sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (46)
 • oylar (7)
 • medya (3)

46. Diş fırçaları ile ünlü olmasının yanında harika ağız bakım ürünleri de bulunan bir marka. 2 senedir Black and White diş macununu kullanıyorum ve 6 ayda bir diş taşı temizliğine giden ben 2 senedir dişçiye gitmedim, bu macuna bağlıyorum bu güzelliği. Sigara, kahve ve çay üçgeninin asla dişlerde lekelenmeye sebebiyet vermemesini sağlayan bi' macun kendisi.

19 ekim 2018 01:41

5

45. Dişlerimde tel olduğu için ortodontik fırçasını kullanıyorum. 6 tane falan almışımdır şimdiye kadar. Aşırı memnunum. Arayüz fırçalarından pek memnun kalmadım fırçayı tutan aparat çok kısa sürede kırıldı bende. Kullanamadım. Şimdi Tepe’nin arayüz fırçasını kullanıyorum. Bir de Curaprox’tan cs 1009 single brush kullanıyorum. Malum diş telleri olunca yoğun bir temizlik istiyor. Diyeceğim o ki markadan çok çok memnunum

22 eylül 2018 01:19

44. Diş hekimliği son sınıf öğrencisi olarak 5460'ı 2-3 yıldır kullanıyorum. Zamanında workshoplarına katılarak markayla tanışmıştım. 5-6 arkadaşıma daha yaydim bu illeti. Başka ürün kullanamiyorlar artik keh keh. Düzenli diş fırçalayan birisiyseniz küçük bi peçeteyle dahi plak uzaklaştırabilirsiniz tabi amacımız max temizlik olduğu için öyle şeyler yapmıyoruz ama ultra soft olmasi temizlemiyor demek değil yani ne kadar kuvvetli/sert fırçalarsanız o kadar temiz olur diye bir şey söz konusu değil. Hatta bu yanlışlık yüzünden diş etleri çekiliyor, dişler aşınıyor...youtube'da firmanın efektif ağız temizliği üzerine videoları mevcut nasıl diş fırçalamanız gerektigine bakmanızı öneririm. Bu arada sert/orta sert fırcalarla kesinlikle dilinizi temizlememelisiniz, prekanseroz lezyonlara davetiye çıkarabilirsiniz. Dil temizleyici kullanmanızı öneririm ama 5460 ultrasoft olduğu icin kendisi oldukça uygundur.

Not: fırçanızın kılları çok kısa sürede çiçek gibi sağa sola açılıyorsa, fırçanın üstündeki yazılar hemen siliniyorsa bütün günün hıncını dişlerinizden çıkarıyorsunuz demektir....

27 ağustos 2018 12:10 27 ağustos 2018 12:14

43. 5460 fırçası şimdiye kadar kullandığım en güzel fırçadır. Hem bu kadar yumuşak olup hem de bu kadar derin temizlemeyi nasıl yapabiliyor muhtemşem!

Arayüz fırçalarını da tavsiye ederim.

12 temmuz 2018 14:23

5

42. Piyasadaki en basarili dis fircasi markasidir. Bu fircayi doktorum onermisti eczaneden edindim. Ben simdiye kadar nasil dis fircalamisim bilmiyorum. Inanilmaz guzel temizliyor. Cok da guzel renkleri var. iyi ki varsin curaprox ❤️

Bu arada ben ultra soft olani kullaniyorum. Dis eti problemimden dolayi. Baslarda temizlemiyormus gibi geliyordu, cunku eski fircalarimla dislerimi kanatarak fircaladigimdan. Ama isini cok iyi yapiyor bu firca. Mutlaka edinmelisiniz. 

11 temmuz 2018 19:45

41. insanın kendine yapacağı en büyük iyiliklerden biriydi bir zamanlar tabi sonra soft diş fırçaları yaygınlaştı vs vs.. yine de curaproxun gerçekten ayrı bir havası var. stili çok sade, renkleri muhteşem.. yani diş fırçasında asıl aranacak özellikler bunlar değil tabi ama zaten performansı tartışalamayacağı için ben de biraz bunlara değineyim dedim. uzun bir aradan sonra şarjlı diş fırçasından curaproxa geri dönüş yaptım. şarjlıyla o kadar özenmiyorum sanırım diş fırçalama sürecine bu yüzden bu temelli bir geri dönüş olabilir. ultra soft 5460 olanı eczaneden 25 tl ye aldım.

26 haziran 2018 22:22

5

40. Cs 5460 ortho diş fırçasını beğenerek kullanıyorum, diş teli olan kişiler için üretilmiştir. Orta kısımdaki kıllar daha kısa olduğu için diş fırçalarken diş teline takılmaz. tam tersine anahtar kilit gibi birbirine uyar. diş fırçalarken diş teliniz yokmuş gibi dişlerinizi fırçalamanızı sağlar. 

7 şubat 2018 17:21

39. Yaz sonuna doğru dış etimde şişme oldu. Doktor (!) "ay nedeni her şey olabilir, sanırım çok hırpalıyorsun fırçalarken" dedi. Dedim doğrudur. Sert severim (gizlinot: swh) Aradım taradım, baktım millete doktorları bu dış fırçasını öneriyor. Yumuşaklığını giderek arttırdım. Fırça bir harika. Yumuşacık ama temizliyor da. Mucize gibi.. Lakin benim sorunum geçmedi, hırpalamaktan değilse demek :( Şimdi yeni bir doktor ve macun deneyeceğim. Hayırlısı..

28 ocak 2018 03:36

5

38. "CS 5460 ultra soft diş fırçası" candır arkadaşlar. Dişleri böyle nazik temizleyen, bu kadar diş eti dostu başka bir fırça bulamam, bulamadım.

Macun olaraksa enzycal 1450 ya da 950'si var. ikisi de aynı gibi farkı ne bilmiyorum doğrusunu söylemek gerekirse, hangisi denk gelirse alıyorum. SLS olmayan, güvenli, aile boyu kullanılabilecek diş macunu.

Edit: Bu arada bende diş eti çekilmesi olduğu için diş hekimim en yumuşak olan fırçasını kullanmamı söylemişti ki diş eti kanamam da olurdu, ama artık kalmadı bu fırça sağ olsun. Yani siz de alırken kendi diş eti ve diş durumunuza göre bir tane seçerseniz daha memnun kalırsınız arkadaşlar. Eczanelerde bulabilirsiz.

27 ocak 2018 21:46 17 şubat 2018 11:52

37. Ben ortho modelini kullanıyorum ortodontistimin tavsiyesiyle. Çünkü diş teli..

Şimdi kıl sayısına diyecek bir şeyim yok ama ortho modelinin diğer fırçalardan farkı ortasında oyuk bulunması ve tabi kıl sayısı. Yeni olunca diş teli oyuğa tam oturuyor ama dil teline çarpa çarpa kılları dağılıyor. Yaklaşık 1 ay sonra oyuk ortada yok. O yüzden sürekli diş fırçası değiştirmem gerekiyor. Zaten fırça pahalı. Bir de sürekli değiştirince çok para harcıyorum. 

Kıl sayısına diyecek lafım yok ama sadece kıl sayısı için bu kadar para harcamazdım. Diş telinin ortasını oyuk yapmak çok mu zor? Muadili varsa mesajlarınızı beklerim süslüler. 

2 ekim 2017 21:45