4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (161)
  • oylar (15)
  • medya (3)
5

161. kokusu mükemmel olan bebek şampuanı.ben makyaj fırçalarımı temizlemek için kullanıyorum çünkü saçlarım boyalı.ve biliyorsunuz ki bebek şampuanları boyalı saçları kaskatı yapıyor :(

12 ağustos 11:49

160. Gözümde arpacık çıkar gibi olunca biraz internet araştırması sonucu, bebek şampuanı önerildiğini görüp kullandığım fakat zararlı içeriği nedeniyle de makyaj fırçası temizliğine ayırdığım bebek şampuanı. kokusu enfestir. aynı kokuyu istiyor hem de zararlı içerik olmasın diyorsanız dalin kolay tarama spreyini alabilirsiniz.

11 ağustos 21:51

3

159. i̇nce telli saçlarım için kuaför tavsiyesiyle uzun süre kullandığım şampuan. kuaförüm “saçların çok ince telli, kendinden ipeksi; bebek şampuanı kullan, kremli şampuanlardan uzak dur, saç kremi de kullanma; boş yere saç uçların erimesin!” demişti. doğruydu saç uçlarım artık erimiyordu. çünkü öncesinde bayağ dipler daha kalın uçlar inceydi.

6 ay sonunda işler yolunda giderken 1. yılın sonunda saç boylarım kurudu ve saç uçlarım kırılmaya başladı, saç diplerim ise yağlandı. sonuç/ bıraktım bu arkadaşı. artık kremsiz, sls’siz parabentsiz ve mümkün olan en alkolsüz şampuanlarla yoluma devam ediyorum. saç boylarıma yağlar ve saç kremleri uyguluyorum ve ayrılışımızın  2. yılının sonlarına gelirken saç floram düzeldi. dönüşümlü olarak arada johnsons baby de kullanıyordum. yanlış bilgi vermiş olmayayım. 

bende ki işleyişi bu şekildeydi. bebek değiliz kullanmayın saç floranızı bozmayın diyorum dostlarım. 

11 ağustos 19:19


158. Koku hakkını yetişkin şampuanlarına devrederse, sırf kokusu yüzünden vazgeçemeyeceğim şampuan olabilir. 

11 ağustos 01:50

157. Göz yakıyor :)

11 ağustos 01:38

156. Hangi indirimden ya da kampanyadan elime geçtiğini hatırlamadığım koskoca pompalı bir şişe var evde. Makyaj fırçalarımı temizliyorum, güzel çıkarıyor. Kokusu da daha gençmişim gibi hissettiriyor :)

10 ağustos 21:00

155. Her gün duş alıyorsanız kurtarıcı bir ürün. Yaz ayları malum. Normal şampuanlarla her gün saçları yıkamak saç derimizi maalesef ki çok yoruyor. Sonra deri ve saç dökülmeleri ile uğraş dur. Ben bugün normal şanpuanımı kullandıktan sonra ertesi gün dalinle yıkıyorum. Sonra yine diğer şampuanımı kullanıyorum. Makyaj temizlemek için kullanmıyorum ama fırçalarımı temizlemek için yine dalin kullanıyorum. Bazen de duş jeli niyetine. Çünkü normalde duş jeli kullanmıyorum. Sabun yerine arada daha bebeksi kokmak için süper bence. Her kadının evinde mutlaka bulunmalı diye düşünüyorum.

10 ağustos 20:09


5

154. Saçıma kepek yapmayan tek şampuan olduğundan sürekli bunu kullanıyorum. Kokusu da beni her zaman cezbetmiştir :d bazen fırçalarımı da bununla yıkadığım için çok çabuk bitiyor, bana dayanmıyor. Benim için tek dezavantajı saçlarımı çok dolaştırıyor ama onu da (bkz: dalin kolay tarama spreyi ) ile hallediyorum (gizlinot: Canım Dalin ❤️)

10 ağustos 19:36

153. Yeğenimin yanında olduğum zamanlarda fırça temizliği ve sünger temizliği için kullanıyorum. Saçlarımı yıkamak istediğimde iki yıkamada küçük şişenin neredeyse yarısını kullanmak durumunda kalıyorum. Belki de çok köpürmediği için saçlarım tam temizlenmiş hissetmiyorum. Saçlarıma artı bir etkisini görmedim. 

10 ağustos 14:17

152. eskiden ben de fırça temizliğinde kullanıyordum ancak bu aradalar dove sabuna geçtim. dalin'in o konusuna hayranım. sadece fırça yıkarken çok çabuk bitiyor :(

10 ağustos 14:08