yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (3)

  34. doğal kıvırcıklığını kaybetmiş saçların, eski kıvırcıklığına geri dönmesini vaad eden method.

  elinizde olan/almayı düşündüğünüz ürünlerin içeriğini (link: http://www.isitcg.com/ buraya) yazıp, curly girl method için uygun olup, olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  13 ekim 13:17

  33. Kıvırcık dalgalı olan saçlarım daha da kıvırcık olsun diye bu yola baş koymuştum. Günlerce araştırma yaptım doğru ürünleri buldum uygulamaya başladım. 1 2 aylık denemeden sonra saçlarımda herkesin aksine geriye dönüşe rastladım.

  Üstüne bir gün içerisinde saçımı 3 kez açtırınca tüm dalgalarımı kaybettim ve bu metoda bu sefer daha sıkı sarıldım ama sonuç yine hüsran oldu.

  Demem o ki dünya çapında büyük takipçileri olmasına rağmen her saç tipinde işe yarayacak diye bir şey yok. Benim gibi dört elle sarılıp, ürünlere büyük paralar harcamadan önce kesenize daha uygun ürünlerle başlamanız.

  3 ekim 14:55

  32. Tam olarak temiz içeriklerle olmasa da bu yöntemi kendimce denedim yaklaşık 3 ay kadar. Şampuan olarak ogx mor olanını kullandım. Bakım için çeşitli yağları (hindistan cevizi, tatlı badem, argan yağı vs) sürüp saçımda beklettim duştan önce. Şekillendirici olarak elidor yeşil şişeli ürünü kullandım ve saçım yüksek geçirgen çıktığı için (porosity test) durulanmayan elseve sos saç kremini kullandım. Bunların yanında daha önce alıp ne işe yaradığını anlamayıp kullanmayı bıraktığım olaplex saç maskesini de youtube daki videolardan öğrendiğim şekilde bitene kadar kullandım. bir de vigo ucu olan bir saç kurutma makinesi alıp havalar soğuk olduğu için düşük sıcaklıkta da olsa saçlarımı kuruttum. fekat o dönem saçlarım çok kısa olduğu için ve bir türlü şekline gözüm alışmadığı için tekrar düz kullanmaya döndüm. Ama sonuç olarak saçlarım kıvırcık halini korumakta daha dirençli eskiye göre. Mesela tarayarak kuruttuğumda eskiden çok kolay düz olurken artık dalgalı düz hale geliyor en fazla. Bence doğru ürünler kullanıldığında saçın bozulan yapısını gerçekten toparlıyor. Çok daha uzun süreli yapsam sonuç nasıl olurdu merak etmiyor değilim. 

  3 ekim 11:30


  31. Süslüde şampuan araştırması yaparken şans eseri varlığından haberdar olduğum yöntemdir kendisi. bir süredir temiz içerikli ürünler kullanmaya çalışıyordum. Ama saçımın neme mi proteine mi ihtiyacı olduğunu bilmeden populer olan içerikteki ürünlerden alıyordum. Keratin,argan,hindistan cevizi yağı gibi.. Porosity testini yaptıktan sonra farkettim ki saçımın ihtiyacı olmayan içerikleri kullanıyormuşum.(gizlinot: Swh)

  Saçım low porosity çıktı. Yani saçımda protein fazlası varmiş. Keratinden,hindistan cevizi yağından uzak durmalıymışım. Neyse zararın neresinden dönersek kardır diyelim. Ama tabi önce elimdeki ürünleri bitiricem.bittikçe metoda uygun ürünler ve içeriklerle devam etmeyi düşünüyorum. 

  Ayrıca instagramda curly girl methodunu anlatan, bu metoda uygun ürünler öneren çok faydalı hesaplar keşfettim. Meğer biz kıvırcıkları düşünen insanlar da varmış:) şimdi burda reklam gibi gözükmesin diye paylaşmıyorum ama merak eden süslüyü mesaj kutuma beklerim. İlerleyen günlerde deneyip fayda gördüğüm ürünler olursa da buraya editlerim.

  25 eylül 04:33

  30. bir şampuan veya saç kreminin, insanın saç şeklini değiştirebildiğine daha önceden inanmazdım. fakat ogx'in coconut girls şampuanı ve saç kremini kullandığımdan beridir, saçım resmen 3 kat daha kıvırcık. belki daha bile fazla olurdu, ama saçım 9 ay önce saç botoksu görmüştü, daha yeni yeni kendine geliyor.

  bir an önce "uzun" kıvırcıklara kavuşabilmek içinse dax supergro'dan destek alıyorum. <3

  20 eylül 01:50

  29. yaklaşık bir buçuk iki aydır uyguladığım yöntemdir. dalgalı-kıvırcık arası, son derece elektriklenen, hacmi bol saçlarım var. şekillendirici kullandığım ilk birkaç saat gerçekten beğenirim ama gün sonunda hem söner hem de bukleler bozulmuş olur. sadece çok küçükken çekilen fotoğraflarımda saçlarım gerçekten bukleli ve parlak, ergenlik ve sonrası yani ben kendimi bildim bileli elektriklenme ve şekilsizlikle boğuşuyorum. ben sanıyorum ki normali bu, benim saçım da böyle diyip öyle böyle idare ediyorum. saç bakımı konusunda bilgi 0, ele hangi şampuan gelirse yıka, şekillendirici köpük-krem-jöle allah ne verdiyse aban, yıllar yılı böyleydi. ama sonra günlerden bir gün bu yöntemin adını duyguduğumda ve before-after fotoğraflarını gördüğümde nasıl ya???? olup aniden başladım araştırmaya. konu derin, araştırdıkça daha da araştırılması gereken şeyler oluyor, yarı anlıyorum yarı anlamıyorum, içerik bilgim yok. kocaman ve dipsiz bir kuyuya girdiğimi o zaman anladım ama yılmadım. olabildiğince güvenilir kaynak ve kişilerden bilgileri toplamaya çalıştım. ve şöyle bir rutin geliştirdim:

  -şampuan: bu yönteme geçtiğimde aldığım ilk ürün (gbkz: organix coconut curls shampoo) idi. sülfatsız diye atılıp içeriğin gerisini okumadan internetten sipariş etmiştim ve elime alır almaz içerikteki koskocaman dimethicone yazısını görmemle ilk şokumu yaşadım. neyse dedim aldık o kadar, arada bir sülfatlı şampuan kullanır dönüşümlü bir şekilde gidersem idare ederim. o ürünü o şekilde bitirdim. ürünle ilgili yorumum (link: https://www.suslusozluk.com/organix-coconut-curls-shampoo?i=1189986 işte burada)

  ogx bittiğinde edindiğim ve şu anda da kullandığım şampuan ise (gbkz: organic shop argan & amla şampuan). bu şampuanla ilgili yorumumu da ayrıca yazmayayım yorumum için (link: https://www.suslusozluk.com/organic-shop-argan-amla-şampuan?i=1187621 sizi şöyle alayım)

  -saç kremi: (gbkz: organic shop argan yağlı ve amla özlü saç bakım maskesi) kullanıyorum şu an. (link: https://www.suslusozluk.com/organic-shop-argan-yağlı-ve-amla-özlü-saç-bakım-maskesi?i=1189983 yorumum)

  -saç şekillendirici: (gbkz: otacı bitki özlü saç şekillendirici) ile yola devam ediyorum. (link: https://www.suslusozluk.com/otacı-bitki-özlü-saç-şekillendirici?i=1187602 yorumum)

  şu an için kullandığım ürünler bunlar. saçlarımı haftada üç kez yıkıyorum, pamuklu tişörtle sarıyorum. tarama işlemi yapmadan duramıyorum iyice saçları açmadığımda rahat hissedemiyorum. bu yüzden duştan sonra saçlarım iyice ıslakken kalın dişli bir tarak kullanıyorum. (gizlinot: bu aşamada kolay taramamı sağlayacak ve biraz da nem takviyesi yapacak bir ürün arayışındayım şu sıralar. onu henüz bulabilmiş değilim.) yatarken saçımı tepede at kuyruğu yapıyorum, sabah buklelerin çoğu düzgün oluyor, şöyle hafif ıslatıp azıcık şekillendirici sürüyorum yetiyor. bu noktada saça yağ veya durulanmayan krem karıştırılmış su da sıkabileceğimiz öneriliyor. uygun ürün bulunca o da denenecek.

  benim rutin budur. henüz ürünler konusunda kafam tam oturmadı. arayışlarım sürüyor. yine de mevcut ürünler ve düzenle saçlarımdaki farklılığı görebiliyorum. bukleler daha belirgin ve bir nebze daha kalıcı. en belirgin değişiklik ise bu rutinden önceki haline göre çok çok daha yumuşak ve havadar hissediyorum saçlarımı. sadece elektriklenme hususunu halledebilmiş değilim. onu da çözeceğiz.

  19 eylül 19:50

  28. Bende yarım yapıyorum. Mağlum sebepten dolayı eskiden baya bir şampuan ve saç kremi stoklamıştım. Hepsinde de sülfat vs var. Bu kısmını uygulamadım bu yüzden. Saçlarımı banyodan banyoya tarıyorum, pamuklu tişörtle boy ve uçlarını sarıyorum, daha sonra diplerini soğukla kurutuyorum. Eğer bir kaç saate kurumamışsa nemli nemli yatmıyorum bütün saçımı orta ısıda kurutup saçlarımı örüp yatıyorum. Ben etkisini gördüm, yapmaya devam edeceğim.

  18 eylül 16:56


  27. kendime göre yarım yamalak yaptığım ve ona rağmen sonuç aldığım method. saçımın dalgalı olduğunu sonradan keşfedenlerdenim. bu yöntemden çok önce. önceleri duşta sadece şampuan kullanıp çıktıktan sonra yağ sürüp tarakla tarayıp şekillendirici sürüyordum. sonrasında ise vigo ile kurutma. eğer şekillendirici sürmezsem asla dalgası ortaya çıkmayan tiftik tiftik bir saçım oluyordu. daha sonra yöntemi okudum hepsini yapamayacağımı anladım. özel şampuan araştır vs. ben de elimdekilerle denedim. ekstra saç kremi aldım. daha önceleri saç kremi kullanmaktan vazgeçme sebebim çok söndürmesiydi. ama bu yöntemde bu olmadı. duşta şampuandan sonra saçlarımı kremleyip tarama işini burada hallediyorum. duştan çıktıktan sonra bazen havluya bazen t-shirte sarıyorum saçları. çok ıslaklığını aldırmadan çıkarıyorum ellerimle düzeltip tekrar tarar gibi yapıyorum ki yapışık olmasın kabarık dursun diye daha sonra sadece yağ sürüp vigo ile kurutuyorum. evde olduğum için ekstra şekillendirici kullanmıyorum. şekillendirici olmadığı halde saçım dalgasını belli etmeye başladı. bu arada tarak çok önemliymiş. iki seferdir geniş aralıklı taraklardan kullanıyorum öncesi tangle teezer tarzı ucuz yollu bir tarak kullanıyordum. son 2 yıkamamda dalgalarım çok çok daha iyi.

  17 eylül 22:56

  26. Doğru yaptığımı sanmamakla birlikte 2 kez denedim ve başarılı oldum. Şöyle ki saçlarım dalgalı ama çabuk sönen ertesi gün bozulan şekilsiz dalgaları var saçlarımın. Ben Otacı Naturway Sarımsaklı şampuanla saçlarımı yıkıyorum. yine Otacının 10 bitki özlü saç kremi var onu sürüyorum tamamını durulamadan duştan çıkıyorum. Saçlarımı da asla havluya sarmıyorum biraz suyunu ellerimle sıktıktan sonra yine Otacının saç şekillendiricisiyle şekillendiriyorum. Elime eski tişörtlerimden birini alıp onunla saçlarımı sıkıştırıp şekillendiriyorum. Ve çok güzel dalgalarım oluyor. Saçımı taramıyorum bu arada. Bu methodu yapmış oluyor muyum emin değilim ama bende etkisi çok güzel oldu

  ilgili medya:
  1
  12 eylül 21:38

  25. Beş aydır uyguladığım ve her geçen gün buklelerimi daha da bozup yağlanma süresini kısaltan metoddur. Ha düzelir ha düzelecek, çok güzel saçlarım olacak diye sabırla yönteme sadık kalıyorum ama sanırım yolumuzu ayıracağız zira pek mutlu değilim saçlarımın bu haliyle.

  2 eylül 23:22