yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (4)

  21. Dünyayı 4 ailenin yönettiğine inanan insanlar gibi konuşmak istemiyorum ama sanırım bu işin biyolojik bir silah olduğunu düşünüyorum artık. Nüfus azaltma politikası mı yoksa daha ciddi ne menfaatler vardır bilemiyorum ama bunu ciddi ciddi sorguluyorum.

  3 aralık 2020 00:20

  20. Ömrümüzün baharını fetret devrine sokmuş pandemidir.

  Mart ayında bu illet ilk çıktığında evden çalıştığımdan dolayı benim için dinlendirici ve verimli geçmişti süreç. ancak gelinen noktada evde oturmaktan hayat gelip de geçiyormuş gibi hissetmeye başladım. çoğu şeyi en azından vakalar azalınca yapmaya ertelemek zorunda kalmak hayatı erteliyormuşum hissiyatı oluşturdu bu bende. 

  not: bu şımarık entrymden dolayı bu mücadelede canla başla çalışan başta sağlık çalışanları kardeşlerimden ve her gün zor şartlarda fiilen çalışmak zorunda olan işçi ve beyaz yakalı kardeşlerimden özür diliyorum.

  25 kasım 2020 23:37

  19. Yazın bitmesiyle ve son turistlerimizi uğurlamamızla birlikte normalde olması gereken şekilde bütün testi pozitif çıkan insanlarımızı açıkladık. Duyduğum kadarıyla insanlar şaşırıyormuş çıkan sayıya, bende insanların hiçbir önlem alınmadan bu kadar uzun süredir, ttb ve ekrem imamoğlunun açıklamalarına rağmen örnek tablo sergileyen bir ülke olduğumuza inanmalarına şaşırıyorum çünkü bunun için baya saf falan olmak lazım. Ha şimdiki açıklanan sayıya da inanmıyorum ama bunlar bu sayıları böyle açıkladığına göre yakında kapatmalar yeniden başlar.

  25 kasım 2020 22:14


  18. Burada pandemi polisleri diye insanlarla dalga geçenler bu sayıları görüyordur umarım. Doktor arkadaşım temaslı olsan bile risk grubunda değilsen hastaneye test yaptırmaya gitme dedi, durum bu kadar vahim.

  25 kasım 2020 21:35

  17. Bugün aylar sonra pcr testi pozitif olan herkes eklenmiş rakamlara ve 28bin küsür açıklanmış rakam. Tamam, açıkla tabii rakamın gerçeği neyse ama inanmıyorum ki bir tane gazeteci veya muhalefet çıkıp bunun nedeni ne, neden o rakamlar verildi yaz boyu da şimdi yeniden bu düzene geçtik diye sorabilir mi? Zannetmem. Hatta bu millet bunun hesabını da sormayacak. Devlet büyüklerimiz süper, Avrupa bizi kıskanıyor falan demelere devam edilecek. Aklı olan en yakınlarını, sevdiklerini kaybetmeden, keşke demeden kendi önlemini kendi almalıdır. Bir sene bir aydır ailemden kimseyi görmüyorum. Bambaşka bir yerde yaşıyorum onlardan ve yanlarına gidip hastalık bulaştırmaktan ölümüne korkuyorum. Aylardır dua etmeden uyduğum bir gece olmadı, lütfen hiçbirine bir şey olmasın diye. Öyle lanet bir hastalıkki kanser olsanız çareleri, yöntemleri var ve bir haftada ölmezsiniz. Ama bunun hala yok. Umarım hükümetin aklı bir yerde kendine gelir.

  25 kasım 2020 21:29

  16. Sağlık bakanımızın açıklamalarını dinliyorum an itibariyle. Az önce şahane bir açıklama yaptı, dedi ki "artık semptom göstermese de testi pozitif çıkanları günlük hasta sayısına dahil edeceğiz". (gizlinot: Ağam bizimle eğleniyi)Şimdi soruyorum size, zaten en başından beri olması gereken bu değil miydi? Hayır doğrusu buydu da madem, siz değil miydiniz yazın "her vaka, hasta değildir" diyip "vaka" yerine "hasta" sayısını açıklamaya karar veren?

  Dünyada(gizlinot: Sağlık bakanı tonlamasıyla okuyun bunu lütfen) başka bir ülke var mıdır acaba şöyle yapan çok merak ediyorum ya. Benim takip ettiğim kadarıyla yok çünkü biz aldığımız komik kararlarla, virüsle dans etme konusunda adeta bir dünya markasıyız!

  25 kasım 2020 20:15 25 kasım 2020 20:20

  15. yatak sayısı, hasta sayısı gün geçtikçe artıyor. cerrahpaşa da hastalar artık koridorlarda tedavi görmeye başladı... dolu yağınca arabaların üzerine ne var ne yoksa koyuyorsunuz ama o maskeyi takmiyorsunuz. canınızın önemi yok demek ki. bari başka insanlara zarar vermeyin

  21 kasım 2020 21:33


  14. Ofiste aynı odada birlikte çalıştığım iş arkadaşımın coronaya yakalanması sonucunda hepimiz 14 gün izolasyon sürecine girdik ve ilk kez corona testi yaptırdım. Filyasyon ekipleri evime geldiler. Ancak benim için kötü olan apartman içine girmediler, beni sokağa çağırdılar ve sokak ortaısnda herkesin gözü önünde bana covid testi yaptılar. Bu gerçekten benim için utanç verici oldu insanların bakışları arasında. Test boğazdan sürüntü alındığı sırada bir acı vermiyor ancak burun içime soktuğunda canım acıdı. Öyle durulmayacak bir acı değil. Test sonucumda ertesi sabah çıkmıştı, Negatif. Şimdi kendimi izlemeye devam ediyorum, 14. gün dahi pozitife dönebilen vakalar olabiliyormuş. Çok şükür şimdilik zıpçık gibiyim. Bardağın dolu tarafından bakıyorum evde biraz dinlenmiş oldum. 14 günlük karantina sürecimin n kötü yanı annemi ve evladım kuşumu görememem oldu. Aslında yaptığım işi evden de yapmaya devam ediyorum bu süreçte. Keşke evden çalışsak ancak patronlarım evdeyken hiç bir iş yapmadığımı düşünüyorlar, oysa tüm işleyiş gayet güzel devam ediyor, çünkü tüm işim bilgisayar ve telefonla. İzmir depremi sonrasında vaka sayılarında da büyük artış oluştu, hiç olmazsa bir süre daha evden çalışabilmeyi dilerdim. Hasta olan herkesin en kısa sürede iyileşmesini ve şu hastalık illetinden tez zamanda kurtulmamızı diliyorum, eski günleri özgürlüğümüzü çok özledim.

  14 kasım 2020 12:51

  13. Çok uzun süredir yaşama biçimimizi değiştiren, gelecek planlarımıza ket vuran pandemidir. Bu konuyla ilgili hiçbir şey yazmadım buraya ama biraz içimi dökmek istiyorum şimdi. Erkek arkadaşım bir pandemi hemşiresi. Bu ne zaman biteceği belli olmayan süreçte dik durmaya çalışsa da psikolojik açıdan oldukça yıprandı. Ölüm işinin bir parçası olsa da artık güçlük çektiğini hissediyorum. İki gündür belli semptomlar gösterdiği için dün teste girdi, sonuç negatif ama sonuç alana kadar ben bile akla karayı seçtim. Hastanede çalışan 22 yaşında bir hemşire entübe edilmiş iki gün önce. Genç ve sağlıklıyız bugün ama yarının garantisi yok. Ben kendimi elimden geldiği kadar korusam da bu hastalığın içinde çalışıyor olması çok korkutuyor beni. Daha fazla insanın sonu olmadan artık bitmesini umut ediyorum pandeminin. Umuttan başka da tutunacak bir şey yok gibi zaten.

  13 kasım 2020 12:06

  12. sadece izmirde dün 1454 pozitif vardı. günlük 50.000 üstü vaka var. 3-5 vaka varken herkes kapı kolu siliyordu.bilen bilmeyene anlatsın.

  9 kasım 2020 10:54