sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (121)
  • medya (16)

  121. Eski fotoğraflarıma baktığımda göz kapaklarımın düşüklüğü nedeniyle hem gözlerimin eşit çıkmadığını fark ettim. Ergenlikte kaşlarımı alarak biraz daha yukarı çıkardığımda o düşüklük daha az belli olmaya başladı. Doğru makyaj tekniklerini kullandığımda ise normalde belli olsa da fotoğraflarda daha az belli oluyordu. Yani ameliyatsız tamamen düzelmese bile doğru tekniklerle belirginliği azaltılabilir.

  8 aralık 2018 21:58

  120. Yıllarca sabah her uyandığımda gözüme buz tutan bi insan olarak henüz yeni yeni anlıyorum bu göz kapağına sahip olduğumu. Ben gözlerimi hep şiş bulurdum, özellikle sabah uyandığımda daha da şiş olurlardı ama bu şişlik hiç geçmezdi. Meğersem bu sebeptenmiş.

  Benim göz kapaklarımda inanılmaz bi düşüklük yok ve gözlerim biraz çekik. Mesela gözümün altına kalem çektiğimde tamamen farklı bi insana dönüşüyorum ya da kuyruklu eyeliner da aynı şekilde. Belki de gözümün bu yapısından dolayıdır çok makyaj yapmamam da .

  Benim kendime en yakıştırdığım göz makyajı, belli belirsiz çok ince bi göz kalemi (kirpiklere çok yakın çekerim göz kalemini ve ortasından başlayıp sonuna kadar bile gelmeden işim biter) ve kirpiklerimi dolgun göstericek bi rimel yetiyor.

  Herkesin de dediği gibi zaman zaman göz kalemi yukarıda iz bırakabiliyor ya da far bende de çok az gözüküyor ama çoğu güzel ünlünün sahip olduğu bi göz stili. Bu yüzden de çok üzülcek bi durum göremiyorum bu göz yapısı için. Sadece zaman zaman göz kapağım resmen alev alıyor oraya soğuk bir şeyler koymak istiyorum bunun sebebini hala çözebilmiş değilim.

  7 aralık 2018 16:52

  119. dün sabah tv8'de izlediğimde öğrendiğim dilan deniz çiçek'in bir zamanlar sahip olduğu gözlermiş . hayır bir de her yerde estetik yok suratımda diye geziyor. arkadaş estetik kötü bir şey değil kendini aynada beğenmiyorsan veya o özelliğinden rahatsız oluyosan estetik yaptırabilirsin bu çok doğal. ama bariz belli olan şeyleri neden yalanlıyosunuz ?

  8 kasım 2018 12:41

  118. ben bu şekilde göz kapaklarını çok seviyorum. üniversitede en yakın arkadaşımın göz kapakları böyleydi far ve eyeliner sürdüğünde yalnızca göz kırparken veya aşağıda doğru bakarken net bir şekilde belli oluyordu göz makyajı ve bu bana çok gizemli ve güzel geliyordu. benim de öyle olsun isterdim yaptığım göz makyajlarını yakıştırmazdım kendime, sonra bir gün bundan şikayetçi olduğunu duydum hatta göz kapakları böyle olan çoğu kişi şikayetçiymiş o zaman farkettim.

  ben seviyorum, içimi bir hoş ediyor bu tür gözlere yapılan makyajlar. ara sıra göz kapağını kapattığı anlarda göz makyajının detaylarına dikkat kesilmeye çalışırım, eyeliner daha nizami gelir sanki eyeliner bu tür gözler için yapılmış gibi; gözün üstünden mütemadiyen görünen bir renk fışkırmasındansa anlık görünen renkli makyajı seviyorum sanıyorum. zaten far sürmeyi de beceremiyorum ve kendime yakıştırmıyorum acaba bundan mı? ben bunu bir düşüneyim.

  8 kasım 2018 12:34

  117. kaşlarınızın ucu uzunsa yukarı doğru kısaltarak yani kavisli değilde daha az bir kavis,düz kaş kıvamında yaparsanız görüntü olarak göz kapağınız çok değişiyor.

  7 kasım 2018 14:28

  116. bu göz tipine sahip olduğumdan ötürü şimdiye kadar hiç far kullanamamıştım. ne sürersen sür belli olmuyor. göz kapağına koyu renk sürsen tamamen kayboluyor. crease rengi, transition filan zaten hak getire. yeterli ufaklıkta bir crease fırçası bulsan bile zaten görünmüyor renk. çareyi parmakla uygulamakta buldum süslüler. parmakla göz kemiğini vs. daha iyi hissettiğimizi söylemişti tati. artık göz kapağını far bazıyla eşitleyip, baz tam kurumadan farı parmakla göz kapağına bastırıp hafif sürükleme hareketi şeklinde yerleştiriyorum. kenarlarını da yine tampon şeklinde blurlüyorum. çok ihtiyaç duyarsanız kenar kısımlardan bir karıştırma fırçasıyla geçersiniz. en son da bir kulak çubuğuna bir damla misel su damlatıp fazlalıkları temizleyip son şeklini veriyorum. gerçekten rahatlık buymuş. aldığım tüm fırçaları da highlighter fırçası yaptım.

  7 kasım 2018 14:25

  115. Direk benim. Evden çıkarken en az 3 4 renk far ile detaylı bir makyaj yapıyorum. Aynaya baktığımda tek renk bile tam gözükmüyor. Sonra işyerinde insanlarla konuşurken özellikle göz kapaklarım kapalı, ya da kaş kaldırır pozisyonda cevap veriyorum ki biri de makyajımı görsün. Eyelinerım biraz kalın olsun en panda gibi pandaya bilebana mısın dedirtmem. O crease denilen yer yok bu arada. O bir ütopya. Crease diye kasımın altına kadar far sürüyorum.

  5 ekim 2018 18:50

  114. Jennifer Lawrence, Taylor Swift, Blake Lively ve Nichole Kidman'ın sahip olduğu göz şekli.

  5 ekim 2018 12:09

  113. 28 yaşındayım. Şu görselleri gördükten sonra düşük göz kapaklı olduğumu öğrendim. Bi de bu güne kadar sözlükte göz kapaklarım düşük şöyle makyaj yapamıyorum böyle eyeliner çekemiyorum girdilerini okuduğumda “iyi ki benim de göz kapaklarım düşük değil ne sıkıntıymış” dediğim için yaptığım makyajları sorgulamaya başladım gerçekten o kadar da yakışmıyor mu acaba bana diye. Bence ben kendimden bu kadar habersiz olduğum için bu yaşa kadar nasıl nefes alabildiğimi sorgulayayım. 

  4 ekim 2018 23:41 4 ekim 2018 23:41

  112. Detay körü olan benim gibi insanlar için inanılmaz zor tespit edilen durum. Yani bilmiyorum kusur olarak değerlendirenler var mı ama bence makyajı epey kaldıran bir göz şekli. Başlıktaki görseller çok güzel.

  Göz makyajı girdilerini okurken acaba benim de mi göz kapaklarım düşük diye bu başlığa geldim. Tüm görselleri inceledim ve hepsi çok normal geldi. Sanırım anlamam için düşük göz kapağı olmayan görsellere bakmalıyım. Çünkü işsizlik evet.

  4 ekim 2018 23:18