yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • medya (1)

  61. Çektikleri tüm evlerin sahipleri aşırı kitap okuyan, filtre kahvesi elinden düşmeyen ve mutlaka evcil hayvanı olan, evin bir köşesini yeşilliklerle doldurmuş, özellikle ressam, tasarımcı ya da mimar falan olan yüksek gelirli insanlar nedense. ama çoğu şunu çöpten aldım, bunu eskiciden aldım tarzında takılıyor. İlk başta dekorasyon fikirleri için izliyordum da karantina döneminde karakterlere taktım galiba biraz ama aşırı baydı gerçekten. 

  30 nisan 01:36

  60. Karantina döneminde sıkıntıdan youtube kanallarına sardığımda keşfettiğim bir kanal oldu kendisi. Belki ev için kullanabileceğim bir iki yeni fikir edinme umuduyla izledim ancak hayal kırıklığı ile kapattım. Bazı yazarların da değindiği gibi evlerde fazla "üzerinde uğraşılmış" hissi var. Sanki ikeadaki bir odayı ya da pinterestten bir fotoğrafı kopyala yapıştır yapmışlar gibi duruyor. O yüzden ne gerçekten ev olduğu hissi size geçiyor ne de yaratıcı bir fikir görebiliyorsunuz. Örneğin makrome duvar süsünü en az 3-4 evde gördüm. İnsan bir müddet sonra aynı tarzda evleri görmekten sıkılıyor çünkü evin bir karakteri yok. En şaşırtıcı kısmı ise ev sahiplerinin çoğunluğunun mimar ya da tasarımcı olması.

  29 nisan 15:34 30 nisan 13:46

  59. Bu kanal hakkındaki düşüncelerimi söylemeden önce kanalı yöneten kişinin kaba tavırlarından gerçekten rahatsız olduğumu belirtmek isterim.

  Sevdiğim bir kanaldı. Her zaman izliyordum. Mesleğimin mimarlık olması sebebiyle zaten bu tarz konulara ilgiliyim ve düzenli, kaliteli içerik üreten bir hesap gerçekten dikkatimi çekmişti. Hatta birçok kişiye de önerdim izleyin diye. Her pazar yeni içerik bekleyerek izlemeye devam ediyordum. Ancak youtube kanalında bazı yorumları okuduğumda ısrarla kendi fikrini söyleyen herkesi teker teker tersleyen birinin sayfayı yönettiğini farkettim.

  Her neyse dedim izlemeye devam. Düzenli içerek üreten kanalların bir şekilde bu düzenleri bozulduğunda en azından onları takip eden kitleye bunu haber vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Tamam zorunluluk değil asla, ancak eğer kişisel hesabınız gibi yönetmiyorsanız en azından ciddi bir oluşummuş davranıyorsanız, bu şekilde haber de verebilirsiniz. Şu kadar süre video eklemeyeceğiz demek zor bir şey değil bence. Sonuçta emek veriyorsunuz ve insanlar bunun karşılığında sizi izliyor, reklam alıyorsunuz. Keyfi bir durum değil demek ki para kazanıyorsunuz. Kazanın da zaten. Emek veren kişilerin para kazanmasını ben de çok isterim. Her pazar yeni bölüm derseniz insanlar da yeni bölüm bekler. Ama haftalarca yeni bölüm eklemeyip hesapta vitra reklamı yapmaya başlamaları üzerine ben de biraz isyan ederek yormayın kendinizi yeni bölüm eklemiyorsunuz gibisinden bir mesaj atmıştım. Belki de ayıp ettim, bilmiyorum. Bilin bakalım ne oldu? Engellendim. :) Bu kadar kişisel fikirlerle sayfa yönetilebileceğini zannetmiyorum, demek ki ben gereğinden fazla ciddiye almışım. Kolaylıklar diliyorum.

  not: virüs durumları yüzünden video eklemeyi kesmediler. son videoları 23 şubat. yani o tarihlerde ülkemizde hayat normal seyrinde devam etmekteydi.

  9 nisan 12:49 9 nisan 12:55


  58. hem aşırı bitki hem kedi-köpek-kuş ile nasıl yaşadıklarını anlayamadığım ev sahiplerini konuk eden program. bizim bir köpeğimiz var, o yüzden çok istesem de hala eve bir bitki alabilmiş değilim. çiçeklerin büyük bir kısmı hayvanlar için toksik etki gösteriyor, zehirsiz olanlarından alayım desem köpeğimin gidip çiçeğin toprağını eşeleme, toprak yeme ihtimali var. hadi bunları köpeklerine özel eğitim aldırarak çözüyorlar diyelim, kedilerini ve kuşlarını nasıl dizginliyorlar? (link: https://www.youtube.com/watch?v=yC8QKbM0ajc barış'ın izmir'deki 3 kuş, 1 köpek, 100 bitkili evi)ne denk geldim bu sabah. o köpek o bitkileri yemiyorsa bile kuşlar kesinlikle yer ve engel olamazsın. kuşu nasıl eğiteceksin? benim annemin kuşu, kafesinin az ötesine konan çiçeğin yaprağını bir şekilde kafesten uzana uzana didiklemişti mesela. fark ettiğimizde ya kuşumuz zehirlenirse diye hemen internetten araştırdık ve zehirli olmadığını gördük. ama bu adamın evindeki 100 bitkinin 100üde hem köpekler hem de kuşlar için zehirsiz olamaz. bu şekilde evini dekore etmiş birsürü ev sahibi izledim bugüne kadar. hem bitki hem hayvan bakmayı seviyor olabilirsiniz ancak görmediğiniz bir anda hayvanların hayatlarını tehlikeye sokabilecek şeylerle birlikte hayvan bakamazsınız. yani bakarsınız da, bütün video boyunca anlattığınız çok farklı ve aşmış olma hali ile pek örtüşmez. nasıl ki çocuğunuz olsa onun için zehirli olacak şeyleri evin önünden bile geçirmeyecekseniz, aynı davranışı sizinle birlikte yaşayan hayvan dostlarınız için de sergilemelisiniz.

  9 nisan 09:54 9 nisan 10:04

  57. Ben bu kanalı izlemeyi seviyorum, bana ilham veriyor, vintage eşyaları daha dekoratif buluyorum. Fakat bu kanal hakkında sevmediğim bir kaç özellik var, konuk ettikleri kişiler çok yavan konuşuyorlar bir de lafları çok geveliyorlar, bunun da çözümünü buldum, videoları hızlandırarak izliyorum! 

  17 şubat 17:14

  56. bir tek bana mı itici geliyor bu hesap diyordum ki, burayı okumamışım. canım süslü kadınları yahu.

  öncelikle ben youtube videosu izlemiyorum, hiçbir kanalı ve kişiyi takip etmiyorum. 2020'de bu imkansız diyebilirsiniz tabi ki, haklı da olabilirsiniz, ama kazandıracağım parayı hakeden kimse yok bana göre. 

  daire'yi de instagram hesaplarını eşim bana gösterene kadar bilmiyordum. kendisi dekorasyona ve mimariye aşırı düşkün olduğu için önermişti. 

  ama aşırı bayıyor. ig postları beni bu kadar baydıysa, videolar nasıldır tahmin edemiyorum. evler çok uğraşılmış, her biri. hiç stil sahibi durmuyor çünkü stil sahibi bireyler bunun üzerinde çalışmazlar, stil böyle bir şey değil. bu evlerin hepsinin her köşesinde dolaşan "burdan da tarz fışkırsın, banyo tesisat borusunun dirsek kısmının detayıyla paspasın uyumu gözden kaçmasın ve tüm bunları sadece zengin ve stil sahibi bireyler anlar" havası beni yordu.

  aşırı oldurmaya çalışılmışlık göze çarpan tek şey ve üzgünüm daire bunu bir tek stil sahibi bireyler anlar(gizlinot: Swh)

  ayrıca hesap sahibi gerçekten hesabın kendisini yansıtıyor. 

  16 şubat 21:28

  55. kanal sahibi dünyanın en itici ve kibirli insanı olan youtube kanalı. Eda ismindeki hanımefendi, yorum yapan herkese kaba cevap vermesiyle zaten birçok kişinin dikkatini çekmiş. Evler genelde hep zenginlerin evi. O kadar zengin olan insanların o parçalara ulaşması pek de şaşırılacak bir durum değil. İlk başta daha özgün evleri çekseler de şimdi çektiği ben çok zenginim, sanatçıyım evleriyle ve kanalın saçma sapan zamanlarda videolar atmasıyla azalarak bitecekler. İnsan biraz özenir, para kazandığı bir yerde kafasına göre video atmaz ve video ne zaman gelecek diye soran insanlara ters cevaplar vermez.

  16 şubat 12:15


  54. Mudo,yargıcı ve Zara Home Virali YouTube kanalı

   ayrıca kanal sahipleri oldukça kaba,takipçilere verdikleri cevaplar hiç hoş değil.Ben özellikle yorum okuyan bir sosyal medya kullanıcısı olarak,sayfanın içeriğinden çok hesap sahiplerinin üslûbuna dikkat ederim.Geçenlerde bir takipçi "daha düşük bütçeli mütevazi evlere de konuk olur musunuz " diye sordu,cevap aynen şu şekildeydi "hayır olamayız " 

  Yorum sizin..

  16 şubat 00:31 16 şubat 00:35

  53. evlerin çoğunun birbirine benzediği videoların olduğu kanal. çekim açıları kalitesi çok iyi. dekorasyon anlamında fikir de veriyor evet. ama bana biraz şekilci gibi geldi yönetimi. bir yorumda memur evi de inceleyin yazılmıştı "stil sahibi memur evi görürsek neden olmasın" tarzında cevap vermişlerdi. ay sanki tasarımcıların hepsinin evi muhteşem. bazılarını izlerken gözüm yoruldu. kimi evde ev sıcaklığı yok. kozyatağındaki bahçe içindeki evi beğenmiştim ama

  bazı ev sahipleri minimalistim diyorlar ama parkeden rafa yemek masasına kadar ıvır zıvırla doldurmuşlar. hepsinin mi anısı var? anlayamadım göz yoruyor bir süre sonra

  gariban biri çöpten buldum dese beleşçi,cimri,fakir ..zengin biri çöpten buldum derse "bohem,modern,çevreci,tasarım dahisi.

  15 şubat 10:46

  52. Bana birçok konuda gelecek için ilham veren bir program. Daireler gerçekten zevk sahibi insanlar tarafından baştan yaratılmış, çoğu çatı katı, dışarıdan bambaşka içeriye girince bambaşka gözüken yerler. Mükemmel fikirlerle dolu.

  Katılan birçok ev sahibinin bu antika komidini şöyle şöyle yerden 30 liraya aldık gibi sözlerine kanaat etmesem de, ileride böyle bir ev dizmeye bütçemin yetmeyeceğini bile bile hayaller kuruyorum işte.

  21 ocak 12:39

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar