girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (122)
  • medya (1)

122. daha önceden fitness'a gittim, tenis oynadım ancak her defasında yarıda bıraktım. e yarıda bırakınca da hem hamladım, hem de vücudum yağlandı. düzenli spor yapmak için herkesin kendisine bir motivasyon kaynağı bulması gerekiyor.benim açımdan bunu yapmak için gerekli motivasyon para ödemek. ancak öyle spor salonu üyeliği gibi de değil. haftanın sadece belli saatinde pilates vs derslerine gitmekten bahsediyorum. haftanın sadece belli saatleri olunca, saat başı da 60-70 tl gibi bir fiyat ödeyince de "yarın giderim" gibi bahaneler sunamıyorum kendime. çünkü o derse gitmezsem para çöp oluyor. bu sayede 5 aydır haftada iki gün(çok değil ama şu anlık durumum buna müsaade ediyor) hiç şaşmadan spor yapıyorum. gittiğim yere ulaşmak için de iki vesait değiştirip, keyfim olduğunda birkaç durak önce inip yürüyünce de sıkı spor oluyor. insan "o kadar spora gidiyorum, emeğim boşa gitmesin" deyip yediklerine de dikkat ediyor. önceden etek giyemez, bacaklarımın kalınlığından utanırdım. şu an acayip sıkılaştılar her gün diz üstü, mini etekler giyer oldum. aynı zamanda karnım ve kollarım da kaslandı.

29 temmuz 21:21

121. bu kış düzenli olarak her akşam yarım saat spor yapıyordum. gerçekten etkisi muhteşemdi. bacaklarım sımsıkıydı karnımın ortasında çizgi oluşmuştu kollarım kaslıydı... sorunlar yüzünden depresyona girdiğim için bıraktım ama çok pişmanım. şuan tekrar başlamayı çok istiyorum ama yaşadığım yerde otururken terlerken kalkıp spor yapmak gözümde büyüyor. umarım başlayabilirim çünkü düzenli spor yaptığım zamanlarda hem beslenmem çok düzgündü hem de çok aktif bir hayatım vardı uykularım çok düzenliydi. sırf bu yararları için tekrar başlamam gerek sanırım

29 temmuz 20:30

120. duzenli spor yaptigim donemde psikolojim cok iyiydi. cevrem hatta bu ne mutluluk diye soruyordu surekli. depresyonun d sinden oldukca uzaktim. sonra biraktim sporu nedense, bi giriyorum depresyona bir cikiyorum. usenmeyip yapmak lazim gunde 10-15 dakika olsa bile o ter atilinca vucut dengesini buluyor.

29 temmuz 01:04


119. bedensel gelişimi bir kenara bıraktım asıl ruh sağlığına iyi gelendir. mesela boks yaptığım dönem sinirlerim alınmış gibiydim. işten yorgun argın çıkıp pilatese gittiğimde yeniden doğmuş gibi olurum. düzenli spor yapan bir insan her anlamda daha sağlıklı bence.

28 temmuz 23:41 28 temmuz 23:43

118. Sosyal çevremde bir yere yürümem gerekiyorsa hiç gitmemem ile bilinirken 3 sene önce çok kilo aldığım için ani bir kendimden nefret etme krizi ile başladığım eylem. Bir ay sonunda ise 'dünyada iş var deseler doğmazmışsın' diyen annemin şok geçirmesine sebep olacak kadar sporu seviyordum. Öyle ki tüm randevularını/işlerini spor saatlerine göre ayarlayan itici tiplerden biri oldum. Tabi inanılmaz inceldim; kollarım, sırtım şekillendi böyle girdiğim her ortamda yeni gelişmeye başlayan liseli erkekler gibi "bak elle şimdi" diyip karın kaslarımı sıkmaya falan başladım....

Şimdi son 1 senedir ev/iş değişiklikleri nedeniyle düzenli sporu bıraktım, 5 kilo da üzerine aldım ama asla eskisi gibi kalınlaşmadım, gördüğüm en büyük fayda bu sanırım.

Kısacası üniversite döneminde edinilebilecek en güzel alışkanlık olduğunu düşünüyorum çünkü böyle bir disiplin için gerçekten işsiz olmanız gerekiyor. Çalışmaya başladıktan sonra hayatında hiç spor yapmamış birinin(gizlinot: evinin altında spor salonu yoksa )haftanın 4 günü bu disiplini gösterecek ne sabrı ne de İstanbul trafiğinde enerjisi oluyor gerçekten. mesela ben.........

28 temmuz 22:33 28 temmuz 22:35

117. insanı en zorlayan eylemdir. ara sıra spor yapmak herkesin kolayına gelir ancak düzenli spor yapmak gerçek anlamda kararlılık gerektirir, zaten düzenli spor yapıp kendi sağlığınıza bakıyorsanız hayatınızda değiştirmek istediğiniz birçok şeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. bu sebepten düzenli spor yapan insanlar özeldir ve bir nebze hayranlık uyandırır.

28 temmuz 22:17

116. Düzenli olarak düzenli spor yapamıyorum ne yazık ki... Yeterli motivasyonum mu yok, gerçekten içselleştiremediğim bir eylem mi yoksa tamamen üşengeçliğimden mi bilemiyorum. Hayır garip tarafı spor yaptığımda kendimi o kadar dinç hissediyorum ki bir insan kendisi için yapabileceği en iyi şeylerden birinden uzak durup neden poposunu yaymayı tercih eder anlayamıyorum. Kronik sporsuzluk hastalığı diye bir şey olduğunu düşünmeye başladım artık. Yapabilen ve yapan herkese bayılıyorum, bence el ele tutuşup bu bataklıktan kurtulalım.

28 temmuz 16:37


115. Hipoglisemime iyi geldiği için düzenli olarak spor yapıyorum. Sabahın köründen akşamlara kadar mesaim var, zaman buluyorum şöyle ki, tv, dizi alışkanlığım yok. Gerekirse az uyurum evin işini yapar yine spora giderim. Haftada iki Reformer pilatese gidiyorum, ziplenmiş bir spor paketi gibi düşünebilirsiniz çalışmayan yeriniz kalmıyor. Haftada bir tüm vücut ağırlık çalışıyorum. Öğle arası çıkıp yürüdüğüm, sabah 5 te kalkıp ekiptik yaptığımda oldu. Yapmazsam hipoglisemimin azıttığını, yataktan kalkarken döküldüğümü çok gördüm. Benim mücadelem şekere dönüşebilecek hastalığımla, olumlu düşünürsek sayesinde spor yapar oldum. 

28 temmuz 16:20

114. Bir zayıflama hevesiyle spor salonuna yazılmıştım. Başlarda hevesli olduğum için severek felan gidiyordum sonrasında pek benlik olmadığına karar verdim. Spordan sonra da boğazımı tutamadığım için bende pek bir işe yaramadı tabii ki düzenli yapılırsa güzel sonuçlar verir ama benim gibi çabuk sıkılgan bir yapınız varsa tavsiye etmem. Salondan önce tenise başlamıştım yaklaşık 2 ay oynadım o süre içinde arkadaşlarla yüzmeye gittik sitede masa tenisi oynadık felan derken hareketli bir zaman dilimiydi ve bu sürede 3 kilo verdim. Araya kış girince hepsini bıraktım maalesef

28 temmuz 14:54

113. düzenli yapanlardan biri de benim. herkes düzenli yapmanın zor olduğunu söyleyip yalan söylüyormuşum gibi davransa da yapım böyle benim. bir şeyi düzenli kullanmak, düzenli yapmak konusunda garip bir takıntı sahibiyim.

evde sporu düzenli yaparken spor salonuna yazılırsam yoğunluktan gidemiyorum o zaman düzen kaçıyor mutsuz oluyorum :)

benim sporu düzenli yapma nedenim bedenimden ziyade ruhuma iyi gelmesi. tüm gün rutin işlerle uğraşan beyinim, ruhum spor yaparken inanılmaz dinleniyor. bedene ve tamamiyle kendine konsantre olmak çok iyi geliyor. terapi gibi görüyorum spordan çok.

28 temmuz 14:13 28 temmuz 14:14