yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  6. twitter fenomeni, youtuber ve pek aşinâ olmadığım birisi. kendisi, dikkatimi "mastürbasyon kursu" önerisinde bulunduğu tweetiyle dikkatimi çekti aslında. öncelikle "mastürbasyon ve orgazm olmayı öğretme" hedefiyle yola çıkmış bir kursun olmaması, tabular haricinde, bu durumun tamamen içgüdüsel olmasından ve herkesin zevk alma yolunun farklı olmasından kaynaklanıyor. bunu tivitte bahsedilen, yolu yordamı belli diğer eğitimlerle kıyaslamak abes. kadınların bunu yapamamaları sadece cehaletten kaynaklanıyormuş gibi de davranamayız. bedenlerimizi tanımıyoruz çünkü onlardan utandırılıyoruz. bence önerinin ve sebebinin dile getiriliş şekli çok eksik olmuş. seks pozitif, tüm cinsel eğitimleri içeren bir kurs önerisinde bulunması şahane olabilirdi ama kadınların bedenlerini bilmelerinin yanı sıra, onlara nasıl davranacaklarını bilen erkeklere de ihtiyaç var. bu yüzden böyle bir eğitim verilecekse herkesi kapsamalı.

  ilgili medya:
  1
  17 temmuz 15:37 17 temmuz 15:39

  5. podcastlarının neredeyse tamamını dinledim. neden yanlış insanlara asık oluyorum bolumune bayılmıstım digerlerini de takip etmeye basladım.  Aldatmak hakkındaki podcastindeki o cool 'ya insanlar cesit cesit, aldatabilirler de nolmuss' seklindeki tutumu hic samimi gelmemisti. Cünkü twitterda da takip ediyorum bi ara daire kanalındaki videodaki sevgilisinden aldatması nedeniyle ayrılmıstı twitterda aglayıp duruyordu. sonra gelmis 'kimisi tek esli olamıyor napalım yani oyle kabul edecegiz fridayla kocası aldatıp durmuslar birbirlerini ama ayrılamamıslar daa farklılarmıs anlıyomusunuzz' gibi bi podcast cekmek bilemedim deniz. Bir de 34 yasında bi kadının hala lisesinden universitesinden  bahsetmesi bana garip geliyor artık. suan ne yasıyosun ve bunlardan ne cıkarıyosun ya da diger insanların yasadıklarını gozlemle onları analiz et. O kadar psikoloji okuması yapıyosun, kendine zeka konusunda guveniyorsun neden hala lisede soyle olmustu psikologum boyle demisti vs vs ezberledik be denizcigim lise seruvenlerini. En son yine bi podcastta genc ve guzel gozukmek istemiyorum artık bu beni rahatlattı degersiz seylermis diyosun da yüzünde mudahale oldugu belli,spor yapmayı seviyorsun,ig fotograflarında fizigini on plana cıkarıyosun,bakımlısın,makyaj yapıyorsun nasıl dıs gorunusune onem vermiyorsun yahu. İnsan her yasta hos gozukmek isteyebilir en dogal hakkı neden sen de oyle isterken inkar ediyosun cool gozukmek adına. Kısacası sanki ben sizden farklıyım ama sempatigim de bana gıcık olmayın bana sasırıp beni sevin demeye getiriyor. canım sıkıldıkca yine acarım podcastlarini de bisey ogrenme amaclı degil zaman gecsin diye dinler kapatırım.

  6 temmuz 09:50

  4. İlginç bir kadın. Konuşması ve sohbeti dinledikçe dinleten cinsten.  Açıkçası ben kişisel hayattan beslenen podcast serilerinde tutarsızlık, saçma düşünceler, insanların hatalarının olmasını tuhaf bulmuyorum, bence ekstra düşünecek, tartışılacak bir malzeme çıkıyor. Benim için ilham alabileceğim bir insan değil ama hayat hikayesini dinlemek oldukça keyif verici. Bu storytelling işini iyi kıvıranlardan.Yaşadığı sorunların hafif veya ağır olması çok kişisel bir şey diye düşünüyorum. Sonuçta hayata hepimiz aynı bakış açısı ile gelemiyoruz, kimimiz daha hassas mizaçlıyız, kimimiz daha güçlüyüz ve olaylara tepkimiz farklı olabilir, ama bu bizim yaşadığımız üzüntü ve travmayı değiştirmiyor maalesef. Ben reklamcılık ve youtube/ podcast gibi kanalları çok iç içe buluyorum. Medyanın YouTube vb. Kaydığını düşününce çok mantıklı  yaptığı işler. Açıkçası tamamiyle alakasız bir iş yapsam ve yaptım işten keyif alsam da youtube gibi mecrada olmak isterdim. Yaptığı Podcastler beni yönlendirmekten çok farklı bakış açıları, hayat hikayeleri kazandırıyor, benim de beklentim podcast sahibinin kusursuz, yanlışsız bir hayat hikayesi anlatması değil zaten. Bir de herkesin hayata bakış açısı, beğenileri, hataları kendine ait, eminim benim hayatımı izleyecek olsanız eleştirilecek bir sürü şey bulurdunuz, ben de başkasında bulurdum, sonuçta hiçbirimiz aynı değiliz.

  Dipnot: Diyelim bir sorun yaşıyorsunuz ama bu sorunlar belki başkalarının yaşadıklarına göre çok daha hafif gözükebiliyor. Bu durumda sizin sorununuz hafif demek kişiye pek fayda sağlamıyor hatta karşı taraf belki bu yüzden ekstra suçluluk hissedip asıl sorunun üstüne gitmekten çekiniyor ya da ekstra kusurlu hissediyor. Bu o kişi için bir teselliden çok yeni bir stres kaynağı olabiliyor bazen yani. 

  Edit büdüt: Aslında acıları küçümsemek değil, benim bahsetmek istediğim.Şey Kısmı doğru ama bu sözü kim söyledi bilmiyorum, her aile çocuğunu biraz mahveder diye. Sonuçta kimse kusursuz değil, kusursuz bir anne-babalık bekleyemeyiz zaten.Sadece bazı ifadeler keskin geliyor bana. Overanaliz yapıyor gibi gelmiş olabilir biraz katılıyorum ben de ama ben çok takılmadım kendi analizlerine, sonuçta terapist değil.Overanaliz etmesi de aslında küçüklüğünden...

  6 temmuz 00:17 6 temmuz 10:38


  3. Podcastlerini arkadaşlar önerince dinlemiştim. Sonra bi ara sinir olup bıraktım, geçen yeniden dinleyeyim dedim bir tane. Bas bas bir basic white girl kendisi ya üzgünüm söylemek zorundayım. Şımarık bir kız çocuğunun buluttan nem kapma sonucu gerçekleşmiş travmalarını dinliyoruz sürekli. Ailede sorunları olduğunu biliyorum fakat üzgünüm ama söyleyeceğim ne sorunlar var ailelerde, kimse çıkıp böyle aforizma kasmıyor feleğin çemberinden geçtim diye. Ağzı iyi laf yapıyor ona bir lafım yok, farenin ölümü ve ona ağlaması üzerine hiçbirimiz 20dk konuşup tespit kasamayız. Ama bu kadar bence. Hepimizin bildiği şeyleri bi tek kendisi biliyormuş gibi anlatması, bunu da yıllardır aldığı terapilerin kendine verdiği yetkiye dayanarak yapması komik geliyo bana. Bi podcastinde de kendisine kötü yorum yapan birinin aslında podcast yapmak isteyip yapamadığını iddia etmişti ajajajjsaj gerçekten mi ya? Kötü yorumları kaldırmayıp gelecekte gelecek olası kötü yorumların da önünü kesmeye çalışmıştı kendince. Bakın bunu yazarken bile 2 3 kere "üzgünüm ama söylemek zorundayım" dedim, sanki ona eleştiri yapılamayacağını ben bile öğrenmişim. "Neden insanlar benden daha başarılı " podcastini dinledim en son ve annesinin ne kadar müthiş bir insan olmasına rağmen annesine ne kadar kötü davrandığını anlatıyor podcast boyu, en son da bi yerden bişey okuyup dünyaya olan güvensizliğini mi ne annesinin onu 1 yaşında ayrı yatakta yatırmaya başlamasına bağlayıp kadına yükleniyor kavga çıkarıyor. Heh işte tam o anda karar verdim basic white girl olduğuna, robert kolejinde falan okumuş olmasından değil yani. Problematic ve car car biri muhtemelen özel hayatında, anlatıyo gerçi zaten. Reklamcılığa nasıl geçtiğini merak etmişsiniz de başarılı ve tatmin olmuş bi reklamcı olsa hala youtube kovalıyor olmazdı bence ya bilemedim. Ha bu arada kenar mahallemdeki devlet lisesinden iyi bir devlet lisesine geçince bile 2 3 tane "bilmemkimin çocuğu" arkadaşım olmuştu, robertten nasıl bi networkü vardır kim bilir herkesin anne babası bilmemneyin bilmemneyi. Öyle yani, pek özenilip idol olarak seçilecek biri olduğunu düşünmüyorum. Inspiration hiç değil hele. Evet bu yorumu da o olmak isteyip olamadığım için yaptım gidip ağlıcam yolladıktan sonra. Gaye su akyol'un podcast versiyonu gibi. Kemik kadıköy fanları var asla eleştiri kaldırmıyorlar, network ürünü, şişirilmiş, pek de iyi değil. Baya benziyo.

  Edit: bunun yanlış anlaşılacağını biliyodum ama kendimi açıklamak için yırtınma ihtiyacı duymadım yolladım direkt. Açıklayayım madem. Kimsenin acısını küçümsediğim yok, seninki de acı mı len dediğim yok. Demeye çalıştığım bütün snowflake kardeşlerimizin ailesiyle alakalı sorunları oluyor, travmaları da. Benim self harm geçmişim var, abim çocukken üstüne satılık çocuk yazıp baya o ilanla bir gün boyu gezmiş biri ne kadar değersiz hissettiğini siz düşünün. Bu kadın ilgi çekmek için öksürük şurubu dikmiş kafaya çocukken bir saat anlatıyor, yav olağan bir şey bu baya olağan hem de. Korkmayın düşünün, sizin de eğer abartma yeteneğiniz olsaydı döktürebileceğiniz tonla çocukluk anınız (pardon travmanız) vardır. Eğer aile size gereken imkanı vermişse, çok da kötü davranmamışsa; görmüş olduğunuz koşullu sevgi, ilgisizlik, değersiz hissetme vs. Malesef çoğu ailenin bilinçsizce yaptığı ve toparlanmanız gereken, it's ok demeyi bilmeniz gereken, anıydı demeniz gereken ve affetmeniz gereken bir yığın şeydir ve her ailede vardır nerdeyse, aileniz sizi başka dertle karşı karşıya getirmediği için size büyük gözükürler. Altta overanalyzing demiş biri çok haklı. Fazla pamuklar içinde büyüyüp kendini aşırı dinleyince ve şımartılınca da her basit durum bu kadar büyüyor işte. Bu bilimsizlik falan değil, istediğiniz kadar terapi alın işin sonu kabul etmeye çıkacak. Neyse konu saptı baya.

  Kendi yaşamımdan onun ağzıyla yapsaydım mesela:

  Ben çok renkli giyiniyorum. Ve düşündüm. Doğadaki dikkat çekmeye çalışan ya da tehlikeli canlılar hep renkli olurlar. Tavus kuşu ilgi çekmek için renkli kuyruğunu açar. Ve evet düşündüm, ailemin yoğun yaşantısı sebebiyle bana çocukken ilgi gösteremeyişleri ve bakıcı tarafından büyütülmemle alakası olduğunu fark ettim. İlgisiz büyümüşüm ben. Sonra sokakta siyah giyinmiş bir insan gördüm ve ağlamaya başladım. Fark ettim ki bilinçaltımda onun ilgi çekmeye ihtiyacı olmayan biri olduğunu düşündüğüm ve bu da benim tam tersim olup yaramı deştiği için bunu yaptım. Fark ettim ki her şeyi fark ediyorum. Bunun da küçükken annemin.....

  5 temmuz 19:36 6 temmuz 01:02

  2. Eski iş arkadaşım. Kendisine karşı nötrüm ne severim ne sevmem ama twitterda,youtubeda paylaşımlarını gördüm biraz fazla zorlama geliyor bana. Ama yine de yolu açık olsun baya zeki bir kadın çünkü. 

  5 temmuz 13:26

  1. Hakkında, “Keşke yoluna podcast’le devam edip, YouTube’a hiç bulaşmasaydı.” diye düşündüğüm kişi. Podcast’lerini çok başarılı bulduğumu belirtmeden geçemeyeceğim. Bir gün de, diş hekimliğinden reklam sektörüne nasıl bu kadar rahat geçebildiğiyle ilgili bir bölüm hazırlarsa çok sevinirim. Türkiye’de çok yetenekli / donanımlı olsan dahi, sektör değiştirmek hiç ama hiç kolay değil çünkü. 

  5 temmuz 12:07