yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (48)
  • medya (1)

  48. Bazı haftalar keyifle, bazı haftalar ise ileri sara sara izlediğim videolara sahip kanal. Bence iyi ki var, birçok konuda ilham alabileceğiniz görüntüler izliyoruz.

  Beğenenler olduğu gibi negatif yaklaşan, sinirlenenler de olmuş. İnsanlar hiç mi üşenmiyor yere bir sürü çerçeve koyup sonra kaldırmaya veya hiç mi 5 litrelik yağ alınmıyor o evlere denilmiş. Eşimle 2+1 bir evde yaşıyoruz, 70 metre kare, ufak denilebilecek bir ev. Ama gelin görün ki evimizi biz de böyle dekore ettik. İnanın herkesin evlenirken, eşya alırken harcadığı paraların 1/3ünü harcadık. Herkes şaşırdı duyduğunda.

  burada sizin kendi zevkinizi, nelerin hoşunuza gidip, neleri uygulayıp neleri uygulayamayacağınıza karar vermeniz gerekiyor öncelikle. Salonumda açık renk, büyükçe ve pofuduk bir l koltuk var. 2 metreye 3 metre büyüklüğünde. Her şehirde mobilyacıların topladığı yerler vardır. Biz de İzmir'de, kısıkköyde yaptırdık. Fiyat da söyleyeyim, yukarıdaki ölçülerde, hem bazalı hem de yatak olabilen bir l koltuk ve kalın keten tarzı bir kumaş için 5 bin lira verdik. Halımız eşimin ananesinden kalmış, etnik desenli bir halı. sehpamızı, tv sehpasını ve kitaplığımızı ikeadan aldık, masifler ve mobilyacılardan daha ucuza denk geldi. Perdelerimiz dümdüz. Kumaşcıdan ekru renkte tül ve kiremit rengi fon kumaş alıp diktirdim. 300 lira. Bir sürü büyük bitkiler aldık, küçükken hep yeşil bitkilerin olduğu evlerde büyüdüm. Ben de evimde yeşil görmeyi seviyorum. Sonra, ikeadan çerçeveler alıp bir duvara sevdiğimiz ressamların resimlerini bastırıp astık. Bu resimleri bastırmak 30 liraya mal oldu. Çerçeveler de 200 civarı. Saksılarımın bazılarını hasır speetlere, bambu saksılara koydum. Tavandan sarkan saksılarım var. Fidecilerde çok güzel bitkiler var.

  Banyomda da çerçeveler asılı. Evet buhar oluyor. E olsun? Sizin de banyonuzda ayna yok mu? Buhar oluyor, su buharı zaten, yağlı pis bir buhar değil. Sonra geçiyor. Banyomda da yapay yeşil bitkiler var. Birkaç çerçeve dekoratif ürün derken görenler bayılıyor.

  Mutfak dolaplarınızı boyayabilirsiniz örneğin. Çok yüksek maliyetli şeyler değil. Fayansları da aynı şekilde. Boyayan biri vardı hatta kanalda. 

  Yatak odamız alabildiğine sade. İkeadan bir dolap aldık, kendimiz tasarlayıp. Sonrasında yatak ve iki komidin, tamam. Eşyalar ahşap rengi, ufak bir halı koydum ikeadan yine, 120 liraydı. Yatağımın üstüne bilen bir komşumuzdan rica ettim, birlikte büyük bir makrome süs yaptık. Perdelerim açık renk, yine kumaşçıdan. Çarşaflarda hep ekru-beyaz-gri gibi basic renkler seçip bol yastık koydum. Baktıkça mutlu oluyorum.

  Yaptığınız alışverişlere ve önceliklere bağlı olarak çok rahat şık bir eve sahip olabilirsiniz. Ben de zengin değilim, ailemden kalan pahalı koleksiyonlarım yok. Veya yere çerçeveler koymak beni de delirtir örneğin ama birçok şey imkansız değil. Mutfağımda 5 litrelik yağ da oluyor şeker de ama alttaki dolaplardan birinde, dışardan bakınca görünmüyor. Alıcı gözle bir daha bakın evinize, umarim herkesin baktıkça mutlu olduğu bir evi olur. Sevgiler^^

  22 ekim 11:11

  47. başlarda sık sık, zamanla daha az izlemeye başladığım kanal. bunun yukarıda bahsedilen bütün 'evlerin birbirine benzemesi' dolayısı ile olduğunu düşünüyorum. bence insanların değinmek istediği nokta da bu; tek düzelik. bence bütün evlerin birbirinin aynı olması tamamen kanalın algısı ile ilgili, her kim ilgileniyorsa kanalla genellikle postmodern olarak tanımlayabileceğimiz, eklektik nesnelerle bezeli, zevkli evler seçiyor. ev sahipleri de evet bir anlamda profil olarak birbirine benziyor, bende de böyle bir algı yarattı açıkçası. şahsen arada bir daha başka stillerde evleri görmek isterdim, elbette bu evlerin bir noktada izleyiciyi çekmesi ve tutması, bir noktada özel işler olması gerekiyor ancak estetik dediğimiz şey tek bir tarzın izinden güzelliği aramaz. modern, minimal bir ev görmek isterdim ben kendi adıma bir hafta da. bir kere de görelim azla çok oluyor muymuş.

  22 ekim 10:07

  46. O eşyalar bir günde alınmıyor, programa konu olan kişilerin ortalama 30’lu yaşlarda olduğunu varsaysak, 23-24 yaştan itibaren bilinçli gezdiklerini düşünsek evet gittikleri yerlerden evlerinde -ya da gelecekteki evlerinde- kullanabilecekleri eşyalar toplamışlardır mutlaka. Berlin’e gidip bit pazarına uğrayıp çok ucuza eski ve orjinal bir harita bulabilirsiniz, evinizde güzelce çerçevelersiniz ve kullanırsınız ya da aynı paraya hediyelik eşyacıdan berlin yazılı çirkin shot bardakları ya da magnetler ya da birkaç şişe jaegermeister alırsınız. Bu biraz tercih, biraz zevk, biraz da gözü eğitme meselesi. 

  Eşyada da gidip vitra’dan çok pahalı tasarım mobilyalar objeler almıyorlar. Aslına bakarsanız gayet ikea, h&m home. Yani alt-orta sınıf diyebileceğimiz segmentte. Ama o ufak tefek seçilmiş objeler sayesinde büyük resim farklı görünüyor. 

  Stilinin ve evinin tarzının olmasını isteyenlere not: Zamana yayın, bir vazo bile alacak olsanız bin düşünün, ölçün tartın. İnsanları gözlemleyin, yurt dışı gezilerinde de gözlemci olun. Yavaş yavaş hayalinizdeki o ev, o stile ulaşırsınız. Bu bir günde yapılacak şey değil, hele 20’lerin başında hiç olmaz. Gözünüzü eğittikçe kendiliğinden olur. 

  Toz meselesi konusunda haklısınız ama gülü seven dikenine katlanıyor. Ve tenekeyle 3-5 lt yağ şeker almayan, ihtiyacı oldukça, küçük boylarda alışveriş yapan çok insan var. Büyük şehirlerde merkezi lokasyonlarda evler küçük zaten, kiler vs yoksa bu kadar çok erzağı saklamak da sorun. Az erzak olduğu için de kurtlanma kelebeklenme pek olmuyor. 

  22 ekim 01:11

  45. duvarında tablo olan banyolara takmış durumdayım. yahu o banyolar kullanılmmıyor mu hiç? camı da açsan, havalandırmayı da çalıştırsan yine de buhar olur.

  21 ekim 23:16

  44. her pazartesi sabahı kahvaltıma eşlik eden youtube videolarını çeken youtube kanalı.

  bununla beraber üstteki bir süslünün de yazdığı gibi çektikleri evleri çok beğenmekle birlikte "Allah'ım o kadar ıvır zıvırın tozu nasıl alınır" diye düşüncelere dalarak izliyorum videolarını. bazı ev sahipleri yere 50 tane tablo diziyor mesela. benimse evi süpürürken her seferinde o tabloları kaldırıp sonra bir daha yerleştirmesi canlanıyor gözümde. bitkileri çok sevmeme rağmen evde 100 saksısı olan bir ev sahibini görünce aklıma gelen tek şey saksı çiçeklerinde oluşan küçük sinekler olmuştu mesela. kimisinin mutfağında kavanoza boşaltılmamış, ağzı mandalla tutturulmuş 50 çeşit bakliyat vb paketi oluyor, ben yine içinde kelebeklenen varsa o evi kesin kurtlar basar diye içim içimi yiye yiye izliyorum videoyu...

  konsept süper, çok iyi fikirler verebiliyor bazı evler, çok güzel mobilya örnekleri görülebiliyor, evleri izlemesi çok zevkli ancak bana yaşanılası değil de showroom olarak dizilmiş evler gibi geliyor bazıları.

  21 ekim 18:55

  43. evlerini kendisi temizlemek zorunda olmayan insanların bol aksesuarlı konutlarını izleyebileceğiniz kanal.

  21 ekim 17:41

  42. makrome show. lokasyonuna, pencerelerinin boyutuna, terasına, manzarasına hayran olduğum, beğendiğim evler oldu fakat hepsinde o makromelerden görünce orijinal olmuyor. bir gördüm, iki gördüm iyiydi de sonra hepsinde görmeye başlayınca bir esprisi kalmadı. herhalde o makromeci çocuk hediye etti hepsine :)

  bir de onu şurada kestirdim bunu burada yaptırdım daha ucuza geldi diyorlar da hepsini topladığında bunlara sağlam bütçeler gerekiyor. anca izleriz biz.

  bir tanesi de diyor ki her bir eşyamla "anı"m var. sonra "bu mumun bitmesini bekliyorum, boşalan kabın içine kaktüs koyacağım" diyor. mumla olan anı. başka da bir şey demiyorum.

  21 ekim 17:38 21 ekim 17:44

  41. Herkes evlerini dekore ederken kendi "eşsiz" tarzına göre eşya seçmiş ama nedense tüm evler birbirine benziyor. Evdeki eşyaların işlevsizsizliği bir yana herkes erzaklarını minnacık kavanozlara koymuş sevimli ay ne kadar da dekoratif diye. Ya evine tenekeyle sıvı yağ, 3 kg şeker alan yok mu nereye koyuyorsunuz yahu erzakları? Ben ilk izlediğimde aaa ne güzel konsept diyordum ama şimdi maddi durumu iyi olan insanların çok bilmiş şımarık hallerini izlediğimin farkındayım. Senin evinin bir tarzı yok paran var güzel şeyler almışsın ve herkesle aynısın aslında.

  21 ekim 17:22

  40. Bu kanaldaki evleri gördükçe vayyy be millette ne dedeler var diyorum, çoğu aileden zengin, hayat mücadelerinin olduğunu düşünmüyorum o yüzdendir ki hemen hemen hepsinin hobilerine yönelmiş bunlarıda bize iş diye gösteriyorlar.

  21 ekim 15:39

  39. daire denince aklıma hep arkadaşımın üç yaşındaki oğlunun "anne senin dairen yuvarlak bir yer mi" sorusu gelir.

  21 ekim 12:59

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar