yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  20. Bir örnek üzerinden ifade edeceğim. Şahıs benim en yakın arkadaşım idi bir zamanlar size aşırı gelebilir söylediklerim inanın bana sıfır abartı yaşanan ve söylenen şeyleri aktaracağım.

  Doğal sarışın, renkli gözlü, uzun boylu ve ideal kiloda, köyde büyümüş, görüntüde hiçbir aşırılığı olmayan, makyaj yapmayan bu arkadaş tek başına bakıldığında güzel olmasa da standartın epey üstünde çoğu erkek için ise tam evlenilecek kız. Bunların yanısıra ağır aşağılık kompleksi var, bağnaz, ailenin en küçük şımarık kızı.

  Bu arkadaşın peşinden üniversite boyunca okulda diyorum bakın fakültede değil, okulda koşmadık erkek kalmadı. Birçok kişiyle aynı zamanda flörtleşir, hayatına girmek isteyenler çoğunlukla üçüncü olayım beşinci olayım diye nidalar atardı. Bununla beraber yıllar boyu hiçkimse ile ilişkisinin dört gün sürdüğüne tanık olmadım ve hep şöyle düşünürdüm " nasıl ya? Şu kadar zaman uğraştı, gül gibi kız bu çocuk neden terketti, neden kaçtı, neden ortadan kayboldu, üç gün ya üç gün" bu sorular yakın arkadaş çevremden biriyle birlikte olana kadar sürdü ve o zaman anladım.

  Birtakım olayların neticesinde tanık olduklarım; çığlıklı ağlamalı tekmeli yumruklu sinir krizleri, seviyorsa katlanır, okulun kapısında ayakkabısını çözüp sevgilisine bağlatma, sabaha karşı çikolata getir canım istiyorlar, elimi tut, yere bak, beni sevdiğini söyle, güzel miyim, bana ne kadar namuslu olduğumdan bahset, acıktım bana hemen yemek bul hemennn, adet oldum bana şunu yappp, gel beni evden al, kimseyle görüşme konuşma vs. Kafayı anladınız siz. Yıllarca hayatına üç beş günlüğüne insanlar girdi girdi çıktı. İş hayatında da bunlar devam edince ve hiç boş kalmadığı malum, çok zorluk çekti kendi hakkında çok şey söylendi ağlamadığı gün yok sekiz yıldır tanıyorum demediğim kalmadı kafa hep aynı "seviyorsa katlanır". Diyorum ki katlanması gereken biri olduğunu biliyorsun yani neden devam ediyorsun? Seviyorsa katlanır kafasına devam.

  Nihayetinde bir dediğini iki etmeyen tam kafasına göre birini buldu. Çocuk en hafif tabiriyle biçimsiz ama bunun yanında kızın evinde kızın maaşıyla ve çabalarıyla yaşıyorlar. Gerisini siz hayal edin. İkiside hayatından memnun değil, ikiside mutsuz, ikiside asabi. Birgün biri birini öldürecek diye bekliyorum.

  Bir insan size her ne kadar iyi olursa olsun ilişkisindeki durumlara ister istemez vakıf olunca ondan uzaklaşıyorsunuz, daralıyorsunuz artık. Bizdeki durumda bu.

  Huy güzeli mi, yüz güzeli mi?

  Kanserojen bir ilişkidense huy olsun kardeşim huy.

  23 ocak 22:03

  19. Başını döndürüp aşık ettiği her erkeğin 1 ay sonra 'sana layık değilim' tiradıyla ortadan kaybolmasının bir tesadüf ya da şanssızlık olmadığını anlatmak, ciddi karakter arızalarının olduğunu, empati kuramadığını ve kültürsüzlüğünün cak cak öttüğünü söylemek bize düşmezdi. Kendi de anlamadı o kadar imadan. 

  Aslında anlaşabileceği seviyedeki insanları çok düşük gördü kendine göre. İstedikleri de onu yeterli seviyede görüp beğenmedi. 

  23 ocak 20:54

  18. Hiçbir şey yeterli değil. Öyle Bi zamandayız ki artık hiçbi şey yetmiyor. Her şeyin daha iyisi mevcut. Ne yazık bize. Yetersizlik hissi her hücremize pompalanıyor.

  3 ocak 13:17 3 ocak 13:18


  17. İçi de dışı da vasat insanların toplum tarafından milyoner edildiğini ve kanaat önderi gibi kitleleri etkilediğini görüyoruz son bir kaç yıldır.

  E demek ki başka şeylerin önemi varmış.

  Ben bu iç guzellik, dış güzellik muhabbetini artık çok overrated buluyorum.

  3 ocak 11:08

  16. Biri sizi sadece dış görünüşünüz için seviyorsa, başka bir gün gelir dış görünüşü daha iyi birini bulunca sizi bırakabilir. Bu düşüncedeki insanların kendilerinde bir şeylerin mutlaka eksik olduğunu düşünürüm.Zaten normal değildir bu insanlar.Harika ilişkileri de yoktur. Dış görünüş elbette önemli ama yeterli değil. Yeri geliyor birinin zekasına,karakterine,kültürüne aşık oluyorsunuz ki bazen o biri sizin dış görünüş ''kriter''lerinizin tamamen dışında biri olabiliyor. Bugün çok güzel olabilirsiniz. Ama sizi yaşlandığınızda da sevecek birine ihtiyacınız var. İçinizi güzelleştirin, içi güzel olanı sevin.

  3 ocak 00:34

  15. 3-4 gün idare eder bu sanrı. tabi sananın zeka seviyesine de bağlı. ters orantılı olarak değişir. sanan ne kadar salaksa, sanrı o kadar uzun sürer...

  25 eylül 2015 15:23

  14. doğruya doğru. yeterli. ama kısa vadede.

  24 eylül 2015 21:33


  13. Dış görünüş önemli değildir diyen ya yalancıdır ya çirkin.Konu kilit +rep iyi forumlaaar.

  Dış görünüş her şey değildir belki ama çok şeydir arkadaşlar.Dış görünüşü sayesinde işe girenler,ödül kazanabilenler (gerizekalı oyuncu bile sayılamayacak güzel ve yakışıklı insanlarımızdan bahsediyorum) ve toplumda bir yere sahip saygı gören insanlar vardır.

  *Bir spor salonuna yazılacaksınız eğitmeniniz fit vücutlu 40 yaşında olup en fazla 30 gözüken bir kadın;bu size olumlu bir mesaj verdi.Gene aynı şekilde başka bir yere gittiğiniz ve buradaki eğitmeniniz spor mezunu ama çoluk çocuktan dolayı tombulca sevimli güler yüzlü bir kadın.Şişman demiyorum ama sizde istediğiniz imajı veremedi nedense,ince ablamız kazandı bu yarışmayı.

  *Arkadaş ortamındasınız;hoş kızsınız insanlar seviyor sizi,adım attığınızda bir kaç bakış size dönebiliyor.Ortamdaki çocukların tipler fena değil.Bir tane çirkin size yazıyor,kırmak istemiyorsunuz ve konuşuyorsunuz ama'lar her zaman vardır;ortamdan ayrıldığınızda yakışıklı çocukla tesadüf eseri yakın yerlerdesiniz çok konuşmuyorsunuz ama tatlı ve yakışıklı size ilgi gösteriyor.Yakışıklı abimizse bunu kazanıyor.

  -Çok fazla bağlantınız olmayan yeni yeni tanıştığınız iki kişi de size dışarıdan iyi bir imaj verdi.Şanslıysanız içi de güzeldir.İstediğiniz kadar ben bakmam diyin;bakarsınız.Herkes bakar ve herkes yalan söyler.Tabii ki burada dışlarını beğenmediğimizi dışlayalım hurrraaa! demiyorum.Dış görünüş tek başına asla yeterli değildir ve olduğunu düşünen sığ bir insandır.Ama çok şey olduğunu kabul etmemek de yanlıştır.

  24 eylül 2015 21:03

  12. Dış görünüşü yeterli bulacak kitleye hitap etmeye neden olacak eylemdir. Çevremde güzel, çirkin bi çok insan biliyorum. İnsanları sadece güzelliğe göre değil, kişiliğe, zekaya ve birikime göre yargıladığını bildiğim insanlar tarafından güzel ama gerizekalı cümlesini hakeden ve yanına yaklaşılmayan insanlar bunlar. Elbette güzelsindir ama ben güzelliğimle bir yerlere gelsem, bir şeyler elde etsem birebir ilişkilerde, bu beni depresyona sokardı çünkü gerizekalı olduğumu ve doğal seçilimle elenmem gerektiğini düşünürdüm. Çok güzel ve zeki insanlar da tanıdım ki zaten baş tacım kendileri. Kısacası yapanın güzelliğinden başka pozitif yönü olmadığını düşündüren eylemdir.

  24 eylül 2015 20:47

  11. dış görünüşte önemli iç görünüşte.... hiç mırın kırın etmeyelim bence... et tırnaktan ayrılamaz yani.

  3 şubat 2015 16:49 3 şubat 2015 16:49