5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • oylar (4)
  • medya (3)

40. Şuan serisinin kodunu hatırlamadığım ama aşırı soft olmayan yapısının aynısı mumusoda 9tlye satılmaktadır. Elimde var olan gerçek bir curaproxla karşılaştırdım birebir aynı bilginize. Görsel fırsat bulursam eklerim.

13 haziran 12:56

39. Yaz sonuna doğru dış etimde şişme oldu. Doktor (!) "ay nedeni her şey olabilir, sanırım çok hırpalıyorsun fırçalarken" dedi. Dedim doğrudur. Sert severim (gizlinot: swh) Aradım taradım, baktım millete doktorları bu dış fırçasını öneriyor. Yumuşaklığını giderek arttırdım. Fırça bir harika. Yumuşacık ama temizliyor da. Mucize gibi.. Lakin benim sorunum geçmedi, hırpalamaktan değilse demek :( Şimdi yeni bir doktor ve macun deneyeceğim. Hayırlısı..

28 ocak 03:36

5

38. "CS 5460 ultra soft diş fırçası" candır arkadaşlar. Dişleri böyle nazik temizleyen, bu kadar diş eti dostu başka bir fırça bulamam, bulamadım.

Macun olaraksa enzycal 1450 ya da 950'si var. ikisi de aynı gibi farkı ne bilmiyorum doğrusunu söylemek gerekirse, hangisi denk gelirse alıyorum. SLS olmayan, güvenli, aile boyu kullanılabilecek diş macunu.

Edit: Bu arada bende diş eti çekilmesi olduğu için diş hekimim en yumuşak olan fırçasını kullanmamı söylemişti ki diş eti kanamam da olurdu, ama artık kalmadı bu fırça sağ olsun. Yani siz de alırken kendi diş eti ve diş durumunuza göre bir tane seçerseniz daha memnun kalırsınız arkadaşlar. Eczanelerde bulabilirsiz.

27 ocak 21:46 17 şubat 11:52


37. Ben ortho modelini kullanıyorum ortodontistimin tavsiyesiyle. Çünkü diş teli..

Şimdi kıl sayısına diyecek bir şeyim yok ama ortho modelinin diğer fırçalardan farkı ortasında oyuk bulunması ve tabi kıl sayısı. Yeni olunca diş teli oyuğa tam oturuyor ama dil teline çarpa çarpa kılları dağılıyor. Yaklaşık 1 ay sonra oyuk ortada yok. O yüzden sürekli diş fırçası değiştirmem gerekiyor. Zaten fırça pahalı. Bir de sürekli değiştirince çok para harcıyorum. 

Kıl sayısına diyecek lafım yok ama sadece kıl sayısı için bu kadar para harcamazdım. Diş telinin ortasını oyuk yapmak çok mu zor? Muadili varsa mesajlarınızı beklerim süslüler. 

2 ekim 2017 21:45

36. şu an 3. 5460 alışım renkleri de çok güzel fırçaların. Bir de diş eti kanaması için diş macunu aldım plastik çiğniyormuş hissi dışında kanamayı anında kesiyor.

11 nisan 2017 11:32

35. Dis doktorumun asiri dis eti kanamama karsi onermesiyle, oral b sarjli dis fircami kenara atip kullanmaya basladigim, kanama sorununu sifirlayan super marka. Discim "yumuşak oldugu icin tam temizlemiyor gibi hissedeceksin ama alisirsin" da demişti, aynen dedigi gibi oldu. Yine discilerin dedigi gibi "onemli olan macun degil fırça", bu sebeple ihtiyaci olana siddetle tavsiye.

18 mart 2017 02:07

34. Normal fırçayla tek farkının, yumuşak yapısı olduğunu düşündüğüm, "overrated" bi fırça. 2 tanesini kullandım öyle büyük bi fark yok, 20 tl verince daha büyük bi fark bekliyosunuz :)

3 şubat 2017 13:39


33. (no:393889) şu girdimde parodontax ile birlikte kullandığımı yazmıştım, detaylandırayım biraz.

ilk aldığım curaprox diş fırçası 5460 ultra soft olanıydı. standart diş fırçalarında soft kullanan biri olarak dişlerimi ilk fırçaladığımda inanamadım. yani, gerçek anlamda inanamadım, gerçekten fırçalayıp fırçalamadığımdan emin olamadım bir süre :D böyle bir yumuşaklık yok, böyle bir rahatlık yok. ben bununla devam ederim dedim, 2 sene boyunca hep 5460 aldım.

düzenli olarak diş kontrolüne giden bir insan değilim, ancak işim düştüğünde dişçiye giderim. yine dolgumun düşmesi sonucu, soluğu o koltukta aldım. ağzımı açtığımda diş hekimi üst yirmilik dişlerin olduğu yerleri göstererek tam temizlenmemiş olduğunu söyledi. fırçayı iyice arkalara doğru götürdüğümden emin olduğum için "öyye ği? eğin ğihiniğ?" dedim. "dur işim bitince konuşursun kıpırdama şimdi" dedi, ağzımın açık durması için koyduğu köpüğümsü şeyleri düzeltti.

işlem bittikten sonra "emin misiniz? çok yumuşak bir diş fırçası kullanıyorum ondan olabilir mi?" dedim. eğer oraları fırçaladığımdan eminsem biraz daha sert bir fırçaya geçmemi önerdi, çok yumuşak olduğu için tam temizlemeyebileceğini söyledi.

bu olaydan sonra 3960 super soft olanına geçtim, 5460'a göre sert geldi ama bu bir kıyaslama şekli değil çünkü 5460 fırça değil, adeta bir peluş oyuncak :D 3960 kullanırken gittiğimde arka bölgelerin temiz olduğunu söyledi diş hekimi.

sonuç; gerçekten çok büyük problemleriniz yoksa ve diş hekiminiz özellikle 5460 kullanmanızı önermediyse 3960 olanını kullanmayı tercih edin derim.

ayrıca henüz hiç denemediyseniz dişlerinize bir iyilik yapın ve bir an önce bu diş fırçasından edinin, aşık olacaksınız.

3 şubat 2017 02:45

32. caaaanım diş fırçası. plasebo etkisi mi bilmiyorum ama inanılmaz mutluyum bu diş fırçalarıyla. dişlerimin daha iyi temizlendiğini hissediyorum, diş eti kanamalarım azaldı vs. bir de diş ipini almayı düşünüyorum.

not:5460 kullanıyorum.

3 şubat 2017 00:52

31. 3000 küsurluğundan çok memnun olduğum, ancak son aldığımı eczacı 3000'liğin sırasından çıkarıp bakın bu renk de var diyince bakmadan almış bulundum ve 5460 kıllı olan çıktı. Onu ciddi diş sorunlarınız yoksa kesinlikle tavsiye etmiyorum, o kadar yumuşak ki 1 aydır dişlerimi yavru kediyle fırçalıyormuşum gibi geliyor.

30 ocak 2017 20:52