yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. kindar ve dindar nesilden bir ilkokul öğrencisinin hayali, inanılır gibi değil.

  karne günü cnn türk muhabiri kızımıza ne olmak istediğini sorduğunda aldığı cevap bu. (link: https://www.youtube.com/watch?v=kECdqnkjLDs link)

  20 ocak 2017 12:56

  2. sanki ezberlenmiş bir metnin canlandırılması gibi. siyaset hayatına muhtarlıktan(!) başlaması, darbe muhabbeti, anayasayı değiştirmek falan kefeniyle yola çıkmış ortalama bir akpli resmen. yarın gel mecliste başla demeleri lazım.

  videoyu izlemeden önce aklıma(link: https://www.youtube.com/watch?v=foNM7p9Q2KI fıstık benim olucak vurucam kırbacı) diye çağrışım yapmıştı ama olay çok daha vahimmiş.

  geleceğin yetişkinlerine bak. biz o yaşlarda realistiksek çocuk doktoru, öğretmen falan derdik bazılarımız dansöz, astronot, itfaiyeci gibi örnekler verirdi. bu çocuğa daha anne karnında iken rte söylemleri dinletmişler herhalde. yazık ne diyeyim çok fena bir nesil geliyor. gençliğimiz heba oldu tamam da yaşlılığımız bari rahat geçeydi.

  voldemort'un çocukluğu ile yarışır bu veletlerin içindeki kin.

  20 ocak 2017 13:55

  3. bu yaştaki bir çocuğun söyleyebileceği, onun yaşına uygun cümleler değil bunlar belli ki beyni epey bir yıkanmış. çocukları siyasete alet etmeyin, etmeyin ki bu yaşlarda bu cümleleri kurmasın, kuramasın. bunlar onun düşünceleri değil, o yaştaki bir çocuk anayasayı değiştirmeyi, idamı getirmeyi isteyemez. hiçbir gerekçeyle isteyemez hem de. siyasete atılması, bu yönde hayalleri olması çok güzel tabii ama böyle bir düşünce yapısıyla değil. işte 15 temmuz'un çocuklar üzerindeki en açık etkisi. her fırsatta umudumuz çocuklar diyoruz ama çocukları da ne hale getirdiğimiz de ortada.

  çocukların hayallerine ideolojik birtakım emellerinizi alet etmeyin, onların kendi doğrularını bulmaları için imkan yaratın sadece. bırakın okusun, kendi fikirlerini kendi cümleleriyle belirlesin böyle basmakalıp politize edilmiş ifadelerle değil. seçilme yaşı 18 olunca bizi ne gibi bir sonun beklediği yönünde minik bir örnek bu çocuğun ağzından çıkanlar. birilerine gerekli mesajı verir umarım.

  20 ocak 2017 14:37


  4. ne bekliyorduk, sasirdik mi? tayyip 3 cocuk yapin derken bunu planliyordu iste. kendi kucuk aklinda ki yardakcilari halk, got killari, cocuk yapinca ne cikacak bekliyordunuz, dunya'yi mi kurtaracaklar, bilim adami mi olacaklar? beyni yikanmis yeni nesil geliyor.

  20 ocak 2017 15:52

  5. Böyle başa böyle tarak diyip daha fazla sinirlerimi bozmak istemiyorum.

  20 ocak 2017 17:25

  6. Ailesi ve medya tarafından ortaklaşa beyninin yıkandığını düşünüyorum. Zaten söyledikleri hukuk bilgisinden yoksun insanların söylediklerini tekrarlamaktan ibaret. Eğer düzgün bir eğitim ve bilgiye ulaşma imkanı verilirse başarılı bir çocuk olabileceğini düşünüyorum(yaşıtlarına göre bu konuları düşünüyor olması onun ilgili ve idealist olduğunu gösterir) Ailesinin veya sosyal ortamın değişeceğini düşünmüyorum ama Çocuk, umarım sen merak eder araştırır ve kendi fikrini kendin oluşturmayı öğrenirsin.

  Ed. Anlatim bozukluğu ve noktalama

  20 ocak 2017 17:31 20 ocak 2017 17:34

  7. Ailesi tarafından robotlaştırılmış ufaklığın söylediği söz. Kızcağızın beynini çamaşır suyuyla yıkamışlar resmen, bu yaşta bunları söyleyen kız ilerde provokatörden başka bişey olmaz.

  20 ocak 2017 22:49


  8. Son zamanlarda izlediğim en korkunç şeylerden biri...

  21 ocak 2017 00:01

  9. yalnız kızın suratındaki o ben bu sınıftaki herkesten daha büyük düşünüyorum onlar boş ben nasıl doluyum cumhurbaşkanı olcam ben tabi ne sandın ifadesi. o yaşın marjialliği de öyle oluyor galiba . evet sen muhtar olmaya yeltenirken sana bunları empoze eden ailen çevren akraban sana sonsuz destek vericeklerdir kadına değer verirler çünkü o akıllar. kadının görevi çocuk doğurmak bakmak kocasına bakmak değildir asla onlar için çok şanslısın .

  21 ocak 2017 00:09

  10. Bunları yetiştirenleri gördükçe "eksik ve yarım kadın" kalmaya günden güne yemin ediyorum. Batsa da çıksa da bu gemide yaşayacağız ve düşünsene çocuğun nasıl kindar bir ortamda yetişecek. Bu arada kardeşimize asla kızmıyorum, çünkü biz o yaşlarda nasıl da uzaktık bu kirli şeylere. Anamız babamız siyaset mi konuşmuyordu, yok işte bir şeyler değişmiş abi. Eski türkiye deyince kızıyorlar sonra eskisinde ne hayır vardı diye. Çocuklar çocuktu hiç değilse daha ne olsun. Yazık yemin ediyorum ya..

  21 ocak 2017 00:19