girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (107)
  • medya (1)

107. hayatta düzenli olarak en çok yapmak istediğim şey,yoksa spor yapmakta bir şey yok olay tamamen düzenini oluşturamamamda.

14 haziran 08:19 14 haziran 22:14

106. Bütün gününü kendine ayırabilen veya freelance çalışanlar için daha mümkün olan eylem. Benim gibi mesaili çalışan orta sınıf insanlar arasında sporu yaşam tarzı haline getirebilenlere helal olsun.

13 haziran 15:16

105. geçen sene haftada 3 kere yaparak düzene oturtmuştum. ne olursa olsun yapıyordum, bir ara sınavlar girince ara verdim.. bir de regl gelince "yavv çok düzenli gidiyorum bana ödül olsun bu" diyip bıraktım 1 hafta ve o 1 hafta oldu sana 4 ay. bugünden itibaren tekrardan başlamayı düşünüyorum ve bu kez spor salonuna da gitmek istiyorum. bu aralar evet, kaslarımı ve gücümü çok kaybetmedim ama tembellik belirtileri baş gösterdi. hele antalya sıcağında insanda hem istek hem güç olmuyor. terlemek düşüncesiyle de birleşince hiç elini atası gelmiyor insanın ama bu kez gerçekten hem diyet hem spor ikilisini düzene oturtup fit olmaya karar verdim :D baya geç kaldım, yaz başladı çoktan ama zararın neresinden dönsen kÂrdır demişler..

12 haziran 18:31


104. Toplam 1 yıldır yapamıyorum yoğun olduğum için önümüzdeki hafta koşarak başlayacağım spora. O süre zarfında kaslarım eskisi gibi değil yorgun hissediyorum sürekli kendimi,mutsuzum. Kendimi en iyi ifade edebildiğim tüm stresimi atabileceğim yer spor.

12 haziran 11:14

103. asla başaramadığımdır. yapanlara helal olsun. kafamda hep "keşke yapabilsem" düşüncesi var, arada deniyorum ama olmuyor. bende hamlık var, spor yapmakta çok zorlanıyorum.

bu tembelliğimi nasıl yeneceğimi bilemiyorum... :/

12 haziran 00:38

102. İki haftadır devam edemiyorum ve psikolojik olarak yine lömbür lömbür hissediyorum kendimi. Bütünlemelerim bitsin kendimi tamamen spora adayacağım. Çünkü spordan sonraki o yorgunluk bile terapi gibi geliyordu ruh halimi tamamen olumlu yönde etkilediğini söyleyebilirim. Kilolu biri hiçbir zaman olmadım ama kimsede de görmedim bendeki gibi bir selüliti. Dkh selülit yapıyor diyorlar ama du bakalım, iki ay sonra yoksunuz sevgili portakal kabuklarım.

Düzeltme

12 haziran 00:28 14 haziran 00:01

101. Yarın yeniden sahalara dönüyorum. Çok heyecanlıyım o kadar iyi geliyordu ki hem vücuduma hem ruhuma. Sınavım dolayısıyla ara vermiştim yemeği de çok abartınca 2 kilo ve bolca bel çevresi yağı olarak geri döndü. 1 ayda toparlanacağıma inanmak istiyorum.

11 haziran 23:12


100. şuan başlamaya deli gibi ihtiyaç duyuyorum.fiziksel değişimler bir yana hayatımı spor kadar düzene sokabilen başka bir şey olmadı şimdiye kadar.Hiç spor yapmadığım zamanlarda bir anda başlayıp bağımlısı haline gelebilmişken şuan spor geçmişim olduğu halde başlayamıyor oluşum o kadar rahatsız edici ki...

araştırarak ve deneyerek kendinize en uygun rutini bulup evde de kolaylıkla yapabilirsiniz ancak ben herkesin popüler olan programları alıp yapmasını yanlış buluyorum.Başlangıç için tabi olabilir ancak herkesin ihtiyaçları farklıdır ve zamanla da değişkenlik gösterir bu yüzden kendinize uygun programı hazırlamanız ve zamanla da bu programda değişiklikler yapmanız gerekir.

en iyisi bir spor hocası eşliğinde yapmak ancak olmadan olur mu?elbette.yalnızca doğru kaynaklardan yeterince araştırma yapmanız yeterli.

11 haziran 22:52 11 haziran 22:53

99. Spor öyle bir şey ki başlamak inanılmaz zor, o ilk bir hafta, vücudunuzda değişiklikler görene kadar gitmek zulüm gelir. Ama etkisini görmeye başladığınız an bırakamazsınız, her gün yapmak istersiniz.işin sırrı nabzınızı yükselten kardiyo ki yürüyüş olur koşu olur ip atlama olur hatta ev temizliği olur:)üstüne sıkılaştırıcı plank, side plank, squat şeklinde üçlü bile yapsanız etki eder. Bunların hepsi evde yapılabilir, yarım saat yeterli. youtubeda binlerce içerik var, çok güzel mobil uygulamalar var, hadi süslüler sıkın dişinizi o bir haftayı atlatın, sonra zaten bırakamayacaksınız.

11 haziran 22:34

98. Kendi adımıza yapabileceğimiz en büyük iyiliklerden birisi. Vücudumuz mükemmel yaratılmış evet ama yüce tanrı oraya bir şerh koymuş. Demiş ki; şüphesiz ki eğer düzenli spor yaparsan mükemmelliği tadacaksın.

Beden sağlığına ek olarak , cilde saça muazzam etki etmesi (bende böyle en azından), genç ve diri kalmanın en önemli etkenlerinden olması, ruh sağlığını olumlu yönde etkilemesi (%100 çalışıyor) derken faydaları say say bitmiyor. Vücut hareket istiyor hareket. Resmen bu programla yaratılmış.

11 haziran 22:17