yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  17. Nisana aile zoruyla götürülmüştük bir kere.Kot t-shirtleydik.Bir kadın gelinle aynı renk abiye giymiş.Kim gelin karistiriyorduk valla.

  25 eylül 23:59

  16. Zorunluluk degil ortama uyum seklinde duzeltmem gereken baslik

  Sadece dugun degil balolara da o tarz kiyafetlerle gidilir. Simste bile parti verirken dresscode belirtiyorsunuz arkadaslar .

  Abiye var abiye var. ayrica duz bir elbiseyi bile aksesuarlarla,sac ve makyajla abiye gibi gosterebilirsiniz. Onemli olan ortama uymak.

  21 eylül 04:02

  15. Çok yakınım olmadığı sürece (kardeş, çok sevdiğim kuzen, çok yakın arkadaşım, dayı/hala, vb) benim için zorunlu değildir. Hatta tercih de etmem diyebilirim. Önemli olan özenli gitmek ve ortama uygun giyinmek gibi gelir bana hep. Sade bir düğünde de abiye çok sırıtabilir mesela. Ya da daha rahat bir düğünde yere kadar uzanan bir balık model gibi.

  Pek çok şeyde olduğu gibi benim için önemli olan kendimi içinde iyi ve rahat hissetmem, kendime yakıştırmam. Yoksa bu bir düz elbise de olabilir, tulum da yeri geliyorsa abiye de ama zorunluluk mudur? Bence değil.

  20 eylül 21:16


  14. Zorunlu olduğunu düşünmüyorum (gizlinot: Abiyesiz gittiğim oldu, kimse yadırgamadı ve abiyesiz giden başkaları da mevcuttu) şık görünüldüğü ve saç makyaj olduğu zaman kumaş pantolon ve herhangi bir üstle ortamda sırıtmıyorsunuz. Elbise giymeyi tercih ederim aslında ama oluyor bazen bulamıyorsunuz, siyah giymek istemiyorsunuz gibi gibi, velhasıl kelam özendiğiniz belli olacak şekilde istediğiniz gibi gidilir düğünlere. 

  20 eylül 14:51

  13. Bu biraz düğünün yapıldığı yerle ve konseptle ilgili bir şey. bildiğiniz üzere dresscode diye bir şey var. Lüks bir salon düğününde düğün sahibinin yakını olup olmanıza bakılmaksızın abiye giymeniz beklenirken yazın açık havadaki bir kır düğününe gidiyorsanız daha bohem ancak şık bir elbise vb. yeterli olacaktır. Bir de abiye var abiye var. ince askılı dümdüz saten bir uzun elbise de abiye mesela. illa akıllara Ebru Gündeş'in sahne elbiselerini getirmeye gerek yok. konu bulunduğunuz ortamla uyum içerisinde olmak tamamen. katıldığınız düğüne de bir zahmet günlük hayatta bir yere gidiyormuş gibi gitmeyin. bu övünülecek bir şey değil bilakis düğün sahibine yapılan bir kabalık. 

  20 eylül 11:31

  12. olmayan bir zorunluluktur. herkes dolabına, düğün sahibine yakınlığına, ortama  göre kendine  yakıştırdığı bir tarz oluyor. ya da eldeki imkanlarla gelinliğin, düğünün, ortamın süsüne duruşuna uygun bir kostüm arıyor. kimisi gösterişli beğendiği elbiseyi giymeye yer arıyor da olabilir tabi ama. nasıl haftasonu pikniğe topuklu ile gitmiyorsam ya da pazar günü fazla abartılı kıyafet ve makyajdan uzak durmayı tercih ediyorsam, düğüne de imkanım varsa , mekan da uygunsa zarif, temiz, çok da günlük hayatta kullanmayacağım bir kıyafet seçebilirim. yoksa klasik olarak küçük yerlerde ya da ekonomik olarak daha düşük seviyedeki ortamlarda tercihler daha gösterişli olabiliyor tabi. otomatik olarak herkes yarış halinde olunca çevredekiler ya da herb.kologlar mutlaka ' aa sen neden böyle geldin ' diyebilirler. aldırmayınız.

  20 eylül 02:09

  11. Başlıkta abiyeden kastın ne olduğunu anlayamadım açıkçası, benim baktığım yerlerde abiye deyince her türlü çeşit elbise oluyor, düz rengi desenlisi, uçuş uçuş olanı dar olanı, allı pullu olanı sade olanı, uzunu kısası... hepsini abiye satan yerlerde, abiye diyerek aradığımda gördüm. Düğün meraklısı bir insan değilim hatta "oynamak"tan ve düğün ortamından nefret ederim ama şık kıyafetler giyip, güzel bi saç-makyaj yapmayı sevmeyenlerin de süslü sözlükte ne işi var anlamadım.

  düğüne giderken de kot tshirt giyilecek hali yok sonuçta. Ortamına göre giyinmek diye bi şey var. Düğünlere spor kıyafetle gelenler anca aile zoruyla düğüne gelmiş mutsuz ergenler gibi geliyor bana.

  19 eylül 14:50


  10. Bizim buralarda olmayan zorunluluk. Kuzenler olarak 1. Derece yakın akraba olmamıza rağmen birbirimizin düğünlerinde bile abiye giymedik şık elbiseler tulumlar giyiliyor genelde. Bir de şu var abiye kötü bir şey değil ki? Abiye var abiye var. Abiye denince demode bir elbise canlanıyor galiba akıllarda, gece elbisesi diyelim. 

  Sagaza Madrid markası mesela yada DCEY sitesindekiler. Keşke param yetse de herkesin düğününde alıp alıp giysem. 

  19 eylül 14:36

  9. Bana göre mantıklı olan olaydır. Kafanızdan aşağı sim dökün yakanıza gül takın demiyorum ama sade ya da değil size göre şık gelen bir elbise giyin. Sonuç olarak karşınızdaki kişi için sıradan bir gün değil. Özel gününe saygı ve ona verilen değer olarak görüyorum ben.

  21 ağustos 2015 14:29

  8. süslüler kendimi çok yalnız hissettim ya

  bitek ben seviyomuşum giyinip kuşanmayı(aklınızda pullu abiye canlanmasın pls),süslü süslü giyinip makyaj yapmayı,düğünlerde dans etmeyi :(

  21 ağustos 2015 14:26