girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (120)
  • medya (21)

120. dün sabah tv8'de izlediğimde öğrendiğim dilan deniz çiçek'in bir zamanlar sahip olduğu gözlermiş . hayır bir de her yerde estetik yok suratımda diye geziyor. arkadaş estetik kötü bir şey değil kendini aynada beğenmiyorsan veya o özelliğinden rahatsız oluyosan estetik yaptırabilirsin bu çok doğal. ama bariz belli olan şeyleri neden yalanlıyosunuz ?

8 kasım 12:41

119. ben bu şekilde göz kapaklarını çok seviyorum. üniversitede en yakın arkadaşımın göz kapakları böyleydi far ve eyeliner sürdüğünde yalnızca göz kırparken veya aşağıda doğru bakarken net bir şekilde belli oluyordu göz makyajı ve bu bana çok gizemli ve güzel geliyordu. benim de öyle olsun isterdim yaptığım göz makyajlarını yakıştırmazdım kendime, sonra bir gün bundan şikayetçi olduğunu duydum hatta göz kapakları böyle olan çoğu kişi şikayetçiymiş o zaman farkettim.

ben seviyorum, içimi bir hoş ediyor bu tür gözlere yapılan makyajlar. ara sıra göz kapağını kapattığı anlarda göz makyajının detaylarına dikkat kesilmeye çalışırım, eyeliner daha nizami gelir sanki eyeliner bu tür gözler için yapılmış gibi; gözün üstünden mütemadiyen görünen bir renk fışkırmasındansa anlık görünen renkli makyajı seviyorum sanıyorum. zaten far sürmeyi de beceremiyorum ve kendime yakıştırmıyorum acaba bundan mı? ben bunu bir düşüneyim.

8 kasım 12:34

118. kaşlarınızın ucu uzunsa yukarı doğru kısaltarak yani kavisli değilde daha az bir kavis,düz kaş kıvamında yaparsanız görüntü olarak göz kapağınız çok değişiyor.

7 kasım 14:28


117. bu göz tipine sahip olduğumdan ötürü şimdiye kadar hiç far kullanamamıştım. ne sürersen sür belli olmuyor. göz kapağına koyu renk sürsen tamamen kayboluyor. crease rengi, transition filan zaten hak getire. yeterli ufaklıkta bir crease fırçası bulsan bile zaten görünmüyor renk. çareyi parmakla uygulamakta buldum süslüler. parmakla göz kemiğini vs. daha iyi hissettiğimizi söylemişti tati. artık göz kapağını far bazıyla eşitleyip, baz tam kurumadan farı parmakla göz kapağına bastırıp hafif sürükleme hareketi şeklinde yerleştiriyorum. kenarlarını da yine tampon şeklinde blurlüyorum. çok ihtiyaç duyarsanız kenar kısımlardan bir karıştırma fırçasıyla geçersiniz. en son da bir kulak çubuğuna bir damla misel su damlatıp fazlalıkları temizleyip son şeklini veriyorum. gerçekten rahatlık buymuş. aldığım tüm fırçaları da highlighter fırçası yaptım.

7 kasım 14:25

116. Direk benim. Evden çıkarken en az 3 4 renk far ile detaylı bir makyaj yapıyorum. Aynaya baktığımda tek renk bile tam gözükmüyor. Sonra işyerinde insanlarla konuşurken özellikle göz kapaklarım kapalı, ya da kaş kaldırır pozisyonda cevap veriyorum ki biri de makyajımı görsün. Eyelinerım biraz kalın olsun en panda gibi pandaya bilebana mısın dedirtmem. O crease denilen yer yok bu arada. O bir ütopya. Crease diye kasımın altına kadar far sürüyorum.

5 ekim 18:50

115. Jennifer Lawrence, Taylor Swift, Blake Lively ve Nichole Kidman'ın sahip olduğu göz şekli.

5 ekim 12:09

114. 28 yaşındayım. Şu görselleri gördükten sonra düşük göz kapaklı olduğumu öğrendim. Bi de bu güne kadar sözlükte göz kapaklarım düşük şöyle makyaj yapamıyorum böyle eyeliner çekemiyorum girdilerini okuduğumda “iyi ki benim de göz kapaklarım düşük değil ne sıkıntıymış” dediğim için yaptığım makyajları sorgulamaya başladım gerçekten o kadar da yakışmıyor mu acaba bana diye. Bence ben kendimden bu kadar habersiz olduğum için bu yaşa kadar nasıl nefes alabildiğimi sorgulayayım. 

4 ekim 23:41 4 ekim 23:41


113. Detay körü olan benim gibi insanlar için inanılmaz zor tespit edilen durum. Yani bilmiyorum kusur olarak değerlendirenler var mı ama bence makyajı epey kaldıran bir göz şekli. Başlıktaki görseller çok güzel.

Göz makyajı girdilerini okurken acaba benim de mi göz kapaklarım düşük diye bu başlığa geldim. Tüm görselleri inceledim ve hepsi çok normal geldi. Sanırım anlamam için düşük göz kapağı olmayan görsellere bakmalıyım. Çünkü işsizlik evet.

4 ekim 23:18

112. sahip olduğum göz şekli, bu yüzden küçükken beni japon bebeklerine benzetirlerdi. eğer kirpikleriniz uzunsa, kaşlarınızı çattığınızda kaşlarınızı gıyıklıyor o kirpikler. gözünüze istediğiniz farı sürün, pek bir değişim göremeyeceksiniz. ama ben gözün ortasından başlayan ince kuyruklu bir eyelinerın yakıştığını düşünüyorum. yüze sevimli bir ifade katıyor.

2 ağustos 02:13

111. eşimin gözleri ve benim gözlerim :)) makyaj konusunda biraz sınırlı bir özellik benim için 

2 ağustos 00:12