yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (3)

  40. Dondurmaları ikişer üçer götürüp sıcak oldu diyerek kapı pencereyi bol bol açtığım dönemlerden sonra burun akıntısı, boğaz ağrısı ve kuru öksürük belirtileriyle kendimi grip sanıp 2-3 gün boyunca soğuk algınlığı ilaçları kullandım.(gizlinot: Bu dönem bayram zamanına gelsede bir virüsden veya bulaştan şüphe etmedim. Bir arada bulunduğum aile bireyleri sağlıklılardı ve belirti taşımıyorlardı. )

  2. Biontech aşım için bugüne randevum vardı. Bende eğer virüs kaptıysam antikor seviyem yeterince yüksek olacak zaten aşıdan sonra olumsuz etkilenirim diyerek dün pcr testi yaptırdım ve sonucum pozitif çıktı.

  Elbette 2. veya 3. Aşılardan sonra bile covid koruyuculuğu için kimse %100 başarı sağlıyor demesede 1 biontech aşısıyla mevsimsel grip şeklinde geçirdim şu ana kadar covidi.

  Tabi bugün faviraya başladım. Ve ilaçlarımı düzgün kullanmaya devam edeceğim.

  Hala nereden ve kimden gelmiş olabileceğini tahmin bile edemiyorum.(gizlinot: Şaşkınlıkta var üstumde :()

  Pandemi başladığı günden itibaren her ne kadar ihtiyaç dışı evden çıkmasamda iyi dayandım gerçekten bu günlere kadar.

  Nasıl bulaştığı belli de olmuyor süslüler dikkat edin. Kendinize iyi bakın.

  29 temmuz 14:01

  39. Kendimi ilk zamanlarda maske taktığım zaman gibi garip hissediyorum, kimsede yok bende var gene. Sanki yağmursuz havada açık şemsiye ile dolaşıyor gibi. Yarım saattir tek tük maskeli gördüm.

  17 temmuz 23:41

  38. 23 yıllık hayatımda, belki de hayatımın en mutlu anında, en mutlu olduğum kişilerle hayallerimi yaşarken bir anda sahip olduğum tüm mutlulukları elimden alıp üç farklı antidepresan kullanmama sebep olmuş salgın.

  15 temmuz 00:40


  37. an itibariyle okulu bıraktım sayesinde.

  tüm sorumluluğu covid'e atamayız tabii fakat teknik bir bölümde verimli eğitim alamadığımız gibi bir de sırf kopya çekeceğimizden korktuğu için mesleğinde 15 yılı devirmiş mühendislerin bile yapamadığı ödevler veren, 1 ay sürecek proje için 3 günlük süre veren, daha fazla kağıt okumak için(gizlinot: okuduğu kağıt başına para alanlara hitaben) tüm sınıfı bütünlemeye bırakan ve herkesi sıkıştıran öğretim üyeleriyle mücadelemi sonlandırmama sebep oldu.

  Ülkede öğrenci olmak yeterince zor değilmiş gibi (gizlinot: türkiye'de yaşıyor olmak zaten başlı başına çok zor da neyse) bir de üstüne gençliğinin en güzel dönemlerinde hayatından 2 yıl çalınan öğrencilerin sırtına bu kadar yük bindirmenin mantığını gerçekten anlayamadım.

  Ben elendim, kalan sağlara başarılar dilerim.

  14 temmuz 16:28

  36. Bu pandeminin bana kattığı tek güzel şey, güzel bir hobi edinmem. Instagramda bir hafta önce takı sayfası açtım. Kendimce farklı ve özgün olduğunu düşündüğüm şeyler yapıyorum. Eğer incik boncuktan hoşlanıyorsanız, sayfamı ziyaret edebilirsiniz. (instagram sayfam yukiandbeads) 

  14 temmuz 14:34 14 temmuz 14:34

  35. Çalıştığım kurum sebebi ile sağlık bakanlığı'nın günlük yaptığı güncellemeleri raporluyoruz, 1 hafta önce klasik alıştığımız covid tablosu değişti ve belli indikatörler çıkarıldı. Haftalık raporlamada gösterilecek dendi ve nedense o rapor gelmedi bir türlü.

  Tablodan kaldırılan göstergelerden biri de ağır hasta ve yoğun bakım oranı. Bu tarz şeylere hep kahvehanedeki dayıların büyük oyunu görmesi olarak bakardım ama babam son 20 gündür ameliyat için gün almaya çalışıyor, istanbul'da 4 tane devlet hastanesi dolaştı yatak yok dendi. Dün artık iyice kötüleşerek ambulansla hastaneye götürüldü, orda 6 saat bekledi ve yine yatırılacak yatak bulunamadı. Son çare özellere bakalım dedik, dünden beri birkaç hastane ile görüşüp yatak durumu öğrenmeye çalışıyoruz. Sonunda bulduk ve ameliyat olabilecek. Tabii istanbul'un her yerinde böyle midir bilemem ama avrupa yakası civarı bu şekilde son 3 haftadır.

  Tüm Yasaklar kalkmışken, pcrsız turistler akın akın gelirken covid tablosunun değiştirilip "aşılamaya öncelik vermek ve teşvik etmek icin artık sadece aşı göstergelerini vurgulayacağız :)))" temalı 'zeka' dolu bir açıklamaya kanmak aptallıkmış gerçekten. Umarım şu dönemde kimsenin hastaneye işi düşmez gerçekten çok can sıkıcı.

  Edit: tahmin edilebileceği gibi vaka sayıları 5bin altındayken 7bin sınırına dayanmış bu gün, şaşırtmadı.

  Edit 2: tam 10 gün sonra vaka sınırı 17bine dayandı, ne denir ki?

  14 temmuz 10:28 27 temmuz 09:16

  34. Sözlük ben artık çok yoruldum 19 yaşında biri olarak ha yarın ha öbür gün diye umut edip kapana kısılmıs şekilde yaşamaktan bıktım artık tek isteğim bütün yaşlılarımızın aşı olmasi ben artık covid olmayayımda değilim bilakis olayım ne kadar ağır olursa olsun atlatayım ama yeterki toplumsal bağışıklık kazanalım çünkü bıktırdı böyle yaşanmaz bütün bu milyarlarca insanın zengini fakiri ünlüsü halkı hayatını zehir etti artık koskoca pandemi bile insanlara biraz sağduyu kazandırmıyorsa ben zaten keseyim bu dünyadan umudu.

  18 mayıs 14:18


  33. Kaybettiğim son bir yılın, kaçırdığım fırsatların hesabını kime sorayım?

  16 mayıs 19:51

  32. Ülkemizde bir salgın nasıl yönetilemez ve bir toplum nasıl sefalete ve akıl sağlığını yitirmeye sürüklenir görmüş olduğumuz pandemi. Akıl dışı kararlar, gerekli gereksiz abuk subuk her şeye genelgeler. Resmen genelgelerle yönetiliyoruz . İsteyen çıkıp şampiyonluğunu da kutluyo israili prostesto da ediyo kongrede yapiyo ama olan bir avuç bütün kurallara uyan insana ve esnafa oluyo. Resmen hayatımın bir buçuk senesi zorla elimden alınmış gibi hissediyorum. Ki bizim sadece özgürlüğümüzü elimizden aldılar insanların yiyecek ekmeğini bile elinden aldılar her gün intihar haberleri duyuyoruz borçlarına açlığa sefalete dayanamayan insanlar intihar ediyo. Bizi bu hale getirenler utansın demek isterdim ama çok boş bir hayal olacak

  16 mayıs 17:11

  31. Haftasonu yasaklarinda marketlerde temel gida harici urun satimi yasagi devam ediyor. Biri bana haftasonu ped almamin hangi akla hizmet yasaklandigi konusunu aciklayabilir mi? Gercekten bu ulkede akil sagligini korumak imkansiz. Ne alaka yahu ne alaka markete giden insan her turlu gidiyor sacmasapan ozel hayatimiza mudahele edecek urun kisitlamasi nedir ya

  16 mayıs 16:48