girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (11)

38. bunu yaparken çakmak ya da mumla plastiği yakıp buharını solumak yerine saç düzleştiriciyle farın olduğu yeri ısıtıp daha sonra ısınan plastiğin olduğu kısmı bükerek farlara hiçbir zarar vermeden depot edebilirsiniz. düzleştiriciyi farların köşelerinin olduğu yerlere denk getirip bükünce farın yarısı boşta kalıyor ve farın metalini tutup yapışkanından rahatça çekerek alabiliyorsunuz. çok daha kısa da sürüyor.

27 nisan 20:05

37. aliexpressten aldığım minik far paletine ilk defa yaptığımdır. içine 3 far sığdırabildim: inglot amc shine 12, wet n wild brulee, flormar mono eyeshadow royal brown. deneyimlerimi aktarayım. ben bir cımbızla tekli farların kapak kısmından tutup alttan çakmağı gezdirerek ısıttım. alttaki plastik etiketleri yandı. bu ısıtmayı gezdirerek yapmak ve çok uzun tutmamak önemli. brulee için sanıyorum 15 sn yeterli geldi ancak flormarın altı hem daha kalın hem daha büyüktü, ona baya bir tutmam gerekti. ama bu işlemi de yine 15 saniyelik periyotlarla yaptım. sonra bıçakla pani zorlamaya başladım. bir tık zorlamanız gerekiyor ancak çok zorlarsanız da far parçalanabilir. onun yerine ısıtmaya devam edin. bıçakla çıkartabildiğiniz zaman hemen elinize almayın, o metal soğusun. sonrasında paletinize koyabilirsiniz. ikisi de çok uğraştırmadı ama flormar biraz uzun sürdü ve alttaki plastiği tamamen delinmişti en sonunda.

mümkünse camı açıp veya balkonda yapın zira plastik kokuyor haliyle. bir de ilk seferinizi pahalı bir farla yapmayın.

kendi oluşturduğunuz palet hissiyse muhteşem. sadece sevdiğiniz ve ihtiyacınız olan şeyler derli toplu bir arada. bakıp bakıp seviniyorum.

27 nisan 19:16

36. Depot işi ile beğenileriniz sayesinde daha fazla ilgilenen biri olarak haftasonu yapmış olduğum depot far paleti görselini yüklüyorum. Sleek acid palette kullanmadığım çok fazla renk vardı. Tüm farları depot ettim. Paleti temizleyerek yine altına buzdolabı magneti kesip yapıştırdım. Paletten bazı çılgın ama yine de kullanabildiğim renkleri ayırarak yine palete yapıştırdım, kalan yerlere de en sık kullandığım h&m farları yapıştırdım. h&m farların ismini üstten başlayarak yazıyorum: Sharp as a mustard, molten mauve, ginger snap ve canyon clay.

ilgili medya:
1
19 mart 09:56


35. çok sevdiğim the balm beach paletini boyutlarından dolayı makyaj çantamda taşıyamıyor ve dolayısıyla iş yerinde kullanamıyordum. bir arkadaşıma aliexpress'ten bir far seti kırık geldi, o da atacaktı. bana verir misin paletin kendisini kullanayım dedim. bana verdiği paleti temizledim, altına buzdolabına yapıştırılan yiyecek içecek magnetlerinden birini keserek tersinden yapıştırdım. dolayısıyla bir adet el yapımı küçük magnetli z paletim oldu. Sonra bu farları tek tek depot ederek palete yapıştırdım. bu depot sayesinde en sevdiğim paletlerden birini sıklıkla kullanabilme şansım oldu.

Edit: İmla.

ilgili medya:
1
16 mart 11:42 16 mart 12:46

34. alttan çakmakla ısıtıp karıştırıcı fırçasının sap kısmıyla iteklemek suretiyle iki far paletimi ve allığımı ekka kozmetik paletinde buluşturdum, çok da fonksiyonel oldu, her yere kolayca götürülür. çok eğlenceli eylemmiş vesselam, boş palette yer kalsa devam ederdim sanıyorum :)

ilgili medya:
2
14 şubat 22:07

33. tekli farlarımı rotring kaleminin kutusuna yapıştırıp z palet efekti vermiştim hdjdjd ama bir süre sonra çıkmaya başladılar ve farlarımın bir kısmı kırılıp yalan oldu. kullanmadığım essence allığı parçalayıp farlarımı bu pana depot ettim. kalan farları da nude tude paletimdeki kullanmadığım farların yerine depot ettim. henüz kullanmadım umarım bunlar da yalan olmamışlardır, görüntü kirliliği gibi duruyor biliyorum..

ilgili medya:
1
9 ocak 11:10

32. mac’ten aldığım bir büyük pro palette’in içine yaptığım şey. Makyaj malzemelerinin kaplarından çok yüzümde nasıl durduklarına önem verdiğim için ürünlere kıyamama gibi bir durumum olmadı. Ama ortaya çıkan görüntüyü de çok sevdim.

en çok kullandığım ürünleri bir araya getirdim. solstice’ten equinox’u çıkarmayı başarabilirsem onu da tam ortaya koymayı planlıyorum. the balm trimony’yi de çok kullanıyorum ancak onun içinde kullanmadığım bir renk olmadığı ve bunun dışında tek far pletim o kaldığı için ona dokunmadım. Bu şekilde sabahları daha az zaman harcayarak ve telaş yapmadan evden çıkmayı planlıyorum. Unutup kullanamadığım minik tekli farların değerlenmesi de tatlış oldu. 

Görsel ekledim. 

13 kasım 2017 01:19 13 kasım 2017 01:23


31. Onceden yapmis oldugum bir uygulama. Az kullandigim ve dibi gorunmus 4-5 farimdan yapip bitirmek istemistim ancak sonuctan hic memnun kalmadim. Karmasik bir sey olunca ben de aralarindan birkacini bitirip atmak zorunda kaldim. Bir daha yapmayacagim bir uygulamadir.

5 ocak 2017 11:39

30. Görselliği çekici gelmediği veya far sayısı yarıya indiği durumlarda uygulayabileceğim hadisedir. Lakin üşenmezsem ve becerebilirsem :)

5 ocak 2017 01:22

29. Kullanışlı olabilir ama benim görsel açıdan hiç beğenmediğim için asla yapmayacağım bir şey sanırım

4 ocak 2017 23:57