yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (99)
  • medya (1)

  99. gündüzleri başımı masadan kaldıramamamın ve ne kadar uyusam da dinlenmiş hissetmememin nedeni olan vitamin. doktora gidip test yaptırdığımda en az 20 olması gereken değerlerimin 5 çıktığını gördüm. 3 şişe her gün kullanılan damlalı ilacından sonra kendime geldim. eğer yorgunluk hissediyorsanız ve kas ağrısı çekiyorsanız mutlaka baktırılmasını tavsiye ederim. ayrıca kullandığım dönem cildimde de ciddi anlamda güzelleşme oldu. 

  22 kasım 01:06

  98. kalsiyumun emilimini, ardından da kemik ve dişlerde depolanmasını sağlayan vitamindir.benim özellikle kış aylarında mutlaka micro glucan plus ile dışarıdan aldığım vitamindir.

  21 kasım 18:59

  97. Güneşe hasret kaldığımız bu aylarda en çok ihtiyaç duyduğumuz vitamindir. Eksildiğini gece uyanıp uyanıp uyumaya çalışarak savaş verdiğimde anladım. doktor tavsiyesiyle Devit ampul takviyesi aldım. Regl ağrılarım yok denecek kadar azaldı. Değerlerinize baktırmanızda fayda var süslüler

  11 aralık 2019 20:37 11 aralık 2019 20:39


  96. D vitamini overated bir vitamin gibi geliyor bazen.

  şaka bir yana işin uzmanı değilim ama doktorlar Türkiyede kadınların büyük çoğunluğunda d vitamini eksikliği olduğunu ve hatta bir kısmında D vitamini kıtlığı olduğunu söylüyor ve pek de önemsemiyorlar bu durumu. baya normalleştirmişler yani.

  eğer durum yabancı kamuoyundaki kadar vahimse bizimkiler neden çiklemiyor bu işi anlamış değilim.

  olayın çözümü de sürekli dışardan vitamin almak da değil şahsi kanaatim.

  düzenli güneşlenin, sentezleme döngüsüne özen gösterin; güneşlendikten sonraki 2. gün keselenmemeye dikkat edin. (bu konu uzun internette araştırın)

  kendimde fark ettiğim eğer yazın yeterince güneşlenirsem o sene d vitamini eksikliği yaşamadığım. bu da örnek.

  edit1: bu ne bunun nesini eksilediniz. (gizlinot: bu sözlük ergen ve cahil kaynıyor galiba.)

  7 kasım 2019 20:55 7 kasım 2019 21:08

  95. Özellikle koyu tenli insanlarda melanosit fazla bulunduğundan dolayı d vitamini eksikliği daha çok görülmektedir çünkü cilt güneş ışığını tam verimle kullanamaz. Yemeniz içmenize ne kadar dikkat etseniz de d vit üretimi için mutlaka güneş ışığına ihtiyacınız vardır bundandır ki Karadeniz bölgesinde d vitamini eksikliği diğer bölgelere oranla daha çok görülmektedir. Eksikliğinde göz altlarında morluk oluşabilir, özellikle bacak bölgesinde ani kramplar ve tüm vücutta halsizlik hissedebilirsiniz. Uzun süreli eksikliğinde ise çoğunlukla kadınlarda postmenapozal dönemde kemik erimesi riski artabilir. Vücutta depolanabilen ve yağda çözünen bir vitamin olduğu için de keyfi olarak harici d vitamini kullanmamak gerekir. Yine de proflaktik amaçla özellikle ön kol bölgenizi her gün 15 dakika güneş ışığında (öğle saatleri harici) açık ve güneş kremsiz tutarsanız metabolik bir probleminiz yoksa d vit eksikliğinin önüne geçebilirsiniz.

  7 kasım 2019 14:07 7 kasım 2019 14:12

  94. devlet hastanesini bilmiyorum ama sağlık ocağında daha dün baktırdım d vitaminime. doktorunuzdan d vitaminine de bakmasını rica ediniz.

  çok yogunluk yapıyor öyle böyle değil. demir eksikliği ile birleşince süründürüyor.

  7 kasım 2019 13:02

  93. Halsizlik, odaklanamama, uyku huzursuzluğu gibi sorunlarımın başlıça sebebi olduğunu öğrendiğim vitamin. Daha önce ampul olanları verilmişti ancak sonra damlaya geçtim. Suan colledan d3 kullanıyorum. Portakal/lımonumsu bir aromasi var o yüzden kullanım acısından daha kolay geldi, aksi halde o yağ yağ kokan ampullere devam etmeyecektim. Dün ikinci şişeme geçtiğime göre etkilerini yazabilirim sanırım. İlk olarak uyku bölünmelelerim uyuyamama problemim ortadan kalktı, dizlerimdeki halsizlik uyandığımda bile yorgun hissedişlerim de epey bi hafifledi. Kelliğe doğru evrilen saç dökülmem azaldı ki benim için en mucizevi etkisi bu oldu. Her ne kadar güneşe çıkıyor olsak da her tenin güneşten aldığı d vitaminini depolama durumu aynı değilmiş, o yüzden bu tür şikayetleriniz varsa ilk d vitamininden şüphelenin bence.

  7 kasım 2019 10:04


  92. Devlet hastanelerinde artık sadece 65 yas üstüne bakıyorlarmış. Bugün değerlerimi ölçtürmek icin geldim ve bakmiyoruz dediler. İlla özele gidip bir ton para bayılmamız gerekiyor yani. 

  Bunda eksinelecek ne var allah askına arkadaşlar. Herkes özele gidecek durumda değil bu ülkede bir sürü zor durumda insan var. Hiç mi gündem takip etmiyorsunuz. Hiç mi haber okumuyorsunuz özeller kimlerin elinde geziyor. Lütfen mantıklı olun biraz.

  Son güncelleme: süslüler sağlık ocağında bakılıyor diye çok mesaj aldım. Sabah önce aile hekimine gittim biz bakmiyoruz dedi. araştırma hastanesine bağlı bir polikliniğe gittim. veznedeki görevli artık devlet bakmıyor dedi. başka tahliller icin yönlendirmesini istedim. beyin cerrahiye yönlendirdi. orda tekrar sordum doktora artık devlet bakmıyor dedi. en uygun fiyata özel laboratuarlar bakar dedi. yapmadi d vitamini tahlili.antalya da yasıyorum küçük bir şehir de değil yaşadığım yer. Tuhafıma gitti bu durum birkaç kisi mesaj atmış biz baktırdık diye. Nedir ne değildir bilmiyorum. Ben basımdan geceni aktarmak istedim. 

  7 kasım 2019 09:48 7 kasım 2019 21:55

  91. yaşadığımız yere, güneşlenme süresine ve en önemlisi de vücudumuza aldığımız pro vitamin d miktarına bağlı olan vitamindir. gerçekten olmazsa olmazdır değerlerine dikkat edilmelidir. takviye şeklinde alınabilir. fazlası vücutta depo edilir kafanıza göre almamanız gereklidir.

  7 kasım 2019 00:42

  90. özellikle güneş sevmeyen,görmeyen bir insansanız düşük olması çok muhtemel bir vitamindir.halsizlik verir,sıcakta bile üşürsünüz,bir yerleriniz ağrır durur kısaca can sıkıcı bir durumdur.yemek seçmeyen ama güneşi de hiç sevmeyen bir insan olduğum için malesef ilk halsizlik sebebiyle doktora gittiğimde değerim 4 çıkmıştı(gizlinot: normal en alt sınırı 30)daha sonra sadece damla kullanarak 20li değerlere çıkardım ve yürüyen ölü formundan çıkabildim.en güzeli sağlıklı beslenip güneşi de gerektiğince almak ama belirgin bir eksikliğiniz varsa da damla kullanmak en basit yöntemlerden biri.(gizlinot: bir de lütfen kendi kendinize teşhis koyup halsizliğim var kesin d vitaminim eksik demeyin kafanıza göre vitamin almayın bir doktora gidin süslüler.)

  6 kasım 2019 14:49 6 kasım 2019 14:50

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar