sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (34)
 • medya (4)

34. Beynimi yakıp kül etmiş yabancı dizi. Yeni sezonunu merakla bekliyorum. 

30 ekim 17:17

33. netflix bi sürpriz yaparsa yeni sezonu aralık ayında yayınlanacak olan dizi. ya da 2019un ilk çeyreğinde yayınlanırmış.

(link: https://www.youtube.com/watch?v=7P4349-C-vE şurdan) duydum ben de.

30 ekim 16:42

32. Hayatımda izlediğim eeennnn iyi dizidir kendisi. İzleyin izlettirin lütfen.

27 ekim 20:17 27 ekim 23:25


31. stranger things in ilk iki sezonunu izlemiştim. sonra dark ı izledim. artık stranger things e devam etmeyi düşünmüyorum. bu diziyse o ne yani? kıyaslanmamalılar bence de.

soranlara black mirror gibi diyorum. yani tarz olarak değil. sağlam bi dizi olarak derecesini belirtmek amacıyla. ancak o zaman "hadi yaa izleyim o zaman" cevabı geliyor çünkü. ama sanki ondan da güzel. yani kendine has bi havası var bu dizinin. almancanın büyüsünden midir, müziklerinin etkisinden midir. bi de bölüm bölüm süregelen bi dizi olduğu için çok bağlıyor kendisine.

26 eylül 10:52 26 eylül 10:53

30. alman yapımı olması (gizlinot: diziden hasret gideriyorum nerede ah o yağmurlar ah o fırtınalar :D) ve zaman yolculuğu ile ilgili olması sebebiyle iki gözümün çiçeği olan netflix dizisi.

29 ağustos 21:24

29. Bence yeni sezon geldiği zaman önce ilk sezonu açıp bi izlemeli. Öyle yeni sezona geçilmeli diye düşünüyorum zira çorba olacaktır. 

29 ağustos 15:21

28. Stranger Thinks in hemen arkasından başladığım bir dizi. Herkesin benzetmesi aksine ben hiç benzetemedim ikisini. Dark bi ciddi bi cool geliyor bana. Dizide bir tek espri yapılmıyor. Öyle diziler beni içine çok çekiyor. Black mirror gibi. Korku, gerilim dizilerinde yapılan yersiz komiklikler her zaman güldürmüyor. Ama izlediğim en iyi diziler arasına aldım. Bekliyoruz 2. Sezonu efendim. 

29 ağustos 15:19


27. Gerçekten çok başarılı bir dizi. Müzikleri efsane Familiar ve Me and The Devil ile aşk yaşıyorum. Son yılların en kaliteli dizisi olabilir. Oyunculuklar güzel ne put gibi oynuyorlar ne de çok sırf duygusal oynuyorlar. Cast seçimi çok başarılı geçmiş gelecek karakterler aşırı benziyor birbirine dolayısıyla anlamak zor olmuyor Dizinin konusu Bengi-Dönüş,solucan delikleri, Determinizm e bağlı ve bilimsel temellere dayanıyor bu da onu diğer dizilerden ayırıyor başta Stranger Things olmak üzere o tarz dizilerle karşılaştırılamaz bile.

Spoiler

Dizi de birkaç takıldığım yer var

Michealın intihar sebebi çok işlenmedi umarım ileri ki sezonlarda işlenir

Noahın temel motivasyonu pek iyi görünmüyor hem tüneller varken zaman makinesi kullanma nedenini de tam çözemedim tüm zamanlara mı gitmek istiyor?

Diğer bir konu da seçtiği çocukları neye göre seçiyor hadi kendisi Agnesin kocası olduğundan Mikkel ve Jonası kendi soyundan diye seçiyor olabilir ama Erik ve Yasinin suçu neydi? (gizlinot: swh)

Şimdi yeni sezon da 2052 işlenecek umarım güzel işlenir post-apokaliptik bir senaryo bizi bekliyor.

28 ağustos 16:38 28 ağustos 16:39

26. Ve hic bir seyi özlemedim seni özledigim kadar...(gizlinot: Merakla 2. Sezonu bekliyorum)

Alman yapımı efsane ötesi dizi. Ilk sezonu bir solukta bitti. Dizi öyle bir dizi ki hadi günlere yayayım bir hafta on günde bitireyim diyemiyorsunuz. (gizlinot: Ilk bolumu izleyince ne demek istedigimi anlayacaksınız) bölümler arası baglantı kuvvetli ve maalesef bir bölümün bi 5 10 dk sını bile kacırmak cok sey kaybettiriyor. Pür dikkat izlenmesi gereken dizilerden biri kanaatimce. Spoiler olmasın diye detay vermeyecegim fakat nadiren dizi izleyen bünyeme 3 günde kendisini bitirten enfes bir dizi oldugunu belirtmek istiyorum. Zaman paradoksunu cok iyi anlatıyor zaten bu islere az biraz ilgisi olan kisiyi cok cabuk sarıyor hem konusu hem de kaliteli oyunculuk gosterisiyle. Diziyi izlerken ara ara beynimden dumanlar çıktı zira olay örgüsünü anlamak icin beyin kıvılcımları biraz yanıyor. Izleyin izlettirin efendim.

30 mayıs 21:46

25. Ef-sa-ne bir dizi gerçekten. Almanlar yapmış diyorum. Mümkün olduğunca spoiler vermeden anlatmaya çalışacağım çünkü mobilden gizlinot veremiyorum bir türlü. Dizinin konusuna baktığımda zaman yolculuğu vs görünce bi gözlerimi devirdim çünkü dizi filmlerde gerçek dışı olaylar çok hoşuma gitmiyor. Yine de ilk bölümü açtım. Zaten ilk bölümden sonra diğer bölümü açma isteği duyuyor insan. İçinde biraz mistik olaylar var Lost’taki adanın gizemi gibi düşünebiliriz. araştırınca değişik paradokslarla ilişkilendirildiğini görebiliyoruz. Müzikleri, çekimi her şeyiyle o kasvetli havayı veriyor. Karakterlerin gençliğini canlandıran oyuncular da çok başarılı seçilmiş. Her biri Utc merve gibi diyeyim. Tabi alman disiplini her şeye yansımış. Karakterler ‘dur şu işi bi çözelim, aşk meşk işlerine sonra bakarız’ kafasında. O yüzden la casa de papel izlerken olduğu gibi cinnet geçirmiyoruz. Diziyi çevremden kimse izlemediği için uzuun uzun buraya yazdım. Teorileriniz varsa ya da dizi hakkında konuşmak isterseniz beklerim efenim.

30 mayıs 20:37