girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (821)
  • medya (37)

821. ne instagramına ne de youtube'una 10 saniyeden fazla dayanamadığım insan. kendi sözleriyle "kaşarlık yaparak" ünlü olmuş. (link: https://www.instagram.com/p/BpRRR9BHwoH/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=10b10o2xc59q8 kanıt)

kabine falan göndermeyin kendi sözü yani alıntı yaptım.

dün 20:56

820. Saçlarını gördükçe fenalık geliyor. Kestir bi kat verdi bişey yap şu saçına artık

dün 18:52

819. azalarak bitiyor diyorduk ama maşallah 2 milyona dayanmış kanalı. türk insanına da bu yakışır zaten. enes batur, danla biliç, kerimcan durmaz falan devam böyle. nerede vasıfsız, bomboş, kenar mahalle ağızlı tip varsa onu ünlü ediyoruz. demet akalın'la takılmasına da şaşırmadım. karakter olarak çok benziyorlar zaten. oyna devam.

dün 08:46


818. Kendisinin ani yaşadığı statü-ortam değişikliği gerçekten çok ilginç. Öncesinde sadece twitterda kendi kendine takılan biriyken, doğum gününe çağırdığı insanları görünce gerçekten şok oldum, demet akalının ilgisini çekmek için demet akalın taklidiyle video çeken kız şimdi doğum gününe falan çağırmış. Herkes ünlü, blogger vs. Ve bu yaşam tarzı ona fazla geliyor gibi, eminim evde oturup bazen ohaa ya resmen bu camiaya girdim, şunla arkadaşım vs diyordur. Son videosunda kerimcan tarzı konuşmalar vs. Tatlıcıyla ayrılmasında bu ortam değişikliğinin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum zira bence tatlıcı böyle ortamların adamı değil.

dün 00:37

817. İlk videolarındaki samimiyeti kaybettiği zamandan beri hiç izlememiştim ınstagramdan da takibi bırakmıştım. Hediyelerini açtığı videodan geliyorum şuan. Üzdün danla bilic sevmiştim ben seni. Videonun özeti "baya güzel" ve "ohaaa" . Bana kalırsa hediyelerini çok da beğenmedi. Beklentilerini çok yükseltmis sanırım. Hediyelerdeki notları doğru düzgün okumadı bile. Bence bu büyük saygısızlık. Koca koca firmalar sana efsane paketler hazırlamışlar not yazmışlar ya düzgünce oku ya hiç okuma. Teşekkürleri ve sevinci o kadar yapmacık ki kendisi de farkında herhalde bu kadar duygusal olmak beni yoruyor minvalinde bir cümle kurdu. En başlarda çok takdir etmiştim samimiyetiyle kendine bir hayran kitlesi oluşturup bir yerlere geldiği için. Ama paranın, şöhretin anında değiştirdiği insanlardan biri oldu. Umarım düşüşü sert olmaz zira düştüğünde bu kadar fazla bir hayran kitlesi olacağını sanmıyorum.

22 ekim 12:06

816. Youtube'un anasayfasında gördüm biraz önce. Ne zaman böyle önünde paketlerle şaşırmış poz verip "gelen hediyeleri açıyorum" videosu çeken youtuberlar arasına katılmış takip edemediğim kişi. Aslında merak da etmediğim kişi. Sözlüğe yazasım vardı sadece.

22 ekim 10:41

815. Tahammül edemediğim youtuber. Ayrıca hiçbir şey anlamıyorum video bittinde eee yani ben şimdi bunu niye izledim ki dedim bikaç izlememde de. Az önce duygu özaslanı eleştirmekten geldim ama danla ile karşılaştırdığımda yüz kat daha izlenilesi videoları olan ve en azından birşeyler konusunda ilham alınabilecek biri duygu. 

21 ekim 23:22


814. markalardan gelen hediye yağmuru bana çok itici geldi. çünkü tanıtım amaçlı değil, doğum günü hediyesiydi hepsi . mağazalara gittiğinizde bir tane tester vermemek için bile surat yapan markalar, 20 dk video çekmiş, bağıra çağıra konuşan ve çektiği videoların birisinin bile kimseye faydası dokunmamış bir youtuber'a çuval çuval hediye yağdırıyor. ama gerçek müşterisine de surat yapıyor. üstüne üstlük o ürünlerini tanıtmasa bile yalakalık adına gönderiyor yine de hediyelerini. danla'nın doğum günü diye ne kadar hediye yollamışlar öyle. acaba müşterilerine bu kadar değer veriyor mu bu markalar ? eğer danla'ya hediye göndermeyen bir kozmetik markası kaldıysa ben bundan sonra oradan alışveriş yapmaya karar verdim.

not : beni bu videoda en çok iten şeyin de statü değişikliğinin bu kadar net yansıması olduğunu fark ettim bir süslünün girdisiyle . özellikle boş videoların bu kadar statü yükselttiğini bilmiyordum. diğer youtuberlarda bu kadar net gözüme çarpmamıştı. danla'nınki çok ani oldu. okuduğumuz okula yazık her şey bu kadar kolaysa. sadece hediyelerle de kalmıyor bu ilgi, günlük hayatta da bu ilgi yüzünden bu insanlar daha çok değer görüyor. ve bu youtuberlar insanları küçümsüyorlar bir de yani biz halkı :p markaların boş insanlara verdiği değeri bu kadar net görmemiştim gerçekten. marka prtestom her daim devam edecek. emek vererek, çalışarak bile bu kadar ürün alamayız. tüm koleksiyonu yollamış markalar. biz daha gerçekçi işler yapıyoruz, yıllarca emek veriyoruz ama bir ruj zor alıyoruz. markalardan da tek gördüğümüz ilgi bir şeyler çalmayalım diye başımızda dikilmeleri ve asık suratlar. gerçekten hayret edilesi. youtube iş kolu olmamalıydı.

21 ekim 01:07 dün 00:51

813. Trendyola girmemle danla bilicin sizin için seçtikleri butiğini görerek hayretlere düştüm. Her yere boynundan aşağısını kesip koyan kız (yanlış anlaşılmasın tarzı konusunda bir fikrimizin olmadığını belirtmek istiyorum) bizim için parça seçmiş. Ne alaka yani ne alaka. Herkes bir anda herşeyin ustası olabiliyor bu ülkede şaka gibi.

21 ekim 00:44

812. yav hala mı yamiba reklamı be danla? kız bıkmadı resmen yıllardır şu sitenin reklamını yapmaktan. artık kendi girişimi olduğunu düşünüyorum, başka bir açıklaması olamaz. kendi markasının reklamını bile bu kadar çok yapmadı, yapmıyor. ya da napıyor site sahipleri kızı tehdit mi ediyor? kız danla tehdit altındaysan üç kere gözünü kırpıp kalp yap bir sonraki videonda lol.

son videosundaki, kendisine doğum günü için markadan hediye gelen la mer ürünlerini görünce böbreğim kendiliğinden düştü. ürünlerin toplam değerini hesaplamaya çalışırken matematik bilgim beni terk etti. şuan duvara boş gözlerle bakıp, hayatı sorguluyorum. bir yanda gratis savaşı, bir yanda danla’ya hediye gelen la mer kremler... kulağımda serdar ortaç’ın “hayat beni neden yoruyorsun” diyişi çınlıyor. 

20 ekim 20:28