sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (969)
  • medya (6)

  969. "Bugünü sakın unutma" demiştin.Kaç yıl geçmiş hala hatırlıyorum.Çok net hatırlıyorum.Bana yaşattığın onca acının içinde kıvranırken bir de senin pişmanlık yüzünden üzülmene içim gidiyordu.Anlayamazsın bunu, asla anlayamayacaksın. Zarar verdiğin kişi benken deli gibi yanında olmak istediğimi, ama yapamadığımı anlayamayacaksın.Kendimden bir tane daha olsa da keşke yanına gelip seni teselli etse diye düşündüğümü anlayamayacaksın.Bu kadar ince sevmek ne demek anlayamayacaksın.

  Hangisi daha acı bilmiyorum.Seni hayatımdan tamamen sildim sanman mı, buna kendini inandırman mı, bu yüzden hayatına başkasını alman mı.

  Eskiden içimden bir ses senmişsin gibi gelirdi.Onunla konuşurdum, yıllardır seni görmediğim halde bazen beni ziyaret ediyormuşsun gibi hissederdim.Geceleri birden uyanıp yanımda sen varmışsın gibi hissederdim.O sesi şimdi bulamıyorum, sanırım oradan da gittin artık.Zihnimin derinliklerinden de gittin, her yerden yok oldun.Seni artık hissedememeyi nasıl tarif ederim bilmiyorum.

  Nasıl görünüyorsun, çok değiştin mi merak ediyorum.Hala konuşurken dudaklarının sağ tarafı yukarı mı kalkıyor merak ediyorum.Sevgilin çok güzel.Güzel gülüyor senin gibi.Dilerim ki bunu bir evlilikle taçlandır, dilerim ki bir kız çocuk babası ol.Hayatta en çok istediğin şeydi aşık olduğun kadınla evlenmek, kız çocuk...Tek dileğim 1 yıl önce söylediğin gibi düğününde aynaya bakarken yanında beni hayal etmezsin.Umarım o gün aklının ucundan dahi geçmem.Hayatımda sana karşı hep bir zaafım vardı biliyorsun, senin için hiçbir sıfata sahip olmasam da mutlu olmanı çok istiyorum.Seni anlayan tek insanın ben olduğumu söylerdin, umarım o seni benden daha iyi anlıyordur.Hislerini kolay açamazsın sen, kendini ifade etmeyi de hiç bilmezsin.Umarım seni okumayı o da biliyordur.

  Hayatımın son 5 yıl'ı, ben de seni düşünmeyi bırakıyorum artık.Ayağına taş değmesin, gönlünce yaşa hayatını.Sigarayı da bırak artık.

  dün 23:40

  968. Seninle eskisi gibi olmak için daha ne yapmam gerekiyor? Lütfen bi mucize yarat ve bana eskiden davrandığın gibi davran acı çekiyorum.

  dün 23:30

  967. Nolur ki yazsan, azicik deger verdigini gosterip beni mutlu etsen

  dün 23:18

  966. 25 haziran'da söylediklerimden ve davranışlarımdan sonra beni instagram'da (gbkz: mute)ladığını şimdi fark ettim. demek ki asabını bozmuşum, görmemek ve tamamen aklından silmek için böyle yapmış olmalısın.

  peki.

  zamanı biraz geriye saralım mı? en nihayetinde neden bu kadar kırıcı olduğumu öyle anlayabilirsin çünkü. hepsi bir günde olmadı. ilmek ilmek işledin içime hırçınlığı. en minik detayları bile atlamadan, her saniyesinde önemsizliğimi ve bencilliğini hatırlatarak ördün bu kaderi.

  karakter kaderdir demiştim. haklıyım, biliyorsun. benim de karakterim benim kaderim. ne yapayım? incinme korkusunun kokusunu aldığımda çıkartıyorum pençelerimi.

  keşke devrim'de geçen o yaz gecelerine geri dönebilsek. kafamız hafif sarhoş, hava güzel, gök ise yıldızlı. keyifler yerinde ve heyecan tam da tepede. usul usul saçlarımı okşarken... her şey burada donsaydı, inan benim dilim de sivrilmezdi.

  ne saçmalıyorum ben? ortada aman aman bir şey yoktu. en azından sende yoktu. benim ise duygularım, iddia ettiğimden çok daha yoğundu. tamam tamam, suçlu benim. kabul.

  bu da yarım kalan başka bir hikayem olsun. onları bir deftere yazıyorum. daha doğrusu, sırf senle olanı yazdığım bir defter var. adı (gbkz: sophia). evet, jung'un animası olan (gbkz: sophia).

  son buluştuğumuzda kopardığım çiçeği de (gbkz: sophia)nın arasına koymuştum. senden ümidi kesince çıkardım attım. defteri de yakmam yakındır.

  burayı okuman mümkün değil. samimiyetim o yüzden. yoksa biliyorsun, yüzüne itiraf etmem duygularımı. önemsemiyor gözükmekte bir numarayızdır. okul ortalamam kötü ama bu konuda 4.0'ım.

  neyse. seni özlüyorum, bir süre daha özleyeceğim. enerjinden çok etkilendim. etkilendim diye kendime çok kızdım. kızdım diye daha çok etkilendim. derken çelişkiler yumağı oldum, elimdeki kördüğümü çözemiyorum.

  git de kurtulayım. korkunç kişiliğimin altına sakladığım naif ve romantik yerlerimi uzun bir süreliğine daha dondurayım.

  hadi git ya. gezip durma gözümün önünde. umarım bir daha hiç karşılaşmayız.

  git, git. çık git aklımdan, gönlümden ve ülkeden.

  yolun açık olsun.

  dün 23:07

  965. Sana geldim. Gelmeyecektim. Yolda gelmemem için elli tane sebep saydım ama sebepleri saydıkça fark ettim ne kadar çok gelmek istediğimi

  Her gordugum de seni, yureginin kapisina bu sozlerle yatasim geliyor

  10 temmuz 02:29

  964. Gururum engel oldu

  10 temmuz 00:37

  963. Çok seviyordum seni, ama böyle olacağını bilseydim asla söylemezdim. Yaşadıklarımız arkadaşlığımızı kaybetmemize değmezdi hiç. Tahmin edemedim.

  10 temmuz 00:30

  962. "Biz birleşemedik ama çok büyüdük. Belki de görevimiz buydu hayatlarımızda. İyi şeyler yaşamanı isterim bundan sonra" demiştin.

  Olmayacak yerde anımsıyorum seni. Elim kolum dolu, zihnim gündelik dertlerle boğuşurken gördüğüm bi plaka bile hatırlatıyor seni. Devam etme gücü veriyor bana. Yetkinliğimi hatırlatıyor sana dair bi şey görmek.

  Çıkmıyorum karşına. Bilerek. Yarım kalanlar kötü bitenlerden daha çok acıtır ya hani.

  Hala aynı şeyleri yaşıyorum. Bilhassa geceleri, uykuya dalmadan hemen önce içimdeki ses seninkiyle yer değiştiriyor. Bir şeyler söylediğini duyuyorum bana. Tam göğüs kafesimde yankılanıyor uykulu sesin.

  Hep söylerdin, korkuyorum bazen şu gizemli yanından diye. Ne zaman sadece sana ihtiyacım olsa, senin fikrin gerekse yeniden konuşuyorsun göğüs kafesimde. Söylediklerini yapıyorum, rast gidiyor tüm işlerim.

  Yoksun senelerdir ama ruhun hala destek bana. Geliyor kulağıma, sende de benzer şeyler oluyormuş. Anımsıyormuşsun beni bazen gülerek. Rakı masasında sevdiğim şarkı çalınca neşeyle eşlik etmişsin. Sevdim o tavra bürünmene. Sana dair asla kötü his beslemedim. Onca zor anda dahi tek kelime kötü söz çıkmadı ağzımdan. Ben bütün kötü sözleri unutuyorum sanırım konu sen olunca.

  Keşke haber alabilsen sen de. Sadece ruhsal olmasa iletişimimiz. Okusan, duysan beni. İyileştim epey.

  Senden sonra tam anlayamadığım noktalardan tekrar soru sordu hayat. Biraz zaman kaybettim ama doğru cevapları verebildim. Daha da olgunum artık. Bakış açım değişti, daha sakinim. Hala hararetli konuşuyorum ve çok espri yapıyorum. İçsel muhakemelerimi sukunetle yapıyorum artık. Kemirmiyor beynimi gelecek kaygısı. Kendime güvenim geri geldi. Ne kuru söze kanıyorum artık ne de kalıplaşmış göz boyama hareketlerine.

  Tanıdığım en asil hakkaniyetli adamdın. Çok şey öğretmiştin onca sene hayatımdayken. Ayrı düştük, yokluğun devam etti beni büyütmeye.

  Sana saygım bitmeyecek. Hayranlığım da. Öğrettiğin her gerçek ve yaşattığın tüm güzellikler için minnettarım ömrümce. Sayende çok geliştirdim kendimi. O ruhsal bağlantı da farkında olduğunu söylüyorsun bana bazen. Rüyama giriyorsun o beğendim evin salonunda sohbetler ediyoruz. İşinden, arkadaşlarından, hayatlarından. Teninin sıcaklığını hissedebiliyorum hiç dokunmadan. Gözlerindeki şefkat hala aynı.

  Bana rastladığında bir kız çocuğuydum 20li yaşların başlarında. Varlığınla ve yokluğunla kadın oldum, erişkin oldum, kendimi buldum.

  Yuvanda mutlu olduğunu hissediyorum. Umarım yanılmıyorumdur. Eşin çok güzel bi kadın. Sana bakışlarını çok hoş buldum fotoğraflarda. Ailesi de ailene denk hem. Dilerim ikinize de türlü güzellikler sunar zaman. Olur da babalığı yaşarsan onun da hakkını verirsin. Yolunuz açık, rızkınız bol olsun. Evinizden kahkaha eksik olmasın. Hiç arama beni, benli günleri. Her yeni gün şükürle doldursun yüreğini.

  O çok sevdiğin yıldızları bırakmıştın bana veda ederken. Hala en parlağına "bak senin geleceğin" diyorum.

  Bana sevmenin dokunmadan, kırmadan, kirletmeden de mümkün olduğunu göstermiştin sen. Bu gece biraz eskilere gittim öyle birden. El ayak çekilince bana tavsiye ettiğin o filmi izlemeyi düşünüyorum. İlk sahnesinden son sahnesine kadar yaşadıklarımızı anlatan o film.

  Senden geri somut olarak bir bu film kaldı, o 2 şarkı kaldı bir de sebahattin ali'nin her kelimesi nokta atışı o şiiri. Hani uyumadan evvel okuyup son kelimesinde omzumda uykuya yenildiğin. Hatırladıkça seviniyorum eşin adına. Ne güzel şiirler okuyorsundur ona kimbilir. Ben şiiri seninle sevmiştim. Pek cesaretim olmadı sensiz okumaya ama yine de zihnime kazılıdır okudukların.

  Hayatıma değen en güzel parmak izleri sana ait olacak sanırım. Gönlünce olsun kalan günlerin.

  10 temmuz 00:07

  961. Sevdikçe değeri düşermiş insanın ama ben hâlâ sevgiden yanayım.

  9 temmuz 23:03

  960. Geçen sene geçirdiğimiz yazı hatırlıyor musun birbirimizden başka kimse yoktu ama çok mutluyduk, ikimiz için bir ev yaptım demiştim sonra simste de beraber ev yapmıştık hatırlıyor musun :) işte sen o evi benim başıma yıktın, ben içerdeyken ateşe verdin, sen güzel olan her şeyin katilisin.

  9 temmuz 22:54