yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (75)
  • oylar (46)
  • medya (2)
  5

  75. Şimdi süslüler, biodermA sından la Roche posay inden Kore markalarına kadar çoğu çoğu temizleme jeli artık fiyat olarak belli bir eşinin üstünde ve bu temizleme jeli 89 TL lik fiyatıyla bunların arasında fiyatı yüzünden eleştirilecek bir ürün değil diye düşünüyorum. ayıp etmiş olmayalım. Ayrıca bereketliliği zaten bir çok süslü tarafından dile getirilmiş. Kasımda aldım hala bitmedi benimki.

  İçinde çay ağacı yağı da bulunan bu jel, ismiyle sabah kullanım için pazarlanmış olsa gece de bence başka bir jelle alengir yaratmadan kullanılası bir ürün.

  Ürün deneyiminden bahsedecek olursak, yüzü sürekli kuruttuğu konusunda dert yanılmış ancak şunu artık anlamak gerekiyor. Temizleme jelleri yüzümüzdeki kirle birlikte sebumu da kaldırıp arındırdığı için cildinizi kuru ve gergin hissetmeniz normal. Cilt bakımının olayı budur. Temizlersin, sivilceni, ölü hücreni kurutursun; sonra kuruttuğunu ciltten kaldırıp o cilde kremle tonikle esansla ihtiyacın ne kadarsa nemi, vitamini basarsın. 

  Karma, yağlı cilde, makarna süzgeci gibi gözeneklere sahip biriyim.

  Ben de türlü türlü jeller denedim, yüzümü başta kuruttuğunu biliyorum, nemlendirme konusunda gerekeni yaptıktan sonra gördüm ki bu jel çok ideal ve yüzümü en yumuşak, yağ dengesi konusunda en dengede tutan jel.

  Ben pH dengelemesi yüzünden de bu üründen çok fayda gördüğümü düşünüyorum. Doku olarak yağlı pütürlü olan cildim kadife gibi oldu. Cildim asitten mahvolduğunda elimdeki jellerden sadece bu pH seviyesi 5-6 arasında olduğu için önerildi uzmanından. cildi çok kuru olan bundan şikayet eden süslülere krem yapılı temizleyiciler öneririm. Muhakkak alternatif ürünler var. Bu üründen sonra cosrx salisilik asitli temizleyiciyi kullanmak ise çok çok büyük yanlış. Bundan kurutma konusunda memnun kalmayan ondan hiç kalmaz. Çünkü tam sivilce canavarı olan o temizleyici yüzü neme çok daha muhtaç hale getiriyor ve asit içeriği cilt bariyerine zarar verebiliyor. 

  Ben iyi ki diyenlerdenim. Arkadaşlarımın bir çoğunda var, benden başka ürünlerle kombine eden ve cilt yapısı benden çok farklı olan. Bitince yeniden alma konusunda hemfikiriz.

  25 mart 22:06 25 mart 22:08

  4

  74. kuru ciltliyim ve hormonel akne problemi yaşadığım için bu temizleyiciyi kullandım. Bence çok güzel ve sivilcelerin daha çabuk gitmesine etki ediyor. Ağır bir kokusu var ama ben seviyorum. Çok güzel köpürüyor ve azı çok olan ürünlerden. Bir süre sonra duşta boynum ve sırtım için kullandım. O bölgelerde ki sivilcelerimde çok işe yaradı. Bence cildi kurutan bir yapısı var. Ben zaten nemlendirmeye çok önem verdiğim için çok olumsuz etkilemedi. Ben yağlı ciltler için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Parasını hakeden bir ürün. Bence en kötü özelliği paketlemesi. Akma yapıyor ve ürünün kıvamından dolayı ihtiyaçtan daha fazla ürün geliyor. Keşke pompalı bir paketlemesi olsaymış. Yoğun akne problemi yaşadığım dönemlerde tekrar alabilirim.

  9 mart 09:17

  3

  73. Neden bu kadar beğenildiğini anlamadığım temizleyici. Cildim karma, temizledikten sonra benim yüzümü çok kurutup gerim gerim geriyor. Azıcık bir ürün kullanmama rağmen o gerginlikler hissi hep oluyordu. kutuyu bitirmeme rağmen sivilcelerimi de geçirmedi. Hiç bir şekilde bir yararını görmedim.

  8 mart 11:55 8 mart 11:58


  5

  72. inanılmaz hafif, denediklerim arasında en beğendiğim su bazlı temizleyici. bununla makyajınızı silmenizi tavsiye etmem, önce yağ bazlı bir temizleyiciyle, makyajı, yağı akıtın, sonra üstüne bununla temizleyin. sonuç tek kelimeyle mükkemmmelll. inanılmaz hafif, ısrarla söylüyorum, cildim hassas, yakmıyor, yüzünü kurulayınca gergin hissetmiyorsun ve inanılmaz uzun süre kullanılıyor. bir iki damla konjac süngere fazlasıyla yetiyor. benim daha yeni bitiyor bir yıl dolu dolu kullandım. her gün neredeyse. para biriktirip tekrar alacağım en kısa zamanda. fiyatını pahalı buluyorum, ama yine de inanılmaz iyi.

  5 mart 17:51 5 mart 22:25

  2

  71. Cilt kusurlarima gozle gorulur etki alamadim salisilik asitli olan diger urun de bana olumlu etki etmedi. farkli urunler denemeye devam edeceğim.

  13 şubat 03:38 13 şubat 16:37

  70. Sabahları kullandığım jeldi,dönemsel olarak fazla kuruluğa neden olmasının dıșında kokusu biraz rahatsız edici, sinek ilacına benzer yoğun olmayan ama rahatsiz edici bir koku. Hassas cildimde ekstra sivilceye sebep olmadı, kore cilt bakımını uyguladığım zamanlarda kullanıp bitirdik ablamla, șuan effeclar kullanıyorum ve daha memnunum

  2 şubat 18:08

  5

  69. mart ayından aralık ayına kadar neredeyse her gün kullandığım aşırı bereketli yüz temizleme jeli. korendy'den 84,90 tl'ye almıştım o zaman. hala içinde 2 ay kullansam yetecek kadar ürün var fakat ben farklı bir jel ile devam ediyorum yoluma(gizlinot: By Wishtrend - Acid-Duo 2% Mild Gel Cleanser).

  ürünü kullandığım süre boyunca çok memnundum, hala da memnunum. kurutmuyor, germiyor, güzelce temizliyor, ph düşük. sivilce engelleme veya var olanları yayma gibi bir durumla karşılaşmadım kullandığım süre boyunca. cildimde oluşan komedonlardan dolayı asitli bir temizleyiciye geçtim. eğer bu sorunu çözebilirsem tekrar cosrx'e dönerim çünkü bereketli olduğu için fiyatı kendini güzelce amorti ediyor. fiyat/performans anlamında kullandığım en iyi ürünlerden biri.

  edit: düzeltme-ekleme-çıkarma

  14 aralık 2019 21:09 14 aralık 2019 21:10


  68. Temiz içerikli curelty -free su bazlı temizleme jeli. Yüzü asla kurutmuyor ve çok uzun süre gidiyor zaten. Mis gibi bir şey. Kokusuz ve korendy yada benzeri Kore ürünleri satan sitelerden bulabilirsiniz

  8 aralık 2019 11:00

  5

  67. Cildin ph ına uygun kore menşeili yüz yıkama jeli. Ben korendy den 89.90 a aldım. Öncelikle yanaklarım ve çenem kuru, diğer yerler normal tipte. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Nohut kadar kullanmak yüze gayet yetiyor ve bol köpürüyor. Bereketli bir ürün. Kokusu yoğun bir şekilde çay ağacı kokuyor. Yüzü gayet güzel temizliyor lakin düzenli yıkamada gözenekler temiz ise temiz hali devam ediyor veya yüzeysel siyah nokta, sebase filamentleriniz varsa onları da çok iyi temizliyor. Benim gözeneklerim çok derin. Çok derindeki siyah noktalara etki etmedi. Yüze aydınlık, duru bir görüntü veriyor ve günlük kullanım için çok beğendim. Cildi çok hafif geriyor. Ben de herhangi bir sivilceye veya irritasyon sebep olmadı. İçeriği de temiz. Yoluma kendisiyle devam edeceğim çünkü f/p olarak beni çok tatmin etti.

  25 kasım 2019 23:20

  5

  66. Double cleansing yaptığım İçin aldığım jel temizleyici. Ben yağ bazlı temizleyici olarak avokado yağı kullanıyorum kimyasal bir ürün almadım o yüzden de su bazlı temizleyicimin gerçekten arındırıcı olması lazım. Bu ürünü ıslak elime çok az döküp köpürterek yüzüme uyguluyorum. Yağı kiri o kadar güzel arıtıyor ki mikrofiber bezle yüzümü kuruluyorum ve bir gram kir görmüyorum. Gıcır gıcır yapmıyor normal düzeyde kurutuyor cildi ne çok az ne çok fazla. İrritasyon sivilce hassasiyet yapmadı ve kuru ciltliyim. Genel olarak sevdiğim bir ürün oldu fiyatı da kullanım miktarına göre fena değil çünkü çok az alıp köpürtüp uygularsanız bol bol yetecektir. Kokusu da çay ağacı yağına benziyor ama öyle yoğun bir koku değil. 

  16 ekim 2019 14:43