girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (18)

47. burada okuduktan sonra anastasia far paletimde hiç kullanmadığım farlarımı çıkardım ve katlamalı büyük eski bir far paletimden de söktüm. anastasiaya yapıştırdım. daha dışarı falan çıkmadım ancak çantaya küçük bir palet atıp dışarıda rahat olmak güzel olmalı.

3 eylül 10:09

46. Neyi yanlış yaptım bilmiyorum ama depot ettiğim ürünlerin hepsi gözumden dustu.Maybelline paletimi ve birkaç refill farımı ekka kozmetiğin mıknatıslı paletine depot ettim ama paletten çıkarırken kırılan farlar mi dersiniz yanyana gelince arada boşluk olmamasından birbirine tozutan farların kötü görüntüsünü mü dersiniz tövbe Yarabbi böyle şey gibi oldu. Görsel olarak zaten ucubeydi.(gizlinot: Annneeeaaaağğ yapamadım gineee) sonuç olarak anladım ki ben farları paletinde , refill farları ise aralarında baya boşluk olacak sekilde ferah yerlestirince seviyormuşum. Öğrenmiş oldum.

3 eylül 09:08

45. Bir iki defa yaptığım sonrasında pişman olduğum eylem. Birkaç tekli farımı, allığımı pratik olsun diye panlarıyla birlikte çıkarıp boş bir palete depot etmiştim. Evet hepsinin bir arada olması pratik oldu fakat görüntüsü hiç hoş olmadı. Resmen ürünlerden soğudum. Elim gitmez oldu ve sonunda çöpü boyladılar. Benim için makyaj malzemesi kadar ambalajın görselliği de önemli.

3 eylül 08:34 5 eylül 23:01


44. geçenlerde sevgili (yazar: flaminder) nude tude'un depot edilişiyle ilgili bir video paylaşmıştı, oradan gördükten sonra gereksiz büyük olan nude tude'u ve 2 adet tekli nyx farımı sephora'dan aldığım, sevgili (yazar: kirke) 'nin de makyaj sayfasında bahsettiği make up for ever'ın büyük boy boş paletine (gizlinot: 14.50 tl) yerleştirdim. mıknatıslı olduğu için panı direkt tutuyor. hem derli toplu hem ihtiyacım kadar büyük. üstelik aynası da var (nude tude'un aynasını kırmıştım.).

ilgili medya:
1
30 ağustos 21:31

43. the balm gibi karton ambalajlı paletleri depot etmek için muazzam bir yöntem bulmuş bu kadın. ısıyla, sivri bir cisimle uğraşmadan, kırmadan dökmeden o kadar rahat ulaştı ki farlara. hiç aklımda yokken ben de depot etmeyi düşünmeye başladım, muhakkak bakın süslüler !

(link: https://www.youtube.com/watch?v=qlEaOTbSuOk the easiest way to depot eyeshadows ever !)

21 ağustos 14:43

42. Benimki depot etmek mi bilmiyorum ama bir şey yaptım ve sizinle de paylaşmak istedim:

Elimde max factor'un excess shimmer krem farlarından bronze ve crystal renkleri vardı ama ben daha çok aynı seriden copper rengi gibi bir far istiyordum ve iki farı da hakkıyla kullanmıyordum. Bugün bozulmuş olan krem allığımın kabını bir güzel temizledim ve iki farı o kapta birleştirdim. Bir güzel de karıştırdım. Tabiki de dünyanın en homojen rengi olmadı ama ortaya çıkan renk benim hoşuma gitti.Kendisini hemen project pan'ime ekledim. Kozmetikte pahalılaşmanın önünü alamadığımız bugünlerde elimizdekileri iyi değerlendirmenin bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum. Eğer yapısı bozulursa bu girdiyi editlerim.

Yanlış başlıktaysam uyarırsanız sevinirim.:*

19 ağustos 14:25

41. genelde the balm'ın far paletlerini bozarak yapıyorum. farlar minicik ama paletler çok büyük olduğu için bu şekilde hem daha az yer kaplıyor hem de hepsini aynı anda görebiliyorum. düzgün bir şekilde sığdıklarında da görsel olarak oldukça hoşuma gidiyor. ucu oldukça ince ufak bir kaş makasım var ben onu kullanıyorum kenarlardan kaldırmak için. bir anda sert hareketlerle değil de yavaş yavaş yapılınca herhangi bir kırılma da meydana gelmiyor. the balm farların yapışık olduğu zemin karton olduğu için ısıtmaya gerek kalmadan kalkıyor. ancak diğerlerinde mutlaka ısıtmak gerekiyor. farklı markalara göre farklı yöntemler mümkün. mesela sleek farların yanında neredeyse hiçbir boşluk olmadığı için herhangi bir şey takıp kaldırmak imkansıza yakın; onun yerine üstündeki katmanı yerinden kaldırdırıp depot etmek gerekiyor. youtube'da hemen hemen her marka için videolar mevcut.

palet olarak elimde 4 tane ekka, 1 tane de mac var. mac'in üstü şeffaf olduğu için görüntüsü çok daha güzel ve çok daha büyük belki ama depot ettiğiniz farların altına mıknatıs yapıştırmadan tutturamıyorsunuz. bu sebeple ekka paletlerin çok daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

ilgili medya:
1
16 ağustos 17:56


40. Surekli kullandigim bazi farlari bir araya getirmek amaciyla bugun yaptigim eylem. Aslinda tam olarak depot etmedim, farlari kaziyip toz haline getirip yeni aktaracagim pana gecirdikten sonra kolonya yardimiyla pressleyerek yaptim. Birka saat kurumasini bekledim ve kontrol ettim farlarin yapilarinda falan herhangi bir problem yok. Bu islemi yaparak yeni far paleti almaktan kutruldum ve elimdeki kalabaliklari dogru sekilde degerlendirdim. Cok kolay bir islem, benim gibi elinizde kullanmadiginiz palet ve sik kullandiginiz tekli farlar,  1-2 rengi haric kullanmadiginiz far paletleriniz varsa denemekten korkmayin. Dolarin 7,2yi gordugu su gunlerde tuketmemek adina cok guzel bir sey yaptigimi dusunuyorum. Sleek on the horizon ve wetn wild comfort zone paletlerini modifiye ettim ben.

Edit: gorsel ekledim

ilgili medya:
1
12 ağustos 23:06 12 ağustos 23:10

39. Ben direk içindeki farları kullanmadığım ama ambalajını sağlam bulduğum paleti aldım içindekileri kırıp çöpe döktüm elimde doldurulmaya hazır metal far kutucuklarıyla dolu bir palet kaldı, sevdiğim farları o kutucuklara presledim ve harika bir paletim oldu, hatta 3 palet yaptım böyle Böyle, kombin yapar gibi.

Bir alttaki girdiye 7 begeni gelip ben neden 8 eksi alıyorum? Yapilan is ayni ama ben eksileniyorum bu nasıl sacmaliktir?

6 ağustos 23:30 13 ağustos 16:53

38. Elimdeki kocaman paletten sadece birkaç rengi sık kullandığımı fark edince yapmaya niyetlendiğim işlem. Bir süslümüzün önerisiyle farları alttan mumla ısıttım ve bıçakla söktüm. Çıkmasına çıkıyor fakat palet bildiğiniz eridi(gizlinot: swh). Hatta bi ara resmen alev aldığını gördüm(gizlinot: Bu beceriksizlikle bu yaşa iyi gelmişim). Ben yedi tane far çıkarttım dördü(bkz: Makeup revolution sophx far paleti)üçü ise(bkz: Flormar free sprit far paleti)ne ait farlardı. Ben çift taraflı bir aynanın içine yapıştırdım. Ya da yapıştırmayı denedim de diyebiliriz. Bir kaç farı çıkartmaya çalışırken kırmam sayılmazsa çok zorlamadı, onları da presledim. Yapılmış halini ve renklerini medyaya ekleyeceğim birazdan.

ilgili medya:
2
6 ağustos 19:54 6 ağustos 22:46