sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (43)
 • medya (5)

43. her girdisinin neden bu kadar eksilendiğini anlamadığım yazar. okurken aşırı eğleniyorum. duygu özaslan hakkındaki uzun övgüleri sıkıcı olsa da dedikodu yaptığı yazıları şu vize dönemimde baya kafamı dağıttı.

7 kasım 2018 15:24

42. artistik puanı -14 bin küsür olmasına rağmen, kendisine verdiğim 4/10 trollük puanına içlenerek beni şaşırtmış yazar. demek ki perdelerini kaldırdığında kedi gibi bir insan. halbuki troll olmak mangal gibi yürek ve sağlam irade ister. bu memleketin en büyük trollüne bakıp, sağlam irade konusunda feyz alabilir. şahsen "eyy spooky faust, sen kimsin ya" gibisinden bir tepki bekliyordum kendisinden, tavşan kalpli troll mü olur ya?

17 eylül 2018 20:33

41. vasat bir troll. duygu özaslan gibi sansasyonel bir figürün fan girl'ü kisvesinde dikkat çekme fikri güzel. hafif entelektüel birikimi, dünya magazinini takip etmesi de var, ama sınırlı. esprileri eh işte kıvamında, yaratıcılık, özgünlük pek yok. ama hevesi var, sayfa sayfa yazıyor, ironi kasıyor, çok çalışırsa neden olmasın? şimdilik puanım 4/10.

17 eylül 2018 00:22

40. büyük ihtimalle deli gibi eksileneceğim ama sosyal bir platform burası. bir yazarı neden bu kadar ciddiye alıp habire yerdiniz? her şeyin aşırısı zıttını doğurur. ben bu yazarı tanımam bilmem, ki kendim yazar olalı 3 gün oldu, sözlüğün enlerini bilmiyorum pek ama tanımadığınız insanları bu kadar yermek ne derece doğru cidden bilmiyorum. gülün geçin abi ya, ne ciddiye alıyorsunuz. kendisi bunları okuyorsa o da gülüp geçiyordur büyük ihtimalle. büyütülmeye, bu kadar yermeye gerek duyulmaması taraftarıyım.

10 ağustos 2018 22:26 ed.14 ağustos 2018 10:48

39. daldan dala atlayarak anlattığım şeyleri birleştirip gözleri yaşartacak senaryolar çıkartan birtanesi slkdfjdlf nuran devres yazamaz öyle bir senaryo, resmen harcanıyor bu kız.

17 temmuz 2018 14:29

38. trollükte başarısız (ki troll olduğuna katılmıyorum), tespitleri yetersiz ve overdose fangörllükten muzdarip bir yazar arkadaşımız. girdi düzeyi 13-15 yaş arasına hitap ediyor. ilgi çekici bulmuyorum.

duyguyla ilgili konularda açılın bilirkişi geldi edaları ile aklıma kazınmıştır. bunun dışındaki hiçbir girdisini okumuşluğum yoktur.

29 haziran 2018 10:03

37. “Taraflar”ın klavye üzerinden zihinsel mastürbasyon yapıp tüm sözlüğü maruz bıraktığı, yazarı eleştiri amacıyla - adına açılan ama amacın aksine evrilip; başlıkta nickname’i geçen yazarı ‘değerli - üzerine konuşulabilir’ kılan başlık. 

(Iki gün önce sözlükte yazar olan bu kişinin ‘nickname’ini bilmezken, şimdi biliyorum. Akışı takip eden tüm kadınlar da artık biliyor. öğrendik)

28 haziran 2018 17:15 28 haziran 2018 17:19

36. (yazar: dedikodubagimlisi) süslücüm haklısınız elbette. size cevabımı mesaj olarak iletmek istedim ama diğer yazarların da göreceği şekilde son kez yazayım dedim. sevgi pıtırcıklığı yapmış olabilirim. yaşımın da getirdiği olgunlukla artık daha iyi niyetli olmaya çalışıyorum. ne yazık ki hayatımızda sosyal medya acımasızlığı diye bir gerçek var. normal bir psikolojide olan kimsenin linç yemek gibi bir zevki olacağını sanmıyorum. o yüzden kendi adıma fikirlerimi beyan ettim. siz etkilenmeseniz de sözlükte yüzlerce yazar var. onlar da çekinebilir düşüncelerini iletmekten değil mi? üye olmaktan kaçınsınlar, yazmasınlar bir zahmet diye düşünmemek lazım. burayı okumak için üyelik gerekmiyor. internete de girmesinler o zaman diyecekler için, özgürlüğü mü savunmalıyız yoksa kaçmalı mıyız kötü şeyler görünce?

tanım: bir süslü sözlük yazarı.

28 haziran 2018 17:12

35. (yazar: nadejda) süslücüm her ne kadar beni savunmuş da olsanız üzerimden assla atamadığım "objektif" kimliğim gereği söylemek zorundayım ki(beni affedin nolur) gereksiz duyar kasıp, sevgi pıtırıcıklığı yapmışsınız.

yooo hiç ama hiç sevilmeyecek bir vloggerı sevdiğimi düşünüyorlarsa bu durumumla dalga geçebilirler. ben de görkem karman hayranı olanlarla dalga geçiyorum mesela fdsfdsf olabilir böyle şeyler. herkesin vizyonuna kalmış mesele. savulunmayacak şeyleri savunduğumu düşünüyorlarsa "fangörllük" yapmakla itham edebilirler, 9-10 yaşında olduğumu düşünebilirler. ben insanlarla dalga geçmeyi bu denli çok sevip bu denli de çok dalga geçiyorken insanların (yapabildikleri kadarıyla da olsa) benimle dalga geçmeye çalışmaya çabalaması hiç de zoruma gitmiyor yani. çok eğleniyorum.

nicknamelerimizle katıldığımız, gerçek kimliklerimizi sakladığımız sitelerdeki diğer kullanıcıların kötü yorumlarıyla özgüveni zedelenecek olan, fikrini beyan etmekten kaçınacak olan da bir zahmet sözlüğe üye olmayıversin. hakaret edilmediği sürece herkes her yorumu yapabilir.

hakkımda istedikleri eleştiriyi, istedikleri analizi, istedikleri tespiti yapabilirler ama ben çok daha iyisini yapabilirim, yaparım ve yapıyorum da zaten lol.

tekrar teşekkürler ama özet geçmem gerekirse "oyna devam".

edit: ironi olayı iq testine döndü zaten ya hiç sormayın. anlamamış olanlar acilen bi doktora falan görünmeli. lol.

28 haziran 2018 17:02 28 haziran 2018 17:04

34. akışı hiç bu konuyla doldurasım yok, özür dilerim öncelikle ama bir yorum yapayım dedim.

baştan belirteyim, kimseyi asla korumuyorum. özgürce fikrimi söylemeye geldim.

oy ve ötesi meselesinde süslünün ironi yaptığı her halinden belliydi. okudum güldüm geçtim. bunu anlamayanlar olmuş olabilir çünkü ironi yaparken jest ve mimikleri göremiyoruz burada. konunun devamını ve yazılanların tamamını da okumadığımı da belirtmek isterim. oy ve ötesi konusunda kardeşinin yanlış gruba alınması konusunda yazan süslümüz belli ki hassas bir kişiliğe sahip. demek ki özen gösteriyor insanları rahatsız etmemeye. yani insanların neye alınacağını seçemeyiz değil mi? olabilir, içindekileri dökmüş. bu platform bunun için var. dedikodubagimlisi süslümüz de kendince eğlenmek istemiş. olabilir, bunda da sorun yok bence. fakat burada kimse kimseyi kırmamalı. kimse kimsenin özgüvenini zedeleyecek hareketlerde bulunmamalı. karşılıklı iki yetişkin olarak varsa bir sorun, bunu çözeceklerine inanıyorum.

ayrıca süslüye bu konu için değil ama özellikle duygu özaslan konusunda gereksiz yüklenme yapılıyor. yaşı küçük olabilir ya da 30 yaşında olabilir. istediği gibi yorum yapma hakkına sahiptir çünkü burası özgür bir platform. buradaki yazarların çok büyük kısmı zaten vlogger-blogger tayfası hakkında yorum yapıyor ki hepimiz biliyoruz çoğu kötü eleştiri. ben de yaptım bilen bilir. sonra da sildim çünkü karşımdakiler ne olursa olsun insan. bazen umursamadığımızı iddia etsek de kırılıyoruz içten içe. haksız kazançtan, beleşçilikten ben de hoşlanmıyorum. ama bu yazar bir vloggerı seviyor belli ki, onu savunuyorsa ve biz bu durumu beğenmiyorsak engelleyebiliriz. yani bu kadar özgürlük, eşitlik konuşulan bir platformda bu yaptığımız asıl ironidir.

neticede, konunun bu kadar tartışılması belki de bu iki yazarın özgüvenine zarar verebilir. hele ki yaşları küçükse. kabul etmeseler de insanız, hassasız etkilenebilirler. bugünlerde ülkemizin her açıdan özgürlüğünü savunurken, ileride fikirlerini beyan etmekten çekinen bireylerin yetişmesini istemeyiz değil mi? bugün bir arkadaşımızı intihardan korumaya çalışırken, başka iki yazarın üstüne böyle gelinmesi hiç doğru değil.

salalım şu meseleyi artık hep birlikte.

28 haziran 2018 16:41