sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (24)

  56. bir kez yaptığım onu da hem görsel açıdan beğenmediğim hem de kullanışlı bulmadığım için farları ziyan etmiş saydığım hadisedir. açık söylemek gerekirse ne yanımda taşıyabildim ne de makyaj masamın üstünde tutabildim. bir daha da yapmam sanırım.

  13 haziran 13:02

  55. 2 sene önce bir sürü küçük paletten sadece kendi sevdiğim renkleri alarak yaptığım şey. çok kullanışlı oluyor, her şey gözünüzün önünde. elinizdeki farlara o kadar hakim oluyorsunuz ki mağazaya gittiğinizde aynı renklerden alma ihtimaliniz pek kalmıyor. ben ekka kozmetikten aldığım paleti kullanıyorum. bazı farlar yapışmıyordu ve fırçayı sürünce sağa sola oynuyordu. ben de kırtasiyelerde satılan küçük sakız benzeri yapıştırıcıyla yapıştırdım, oldukça sağlam oldu.

  13 haziran 07:44

  54. Görsellik açısından güzel olmadığı yazılan girdilere katılıyorum. ben başka bir konudan bahsetmek istiyorum. wet n wild comfort zone (eski olan) paletimin kapağı kırılınca ekka kozmetik'in Mıknatıslı paletlerinden alıp depot edeyim dedim. Çakmak ateşiyle farların yapıştırıcısını erittikten sonra palete koyucam hop güzel bir paletim olacak, atıcam Çantaya yanımda gezdireceğim sanmıştım. Ancak bazı panlar kalan yapıştırıcı ile palete oturdu bazıları tümden erdiği için paletten düştü. Anlamadım ben mi yanlış yaptım, yoksa o panlar Mıknatıslı dEğil miydi diye düşündüm. Tabi farlardan bir iki tanesi de zarar görünce iyice pişman oldum. Daha da yapmam sanırım.

  13 haziran 00:41

  53. Ben de palette görsellik arayanlardanım, fakat rival de loop'un xl rose paleti, sleek ülkeden çekilirken verdiği kapaksız tester paletleri, essence'ın dandik allık ambalajları beni bu olaya itti diyebilirim. (gizlinot: Sleek mıknatıslı palete yapışmıyor bu arada)Çünkü kullanım açısından çok daha kolay oluyor, birçok rengi gördüğünüz için hayal gücünüzü daha iyi kullanıp daha farklı kombinasyonlar elde edebiliyorsunuz. Yine de farlar yan yana olunca tozları birbirine karıştığından biraz fazla kirliymiş gibi hissediyorum paleti. O yüzden fazla elim gitmiyor. Eğer görsellik aramıyorsanız veya kapağı kırılmış far paletine sahipseniz göz makyajına seviye atlattıracak işlem olduğunu düşünüyorum.

  12 haziran 22:54

  52. sırf görselliğinden dolayı yapamayacagim bir islem. bence bir üründe ambalaj, dizayn ürünü almaya ve kullanmaya yönelten nedenler. tabi yapabilenler için pratik bir yöntem.

  12 haziran 21:34

  51. Sleek sunset ve face form faletlerini birleştirdim. 

  edit : (yazar: bikarar1) altta bir girdi eklemiş ve ben de ona katılıyorum. düzenli kullandığım ürünlerde ambalajlarında bir sorun olmadıkça yapmayacağım bir uygulama. sleek faletlerimin kapakları yoktu ve o şekilde muhafaza etmek zor oluyordu.

  ilgili medya:
  1
  12 haziran 20:59 12 haziran 21:37

  50. Daha önce bu başlığa nasıl yaptığım hakkında bir girdi yazmıştım. Ama aradan uzun zaman geçtiği için kullanışlı olup olmadığını güncellemek üstedim. Bu süreçte farların bazıları bitti, yerleri değişti, yeni farlar eklendi. (link: https://www.suslusozluk.com/depot-etmek?i=264481 Önceki girdi)

  Hayatımda yaptığım En mantıklı şeylerden biri. Önceden elime tek paleti alıp hep onu kullanırdım. Şimdi farlarımın çoğunu gördüğüm için değişik değişik kullanıyorum. Benim kullandığım palet derin olduğu için Sleek’ten aldığım kapağı kırık paleti de farları çıkarmadan, arkasına buzdolabı magneti yapıştırarak olduğu gibi yerleştirdim. Hem de ona da bir yer bulmuş oldum. Kötü yanı farları birbirine yakın koyduğum için tozutan farlar diğer farları kirletebiliyor. Palet çok sık kirlenebiliyor. Ama ben sık sık temizliyorum zaten. Bir de seyahate giderken yanımda götürmek zor oluyor. Bunu da essence’in my must haves paletiyle çözdüm. Her şeye uyabilecek dört tane renk aldım, palet oluşturdum. Seyahate giderken Yanıma onu alıyorum.

  Kısacası ben öneririm. Hem de yerden tasarruf da oluyor. 

  6 mart 13:38

  49. bobbi brownın cheek glow paletindeki aydınlatıcının yerine elimde minisi olan blushed rose krem allığı eritip koydum (link:https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/14690_1543967241.jpeg böyle) minik bir krem allık paleti yaptım kendime.

  5 aralık 2018 02:51 5 aralık 2018 02:51

  48. depot etmek sayılır mı bilmiyorum ama rengi bana açık ya da koyu gelen ya da yapılarını beğenmediğim cc bb krem ve fondötenlerimi karıştırdım.

  neutrogena cc krem açık ton:yapısı duruşu güzeldi ama rengi bana açık kalıyordu

  wet n wild photofocus fondöten nude ivory: rengi bana aşırı pembe kaldı,hiç bi zaman bulamadığım için herhangi bi rengini indirimde görünce almıştım

  loreal nude magique cc krem: kapatıcılığını beğenmiyodum onun dışında kokusu inceliği çok güzeldi

  nyx stay matte but not flat fondöten

  maybelline fit me 120

  ortaya mac nc 25 gibi bi renk çıktı. böylece hem organizerdaki kalabalıktan kurtuldum hem de 1 yıl yetecek kadar koca bi fondöten kavanozum oldu :d

  26 ekim 2018 20:17

  47. Çakmakla plastiğini eritip bıçakla ittirerek panlarını çıkarmak suretiyle İki paleti birleştirdiğim eylem. Biri flormar biri Wnw, tesadüfen ikisinin de adı comfort zone hehe.

  Hem kullanmadığım renkleri aradan çıkardım hem yerden epey tasarruf ettim. 

  Kozmetikte ambalaja çok takılırım ve depot edilmiş paletlerin tıkış tıkış görünümünü sevmem. Ama sadece sevdiğim renkleri gördüğüm ve fonksiyonel bulduğum için Rahatsız etmedi.

  Boş palet makeup for ever, 15 TL'ye aldım. 

  Bu arada Wnw nedense magnete yapışmıyor. Önceki paketten arta kalan yapıştırıcıları sayesinde tutunabildiler.

  Dışı sephora içi gratis, clickbait gibi oldu ama olsun fsggdf

  ilgili medya:
  2
  24 ekim 2018 22:22