yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (1)

  23. Podcastlerini dinlerken çok eğleniyorum çok şen sohbet birisi ancak son videolarından olan "ben namussuz bir kadın mıyım?"la iyice balataları sıyırdığına kanaat getirdim. İstediğinle seks yapabilirsin elbette ama videoda "ima ettiği" arkadaşlarının kocalarına ya da sevgililerine sulanmak nedir? Bir de topluma bok atıyor bu konuda. Yahu her şeyi de toplumun üzerine atmayın. Yasaklı ilişkiler belli ki çok hoşuna gidiyor ancak dostunun sırtından bıçaklamak bu. 15 dakikalık zevkler uğruna ne hayatlar sönüyor..

  reklamcılığı bırakıp dizi yazmaya başlamış. Artık istediği zenginliğe ulaşsa da rahatlasa bir.. aslında yanlış yerde yüzüyor bu zeyno güvenç ikizi kızımız. kendisinden iyi talk showcu olur aslında..

  3 mayıs 17:36

  22. Çalışırken podcast dinlemeyi çok seviyorum. Kendime de eş zamanlı vakit ayırıyor ya da vakit yaratıyor gibi hissediyorum. Yeni insanlar tanıyıp onların dünyasına 20, 30 dk lık yolculuklarla dahil olmak hoşuma gidiyor. Bu yüzden bana yeni şeyler katabilecek yayınları tercih diyorum.

  Deniz Dülgeroğlunu da bu sayede tanıdım podcast listelerini incelerken ses tonunu beğendiğim için dinlemeye başladım evet sadece ses tonu çünkü konu ne kadar ilgi çekici olursa olsun sesi güzel değilse dinleyemiyorum:(

  Ses tonu güzelmiş diye başladığım yolculuğumuz her podcast başlığında kendimi bulmamla devam etti. Öyleki düşüncelerimi unutmak istemedim elime kalem kağıt alıp yazmaya başladım. Yazmayı çok sevmeme rağmen bana iyi gelmediğini düşünerek bırakmıştım. 5 senedir yazmıyordum ki yazı yazmayı öğrendiğim günden beri günlük tutmuş biriyim.

  Konuşmaları, üzüntülü anlarda sesinin titremesi, mutlu anlarında ses tonunun yumuşaması ve bunlardan hiç çekince duymaması deneyimlerini büyük bir cesaretle anlatması bana cesaret ve ilham verdi.

  Yazarsam hislerimi cana büründürürüm diye beni üzen anları yazmayı bırakmış olmamla yüzleştirdi beni. Kafamın dağınıklığını yazarak topladım. Bana ilham olduğu için, neşesi için ona teşekkür ederim. En çokta yazı yazmaya beni yeniden başlattığı için ♥️

  15 nisan 19:48

  21. Mesleğini bırakıp reklamcılığa nasıl başladığını anlattığı yazıyı okudum sadece, sonra da hayatım boyunca kendisiyle ilgili bir sey okumak, duymak istemediğime karar verdim.

  Öyle bir anlatmış ki sanki yüzyılın riskini almış, hayallerinin pesinde koşmuş, ilham verecek kanaat önderi edasında. Diş hekimliğini bırakmış, sırf işe gitmemek için tüm günü giysi dolabında geçirmiş aylarca depresyona girmiş ev kirasını bile babası ödemiş falan. şimdi hikayeyi net hatırlamıyorum ama inanilmaz tuzu kuruluk akıyor hikayeden. Sınırsız imkana sahipsin ne istersen olabilirisin bi gün diş hekimliğini bırakırsın bir gün ben futbolcu olmak istiyorum dersin mili takim seçmelerinde bulursun kendini.

  Hayallerinin peşinden gitmek bu değil ya, başarısına zekasına lafımız yok çıksın bunları anlatsın alkışlayalım ama bu ülkede kaç kişi dis hekimliğini bırakıp ben reklamcı olmak istiyorum diyebilir. Diyemez. Ben bugün işe gitmek istemiyorum deyip dolabın içinde günlerce oturamaz. Neden çünkü gitmezse biliyor ki evinin kirasını ödeyecek biri yok, yıllarını o mesleği edinmek için vermiş, onu bıraktığında elinde hiçbir şey kalmayacak, bunu riske atacak lüksü yok. Yok oğlu yok.

  istediğim her şeyi oldum şimdi de tedx konuşmacısı olayım ilham vereyim istemiş belki ama ağzında gümüş kaşıkla doğmayınca kendisinden aldığımız ilham bizi ancak işsiz bırakır:)

  7 nisan 01:49


  20. İlk çıktığında ben de podcastlerini dinlemiş ve çok beğenmiştim. Yazmış olduğu bir öyküden bahsettiği bölümden sonra biraktim. Podcastin sonunda oykudekilerin babasi ve babaannesi olduğunu anladığından bahsediyordu hatırladığım kadarıyla ama başından beri çok açıktı zaten onlarla ilgili olduğu jdjgkskf. Basit çıkarımlarını büyük fikirlermiş gibi anlatması sinirimi bozmuştu sanırım. Gerçi onun da hayatın sırrını veriyorum gibi bir iddiası yoktu ama olsun djfjjf.

  Bir de instagramda renkli fon üzerine yazdığı yazıları biraz keko bulduğum için yazıları paylaşmaya başladıktan sonra oradan da takibi bıraktım.

  Böyle yani. Onun haberi olmasa da bir anda başlayıp bir anda biten yaz aşkı gibi bir ilişkimiz oldu kendisiyle.

  6 nisan 19:54 6 nisan 19:54

  19. podcastlerini dinlerken çok keyif aldığım sonrasında instagram ve youtube hesaplarını takip edip kendisini takip ettikçe dehşete düştüğüm içerik üreticisi. Toplumda tabu olarak görülen birçok konuya samimiyetle ve içtenlikle yaklaşması çok güzel ancak özellikle instagramda insanlara karşı alırı pasif agresif davranması, herkesi aptal yerine koyup alttan alttan azarlaması beni çok yoruyordu. Kendisinin de tavsiye ettiği gibi beğenmiyorsak takip etmeyiz zihniyetiyle takipten çıktım. Bundan sonrasında da podcastlerini eski keyifli biçimde dinleyebilir miyim bilmiyorum açıkçası.

  6 nisan 16:08

  18. denizi ilk önce twitterdan takip ederdim. Profilinde ortadoğuya rağmen yaşıyorum bu hayatı gibi bir şey yazardı çok sevmiştim o yazıyı niye bilmiyorum, belki de bulunduğumuz toprakların sansürünü ne kadar yaşamıyormuş gibi davransam da beceremediğim için. Hatta o zamanlardan kalma çok meşhur bi tweeti vardı kardeşinin askerlik töreni hakkında. Yanlışlıkla erzincana değil erzuruma bilet almış, kardeşine twitterdan hayırlı tezkereler diliyordu  sbshsjkdld hala aklıma gelince gülüyorum. Twitterda severek takip ederdim, dm falan atmıştım minimal bir konuşmamız olmuştu. sonrasında daire youtube kanalında görünce vay be ne evi varmış falan demiştim hatta dürüst olmak gerekirse ooo reklamcı olup bu kadar mı kazanılıyo eğer öyleyse tabi yaşar ortadoğuya rağmen bu hayatı falan diye dedikodusunu da yaptım yani. Podcaste başlayacağını duyduğumda sevinmiştim ama bu kadar seveceğimi hiç tahmin etmemiştim. Tahmin ettiğimden bambaşka bir hayat yaşamış/ yaşıyormuş. Sonra hakkında biraz stalk yapmıştım.  Bir podcast bölümünde bahsettiği ama asla yapılmayan reklam fikri vardı ya -hani şu otobüs uğruna şarkı yaptığı, çok iyi şarkıydı bu arada djhdjdkdl demet akalın nasıl hala keşfetmedi çözemedim-  onun çekilen halini bulmuştum da püüü deniz’in fikri daha güzelmiş falan demiştim. Deniz’in hikayesini dinledikten sonra ve hatta hala daha dinlerken önyargılarımdan utandım açıkçası. İnsanların bizim gördüğümüzden düşündüğümüzden bambaşka hayatlar yaşasığını bir kere daha anlattı bana. Denize dair en sevdiğim şey bıcır bıcır konuşması, konuşmasındaki hayat doluluğu.  hani sizi çok heyecanlandıran bir şeyi anlatırsınız, karşıdaki anlar bunun sizin için ne kadar önemli olduğunu Deniz’de bunu hep  hissetmedebilmek beni çok mutlu ediyor. Çoğu podcast bilgi bombası olmak ekolünden geldiği için tek düze bir sesle konuşan insanlardan daha ilgi çekici hem konuşması hem de anlattıkları. Hangimiz bir cesetle araba yolculuğu yaptığımızı, okullarda uğradığımız gelenek adı altında bize yapılan zorbalıkları/tacizleri, annemizin babamızın bize kötü davrandığı anları veya bir aile üyemizin ileri derece psikolojik rahatsızlıklarını başka insanlara anlatabiliyoruz? Hangimiz bu hikayelere başkalarını da ortak etme cesaretindeyiz?  Yaşadığımız topraklarda bir kadının cinsellikten bahsetmesinin tü kaka edildiği bir dönemde çıkıp bu konu hakkında konuşmasını da çok değerli buluyorum ben. 

  Son olarak denizin bu işi bırakmadan devam etmesini diliyorum. hatta deniz gibi daha çok kadının olmasını ve birbirimizin hikayelerini anlatmayı, dinlemeyi istiyorum. 

  31 mart 11:56 31 mart 12:13

  17. daire'ye çıktığında görmüştüm ilk. sonra twitterda feedime düşmeye başladı falan. podcastleri baya ilgi çekici bence. youtube pek sarmadı. bu kadınla ilgili düşüncelerim şöyle. bence yüzü çok güzel aşırı bebeksi. ses tonu, mimikleri baya baya çekici. (gizlinot: btw i'm straight lol)

  sadece konuşmalarından travmalı bi çocukluk geçirdiğini söylemese de anlardım. seviyorum ben bu kadını. cesurca pat diye her konuyu konuşması da hoşuma gidiyor. böyle kadınlar lazım daha çok.

  31 mart 10:16


  16. önceden çok severek dinliyordum ama son zamanlarda her lafın arasına bir seks, buttplug, seks, fantezi dünyası, seks, one night stand, seks ve daha çok seks sıkıştırdığı için baymaya başladı. tamam en çok sen seks yapıyorsun deniz demek istiyorum... 

  30 mart 23:36

  15. podcastlerini severek dinlerdim araba sürerken.

  ama youtube açtığından beri sıkıcı ve rahatsız edici gelmeye başladı. Gerekli gereksiz kocaman kocaman kahkahalar atıyor konuşacak bir şey bulamadıkça. Laf kalabalığı yapıyor. üzgünüm canım hoşçakal diyorum kendisine

  28 mart 18:59

  14. Kendisini eskiden sempatik bulurdum taa ki çağlar almandi ile yaptığı veganlık temalı videoya kadar. Ani iniş çıkışları, karşındakinin fikirlerine göre tepki ve karar vermesi bana aşırı itici geldi. Her hareketi çok fazla fazla geliyor. Sude alkışın 35 yaşındaki hali olduğunu düşündüğüm youtuber.

  28 mart 15:32