girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (3)

23. bir düztaban olarak hayatımı çok kolaylaştıran terliktir.

terlik ayaklarımı her zaman çok ağrıtmıştır, o yüzden izmirde yaşayan birisi olarak yazın en çok zorlandığım şey uzun süre kullanabileceğim terlik/sandalet bulmak. crocs ve birkenstock bu derdimin iki çaresi ve ben crocs'un birkenstocktan da daha rahat olduğunu düşünüyorum. başka bir süslümüzün de bahsettiği gibi sort, etek, elbise her şeyin altına da giyiyorum. kolay temizleniypr ve ıslanınca hızlıca kuruyor.

tosbağa tipini de seviyorum açıkçası :)

23 mart 11:22

22. Bir sağlıkçı olarak, 7/24 crocs la gezen birisi olarak muhteşem bir terlik. o 24 saatlik nöbetler de ayağımı o kadar rahat ettiriyor ki anlatamam. hem çok hafif hem de meteryali çok güzel.

22 mart 14:41

21. Kendisiyle ilgili en sevdiğim özelliği uzun süre ayakta kaldıktan sonra oturunca ayaklarımı çıkarıp esnetebilmem. Spor ayakkabıda sürekli giy çıkar yapamıyorsun çünkü.

Bence de gerek fiyatı gerek şekli dolayısıyla sağlık alanı vs dışında kullanılması gereksiz çünkü bir sürü alternatifi var.

22 mart 12:16


20. Sanılanın aksine materyali plastik değil, antibakteriyel özellikli bir tür reçinedir. Şok emici özelliği ve hafif olmasıyla uzun süre ayakta duran, çok adım atan kişiler için tercih sebebidir (bkz: Sağlık çalışanları). Aynı zamanda suya dayanıklı olması ve su+sabunla kolayca temizlenebilmesi ve bu aşamada formunu kaybetmemesi nedeniyle de yine hastanelerde, hijyenik çalışılması gereken mutfaklarda vs kullanımı yaygındır.

Bir de ilginç bir şekilde bu terlikler sıcağı görünce küçülür. O yüzden Crocslarınızı güneşte bırakmayın, sıcak suyla yıkamayın. İnternette bununla ilgili tonla şikayet var. terliğim bir beden küçüldü diyenler, markaya kin kusanlar filan... Halbuki adamlar etiketine uyarıyı yazmışlar baştan, okumak lazım.

Tipiye ilgili yorumum ise: anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz 😂.

Edit: tipini gömmüşüm ama güzel modelleri de varmış.

ilgili medya:
2
22 mart 11:40 23 mart 10:13

19. ilk aldığımda direk çıplak ayak giydiğimi gören üst dönemden arkadaşlar içine çorap giymem gerektiğini yoksa ayağı terleteceğini hatta koku yapabileceğini söylemişlerdi, deneyim konuşuyor demek diyip o günden beri çorapla giyiyorum, valla varmış bir bildikleri..

edit: gün boyu hastanede ayağında bu olanlar için konuşuyorum, günlük hayatta dışarı giyerken birkaç saatte nolur bilemiyorum ama :)

22 mart 11:14 22 mart 11:25

18. Kullanmadan önce estetik olarak hiç beğenmezdim. Amerika gezisinde 10 dolar gibi bir fiyata bulunca arkadaşımın ısrarıyla beyaz (kırmızı lacivert çizgileri olan) modelini aldım. İyi ki almışım. 2 senedir yaz aylarında kullanıyorum. Öncelikle çok rahat bir terlik uzun süre ayağınızda kalsa bile hiç rahatsızlık vermiyor ve ayağı hiç terletmiyor. Görüntüsüne de bir noktadan sonra alıştım.

22 mart 11:02

17. Tanım: markalı tuvalet terliği

22 mart 10:40


16. Bu yaz severek giydim. Beyaz, lacivert ve kırmızı rengine sahibim. Burada söylenilenlerin aksine benim ayağımı terletmedi. Ayakta kaba durması umrumda da olmuyor. Ayaklarım içinde rahatsa sıkıntı yok demektir. İndirimde bulduğum an siyah rengini de alacağım.

22 mart 09:34

15. ilk giydiğim sıralar, tabanı zımparadan mı yapılmış bu terliğin, nasıl bu kadar rahatsız olabilir bir terlik diyordum(gizlinot:özellikle topuklarımı çok ağrıtıp, iz yapıyordu), fakat sonraları ne olduysa acayip rahatlaşmaya başladılar. bu yaz baya bir giydim, tek dezavantajı çok sıcaklarda gerçekten ayağı terletiyor, bunda benim kullandığım modelin ön tarafının kapalı olmasının da payı olabilir tabi. 

22 mart 00:27

14. İntornlükte olmazsa olmaz diye, çirkin ama rahattır kesin düşüncesiyle alıp hiç memnun kalmadığım terlik. Çoraplı da denedim çıplak ayakla da denedim rahat edemedim. 

Orjinali ayağı terletmez dediler, terletti. Ayağımı kavramadı ve topuğumu çok rahatsız etti. Keşke üstüne biraz daha katıp spor ayakkabı alsaymışım(gizlinot: Ehe). 

22 mart 00:06