4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • oylar ()
  • medya (5)
4

31. Deborah'ın hacim odaklı maskarası. Oldukça likit bir yapısı vardır ama hacmi ve dolgunluğu ilk katmanda dahi kirpiklere oldukça güzel yediriyor. Alt kirpiklere sürülürken bulaşma yapma gibi bir eksisi var. iki yıl önce kışın düzenli olarak kullanıyordum, yazları kullanmaya uygun olduğunu sanmıyorum, sıcak havalarda düzgün taşırmadan sürsem bile akıp alt kirpiklere iz yapabiliyordu. Yine de tek bir katman çoğu zaman yeterli geliyor ve kirpiklere kirpik kıvırıcının yaptığı kadar olmasa da kıvrım verebiliyor. kıvrım verişi ve dolgunluğundan ötürü eyeliner ile çok yakıştığını düşünüyorum.

Uzun süreli kullanımda fırçayı al-çıkar yaparken sürekli dışına taşma yapıyordu dolayısıyla dışarıda kullanmak, çantada taşımak için uygun değil. hızlı sürmek yerine yavaş ve dikkatli sürmek daha iyi olacaktır. sıvı ve yoğun olduğundan dolayı topaklanma yapabilme özelliği olduğu da unutulmamalı. Çabuk kuruyan bir maskara değil, hem gözde hem de kalıbında. yani uzun ömürlü olduğu söylenebilir. Ek olarak, makyajı temizlerken biraz uğraştırıcı olabiliyor.

karşılaştırma yaparsak; l'oreal paradise'ın tam zıttı, max factor maskaralarına benzerliği var, maybelline'den biraz farklı. Alınmalı mı, o sizin beklentilerinize kalmış. Başka hiçbir maskaranın veremediği şeyleri bir anda verebiliyor fakat bunun yanında eksileri de var.

Edit:imla

7 eylül 13:32 7 eylül 16:42

30. Sonunda ekstra siyah olanını aldığım çok sevdiğim maskara. Sürdükten sonra ilk farkettiğim etkisi kirpiklerimi çok güzel kaldırması oldu. Kirpik yapım orta uzunlukta ama düz neredeyse düşük yapıda. Ben kirpik kıvırıcıyla uğraşamıyorum. Eğer benim gibi kıvırıcı kullanmadan kirpikleri kıvıran bir maskara arayan varsa bir göz atmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında verdiği hacim ve kirpikleri ayırmasını da başarılı buldum. Bir çok yönden oldukça başarılı bir maskara.

edit: gün sonunda göz altlarına az biraz dökülüyor

16 ağustos 15:02 19 eylül 22:11

29. Canim maskaram. Verdiği dolgunluk gayet yeterli benim için. Şu an elimde max factor curl addict var ve hiç sevmedim. Biter bitmez tekrar deborah alacağım.

12 ağustos 15:30


28. İndirimde 18.95 e aldığım Harika bir uygun fiyatlı maskaradır kendisi. Genelde iki ayda bir maskara bitiren bir insanım piyasadaki çoğu uygun fiyatlı maskarayı denedim ama sanırım artık aramayı bırakacağım istediğim maskarayı buldum.  Sürümü kolay çok büyük bir fırçası yok. Orta uzunlukta kıvrımlı ancak cılız kirpiklerimde takma kirpik etkisi yarattı üstelik tek katta , aynı zamanda 12 ml 6 ayda kullanım ömrü var bence gayet yeterli uygun fiyatlı maskara arayanlara tavsiye ederim 

ilgili medya:
1
9 ağustos 19:11

4

27. sonunda edindiğim ve birkaç defa kullanabildiğim maskara. uzatması ve kıvırması çok güzel fakat kirpiklerimi çok fazla birbirine yapıştırdı. dolayısıyla farklı bir maskara fırçasıyla üstünden geçiyorum o görüntüyü sevmediğim için. bir de yapısı çok ıslak geldi, sürerken bulaştırmadan süremiyorum. belki zamanla geçer bu ıslak yapısı.

5 haziran 16:37

26. Severek kullandığım bir maskaradır kendisi. Uzatma kıvırma hacim de favorim. Ben extra black kullanıyorum siyahlıgı daha ii haliyle. Fakat gün içinde alt kirpiklerimden siyah siyah gözaltıma dökülebiliyor bazen. O da cok siyah olmasındandır diye düşünüyorum. Neyse o kadarcık ta oluversin.

19 nisan 13:14

25. senelerce sabit bir maskara aradım. birden fazla aldığım tek ürün 2000 calorie'ydi. bundan beş sene kadar önce gözlerimde egzama sorunu yaşadım ne yazık ki. dermatalog tüm göz ürünlerini çöpe at, iyileşene kadar da hiçbir şey kullanma dedi. öküz oturdu tabi içime.

neyse doktordan çıktım, karşısında bir kozmetikçi vardı. o zamanlar yaşadığım şehirde zincir kozmetikçi yoktu, şu anda da iki gratis, bir watsons var zaten. bu markanın ürünlerini önerdiler bana içeride. hiç duymamıştım. egzamam geçince kullandım ve inanamadım. asansörlü kalemi asla akmıyor, sabitleniyor. maskarası da mükemmel hacim veriyor. üstelik diğer ürünler gibi çıkarırken kirpikleri zorlamıyor ve beraberinde götürmüyor. pıt diye çıkıyor ikisi de. asla sabah uyanınca panda görünümü olmuyor ya da tamamen çıkartacağım diye göz çevresini tahriş etmiyor.

bu markanın ürünleri neden bu kadar az kullanılıyor anlamış değilim. watsons'tan alışveriş yapmadığım için bahsettiğim mağazadan sürekli sabit fiyatıyla almak zorunda kalıyorum ve internette de uygun fiyata satan bir yer bulamıyorum. oysaki kapatıcısı, allığı, pudrası ve hatta ojeleri bile çok başarılı. hepsini de çok severek kullanıyorum. ayrıca hayvan deneyleri de yapmıyor bildiğim kadarıyla.

4 nisan 09:58


24. 3 sene önce 1 yİl boyunca her gün kullandığım maskara. Kesinlikle çok güzel bir dolgunluk veriyor. Topaklanma ve dökülme yapmıyor ve kirpikler gün içinde düşmüyor hep kıvrık kalıyor. Daha sonra farklı maskara denemeyi sevdiğim ve çıkan her yeni maskarayı deneme saçmalığına kapıldığım için bi türlü elimdeki maskaralar azalmadı ve alamadım. Elimdekiler bitince mutlaka tekrar alacağım çünkü kesinlikle fiyatının çok üstünde performans gösteriyor ve benim için en önemlisi dökülme yapmıyor

26 mart 11:24

23. benim kullandığım diğer avon, maybelline, max factor ve loreal markalarına ait maskaralar içerisinde en sevdiğim ve indirimde denk gelirsem muhakkak ikincisini de alıp yedeklediğim; hayatımda kullandığım en güzel maskaradır. Kime tavsiye ettiysem de muhakkak hayır duasını almışımdır :)

kirpiklerim nispeten yoğun, düz, orta uzunlukta ve açık renkliler. bir maskaradan beklentim, topaklanmaması ve hacim vermesi, mümkün olduğunca dökülme yapmaması.

İndirimde 26-27 TL'lik fiyatıyla bu maskara asla topaklanmıyor, dökülme yapmıyor, simsiyah, upuzun ve kirpik kıvırıcı kullanmama rağmen kıvrık kirpikler yaratmakla beraber tek katta bile kaşıma değen yoğun kirpik görüntüsü oluşturacak kadar hacim veriyor. İnsanlar ilk kullandığımda takma kirpik mi yaptırdın diyorlardı, artık günlük olarak bile kullandığım maskara bu olduğu için sormuyorlar. Kime tavsiye ettiysem çok memnun kaldı gerçekten, hiç şikayet edenini duymadım. Tek bir soyunu var, waterproof olmamasına rağmen kirpikten biraz zor çıkıyor. ancak benim için hiç önemli değil, kirpiklerim dökülmüyor çünkü, sadece zor çıkıyor. Bloggerlar keşfedip de övmesinler diye dua ediyorum, daha önce bir girdimde de yazmıştım, mazallah hem stok kıtlığı yaşamaktan hem de fiyatının artmasından baya korkuyorum. Maskara konusunda aradığımı buldum çünkü, budur :)

ilgili medya:
1
26 mart 09:45

5

22. Daha yeni edindim ve tek kelimeyle muazzam.Ağırlık vermiyor,sanki rimel sürmemişsiniz gibi.Hem hacim hem uzunluk verdi ve baya kıvırdı kirpiklerimi.Push Up Angel'ı bırakıyorum bundan sonra.Seninleyim beybi...

9 mart 14:15