d-smart

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

3. kınadığım ve türlü türlü laflar hazırladığım tv ve internet "erişim" şeyidir. hem tv hem internet "hizmeti" alıyorum d-smarttan, 1 yıl bile dolmadan burnumdan getirdiler. oturduğum binanın internet altyapısı oldukça eskiymiş ve belli bir mps'ten ötesine erişim sağlanamıyormuş. ancak gel gör ki bu dolandırıcılar bunu bilmelerine rağmen maksimum 8 mps interneti kaldırabilecekken bana 16 mps'lik internet+tv paketi aldırdılar. sözleşmede de taahhüt süresi bitene kadar kullanılan paketi düşürememe maddesi varmış. tabii bunları ben geç farkettim. haliyle önümüzdeki 2 yıl boyunca kullanamadığım internet hızı için para vereceğim. internet hızım 5 mps'i zor görüyor, son 1 haftadır teknik destek almaya çalışıyorum ancak gelen giden yok. daha önce geldiklerinde sorunun modemde olduğunu ve modem almam için faturaya ayda artı 3 tl ekleyeceklerini söylediler. ama ben modem kablosunu değiştirdiğimde bağlantı sorunum çözüldü. şimdi hız problemi yaşıyorum. aldırmayınız, kullandırmayınız. ben yandım siz yanmayınız.

bugün 01:18

2. sinsi bir dijital platform. ama ben bunların bug ını buldum. Siz çakalsanız ben sansarım. Anlatıyorum:d

9 senelik d smart kullanıcısıyız. Tüm dizi ve film kanalları açık ve genel olarak memnunuz. Bugün üyeliğimizin son günüydü, üyeliği devam ettirmek için bir süredir arıyorlar ve aylık ödediğimiz mevcut ücretin neredeyse %40 zamlı haliyle devam etmeyi teklif ediyorlar. %40 zam nedir yahu? Her Aradıklarında ısrarla kabul etmediğimi ve üyeliğimi iptal etmek istediğimi söyledim. O işlemi beni arayanlar yapmıyormuş müşteri hizmetlerini aramam gerekliymiş. Üyeliği uzatıyorsunuz ama iptal etmiyorsunuz baya güzel uygulama. Her neyse bugün müşteri hizmetlerini aradım ve iptal isteğimi dile getirdim. Ödediğim tutarı ve yeni tutarı sordular söyledim. Sonra ne mi oldu? 2 sene boyunca şu an ödediğim ücrette bir değişiklik olmayacağını film ve dizi kanallarına erişimimin de devam edeceğini söylediler ve üyeliğimi devam ettirdim. 

Yani d-smart müşteriyi arayarak zamlı fiyatı kaktırmaya çalışıyor, kimi kazıklarsa kar. Arayıp iptal ettirmek istediğinizde zamsız fiyattan devam ediyorsunuz. 

Siz çakalsanız ben sansarım söylemiş miydim swh? 

6 aralık 19:26

1. ilk çıktığı günden beri kullandığımız dijital platform. evde aynı zamanda digiturk de vardır ama d-smart kapatılamaz, kapatılması teklif bile edilemez. internet ile beraber tüm kanalları içeren paketini kullanıyoruz. d-smart için başta bizi çeken şey spor kanallarıydı. başlıca avrupa ligleri ve şampiyonlar ligini ve diğer sporların liglerini de yalnızca d-smart'tan izleyebiliyorduk. sonra önce şampiyonlar ligi ve türevlerini, en son son kalesi la liga'yı da kaybederek hentbolu saymazsak elindeki tüm ama tüm spor yayın haklarını kaybetti. şuan digiturk ile ortak s sport kanalını yayınlıyor. bu kanalda nba ve premier lig maçları yayınlanıyor ama d-smart kullanmayı ayrıcalıklı kılmıyor.

ayrıca d-smart bana en büyük kalleşliği çocukluğumun kanalı olarak nickelodeon'ın haklarını digiturk'e satarak da yaptı.

iptal ettirmiyor isek tek sebebi dizi ve film kanalları. digiturk'ün film ve dizi kanallarıyla kıyasladığımızda d-smart çok ama çok önde. bazen aynı filmleri bıktırana kadar yayınlasalar da her ay yeni filmler geliyor. dönem dönem belirli bir oyuncu ya da yönetmenin maratonunu yapıyorlar. gerçekten ciddi bir film kültürü oluşturmamda yardımcı oldu. dizi kanalları ise foxlife, fx, fox crime, dizi smart, e! sayesinde artık ulusal kanalları izlemiyoruz. uzun bir süre daha bizimle olacak gibi.

ukte (yazar: pink jedi)

6 aralık 19:02 - 6 aralık 19:03