yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (20)

  124. çok hoşuma giden gözdür. hatta bir kadını güzel bulmamdaki en önemli kriterim bu. çıkık, pörtlek tabir edilen gözden çok daha iyidir. gözün ortasından başlayan ince kuyruklu eyeliner bence çok yakışıyor. göz açıkken farın çok belli olmaması da sıkıntı değil bence, nasıl olsa sürekli göz kırpmaksızın ileri bakmıyoruz. (gizlinot: swh)

  18 eylül 16:44

  123. sahip olduğum göz şekli. üstüne birde göz şeklimde aşağıya doğru.ahshd. eyeliner sürmek imkansız. farı sürüyorsun bi açıyorsun belli bile olmuyor. bende sadece rimel sürüyorum. medyaya ekleyeceğim.

  ilgili medya:
  1
  18 eylül 09:44

  122. Sahip olduğum. Kaşlar ince ve düze yakın kavisle kullanılırsa bebek gibi olur, aksi taktirde özellikle kalın ve doldurulmuş kaş gözleri daha küçük gösteriyor. Kavis aşağı doğru olmamalı. Kaşlar ne kadar yukarı taranırsa ve alt kısımdan alınırsa o kadar genç gösteriyor. (gizlinot: Bence ) tabi kaşlar da düşükse dediklerim geçerli.

  17 eylül 22:08

  121. ne eyeliner yakışıyor ne de sürdüğünüz far belli oluyo hele bir de ekstradan yağlı göz kapağınız varsa sürdüğünüz far katlanıyor bi değişik duruyor falan. far bazları da bi işe yaramıyor çünkü görünmüyor! meselesi bu. bu durumdan oldukça muzdaribim. 21 yaşındayım ilerleyen yaşlarda ameliyatla fazlalığı aldırmayı düşünüyorum çünkü 40lı yaşımda ne olacak tahmin edebiliyorum.

  17 eylül 20:11

  120. Babamdan bana yadigar olan göz şeklim. Üstelik benim iki gözüm aynı oranda düşük değil. Eşitmiş gibi göstermek için bir tarafıma daha ince, diğer tarafıma daha kalın eyeliner çekiyorum. İnternette makyaj videoları izlediğimde ve kendimde denediğimde asla ama asla yakıştıramazdım. Sonrasında kendi göz şeklime özel videoları izlemeye başladım. Ancak şimdiye kadar far sürmeyi gerçekten bilmiyordum. Bugün bu konuda bir (link: https://www.youtube.com/watch?v=-PkG8fCPIdA video) izledim. Ciddi anlamda aydınlandım. Böyle göz kapaklarına sahip kişiler far sürme konusunda sıkıntı yaşıyorlarsa tavsiye ederim. Neredeyse tüm farlarımı elden çıkartmıştım yakışmıyor diye. Şimdi farlarımla barışmaya gidiyorum umarım mutlu dönerim.

  16 eylül 23:16

  119. Eski fotoğraflarıma baktığımda göz kapaklarımın düşüklüğü nedeniyle hem gözlerimin eşit çıkmadığını fark ettim. Ergenlikte kaşlarımı alarak biraz daha yukarı çıkardığımda o düşüklük daha az belli olmaya başladı. Doğru makyaj tekniklerini kullandığımda ise normalde belli olsa da fotoğraflarda daha az belli oluyordu. Yani ameliyatsız tamamen düzelmese bile doğru tekniklerle belirginliği azaltılabilir.

  8 aralık 2018 21:58

  118. Yıllarca sabah her uyandığımda gözüme buz tutan bi insan olarak henüz yeni yeni anlıyorum bu göz kapağına sahip olduğumu. Ben gözlerimi hep şiş bulurdum, özellikle sabah uyandığımda daha da şiş olurlardı ama bu şişlik hiç geçmezdi. Meğersem bu sebeptenmiş.

  Benim göz kapaklarımda inanılmaz bi düşüklük yok ve gözlerim biraz çekik. Mesela gözümün altına kalem çektiğimde tamamen farklı bi insana dönüşüyorum ya da kuyruklu eyeliner da aynı şekilde. Belki de gözümün bu yapısından dolayıdır çok makyaj yapmamam da .

  Benim kendime en yakıştırdığım göz makyajı, belli belirsiz çok ince bi göz kalemi (kirpiklere çok yakın çekerim göz kalemini ve ortasından başlayıp sonuna kadar bile gelmeden işim biter) ve kirpiklerimi dolgun göstericek bi rimel yetiyor.

  Herkesin de dediği gibi zaman zaman göz kalemi yukarıda iz bırakabiliyor ya da far bende de çok az gözüküyor ama çoğu güzel ünlünün sahip olduğu bi göz stili. Bu yüzden de çok üzülcek bi durum göremiyorum bu göz yapısı için. Sadece zaman zaman göz kapağım resmen alev alıyor oraya soğuk bir şeyler koymak istiyorum bunun sebebini hala çözebilmiş değilim.

  7 aralık 2018 16:52

  117. dün sabah tv8'de izlediğimde öğrendiğim dilan deniz çiçek'in bir zamanlar sahip olduğu gözlermiş . hayır bir de her yerde estetik yok suratımda diye geziyor. arkadaş estetik kötü bir şey değil kendini aynada beğenmiyorsan veya o özelliğinden rahatsız oluyosan estetik yaptırabilirsin bu çok doğal. ama bariz belli olan şeyleri neden yalanlıyosunuz ?

  8 kasım 2018 12:41

  116. ben bu şekilde göz kapaklarını çok seviyorum. üniversitede en yakın arkadaşımın göz kapakları böyleydi far ve eyeliner sürdüğünde yalnızca göz kırparken veya aşağıda doğru bakarken net bir şekilde belli oluyordu göz makyajı ve bu bana çok gizemli ve güzel geliyordu. benim de öyle olsun isterdim yaptığım göz makyajlarını yakıştırmazdım kendime, sonra bir gün bundan şikayetçi olduğunu duydum hatta göz kapakları böyle olan çoğu kişi şikayetçiymiş o zaman farkettim.

  ben seviyorum, içimi bir hoş ediyor bu tür gözlere yapılan makyajlar. ara sıra göz kapağını kapattığı anlarda göz makyajının detaylarına dikkat kesilmeye çalışırım, eyeliner daha nizami gelir sanki eyeliner bu tür gözler için yapılmış gibi; gözün üstünden mütemadiyen görünen bir renk fışkırmasındansa anlık görünen renkli makyajı seviyorum sanıyorum. zaten far sürmeyi de beceremiyorum ve kendime yakıştırmıyorum acaba bundan mı? ben bunu bir düşüneyim.

  8 kasım 2018 12:34

  115. kaşlarınızın ucu uzunsa yukarı doğru kısaltarak yani kavisli değilde daha az bir kavis,düz kaş kıvamında yaparsanız görüntü olarak göz kapağınız çok değişiyor.

  7 kasım 2018 14:28