yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (1)

  1. gerçekten kahretsin. bir canlıya böylesine zarar vermek, resmen işkence etmek kabul edilebilir bir şey değil. Üstelik bu bir değil iki değil bu ülkede. tecavüz edileni, öldürüleni, bu şekilde uzuvları kesilip işkence edileni hiç bitmedi. İnsanlar el ele verip, bulup buluşturup bu zararı telafi etmeye çalışıyor her gün, ama bitmiyor. Çünkü hiçbir cezası yok, insan dediğimiz mahlukatı bir hayvana zarar vermekten alıkoyacak bir yasa yok ülkede. Çünkü onlar hayvan, biz onlardan üstünüz onların canını almak ya da almamak bizim elimizde değil mi...

  Bir insana zarar vermek, canına kast etmek ne kadar vahimse bir hayvan için de o kadar vahim. Ve bununla ilgili hiçbir şey yapılmaması, herhangi bir cezasının olmaması kadar ürkütücü bir şey yok. Bunu yaptırım gücüne sahip hiçkimse idrak edemedi hala demek isterdim ama insanın modernleşince doğanın hakimi olduğuna inanan insanların işine gelmiyor hayvan haklarına yönelik icraatlerde bulunmak. Hayvanları insanlardan daha kıymetsiz yapan hiçbir şey yok, hüküm sürdüğünüz dünyada onları hapsettiğiniz alanlarda onları öldürme onlara işkence yapma ve bunları mazur görme hakkınız hiç yok. Bizim de ilk önce bu insan müsveddelerine bunu anlatmamız lazım, bu zihniyeti yok etmemiz lazım.

  Bizim başımızdan da geçti bu kadar acı olmayan bir benzeri, arkadaşlarımın kedisi evden kaçtı geri döndü derken birkaç gün sonra gövdeden aşağı sarkan bir deri, tüylerin arasında derin yarıklar fark ettik. Apar topar gittikleri veteriner kaburga kırığı olduğunu bu kadar zarar verebilecek şeyin de muhtemelen bir insan olduğunu söyledi. O kırıktan dolayı diyafram iki kere yırtıldı iki kere ameliyat ettirdik. Bu hayvan evde yaşıyordu, bir kere kaçtı iki kere ölüm tehlikesi atlattı. Sokaktaki hayvanlar hep bu tehlikeyle yaşıyor. Düşünsenize buna maruz kalıyorlar, öldürülüyorlar, tecavüz ediyorlar hayvanlara.

  15 haziran 2018 01:22

  2. Mükemmel olan islamiyettir müslümanlar değil evet bu çok doğru ama %99u müslüman olan ülkede ne kadına ne çocuğa ne doğaya ne hayvana saygı var daha sabah adaya götürülen kemikleri sayılan atları gördüğümde sinirden duvarları kemircek duruma gelmişken şimdi de bu. Güçlünün güçsüze karşı üstünlüğü mü, yeterli yaptırımların olmamasının verdiği pişkinlik mi ne derseniz deyin ama ben nefes alamıyorum gerçekten umarım bunu yapanlar da alamaz.

  15 haziran 2018 01:45

  3. Ölmüş.

  İnsanları ve dünyayı sevmiyorum.

  Vicdan yoksunlarından ise tiksiniyorum.

  Göğüs kafesime iğneler batıyor.

  15 haziran 2018 18:42


  4. kişilere karşı hakaret edeceğim isterseniz kabine gonderin.

  bunu yapan hayvan değildir bunu yapan oz be oz insandır. hayvanlar yavrulara işkenceden zevk almazlar ama bakıyorsun evrimini tamamlayamamış, besin piramidinin zirvesindeki şeref yoksunu insanlar savunmasız canlara türlü işkenceler yapıp bundan zevk alıyorlar.

  secimi kim kazanırsa kazansın, şu şeref yoksunu mahluklara o canlara dokunmaya korkacakları cezalar yasalara gecirmelidir. ve yargı bu mahluklara en ağır cezayı vermelidir.

  o yavruya bu eziyeti cektirenler misliyle odesinler.

  15 haziran 2018 19:30

  5. Fotoğraflarına bakmaktan kaçınıyordum, kesin ağlarım diye... ama çıktı karşıma. dayanamadım... Böyle şey olur mu ya. Bir aylık köpek size ne yapmış olabilir? Bu nasıl bir canilik? Ananız sizi doğuracağına taş doğursaymış keşke. Hiç mi içiniz acımadı o köpek ağlarken? Bu nasıl bir sadistlik. İnşallah sizde aynı o bebek gibi kolunuz bacağınız kesilir öyle ölürsünüz.

  15 haziran 2018 19:34

  6. İçimden en derinden beddualar ettim ki ezan vakti, oda o halde can çekişsin Allah dert versin derman bulduramasın kendi derdine öyle düşsün ki bir daha hayvanları aklından bile geçiremesin nefes alamasın inşaallah yattığı yerde huzur bulamasın şerefsiz vicdansız pislik. Nefret doluyum.

  15 haziran 2018 21:23

  7. O kapkara gözleriyle güzellikler görmesi gerekirken nelere maruz kalmış minik bebek. Allah kahretsin kendi pisliğinde boğulup gitsin inşallah bu acıyı hayvancağıza yaşatanlar ! Gözyaşlarımı tutamıyorum o inlemesi gitmiyor kulaklarımdan.

  15 haziran 2018 21:26


  8. insallah bu melege bunu yapana ayni sey yapilir. kollari,bacaklari ve malum bolgeleri kesilip sokaga atilir.ne beddua ettim hepsi kabul olsun hic bu kadar istememistim.canilik lafi az kalir.

  15 haziran 2018 22:45

  9. belki bu diyeceklerim biraz ağır olacak ama insan dışında yer yüzünde yaşayan daha alçak bir varlık daha yok. insanlar dışında kendisine zarar vermeyene saldıran, yaralayan, öldüren bir varlık daha yok. 

  umarım sen bizi affedersin. ama biz kendimizi affedemeyiz. 

  oturdum ağlıyorum. o masum bakışı gözümün önünden gitmiyor. 

  ne diyeyim kıyamet kopsun topluca ölelim. diğer canlılara başka huzur yok belli ki. 

  15 haziran 2018 22:46

  10. sapanca’da besleme yapan ve bu çocuğu bulan kişi, o bölgedeki çimenlerin de nizami bir şekilde kesildiğini, bu çocuğumun çim biçme makinesinin altında kalmış da olabileceğini yazmış. Bu doğru olsa bile onu da biri kullanıyor, bu hayvan hiç mi çığlık atmadı sen üstünden geçince? Nasıl öylece ölüme terk edebildin? keşke sayfasına girip bakmasaydım, ilk bulunduğu anlardaki titreyişleri gözümün önünden gitmiyor. kendi hayatımızı kolaylaştırmak için yaptığımız icatlar sayesinde bu dünyayı günahsızlara dar ediyoruz. biz olmasaydık dünya çok daha iyi bir yer olurdu. milyonlarca liralık yüzlerce makam arabası alacak yerde ekipler kurup şu hayvanlara düzgün barınaklar yapıp, kısırlaştırıp yaşam şartlarını iyileştirmek çok mu zordu? 10 bilemedin 15 yıllık ömürlerini aç bilaç, dayak yemeden, tecavüz edilmeden, işkence görmeden, öldürülmeden yaşasalardı çok mu olurdu?

  canım yanıyor bile diyemeyen bu hayvanlardan ne istediniz?

  ilgili medya:
  1
  15 haziran 2018 22:56