girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

1. mahalle aralarında açılan, denetimsiz, tek amacı "para sayma makinesi ile para saymak" olan korkunç mekanlar o kadar çok türedi ki ebeveynler paranoyaklaşmakta çok haklılar. (yani umarım bu örnekleri ciddiye alıyorlardır)

meb'e değil de eski adıyla shçek yeni adıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı okullarda diploma şartının bir anlamda kağıt üstünde kalması bu tür insanların işlerini kolaylaştırıyor. çünkü denetime gelindiğinde sadece 'arşiv odası var mı?', 'müdür odası kaç m2?' gibi saçma sapan fiziksel ölçüm ve kontroller yapılıyor ve 'belgelerinizi meb'e uygun şekilde hazırlayacaksınız.' diye parmak sallanıp gidiliyor o kadar.

geçen yıl okul servisinde unutulan ve hayatını kaybeden çocuğun okulunda da benzer mevzular vardı; denetim yok, bilinç yok, önlem yok, çocukları seven ve işini benimseyen öğretmenler yok.

burada çalışan kişilerin annesi tarafından kız mesleğe zorla gönderildiğine çok eminim. benim de bir stajyerim var şu an, çocukları sevmiyor. çok güler yüzlü, sakin bir kız ama sevmediği bir durumla her gün yüz yüze kalması onu ne kadar mutlu ediyordur? ilerde bu mesleği yapmak ister mi? yapsa başarılı olur mu?

sözlükte çocuk sahibi olan süslülerin bu tür okulları tercih etmeyeceğini tahmin ediyorum ama yine de benzeri durumlarla karşılaşmamak adına çocuklarınızı mutlaka dinleyin, dediklerini göz ardı etmeyin. eksik anlatabilirler, olayları net kavrayamayabilirler ama asla yalan söylemezler. çocuklar arkadaşlarıyla sorun yaşayabilirler, sosyalleşmeyi öğrenirken yaşanan gerginlikler bunlar. ama bir çocuk öğretmenini sevmiyorsa orada 'mutlaka' bir sorun vardır.

28 şubat 01:05 28 şubat 01:06

2. tüylerim diken diken!

savunmasız bir çocuğa, insana, hayvana nasıl böyle bir tutum, davranış sergileyebilirsin? aklım almıyor. bu insanların sevgisiz ve merhametsiz yetiştirildiklerine ve hayatlarına öyle devam etmekten rahatsızlık duymadıklarına inanıyorum. 

öğretmen lisesinde okudum ama öğretmen olmayı 100 kez düşündüm. büyük bir sorumluluk bu, büyük bir sabır. bu insanlar eğitimsiz hemde ruhsatsız 7 sene kreş işletiyorlar!? nasıl göz yumuluyor buna? gerçekten aklım almıyor artık.

en kısa zamanda cezalarını -belalarını- bulma ümidiyle

28 şubat 01:07