girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (4)

32. stranger things in ilk iki sezonunu izlemiştim. sonra dark ı izledim. artık stranger things e devam etmeyi düşünmüyorum. bu diziyse o ne yani? kıyaslanmamalılar bence de.

soranlara black mirror gibi diyorum. yani tarz olarak değil. sağlam bi dizi olarak derecesini belirtmek amacıyla. ancak o zaman "hadi yaa izleyim o zaman" cevabı geliyor çünkü. ama sanki ondan da güzel. yani kendine has bi havası var bu dizinin. almancanın büyüsünden midir, müziklerinin etkisinden midir. bi de bölüm bölüm süregelen bi dizi olduğu için çok bağlıyor kendisine.

26 eylül 10:52 26 eylül 10:53

31. alman yapımı olması (gizlinot: diziden hasret gideriyorum nerede ah o yağmurlar ah o fırtınalar :D) ve zaman yolculuğu ile ilgili olması sebebiyle iki gözümün çiçeği olan netflix dizisi.

29 ağustos 21:24

30. Bence yeni sezon geldiği zaman önce ilk sezonu açıp bi izlemeli. Öyle yeni sezona geçilmeli diye düşünüyorum zira çorba olacaktır. 

29 ağustos 15:21


29. Stranger Thinks in hemen arkasından başladığım bir dizi. Herkesin benzetmesi aksine ben hiç benzetemedim ikisini. Dark bi ciddi bi cool geliyor bana. Dizide bir tek espri yapılmıyor. Öyle diziler beni içine çok çekiyor. Black mirror gibi. Korku, gerilim dizilerinde yapılan yersiz komiklikler her zaman güldürmüyor. Ama izlediğim en iyi diziler arasına aldım. Bekliyoruz 2. Sezonu efendim. 

29 ağustos 15:19

28. Gerçekten çok başarılı bir dizi. Müzikleri efsane Familiar ve Me and The Devil ile aşk yaşıyorum. Son yılların en kaliteli dizisi olabilir. Oyunculuklar güzel ne put gibi oynuyorlar ne de çok sırf duygusal oynuyorlar. Cast seçimi çok başarılı geçmiş gelecek karakterler aşırı benziyor birbirine dolayısıyla anlamak zor olmuyor Dizinin konusu Bengi-Dönüş,solucan delikleri, Determinizm e bağlı ve bilimsel temellere dayanıyor bu da onu diğer dizilerden ayırıyor başta Stranger Things olmak üzere o tarz dizilerle karşılaştırılamaz bile.

Spoiler

Dizi de birkaç takıldığım yer var

Michealın intihar sebebi çok işlenmedi umarım ileri ki sezonlarda işlenir

Noahın temel motivasyonu pek iyi görünmüyor hem tüneller varken zaman makinesi kullanma nedenini de tam çözemedim tüm zamanlara mı gitmek istiyor?

Diğer bir konu da seçtiği çocukları neye göre seçiyor hadi kendisi Agnesin kocası olduğundan Mikkel ve Jonası kendi soyundan diye seçiyor olabilir ama Erik ve Yasinin suçu neydi? (gizlinot: swh)

Şimdi yeni sezon da 2052 işlenecek umarım güzel işlenir post-apokaliptik bir senaryo bizi bekliyor.

28 ağustos 16:38 28 ağustos 16:39

27. Ve hic bir seyi özlemedim seni özledigim kadar...(gizlinot: Merakla 2. Sezonu bekliyorum)

Alman yapımı efsane ötesi dizi. Ilk sezonu bir solukta bitti. Dizi öyle bir dizi ki hadi günlere yayayım bir hafta on günde bitireyim diyemiyorsunuz. (gizlinot: Ilk bolumu izleyince ne demek istedigimi anlayacaksınız) bölümler arası baglantı kuvvetli ve maalesef bir bölümün bi 5 10 dk sını bile kacırmak cok sey kaybettiriyor. Pür dikkat izlenmesi gereken dizilerden biri kanaatimce. Spoiler olmasın diye detay vermeyecegim fakat nadiren dizi izleyen bünyeme 3 günde kendisini bitirten enfes bir dizi oldugunu belirtmek istiyorum. Zaman paradoksunu cok iyi anlatıyor zaten bu islere az biraz ilgisi olan kisiyi cok cabuk sarıyor hem konusu hem de kaliteli oyunculuk gosterisiyle. Diziyi izlerken ara ara beynimden dumanlar çıktı zira olay örgüsünü anlamak icin beyin kıvılcımları biraz yanıyor. Izleyin izlettirin efendim.

30 mayıs 21:46

26. Ef-sa-ne bir dizi gerçekten. Almanlar yapmış diyorum. Mümkün olduğunca spoiler vermeden anlatmaya çalışacağım çünkü mobilden gizlinot veremiyorum bir türlü. Dizinin konusuna baktığımda zaman yolculuğu vs görünce bi gözlerimi devirdim çünkü dizi filmlerde gerçek dışı olaylar çok hoşuma gitmiyor. Yine de ilk bölümü açtım. Zaten ilk bölümden sonra diğer bölümü açma isteği duyuyor insan. İçinde biraz mistik olaylar var Lost’taki adanın gizemi gibi düşünebiliriz. araştırınca değişik paradokslarla ilişkilendirildiğini görebiliyoruz. Müzikleri, çekimi her şeyiyle o kasvetli havayı veriyor. Karakterlerin gençliğini canlandıran oyuncular da çok başarılı seçilmiş. Her biri Utc merve gibi diyeyim. Tabi alman disiplini her şeye yansımış. Karakterler ‘dur şu işi bi çözelim, aşk meşk işlerine sonra bakarız’ kafasında. O yüzden la casa de papel izlerken olduğu gibi cinnet geçirmiyoruz. Diziyi çevremden kimse izlemediği için uzuun uzun buraya yazdım. Teorileriniz varsa ya da dizi hakkında konuşmak isterseniz beklerim efenim.

30 mayıs 20:37


25. Muhteşem bir dizi, bilimkurgu seviyorsanız mutlaka izleyin. Çekimler çok iyi, oyunculuklar, karakterlerin derinliği ve olay örgüsü çok iyi kurgulanmış, oyuncuların tipleri de iyi seçilmiş (geçmiş ve şimdiki halleri çok benziyor). Bir sonraki bölümü iple çekiyorsunuz. Amerikan sineması klişelerinden uzak, çok kaliteli bir yapım.

29 mayıs 17:06

24. Ya sen nasıl güzelsin! Böyle kaliteli şeyler izledikçe yahu keşke bu fikirler benim kafamdan çıksaydı diye kıskanıyorum. Jenerik, çekim kalitesi, oyuncular, müzikler, ambiyans, senaryo her şeyine bayıldım. Evet bazı sahneleri çok kasvetli ve uzun ama ben yine de çok sevdim. Sürekli ingilizce şeyler izlemekten de sıkılmıştım zaten biraz, ilaç gibi geldi. Son iki bölümüm ama kıyamıyorum bitmesin :( 

7 mart 06:56

23. !!! S p o i l e r

-

-

-

-

-

-

-

İlk önce karakterler hakkında konuşmak istiyorum. O nasıl bir cast'tir. Bütün karakterlerin çocuklukları nasıl büyümüş hallerine benziyor. Hayran kaldım. Hannah çocukkende büyükkende hayatımda gördüğüm en şirret karakter. Tam bir takıntılı sapık. Katarına ise benim favorim. Cabbar alman kadınını gösterdi valla, ulrich nasıl aldattın lan o kadını??? Regina' yi tokatladığı sahnede keyfim yerine geldi. Regina bence çok şey biliyor. Eskiden annesi simdide kocasi santralin basinda. Kocasının asıl ismi Boris'miş. Sırrı ne merak ediyorum.

Her şey bir paradoksa, ve olay ne yapılırsa yapılsın değişmeyecekse konu kaderle ilişkili olmuyor mu? Ayrıca hannah nasıl mikkel'in küçüklüğünü hatırlamıyor burası kafamı karıştırdı. Okulun 1986 yılındaki fotoğrafında açık açık mikkel var. Bunu nasıl kimse görmedi? Bir tek charlotte en son durumu anlamaya başladı ve ulrich'in hapishane resimlerini gördü. Ulrich geçmişe gitmeseydi ve helge'yi yaralamasaydı eğer her şey başlamayacaktı. Mı acaba? Ulrich nasıl kurtulacak çok merak ediyorum. Noah jonas'ın kandırıldığını söyledi ama jonas' in geleceğe gitmesi onun ait olmadığı zamanlardan silinmesi mi acaba? Yaşlı jonas ben senin tecrübe edeceğin her şeyi çoktan yaşadım demişti. İyi de kendisi deliği yok etmek için geçmişe geldi. Nasıl jonas'la aynı şeyleri yaşayabilir. Kendisiyle aynı düzlemde gitmedi ki hayatı. Orayı anlamadım... Claudia' nin duvarındaki resimlerde sağır kızda vardı, onun etkisi ne merak ediyorum. Çünkü noah onu kaçırmadı. Noah agnes'in kocasi mi? Bir papazdan bahsetti ama öldü dedi. Deliler gibi sorguladım.

İlginç bir dizi gerçekten, bazı sahneler gereksiz uzun ama konu ilgi çekici. Bu paradoksal durum nereye gidecek merak ediyorum.

26 şubat 10:03 26 şubat 15:36