sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (244)
 • medya (6)

244. niye bu kadar seri linç geldi anlamadım. seri eksi yiyeceğim sanırım. olsun.

2 yıl önce de kanalında film eleştirisi yapmıyordu, bugün de yapmıyor. 5 sene önce tedx'e katılıp yorumlama yapmıyordu, yine yapmıyor. geçen ay afrika yerlilerin köylerini ziyaret edip kabile lideri ile röportaj yapmadı, bugün de yapmadı. 3 yıl önce de hayatın sırrını söylemiyordu, bugün de söylemiyor. İçerik olarak tekrar ediyor ama "katlanılmaz. Bıktık çevresindeki insanlardan..." NÖY? Tutarlı bir beklenti içerisinde olup nazikçe ifade etmek... Mükemmel bir şey.

yani kızın kanalı her zaman arkadaşlarıyla görüşme, saç boyatma, tırnak yaptırma, ev dizayn etmeydi. hiçbir zaman inanılmaz ufuk açıcı bir içerik sunmadı. "e ama artık sıktı." demek de...

ayrıca dudaklarına yapılan işlemi sevmemekle beraber-bakın özellikle söylüyorum, bana da hitap eden bir işlem değil- kendisi sevdiğini söylemedi mi ya? konunun hepimiz adına kapanmış olması gerekiyor. bana bir insanla yüzyüze olsa söyleyemeyeceğimiz şeyi yazmak manasız geliyor. kız işlemden pişman olsa bile ne lüzum var bu kadar gömmeye?

damla bir tık basenli ve kalıplı bir kadın, bence yakışıyor da ama danla bilic'in ameliyat öncesi haliyle de alakası yok. kusura bakmayın. 40 bedensem ne var diye video çekti. 38-40 kıyafetlerin çoğu. morbid obezmiş gibi "sağlığı için" diye yorum yapmak acımasızlıktır. 36 beden çok sağlıklı da 40 değil diye bir şey yok. beden kitle indeksi muhtemelen normal sınırlar içerisinde.

danla bilic'in kadınlara karşı aşağılayıcı dili malumdu ama gömüle gömüle ölüm ihtimalleri olabilen bir ameliyata girdi kadın. bunun üstüne bir başka kadına... benim aklım almıyor. ayrıca kız rahatsız ki spora başlamış, diyet yapıyor. insanların motivasyonunu nasıl böyle kırabiliyorsunuz? insanlara böyle psikolojik baskı uygulanır.

damla altun'un avukatı değilim elbette. zaten söylediklerim de damla özelinde değil. kantarın topuzunu tutturma özelinde.

olumsuz eleştirilerim şu yönde: çok tekrar eden bir içeriği var. açıkçası oje sürerken falan arkada dursun diye açıyorum bazen ama sürekli aile ziyareti, avm turu falan. yeni bir fikir veremiyorum. saçma saçma "slime dolu varile girme challenge" çekmesini de asla istemem ama içerik olarak kendisini geliştirmeli.

edit: bir de watsons işi beni cidden rahatsız ediyor. keşke reklamını reddetse. "kendi kullanmadığım şeyi önermem" derken watsons'ı kullanmasa...

edit büdüt: seri eksi yiyeceğim derken bu kadar artı oy almak. şoktayım.

dün 02:44 dün 20:23

243. sözlükteki “orjinal içerik bulsun” sözlerine karşılık damlanın atabilitesi yüksek videolar ve isimleri: “yine unuttum!(salatasına bir şey koymayı unutmuştur),“markalardan gelenler ve lansmandan lansmana(ne marka ne lansman hiçbir şey almıyorum dedi diye hafif üzüldüğümüz kız),”bunu da mı yaptık!(uğurla avmde saçma bir şey yapmışlardır),”uğurdan yakın,kalorileri yakın(fuatla spor videosu ve buna karşılık fuat övme)”..teşekkürler damla altun. sevdik yine pişman olduk şu youtube camiasında.

dün 02:07

242. Orijinal içerikler bulana kadar video atmamasını önerdiğim YouTuber. Böyle kendini bitiriyor daha çok. 

dün 01:32

241. Bir çok vlogger gibi içerik sıkıntısı çekiyor. İnsanların eleştirmesinin temel sebeplerinden biri de foreo, trendyol gibi parayı bol bulup ne yapacağını bilemeyen, manyak gibi reklam veren markalara olan kolektif tepki aslında. Artık markalardan gına geldiği için, insanlar bunların reklamını yapanlara da antipatiyle yaklaşıyor. Ben hala youtube'da samimi bulduğum nadir insanlardan biri olarak görüyorum ancak son zamanlarda videoları çok sıkıcı, akmıyor.

Bir de watsons gibi markaların reklamını yaptığında eleştirilmesinin bir sebebi de, watsons'ın genç bir kıza; flormar'ın ise emekçi kadınlara yaptığı çirkin tutumlar. Bunları reddedebilecek, reklamını yapmayacak omurgaya sahip kimse yok bu piyasada( varsa da ben hatırlamıyorum). Ha normal hayatta hatta suslusozluk'teki bir çok insan da sözde boykot ediyor ama gidip oradan bir şeyler satın alıyor. İşte sırf 2 kuruş para kazanacaksınız diye, insanlığınızdan bu kadar feragat etmeniz, 'ben bu firmaları yanlış tutumlarından dolayı boykot ediyorum' diyebilecek cesarete sahip olamayışınız insanları itiyor (en azından beni). Yoksa ben reklam yapılmasında sakınca görmüyorum, bu bir iş ve para kazanmak hayatın bir mecburiyeti. Ama markalar konusunda daha seçici olunmalı. Bir de görünüşüyle oynamaktan vazgeçmeli. Sağlığın için ver kilolarını ama o son pozun nedir instagramdaki , sen misin o, ne garip bir sıfatttır allahaskına :) bir süslünün de dediği gibi sonun danla bilic'e benzemesin, inanılmaz cirkin biri oldu danla, sen de onun yolundan ilerlemezsin umarım.

19 nisan 22:49

240. dudaklarını yaptırdıktan sonra murat övüç'e dönüşen youtuber.

19 nisan 22:01

239. Ben de bir zamanlar seven şimdilerde aşırı soğuyan taraftayım. Çünkü sürekli aldığı reklamlardan gına gelmesi, yüzünü balon gibi şişirmesi. Danla bilic’in eski hali gibi olmaya başladı iyice. Bu işin sonunda umarım sen de mide ameliyatı olmazsın damla. Bence reklamlardan biraz vazgeçip, düzgün içerikler düşünmeye başla.

19 nisan 19:54

238. Videolarını izlerken artık eskisi kadar mutlu olmadığım, takipçi kaybetmeye başladığını düşündüğüm İnsan.

Belki buraları okur da biraz "Ne yapıyorum ben?" Diye düşünür umuduyla yazıyorum. Damla'yı çok severdim, diğerlerinden farklı bulurdum ama özellikle botoks videosundan sonra bej ve siyah tonlarda giyinip durması, elinde rengarenk makyaj malzemeleri varken rimel-ten rengi ruj makyajı yapması, saçlarını hep aynı model kullanması bile gözüme batar oldu. Botoks yaptırmak elbette kendi tercihi, Ama bence yüz ifadesi olumsuz yönde değişti, Çünkü dudaklar her zaman kendiliğinden öne doğru uzatılmış gibi duruyor, Bu da yüze yapay bir ifade veriyor. Soru-cevap videosunda verdiği cevaplar da üzgünüm ki ilk defa hiç samimi gelmedi. "Herhangi bir kurumda çalışmıyorum, o yüzden para kazanmak için çok reklam alıyorum" dese dürüstlüğünden ötürü tebrik ederdim. "Zaten kullandığım ürünlerin reklamını yapıyorum, kullanmasam yapmam" cümlesi o kadar bayatladı ki izleyiciler Doğru ile yanlışı artık kolayca ayırt eder hale geldiler. Önce sürekli Uğur'a maruz kalma, Sonra zamanla yaptığı trendyol reklamları Tam anlamıyla içimi kıydı.

19 nisan 19:48

237. **Bu kızın 5 bin takipçisi varken keşfetmiş ve çok severek takip ediyordum. Ama artık olmuyor, hani sırj video paylaşmak adına vlog adı altında çekilen bomboş içerikler beni o kadar soğuttu ki. Makyaj videosu paylaştığında da artık sadece bakıyorum ne yapmış diye, hop ileri sar, bitti.

**İzleyen insanlar memnun mu bu içeriklerden bilmiyorum, izleniyor ki çekiyor diye düşünüyorum ama gerçekten marketten ne aldığını ya da buzdolabına yerleştirmesini hiç merak etmiyorum.

**İçerik dışında makyaj konusunda da sanki biraz değişiklik yapması lazım gibi geliyor.

**Allık sürmese mi demiyor değilim...

**Gökçe Yıldırım ile bir anda aşırı kanka olup, sonra birlikte tek bir paylaşımlarının olmaması bana çok enteresan geliyor. Birinin evinde kalıyorsan samimyet gerektirmez mi? Nasıl bu kadar çabuk olup bitebiliyor her şey anlayamıyorum.

**Ala Tokel ile küstüklerinde Ala'yı silmiştim, ben seni Damla'yla sevdim diyerek. Tahmin şimdi de kimi severek takip ediyorum:)

19 nisan 17:45

236. Allahim son fotosu ne oyle instagramdaki. Burnunu inceltmek amaciyla gozlerini soktugu hal icler acisi. Bu kiza nolduysa botoks yaptirdiktan sonra oldu ya. Umarim memnundur suanki hal ve hareketlerinden. Allah akil fikir versin.

19 nisan 17:23

235. An itibariyle storylerinde paylaştığı trendyolmilla kıyafetlerini çıkarıp, bir daha hiç giymemesi gerekendir 

19 nisan 16:47