yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (139)
  • medya (30)

  1. kalıcı vücut makyajı.

  doğru şekilde yapıldığında, doğru dövme seçildiğinde oldukça seksilik kazandırırken; yanlış dövmenin ya da yanlış dövmecinin insanın teni üzerinde yama yapılmış eski kıyafet etkisi yarattığı doğrudur.

  bir kere dövme yaptıracaksan, sakızlardan çıkan dövmeler gibi karalama olmayacak. iyi bir yere yaptıracaksın ki; duvarları karalama dönemi geçiren küçük yeğeninin eline geçirdiği tükenmez kalemle yarattığı yeni sanat eseri gibi görünmesin vücudun. kaliteli yer iyi para ister, haberin olsun. dandik dövmecide yapılan dandik dövmeyi düzeltmek için iki katı parayı vermek yerine, ilk baştan o masrafı hesaplamak lazım.

  ikincisi, dövmenin bir anlamı olacak. vücuduna bir iz bırakıyorsun, ömrün boyunca seninle kalacak bir şey o. "bu sene çiçekli kıyafetler moda" dersin, bir dönem çiçekli kıyafet giyersin, modası geçince de kıyafeti çıkarır atarsın ama dövme öyle değil. sırf seksi görünüyor diye "omzumdan başlayıp aşağı kadar dökülen yıldızlar istiyorum" dedikten sonra, o çok sevdiğin sırt dekolteli gelinliği ne kadar ucuz gösteren bir vücut izin olduğunu fark edip kahrolmak da var bu hayatta. ya da belki de ömrün boyunca aynı çiçekli kıyafeti moda olsun olmasın giyen birisisindir, o zaman umursama bu maddeyi.

  üç, hayatına ne kadar etki etmesini istiyorsun dövmenin, onu iyi hesap et. yüzüne, kollarına ya da ilk bakışta görünen bir yere yaptırmayı düşünüyorsan, kpss'ye çalışmayı boşver bacım. devlet aykırı tipleri sevmez, memurlar sıkıcı insanlardır. bir süre sonra boğazlı kazak giyip kollarını bileklerine dek çekerek gezmeye başlarsın etrafta. daha beteri, popo çatalının hemen üstüne yaptırmak. bunun anlamı tüm dünyada tektir: "kolay kadınım." ne yazık ki, popo çatalı gibi erotik bir noktaya hayatın anlamını bile yazdırsan, "hayat, ölüm geldiğinde yaşamın ruhunun aktığı yerdir" gibi salak bir felsefik cümle bile kondursan, o noktaya bakan erkeklerin gözleri astigmat olup bulanıklaşır, o harfler de ecişir bücüşür "bana bir bira ısmarla, tamam" cümlesine döner. özetle, omuz, sırt gibi klişeler çoğu zaman hayat kurtarıcıdır.

  son olarak, dövme üzerinde bir ömür taşınası bir şey olacak. hayatını değiştiren o filmin o cümlesini yazdırmayı mı düşündün, tamam. o kişiyle o filme gitmiştin, o sinemada başladı aşkınız, o yüzden o filmin senin hayatında yeri var, yine tamam. ama "ya hız tuzağı süper filmdi ya, "otobüste bomba var!" cümlesini enseme yazdırmak istiyorum, çok anlamlı" diyorsan ya sarhoş olup olmadığını ya da ergen olup olmadığını kontrol ettirmen gerekebilir.

  zevzekliğim bu kadar. not: hiç dövmem olmadı ama çok sağlam dayak yemişliğim var.

  6 ocak 2014 19:03

  2. fazla anlam yüklendiğinde esprisinin kaçtığına inandığım vücut süsü.

  dövmenin bir zamanlar sevdiğimiz şeyleri bize hatırlatan bir iz olarak görülmesi taraftarıyım çünkü insan durmaksızın değişirken dövme yaptırdığında hayatının anlamı gibi görünen şey, ilerde hiçbir anlam ifade etmeyebilir.

  şahsen ben bu değişiklik yüzünden pişman olacağıma inanmıyorum, zira yara-dikiş-ameliyat izlerini bile benimseyen bir insanım.

  dipnot: yaptırdığıma pişman olacağım tek dövme sevgili adı olacaktır!

  29 mart 2014 01:08

  3. elinde kanlı bıçak tutan zombie hemşire olsun, örümcek olsun, bir ejderha olsun ya da ne bileyim samuray olsun sadece bedene renk vermek maksadıyla yapıldığı ilk görüşte belli olan dövmeleri eğreti buluyorum. bence daha çok "bu benim bedenim, o zaman beni anlatsın" tarzı dövmeler seviyorum. biri büyük diğerleri küçük bir miktar dövmem var ve yenileri ile ilgili planlarım şekillenmekte. hepsi de bazen yapan dövmecinin bile anlam veremediği, sadece beni ve hayatımın bir evresini anlatan dövmeler. ilki 13 senelik ve halen sıkılmadım. iyi düşünün, doğru karar verin, düzgün insanlara yaptırın derim naçizane...

  29 mart 2014 12:16


  4. yıllardır yaptırmak istediğim ama kime nereye yaptırmalıyım diye düşünüp durduğum hede.

  bedeni kişiselleştirmek isteğiyle hayatımda olmuş, olmasını istediğim ya da benim için bir anlamı olan, küçük ve çok klişeleşmemiş şeyleri vucuda kazıtmak mantıklı geliyor.

  çünkü hafızaya kazınmıyor, en sevdiğin ama kaybettiğin şeyleri, ya da başından geçen kötü ama ibretlik şeyleri insan unutabiliyor, velakin vücuduna yazdığında her gördüğünde hatırlarsın.

  29 mart 2014 17:02

  5. Lisede yaptırdığım, bir nickelodeon çizgi film karakteri (real monsters) ve bir uğur böceği, bir fil, bir de yazı olarak vücudumda taşıdığım, 4ü de renkli vücut süsü. hepsini çok seviyorum ve bir gün babaanne anneanne olunca bile vücudumda böyle eğlenceli şeylerin olacak olması çok hoşuma gidiyor. ha bir de eğlence için (gbkz: kime göre neye göre ) bana göre efem bana göre

  29 mart 2014 17:26

  6. ya hani diyorlar ya ilerde pişmanlığını çekersin, yok "elalem ne der" falan. bence hepsi boş onların. insan geçmişini unutmamalı. bazı dövmeler bir zaman sonra şey gibi olabilir, 5 sene önceki fotoğrafınızı görünce verdiğiniz tepki gibi. ama yine de o haliniz olmadan şimdiki siz olur muydunuz? ahaha çok garip bir arabesklik hissettim.

  bir ara bana deli gibi miami ink izlettirmiş, kat von d'yi uzun süre boyunca idolüm olarak görmeme sebep olmuş yegane şeydir. kadını da erkeği de müthiş çekici kılar gözümde. tabi öyle küçük dövmeler değil, sol kolu boydan boya dövmeyle kaplanmış pantera tişörtlü insanlar görmek istiyorum sözlük, derhal!

  29 mart 2014 19:22

  7. tribal olanları renkli olanlara nispetle çok daha güzel bulduğum, heveslerimin ömürlük kefili olamadığım için de senelerdir bin kere niyetlenip bin kere vazgeçtiğim beden tuvalli resim sanatı. ama tuval diyip bob ross gibi 'buraya mutlu bi iskelet çizelim şuraya da bir ateş, kocaman ve sinirli bir ateş. üstünden de terkedilmiş yalnız bir kartal uçsun' diye diye kıyafetten arda kalan tüm yerleri kompil dövenleri son derece itici bulurum. uygun yerlere uygun ebatlarda yapılan sade dövmelerin hastasıyığh!!

  29 mart 2014 21:12


  8. tez zamanda ikisini birden sildirmek istediğim hede.siz siz olun kafanız iyiyken bir,ikincisi çok yakın arkadaşınız,manitanız vs ismini dövme yaptırmayın sonra çok büyük pişmanlık yaşıyosunuz.çocukluk,ergenlik bunalımının dışa vurumu olarak görüyorum.yaşadığım pişmanlığı şimdi ekstra acı çekerek katlıycam.

  29 mart 2014 22:29

  9. abartılmadıkça ve orijinal bir şekil oldukça gayet hoş görünen şey. basen bölgesindeki çatlak izlerini kamufle etmek için yaptırmayı düşündüğüm (gizlinot: çatlaklar konusunda o derece çaresizim) ama hem alan geniş hem de 2 tarafta da olacağından oldukça pahalıya patlayacak gibi... bu nedenle benim için şimdilik lüks bir vücut süslemesidir.

  21 nisan 2014 16:17

  10. bir kere yaptırdın mı devamı gelen şey.

  omzumda bir yazı dövmesi var. şimdi 2 yere daha yaptırmak istiyorum. yaptırdığıma pişman değilim kesinlikle. hatta daha önce yaptırsaydım dedim.

  yaptıracaklara tavsiyelerim:

  sürekli gözünüzün önünde olacak bir yere yaptırmayın. çabuk sıkılırsınız.

  çok büyük dövmeler yaptırmayın. vücudunuzu tabloya çevirmeyin.

  sevgilinizin, kocanızın, arkadaşınızın vs ismini yazdırmayın. ayrılırsınız falan kesin pişmanlık sonu.

  god is love, gül, kelebek gibi zamanın trend dövmelerinden de uzak durun. dövmeniz özgün bir şey olsun ki demode olup sıkılmayasınız.

  22 nisan 2014 12:05