli.

7 ocak 19:46

26. bir nohut tanesi kadar ürünün bütün yüze yettiği cosrx’in yüz yıkama jeli. temizleyici olarak çok memnunum, bıraktığı his gerçekten tatmin edici. sivilceye yatkın cildimde sivilce oluşturmadı ama varolanlar üzerinde de bir etkisini gözlemlemedim.  bereketli bir ürün. cildimi biraz gerdi ama hafif bir nemlendiriciyle bile bu etkiden kurtulabiliyorum. başta kokusu beni biraz rahatsız etse de şu an kokuya alıştım. bittikçe alacağım bir ürün.

13 aralık 2018 15:44