yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  13. Beğendim.çekilen dahmer yapımlarında en etkileyicisi bu olmuş.ayrıca başrol oyuncusu jeffrey'in hareketlerinden sesine kadar her şeyi çok iyi başarmış.dizi sayesinde oyuncu evan peters 'i tanımış oldum.yetenekli bir aktör. 2. ve 3. bölümlerde durgunluk var.babasının sahneleri ilerlettim. Onun dışında katil yalnızlık çeken,terkedilmekten korkan ve bu yaptıkları ile o boşluğun dolduğuna kendini inandırmaya çalışan karanlık birisi.çok üzücü.temiz bir suratı var.çoçukluğu desen öyle.annesinin gitmesi ile birlikte de iyice boşluğa düşmüş. alkolikliği zaten ciddi bir durum.Bunca caniliği yapması akıl alır gibi değil.yaptiklarinin farkında aslında.onları uyuştutup,öldürmesi de onu diğer seri katillerden farklı kılıyor.kesinlikle yardım edilseydi, böyle olmazdı.babası bir şeyler anlamis ama bu kadarını bilememiş tabii.hapishanede de yardım edilmemiş zaten.hasta olduğunu biliyor,duruşmada ve röportajlarında da bunu belirtiyor.sorumsuzluklar üst üste birikmiş ve onu canavara çevirmiş. Dizi ve bu bebek yüzlü katilin yaşamı ailelere ,insanlara büyük farkındalık yaratabilecek yaşanmış,gerçek sarsıcı bir ders niteliğinde.

  Ekleme: dahmer'in cinayetlerini çektiği polaroid fotolara ulaştım.ulaşmaz olaydım.gerçekten bir canavar bunları yapabilir.kaçık olduğunu düşünüyorum.yani bunlar neyin intikamı,kendince neyin zaferi ve ifade şekli. sonra gerçek video kayıtları izliyorsunuz ve bunları bu mu yaptı diye şüpheye düşüyorsunuz, aynı avukatının dediği gibi.

  23 ekim 2022 14:18 30 ekim 2022 16:57

  12. ilk iki bölümü izleyip ara vermiştim ama her yerde görmekten bıkıp sonunda oturup bitirdim.

  ---spoiler---

  jeffrey dahmer ın öldürülüşünü görmek istedim ben. istediğimi de aldım. hastayım ayağına hapishaneden paçayı sıyıramaması kafasına gözüne dambılları yiye yiye öldüğünü görünce içimin yağları eridi. ayrıca amerikanın azınlıklara ve yerlilere karşı gösterdiği tutum beni de çileden çıkardı. okuduklarımdan yola çıkarak söylüyorum konerak kaçma girişimi için sokağa fırladığında rektumunda kan varmış yani öldürülmeden öncede tecavüze uğramış. polisler onu o şekilde görmüşler ve yine de dahmer ile birlikte eve girmesine izin vermişler. ama dizide bunu görmedik. dahmerı yakalatarak birçok olası cinayeti önleyen tracy edwards ın da hayatı bu travmatik olayın stresi ile düşüşe geçmiş mesela. bundan da dizide hiç bahsedilmedi. o adam için o kadar üzüldüm ki. dizi için yavaş aktı denebilir belki tamam ama aksiyon görememekten hayıflanmak nedir anlayamıyorum adam insanları testere ile doğramış, organlarını, etlerini pişirip yemiş, ölüsününe dirisine tecavüz etmiş ve bunlar kurgu değil gerçek. o yüzden bunlar mı çekilseydi yani? bunları mı görseydik ne bekliyor insanlar anlamıyorum.

  ---spoiler---

  14 ekim 2022 23:22

  11. mindhunter izlemiş biri olarak, bu kadar etkileneceğimi düşünmediğim netflix dizisi. ancak ikinci bölümüyle beni mahvetmiş dizi. gece uyuyamama sebep bile oldu.

  ---spoiler---

  özellikle 14 yaşındaki çocuğa yaptığı lobotomi sahnesi beni mahvetti. tony'nin hikayesi de iç parçalayıcı idi fakat şiddet sahnelerini pek görmedik. azınlıklara karşı amerikalı polislerin yaptıkları gerçekten inanılmaz iyi gösterilmişti. hakimlerin, polislerin dahmer'a sırf tipik amerikalı beyaz erkek olması sebebiyle iltimas geçişini izlemek beni oturduğum yerde çıldırttı. komşu kadının yaşadıklarına ise o kadar iyi empati yapabildik ki. o kokuyla, çığlıklarla, matkap sesleriyle o evde yaşamak zorunda kalması gerçekten insanlık dışı. yaşamak zorunda kalması dedim çünkü bu insanların başka yerlere gücü yetmiyor ve bu amerika'nın sistematik bir sorunu. ayrıca günümüzde de black lives matter hareketinden de gördüğümüz kadarıyla polisler hala buna devam ediyor. ---spoiler---

  9 ekim 2022 21:32


  10. Diziyi izledim, bitirdim. Aşağıdaki girdileri okuyunca biraz şaşırdım. Yavaş ilerliyor bu doğru ama ben aşırı etkileyecek bir şey göremedim. Evet bir seri katil izliyoruz, evet bir yamyam ama o kadar da görsel olarak işlenmemişti. Bundan sonrası spoiler.

  (gizlinot: Sadece dahmerin kan içtiği sahne de midem bulandı o kadar. )

  9 ekim 2022 17:58

  9. ilk bölümü açtım ve yarısına kadar izleyebildim çok yavaş ilerlediği için bir türlü devam edemedim

  9 ekim 2022 10:06

  8. Yemekten once veya yemekten sonra evet,ama asla yemek sirasinda izlenmemeli.

  9 ekim 2022 10:01

  7. şimdi doğruya doğru, dahmere biraz da üzüldünüz değil mi? 

  seri katil dizileri dizide de değinildiği gibi seri katillerin romantize edilmesi ile hep son buluyor, adamın yaptığı vahşice katliam ve yamyamlığa varan caniliği bir şekilde bir yerde seyir içinde " ama bak çocukluktan bir garipmiş, kimse onu dinlememiş, yazık aslında" gibi ifadeler düşündürüyor. 

  Kişisel olarak seri katil ve suç dizi ve docuserilerine bağışık olduğumdan kanımı dondurmadı ki zaten vahşet hikayesi alttan alta veriliyor bir katli dışında diğerlerinde pek belirgin bir şiddet gösterilmedi.

  Gay bir seri katili izlediğimiz, doğuştan mı katil doğulur, çevrenin etkisiyle mi katil olunur sorularına burada  sanırım ilk şıktan yana oy verdiğimiz sürükleyici ama bir o kadar karamsar ve ağır ilerleyen güzel bir dizi uyarlaması. 

  8 ekim 2022 16:22


  6. dizi akmıyor doğru ama yine de izlemek istediğim için x1.5 hızında izledim, daha akıcı hale geldi.Diziyi izlerken bir anne olarak ya çocuğumda bilmeden bir travma yaratıyorsam , ya da onu yeterince koruyamazsam gibi bir çok düşünceye daldım.Ayrıca 17 adet cinayet işlenene kadar amerikan polisi ne yapmış , aileler hiç mi bu kişilerin peşlerine düşmemiş merak ettim.

  6 ekim 2022 13:30

  5. normalde bu tür dizi/filmlere bayılırım ama akmadı bu dizi. 3. bölümün yarısına kadar zar zor izleyip bıraktım. konusu ilgi çekici ama ben beğenemedim.

  5 ekim 2022 21:13

  4. ben de sadece evan peters için izleyenlerdenim. şimdilik ilk iki bölümüne baktım sadece. dizi başarılı evet. evan peters zaten. ancak ben izlediğim şeylerin bana keyif vermesini isterim o yüzden bu diziye ne kadar devam edebilirim bilmiyorum sonuçta iç karartıcı ve gerçekler.

  5 ekim 2022 11:20