yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (0)
  • medya (0)

  1. cyrene'in yağlı ciltler için geliştirdiği alkol, paraben, parfüm ve renklendirici içermeyen yüz (link: https://cyrene.com.tr/cilt-bakimi/cilt-tipine-gore/yagli-cilt/advanced-oil-control-bha-facial-toner.html toniği).

  kendi sitelerinde "bir beta hidroksi sit (bha) olan salisilik asit cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin atılma sirkülasyonunu hızlandırarak gözenekleri eksfolye etme özelliğine sahiptir." şeklinde bir ifade var. benim alnımda ve çenemde yıllardır pütür pütür sivilcemsi oluşumlar var ve ilaç kullanmama rağmen kaybolmadılar. uzun bir süredir bu toniği kullanıyorum. bir ara sivilcelerim iyice coştu. ben derindeki sivilcelerin dışarı atıldığı gibi bir fikre kapıldım buradan. çünkü şu an görünümü hafifledi. tabii ki geçmediler ama görünümü hafifledi, çok pütür pütür durmuyorlar. yalnız şunu da belirtmek isterim. bu ay neredeyse üç kez cyrene'in tonikle birlikte gönderdiği deneme boy peelinglerden kullanmıştım. ayrıca üç dört gündür nadixa kremi (ilaç olan) tekrar kullanmaya başladım. bunların da destekleyici etkisi olabilir. cyrene toniğe bağlamıyorum tek başına, sanmıyorum da bir toniğin tek başına öyle bir etkisi olmasını.

  yağlanma konusuna gelirsek de, benim bu toniği alma sebebim aşırı yağlanmaydı. çok faydası olduğunu ne yazık ki söyleyemiyorum bu konuda.

  son olarak değinmek istediğim bir konu var. biraz garip gelebilir ama kokuya karşı hassas olanları uyarmak adına yazmak istedim. arkadaşlar bu tonik viski kokuyor? dalga geçmiyorum, gerçekten viski kokuyor. çok komik bir durum. ben viski içen bir insan olarak bile rahatsız oldum. gerçekten çok nahoş bir koku.

  bu şişeyi bitirdikten sonra daha iyi bir alternatif bulamazsam aynı toniği alırım diye düşünüyorum. ama çok çabuk bitti onu da söyleyeyim. yine de benim için çok önemli bir özellik olan "hayvanlar üzerinde deney yapmayan" bir marka oluşu nedeniyle tercihlerim arasında olacak cyrene.

  ukte: (yazar: snakey)

  16 ocak 2017 15:02 16 ocak 2017 15:10

  2. Bu toniği bugün aldım ve izlenimlerimi adım adım buraya eklemek istiyorum.bunlar ilk izlenim,ilk kullanım dolayısıyla.

  Cildim karmadan yağlıya dönük.ürünün en büyük vaadi yağ kontrolü.bunun yanında gözenek küçülteceğini de iddia ediyor,göreceğiz.

  Yüzümde herhangi bir yanma vs yapmadı.hafifçe uyguladım,pamuğa baktım makyajımı silip düş almama rağmen cildimden makyaj kalıntısı çıkardığını gördüm,tebrik ettim bu açıdan kendisini,olumlu bir görüş aldı yani.

  Aşırı ama aşırı irrite edici birşey var ki o da kokusu.arkadaşlar kullandığım en kötü kokulu ürün olabilir net olarak.hani katlanabilir miyim bilmiyorum koku hassasiyeti olan biri değilim ki özellikle burnunuzu sokup koklamadığınızda koku gelmiyor ama bence migreni olanlar sakin yaklaşmasın bu ürüne,naçizane bir tipçi tavsiyesi.

  Suan yüzüme dokunuyorum.yumos yumosum resmen,bunu anlık etki olarak kabul ediyorum uzun vadede gönlümü kazanması için daha epey artısını görmek gerekiyor bu kokuya rağmen üstelik.

  14 mart 2017 23:20

  3. Bitirmek üzere olduğum,kullandıkça yorumlayacağımı söylediğim ürün.

  Öncelikle eksi olarak gördüğüm şeyleri söyleyeyim,kokusu hala berbat.uçsun gitsin diye ağzını açık bıraktım vs yok olmuyor.ikinci bir sorun,ürünün kapağı pek sağlam değil yan koyulduğunda akabiliyor yolculuk ettiğim zamanlarda yanıma almaktan çekindim epey.bir de şu bir sorun mu bilmiyorum ama ürünün faydasını görebilmek için bool bool uygulamak gerekiyor.dolayısıyla çabuk bitiyor.yeni sivilce yeni akne çıkmasını önlediğini söyleyemem adet dönemi falan yüzüm her zaman olduğu şekilde sivilcelendi.

  Artıları ise şöyle.gerçekten yağ dengesi sağlıyor ve bunu yüzü kurutmadan yapıyor ki bu çok önemli.gözenekleri küçültüyor fakat belirtmeliyim ki benim zaten çok büyük gözeneklerim yoktu.milimetrik değişimler olduğunu söyleyebilirim.siyah noktalar varsa temizliyor fakat bu konuda sabırlı olmak lazım ben bu etkiyi üç hafta sonunda net olarak farkedebildim.ciltte kızarıklık,yanma vs yapmıyor ciltte oldukça nötr bir hissi var yalancı bir ferahlık ya da irritatif bir etkisi olmuyor.benim t bölgemdeki etkisi çok net oldu yağ dengesi sağlama konusunda ki sadece akşam yatmadan kullanıyorum.gün içinde artık eskisi kadar parlak bir suratla dönmüyorum eve.

  Karmadan yağlıya dönük cilt tipi olanların seveceğini düşündüğüm bir ürün oldu dolayısıyla.fiyatının daha uygun olmasını dilerdim ama vaad ettiği şeyleri yerine getiren bir ürün yakalayınca fiyatına çok ses çıkaramıyorum.tekrar almak istediğim,en azından bir şişe daha bitirmek istediğim hoş bir ürün oldu.

  24 nisan 2017 23:15


  4. bu toniği yüz temizleme jeli ile birlikte set olarak aldım. yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum.

  aşırı yağlanma ve sivilce problemim yok ama cildim karma ve siyah nokta sıkıntım var.

  toniği çok beğendim, güzel koku beklentim olmadığından da bir sıkıntı yaşamadım. malum parfümsüz, alkolsüz bir ürün. cildimi asla kurutmadı. temizleme sürecinin son aşaması olarak bu toniğin son makyaj ve fazla yağ kalıntılarını güzelce temizleyerek (pamuğun halinden anlaşılıyor) görevini yaptığını düşünüyorum. siyah noktalarım tamamiyle yok olmadı ancak bence görünümünde bariz bir azalma var, ya da boyutları küçüldü. yani sonuç olarak daha az rahatsız edici bir görüntü var. temizleyicisinden de memnunum, onu da ayrıca kendi başlığı altında açıklarım.

  13 aralık 2017 09:28