sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (50)
 • oylar (10)
 • medya (3)

50. Bu markayı yaklaşık 4 senedir kullanıyorum. Daha önce dişlerime diğer fırçaları kullanarak ne kadar nazik bakım yaptığımı sansam da hunharca davrandığımı anlayabiliyorum. Ben dönüşümlü olarak 1560 ve 3960 olanlarını kullanmaktayım. 1560 olan bile o kadar nazik şekilde temizliyor ki.

Her şeye zam geldiği gibi bu ürüne de geçen seneye göre bayağı bir zam geldi ki sormayın gitsin. 2018 yazında eczaneden 18TL sonrasında 25 TL ye aldığım ürünleri, 2019 ocak 2 ayı sonunda 45 TL ye alabildim. İnternette 29-TL ye bile bulabilirken eczaneden alarak kazıklanmayın diyorum. Kampanyalı ikili setlerini internette rastlarsanız oradan almanız hem kesenize yarar sağlar.

25 şubat 09:38

49. Hunharca diş fırçalamalarim sonucu diş etimde çekilme olması sonucu diş hekimi tavsiyesi ile aldığım biraz pahalı ama yumuşak kıllı diş fırçası.

24 şubat 21:20

5

48. 1 yıldır diş hekimimin önerisiyle kullandığım diş fırçası markası. Oral b'lere sensodyne'lere verdiğimiz paraya yazık gerçekten. Diş etlerimi kendi ellerimle mahvetmişim.

Ben 5460 olanını kullanıyorum ve çok memnunum. Diş etlerini seven herkes düşünmeden alabilir.

24 şubat 16:20

5

47. Çok uzun zamandır kullandığım diş fırçasını üreten marka. 5460 modelini kullandıktan sonra diğer diş fırçaları lavabo fırçası gibi kalıyor. Bir kere yokluktan sensodyne nin en yumuşak fırçasını almıştım fırçalamaya başladığım an diş etlerim kanamıştı. Vazgeçilmezimsin curaprox

22 şubat 19:18

46. Diş fırçaları ile ünlü olmasının yanında harika ağız bakım ürünleri de bulunan bir marka. 2 senedir Black and White diş macununu kullanıyorum ve 6 ayda bir diş taşı temizliğine giden ben 2 senedir dişçiye gitmedim, bu macuna bağlıyorum bu güzelliği. Sigara, kahve ve çay üçgeninin asla dişlerde lekelenmeye sebebiyet vermemesini sağlayan bi' macun kendisi.

19 ekim 2018 01:41

5

45. Dişlerimde tel olduğu için ortodontik fırçasını kullanıyorum. 6 tane falan almışımdır şimdiye kadar. Aşırı memnunum. Arayüz fırçalarından pek memnun kalmadım fırçayı tutan aparat çok kısa sürede kırıldı bende. Kullanamadım. Şimdi Tepe’nin arayüz fırçasını kullanıyorum. Bir de Curaprox’tan cs 1009 single brush kullanıyorum. Malum diş telleri olunca yoğun bir temizlik istiyor. Diyeceğim o ki markadan çok çok memnunum

22 eylül 2018 01:19

44. Diş hekimliği son sınıf öğrencisi olarak 5460'ı 2-3 yıldır kullanıyorum. Zamanında workshoplarına katılarak markayla tanışmıştım. 5-6 arkadaşıma daha yaydim bu illeti. Başka ürün kullanamiyorlar artik keh keh. Düzenli diş fırçalayan birisiyseniz küçük bi peçeteyle dahi plak uzaklaştırabilirsiniz tabi amacımız max temizlik olduğu için öyle şeyler yapmıyoruz ama ultra soft olmasi temizlemiyor demek değil yani ne kadar kuvvetli/sert fırçalarsanız o kadar temiz olur diye bir şey söz konusu değil. Hatta bu yanlışlık yüzünden diş etleri çekiliyor, dişler aşınıyor...youtube'da firmanın efektif ağız temizliği üzerine videoları mevcut nasıl diş fırçalamanız gerektigine bakmanızı öneririm. Bu arada sert/orta sert fırcalarla kesinlikle dilinizi temizlememelisiniz, prekanseroz lezyonlara davetiye çıkarabilirsiniz. Dil temizleyici kullanmanızı öneririm ama 5460 ultrasoft olduğu icin kendisi oldukça uygundur.

Not: fırçanızın kılları çok kısa sürede çiçek gibi sağa sola açılıyorsa, fırçanın üstündeki yazılar hemen siliniyorsa bütün günün hıncını dişlerinizden çıkarıyorsunuz demektir....

27 ağustos 2018 12:10 27 ağustos 2018 12:14

43. 5460 fırçası şimdiye kadar kullandığım en güzel fırçadır. Hem bu kadar yumuşak olup hem de bu kadar derin temizlemeyi nasıl yapabiliyor muhtemşem!

Arayüz fırçalarını da tavsiye ederim.

12 temmuz 2018 14:23

5

42. Piyasadaki en basarili dis fircasi markasidir. Bu fircayi doktorum onermisti eczaneden edindim. Ben simdiye kadar nasil dis fircalamisim bilmiyorum. Inanilmaz guzel temizliyor. Cok da guzel renkleri var. iyi ki varsin curaprox ❤️

Bu arada ben ultra soft olani kullaniyorum. Dis eti problemimden dolayi. Baslarda temizlemiyormus gibi geliyordu, cunku eski fircalarimla dislerimi kanatarak fircaladigimdan. Ama isini cok iyi yapiyor bu firca. Mutlaka edinmelisiniz. 

11 temmuz 2018 19:45

41. insanın kendine yapacağı en büyük iyiliklerden biriydi bir zamanlar tabi sonra soft diş fırçaları yaygınlaştı vs vs.. yine de curaproxun gerçekten ayrı bir havası var. stili çok sade, renkleri muhteşem.. yani diş fırçasında asıl aranacak özellikler bunlar değil tabi ama zaten performansı tartışalamayacağı için ben de biraz bunlara değineyim dedim. uzun bir aradan sonra şarjlı diş fırçasından curaproxa geri dönüş yaptım. şarjlıyla o kadar özenmiyorum sanırım diş fırçalama sürecine bu yüzden bu temelli bir geri dönüş olabilir. ultra soft 5460 olanı eczaneden 25 tl ye aldım.

26 haziran 2018 22:22