5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • oylar (5)
  • medya (3)

45. 5460 fırçası şimdiye kadar kullandığım en güzel fırçadır. Hem bu kadar yumuşak olup hem de bu kadar derin temizlemeyi nasıl yapabiliyor muhtemşem!

Arayüz fırçalarını da tavsiye ederim.

12 temmuz 14:23

5

44. Piyasadaki en basarili dis fircasi markasidir. Bu fircayi doktorum onermisti eczaneden edindim. Ben simdiye kadar nasil dis fircalamisim bilmiyorum. Inanilmaz guzel temizliyor. Cok da guzel renkleri var. iyi ki varsin curaprox ❤️

Bu arada ben ultra soft olani kullaniyorum. Dis eti problemimden dolayi. Baslarda temizlemiyormus gibi geliyordu, cunku eski fircalarimla dislerimi kanatarak fircaladigimdan. Ama isini cok iyi yapiyor bu firca. Mutlaka edinmelisiniz. 

11 temmuz 19:45

43. insanın kendine yapacağı en büyük iyiliklerden biriydi bir zamanlar tabi sonra soft diş fırçaları yaygınlaştı vs vs.. yine de curaproxun gerçekten ayrı bir havası var. stili çok sade, renkleri muhteşem.. yani diş fırçasında asıl aranacak özellikler bunlar değil tabi ama zaten performansı tartışalamayacağı için ben de biraz bunlara değineyim dedim. uzun bir aradan sonra şarjlı diş fırçasından curaproxa geri dönüş yaptım. şarjlıyla o kadar özenmiyorum sanırım diş fırçalama sürecine bu yüzden bu temelli bir geri dönüş olabilir. ultra soft 5460 olanı eczaneden 25 tl ye aldım.

26 haziran 22:22


42. Şuan serisinin kodunu hatırlamadığım ama aşırı soft olmayan yapısının aynısı mumusoda 9tlye satılmaktadır. Elimde var olan gerçek bir curaproxla karşılaştırdım birebir aynı bilginize. Görsel fırsat bulursam eklerim.

13 haziran 12:56

41. Yaz sonuna doğru dış etimde şişme oldu. Doktor (!) "ay nedeni her şey olabilir, sanırım çok hırpalıyorsun fırçalarken" dedi. Dedim doğrudur. Sert severim (gizlinot: swh) Aradım taradım, baktım millete doktorları bu dış fırçasını öneriyor. Yumuşaklığını giderek arttırdım. Fırça bir harika. Yumuşacık ama temizliyor da. Mucize gibi.. Lakin benim sorunum geçmedi, hırpalamaktan değilse demek :( Şimdi yeni bir doktor ve macun deneyeceğim. Hayırlısı..

28 ocak 03:36

5

40. "CS 5460 ultra soft diş fırçası" candır arkadaşlar. Dişleri böyle nazik temizleyen, bu kadar diş eti dostu başka bir fırça bulamam, bulamadım.

Macun olaraksa enzycal 1450 ya da 950'si var. ikisi de aynı gibi farkı ne bilmiyorum doğrusunu söylemek gerekirse, hangisi denk gelirse alıyorum. SLS olmayan, güvenli, aile boyu kullanılabilecek diş macunu.

Edit: Bu arada bende diş eti çekilmesi olduğu için diş hekimim en yumuşak olan fırçasını kullanmamı söylemişti ki diş eti kanamam da olurdu, ama artık kalmadı bu fırça sağ olsun. Yani siz de alırken kendi diş eti ve diş durumunuza göre bir tane seçerseniz daha memnun kalırsınız arkadaşlar. Eczanelerde bulabilirsiz.

27 ocak 21:46 17 şubat 11:52

39. Ben ortho modelini kullanıyorum ortodontistimin tavsiyesiyle. Çünkü diş teli..

Şimdi kıl sayısına diyecek bir şeyim yok ama ortho modelinin diğer fırçalardan farkı ortasında oyuk bulunması ve tabi kıl sayısı. Yeni olunca diş teli oyuğa tam oturuyor ama dil teline çarpa çarpa kılları dağılıyor. Yaklaşık 1 ay sonra oyuk ortada yok. O yüzden sürekli diş fırçası değiştirmem gerekiyor. Zaten fırça pahalı. Bir de sürekli değiştirince çok para harcıyorum. 

Kıl sayısına diyecek lafım yok ama sadece kıl sayısı için bu kadar para harcamazdım. Diş telinin ortasını oyuk yapmak çok mu zor? Muadili varsa mesajlarınızı beklerim süslüler. 

2 ekim 2017 21:45


38. muhteşem yumuşak kıllı, alıştığımız uzay mekiği gibi fırçalardan sonra önemli olanın kılın kalitesi olduğunu fark ettiren saçma sapan, düz, estetiksiz ergonomisiz diş fırçası.

7 haziran 2017 10:07 9 haziran 2017 12:12

37. şu an 3. 5460 alışım renkleri de çok güzel fırçaların. Bir de diş eti kanaması için diş macunu aldım plastik çiğniyormuş hissi dışında kanamayı anında kesiyor.

11 nisan 2017 11:32

36. Dis doktorumun asiri dis eti kanamama karsi onermesiyle, oral b sarjli dis fircami kenara atip kullanmaya basladigim, kanama sorununu sifirlayan super marka. Discim "yumuşak oldugu icin tam temizlemiyor gibi hissedeceksin ama alisirsin" da demişti, aynen dedigi gibi oldu. Yine discilerin dedigi gibi "onemli olan macun degil fırça", bu sebeple ihtiyaci olana siddetle tavsiye.

18 mart 2017 02:07