yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (3)

  18. İnternetteki yorumları okuyarak bi deneyeyim diyerek sipariş vermeye çalıştığım dekantdoktoru isimli bir site var. Önce kendileriyle whatsappten iletişime geçeyim dedim, aşırı kaba bir üslup, merhaba'ya cevap vermekten aciz insanlar... denemek isteyip listelediğim 15 parfüm vardı ama bu insanlara para kazandıracağıma gider sephora'dan dener alacağım kokuya öyle karar veririm. (gizlinot: Hayatta en tahammül edemediğim davranış müşteriye kaba davranılması)

  17 mart 15:08

  17. Siparişlerim bugün geldi, iki koku da orijinal kesinlikle orası belli. Ama kalıcılığı çok düşüyor bence başka şişeye aktarımda, çok hava aldığı için mi bilmiyorum ama normalde gün boyu kokusu aynı şekidle kalan parfümüm 5 saat sonra tenimde çok silik hâlde kalmıştı. Zar zor fark edilecek kadar. Bir ay aç kalıp orijinal parfüm almak bizim kaderimiz sanırım.

  3 kasım 2022 16:02

  16. fikir olarak her ne kadar güzel olsa da; güzel ülkemizde suistimale açık bir konudur.

  şimdi, türkiye'nin... diye başlayan dekant sitesinden alışveriş yaptım. insta sayfalarını uzun zamandır izliyordum, buradaki yorumları okudum falan. 10 tane kadar ürün aldım. amacım uzun zamandır denemek istediğim kokuları denemek için tam boylarını almak zorunda kalmamaktı. boşuna etrafa dağıtıyorum sonra çünkü.

  herneyse siparişlerimin 2 tanesi önceden bildiğim ve kullandığım kokulardı. bunları özellikle aldım. orijinal olanlarını bildiğim için rahatça kıyas yapabilecektim.

  açıkçası ben satılan parfümlerin orijinal olduğunu sanmıyorum.

  akşamdan sıktığım Jean Paul Gaultier Classique sabaha üzerimde kalmaz mı? orijinali neredeyse kıyafetlerime yapışıyor. havalandırmak zorunda kalıyorum her gün. ama, şunu da belirtmek isterim ki eğer gerçek değillerse bile çok kaliteli taklitler.

  kokularda hiçbir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. fakat asla kalıcı değiller, o yüzden de orijinalliklerinden şüphelerim var. yine de denemek istediğim koku olursa orijinalini almadan kokuyu tanımak adına en küçük boyunu alıp denemek için ideal bence. böylece kör alım ve israftan uzak durmuş olur insan. ama koku kalıcılığı konusunda asla baz almayın derim.

  22 mart 2022 10:06


  15. Ml başına fiyat uygulayıp orijinal kokuyu küçük şişelere aktararak satış yapılması.

  Benim deneyimim instagramda dekant parfüm adlı sayfayla oldu başta hiç güven duymadım alkol dolduruyorlardır vs diye düşünüyordum.

  Takip ettiğim çoğu parfüm insta blogları buradan alışveriş yapınca bende birkaç tane 3 ml parfüm sipariş verdim.kokular orijinallerin aynısı.bu arada çakma parfüm satacaklarını sanmıyorum çünkü zaten ml başına fiyatlandırma koydukları için zaten çok kâr elde ediyorlar.Tek sıkıntı orijinal şişeden aktarınca bence kokunun silajı bir tık düşüyor.

  Ben direkt internet sitelerinden alışveriş yaptım sohbete girmedim soğuk tavırlı falan bunları bilemeyeceğim. pazar sipariş verdiğim ürün salı günü elimdeydi eğer burayı okuyorlarsa kesinlikle anlaşmalı oldukları kargoyu değiştirmesinler.

  2 şubat 2022 17:17

  14. Dekant parfümlerin risklerinden ve dekant parfüm satanların yarısından çoğunun sahte parfüm doldurma ihtimalinden haberdar olduğumu belirtmeme rağmen, bazı insanların ısrarla neden dekant parfüm kötülemesi yaptığını ve neden dekant satan herkesi sahtekar olarak genellemelerini anlamıyorum.

  ilgili medya:
  2
  24 aralık 2021 22:33

  13. İçime sinerek kullandığım üç çeşit parfüm var; Çiçeksi, vanilyalı, baharatlı. Fakat ben her şeyde olduğu gibi parfümde de tekdüzelikten hoşlanmıyorum, öyle ki Şuan elimden çıkarmaya çalıştığım 3 koca şişe parfüm var. Birini yazın kullanmak üzere dolapta beklettiğim parfümle birlikte şimdi kullanmakta olduğum 2 parfüm var ve imza parfüm kavramını çok istesem de oturtamadım, bilmiyorum belki farklı kokular denemeyi sevdiğim için parfümleri bir oyuncak olarak görüyorumdur. Dekant parfüm kavramı yanılmıyorsam markadan çok bir kavram haline geldi, öyle ki nerede niş parfüm aratsam mutlaka 1.5 ml sample boy parfümlere rastlıyorum. Dedim hayat kısa, Türkiye şartlarında belki herkesin bayılarak kullandığı 100 ml parfümden ben nefret edeceğim ve verdiğim 1300 lira çöp olacak dedim ve yorumları güzel olan bir satıcıdan 60 tl'ye toplam 6 ml olmak üzere 4 parfüm sipariş ettim; l'ancome - la vie est belle, dior - j'adore, chanel - no 5, carolina herrera - good girl. Bahsi geçen parfümler orijinal olmasa bile her türlü yoruma açık bir platformda bahsedilirdi diye düşündüm, neticede 1.5 ml de olsa "bu jadore muadili, şu no 5 muadili" şeklinde envai çeşit parfüm varken, deneme amaçlı aldım. Zaten belli ki Kalıcılık anlamında da tabiri caizse zamk gibi yapışacakları için çabuk biteceklerini zannetmiyorum. Olur da içlerinden biri en gözdem olursa çok ileride belki tam boyunu alabilirim.

  7 aralık 2021 18:57 7 aralık 2021 18:59

  12. İlkinden memnun kaldığım için ikinci siparisimi verdiğim alisveris sitesi. Yoksa internetten parfum almamaya yeminliydim. Minik minik bol çeşit beni denemeye itti ve sag olsunlar hayal kırıklığı yaşamadım. Alisveris sayfaları da kullanışlı ve sade.

  12 kasım 2021 18:49


  11. Sağlam yerlerden alınırsa gayet mantıklı olan şeydir. Parfümü bir kere de deneyip almak hiç mantıklı değil ben genelde dekant alıp 3-5 ml kullanıp öyle karar veriyorum. Geçen hanım için dekant araştırdım ve (link: https://instagram.com/dekantbyserena?utm_medium=copy_link Bu ) sayfadan alıveriş yapıp çok memnun kaldım.

  29 eylül 2021 16:57

  10. Ülkede parfüm ile hobi seviyesinde ilgilenen bir grup var. Baharatlı koku, tatlı koku seviyorum düzeyinde değil, gerçekten bir parfümün tarihini sayıp dökebilecek; notalarını, reformülasyon tarihlerini vs ezbere bilen insanlar. Bu insanların minimum yüzde doksanı dekant parfümden alışveriş yapmıştır. Şunu söylemeye çalışıyorum, müşteri kitleleri bilinçsiz bir kitle değil. Ml'i 100 lira olan parfümler var, bunlara para veren insanlar enayi değil. O parfüm sahte olsa bu sayfayı da sahiplerini de tabiri caizse bayrak direğine çekerler merak etmeyin. 

  Uzun zamandır takip edenler bilir, dekant parfüm sayfası parfümlerinin bir kısmını yurtdışı duty free'lerden kendi alır bir kısmını da nokta kozmetik ve uzay exclusive'den temin eder. Hatta bir dönem parfümlerin kutu açılışlarını da hikayeden paylaşıyorlardı. Altuğ beyin uzun yıllardır yönetici olduğu bir parfüm forumu var. Duygu hanımın bu işe girme hikayesi de zaten eşinin parfüm hobisi ile başlıyor. 

  Ben dört senedir kendilerinden defalarca sipariş verdim. Aldığım dekantların bir kısmı daha önce şişeli kullandığım parfümlerdi, kokularını ve performanslarını biliyorum yani. Hiçbir dekantta problem yaşamadım bu açıdan. Duygu hanım ile ilgili katılabileceğim tek eleştiri yukarıda da söylendiği gibi biraz soğuk olması ama kadının bize sıcaklık borcu da yok zaten. İşini düzgün yapıyor mu evet. Yeterli mi, bence yeterli. Öğlen verdiğim sipariş ertesi gün öğlen elimde oluyor, daha bir kez bile akmış zarar görmüş ürün gelmedi, yanlış ürün gelmedi, eksik ürün gelmedi. 

  Alışveriş yaptığım, dürüstlüğüne emin olduğum bir işletme hakkında hiçbir deneyime dayanmayan, tamamen hüsnüzandan ibaret yorumlar okuyunca yazmadan edemedim. Anlıyorum, artık bütün influencerlar, sosyal medya figürleri, ünlüler hatta buradaki bazı yazarlar dahi çok fazla reklam içeriği paylaştığı için insanların da algısı bozuldu. Arkadaşımız şu ürün çok güzel dese ondan bile şüphe edecek hale geldik ama bu şüphe hali hiç bilmediğiniz, daha önce iletişiminiz olmayan bir markayı zan altında bırakacak yorumlara dönmemeli. 

  Markayla da ürün satın almaktan başka hiçbir bağım, kelamım yoktur. Reklam diyene  dekontlarımı atarım. 

  28 haziran 2021 22:37

  9. İki hatta sanırım üç kez alışveriş yaptım kendilerinden. Dekant satışlarına da katıldım hatta. Aldıklarımın içinde hiç orjinalliğinden süphelendiğim bir ürün olmadı. Hızlı kargoluyorlar fakat iletişim şekillerini bende beğenmiyorum. Whatsapptan iletişime geçiyorsunuz ve oldukça soğuk karşılanıyorsunuz keza Dm'lerden de öyle. İnternet sitesi iyi olmuş fiyatları uçurmazlarsa iş yapar.

  28 haziran 2021 20:26