sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (82)
  • medya (8)

  82. Sahip olduğum saç tipi. shakira dalgası mı, beach waves mi artık ne derseniz kuru ve kabarık dalgalardan. Kuruyken Tararsam veya fönle kurutursam dalga kalmıyor. Kışın maalesef ya düzleştiriyorum ya da ıslak bırakamadığımdan geceden örüp bir şeye benzetmeye çalışıyorum. Genelde uğraşmayıp kısacık kestiriyorum 2 yılda bir falan. Uzun olduğu çok nadirdir saçımın. Havalar ısınınca da saçlarımı yola getirmek için şöyle bir yöntem uyguluyorum:

   -duşta herhangi bir durulanan saç kremini (gizlinot: Benimki hobby ) (gizlinot: Yapısı yoğun olmalı) 2 avuç kadar saçımın dipleri hariç tüm saçıma boca edip duş süresince bekletiyorum. En son çıkarken çok az duruluyorum, biraz kremli bırakıp çıkıyorum. Saçlarınız kuruysa burası kilit nokta. 

  -restorex saç yağından 5-6 pompa kadar öne eğdiğim saçlarıma mıncıklama usulü sürüyorum. 

   -elidor 7/24 kremlerden belirgin bukleleri de saçlarımın ıslaklığı hafifleyince sürüyorum yine aynı şekilde. Bazen kurumaya yakın üzerinden herhangi bir köpük geçiyorum sadece uçlara. 

  Yöntem 2:

   - “dutch braid” de denen “ters balık sırtı örgü” biliyorsanız eğer, elidor sürdüğünüz nemli saçlarınızı örün yatın. Sabaha normal örgüye göre daha dalgalı saçlara sahip olursunuz. Ben beceriksiz olduğum için işte kuzendir, arkadaştır yakalarsam “saçlarımı ör” diye yakasına yapışıyorum. 

  Not: fotoğraf çekilmeyi sevmediğimden fazla net olmayan bunu bulabildim ancak, işte uğraşınca böyle oluyor diğer türlü çalı süpürgesi. 

  ilgili medya:
  1
  9 mayıs 09:37

  81. Kurutunca düz olan ıslak saçla uyuyunca kıvır kıvır olan caanım saçlarım.. her ne kadar boyadır maşadır düzleştiricidir yıpratsam da 6 aydır bebek gibi bakıyorum kendilerine. Upuzunken uçlarının sanki maşa yapılmış gibi kıvrılmasını o kadar özledim ki. 

  16 mart 00:40

  80. Ağrının kireçli suyuyla mahvolan, üniversite yıllarımda harikalığını keşfettiğim saçlarım.

  özellikle lise yıllarımda nasıl baş edeceğimi bilmediğim için nefret etmiş sürekli düzleştirmiştim. üniversite zamanında barıştım saçlarımla. uygun saç kremleri ve köpüklerle bakım yapıyordum. yazın izmirin sıcağında yıka köpükle çık yapıp geziyordum.

  atanıp buraya gelmemle yeniden kendilerine bozuk atıyorum çünkü buranın suyu o kadar kireçli ki hem çok döküyor hem de bi garip hale geldiler..

  16 mart 00:33

  79. düz saçtan daha çok dikkat çektiğini düşündüğüm ve insanın özgüvenini arttırmasını sağlayan saç şeklidir. ben saçlarım dalgalıyken kendimi daha güzel bulmuşumdur hep.

  15 mart 10:30

  78. Kendimi iyi hissetmemi sağlayan saç tipim. 

  Ben dalgalı saçın düz ve kıvırcık saça oranla daha kolay şekil aldığını, o şekli de daha uzun süre koruduğunu düşünüyorum. 

  Kuaföre gittiğimde çoğu zaman fön vb saç şekillerini yapmama gerek olmadığını kendi dalga şeklinin gayet hoş durduğunu söylüyorlar. 

  Köpükle ve çık (gizlinot: Sıcaklarda :d)tavsiyesini alıyorum genelde. 

  Edit:imla

  14 mart 18:12 14 mart 19:12

  77. Sahip olduğum ve aslında bence en güzel saç şekli. Küçükken nefret etsem de büyüdükçe saçla nasıl başa çıkacağını öğrendikçe sevmeye başladım. Gür ve dalgalı saçlı biri olarak duş al çık yaparsam aslan yelesine dönüyor saçlar.

  Bu konuda da kendimce bulduğum çözüm duştan sonra saçlar kuruduktan sonra örmek oldu. Açınca dalgalar daha belirgin ve kabarık görüntü olmuyor. Onun dışında sık yıkamak bence saça iyi gelmiyor. bir de fön makinası yerine havluya sarıyorum sonra açıyorum kendi kendine kurumaya bırakıyorum. Fön ciddi anlamda elektriklendiriyor belki yanlış ama yıllardır fön kullanmamaya çalışırım duşu da hep gece alırım

  6 ağustos 2018 10:37

  76. saçlarım siyah renk boyalı, kuru (nemsiz) ve kabarık. saçlarım elektiriklenmeye ve kabarmaya müsait olduğu için banyo sonrası yağlar kullanarak onları yatıştırıyorum. saçlarım kuru olduğu için banyo sonrası losyonlar çok iyi gelmiyor yağlar daha etkili olduğunu fark ettim. sanki yıkanmayan losyonlar benim saçlarımda ağırlık yapıyor hani yatıştırma gibi değilde kalıp gibi duruyor. artık yıkama sonrası durulanmayan losyon kullanmayı bıraktım sadece yağ kullanıyorum. tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim dalgalı saçta ne kadar az ürün o kadar fresh bir görüntü elde ediyorsun. saç bakım rutinimi bu şekilde değiştirdim. sanki daha iyi bir görüntüye kavuştum. saç kurutma makinesi kullanmıyorum hayliyle düzleştirici maşada kullanmıyorum. saçlarımı yıkadıktan sonra havlu ile 15-20 dk arası bekliyorum az nemli saçıma şuanda dove yağını kullanmaya başladım uçlara ve boylara sürüyorum ve havluyla tekrardan sarıp 20 dk bekliyorum. daha sonra havluyu çıkarıp kendi halinde bırakıyorum. saçlarımı taramıyorum. bu şekilde kuruduğunda dipleri düz uçları dalgalı bir saç elde ediyorum.

  1 mart 2018 16:51

  75. ön kısımları ve özellikle ense kısımları daha belirgin olmak üzere sahip olduğum saç biçimi. kalın telli ve gür saçlarım var. iyi günlerinde, bir de hafif bir köpükle uğraşılmamış bir görüntü yaratmak çok mümkün. ancak bana göre asla kurut-çık saçı değil çünkü çok elektrikleniyor. genelde argan yağları en yakın dostlarımdır. bu saçı nasıl ehlileştirdiğime gelirsek; genellikle sıkı bir balıksırtı ördürüyorum kardeşime, sabah ta daa. bazen de saçımın köklerini kurutup uçlarına, kökleri hariç köpük sürüyorum kafamı öne eğip. daha sonra da bir tülbenti kafama sarıyorum. sabah kalktığımda elektriksiz, güzel saçlara sahip oluyorum. ama benim için en iyisi hiç kurutmamak ve yine ve yine köpükleyip kendi kendisine kurumaya bırakmak. tabi bunu ancak yazın yapabiliyorum, kışın yaptığımda hemen hasta oluyorum. her neyse bir de ben de yukarıdaki süslünün bahsettiği gibi bandana yöntemi kullanıyorum ara sıra, çok güzel lülelerim oluyor.

  28 şubat 2018 20:19

  74. ön taraflar dalgalı, arka kısımlar düz genelde saçımın. şekilsiz garip bir şey. aklıma takılan bir durum var. dalgalı saçta genelde iki seçenek oluyor; ya düzleştireceksin ya da şekillendirici ürün sürüp doğal haliyle kullanacaksın (bunlardan hiçbirini yapmadan güzel saçları olanlar ltf sessizce sekmeyi kapatsın). düzleştiricinin saça zararı var, ama düzleştirmezsem diğer türlü de bir köpük vesaire sürmem gerekiyor; köpükler de malum içeriği berbat yani saçımıza kola sürsek aynı şey. saçtan arındırması da oldukça zor. düzleştirmenin ve köpükle şekil vermenin saça zarar verme konusunda eş değer olduğunu düşünmeye başladım. bilgisi olan varsa aydınlatılmak isterim.

  28 şubat 2018 17:37 28 şubat 2018 17:38

  73. Duştan sonra birazcık köpük ve saçı öne arkaya sallayarak kendi haline bırakmak koşuluyla, özenle maşalanmış görüntüsü verebilen saç.

  Sevgili hatunlar. Bir sorum olacak. Bundan bir kaç sene önce kafamın üst kısmında 1lira büyüklüğünde bir bölümde saçlarım döküldü. Dermatoloğa gidip çeşitli ilaçlar sayesinde bölgedeki saçları uzatmayı başardım. Fakat ilginç olan şu ki, dökülen yerden tekrar çıkan saçlar, bayağı bukle bukle oldu. Saçlarım aslında düz-hafif dalgalı. 

  O kadar ki, bugün bir arkadaşım ‘ben saçına maşa yaptığını sanıyordum’ dedi. Bunu yaşayan süslüler var mı? Bu mümkün olabilir mi?

  28 şubat 2018 05:47

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar