sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (50)
 • medya (23)

50. bobbi brownın cheek glow paletindeki aydınlatıcının yerine elimde minisi olan blushed rose krem allığı eritip koydum (link:https://cdn.suslusozluk.com/content/images/large/14690_1543967241.jpeg böyle) minik bir krem allık paleti yaptım kendime.

5 aralık 02:51 5 aralık 02:51

49. Çakmakla plastiğini eritip bıçakla ittirerek panlarını çıkarmak suretiyle İki paleti birleştirdiğim eylem. Biri flormar biri Wnw, tesadüfen ikisinin de adı comfort zone hehe.

Hem kullanmadığım renkleri aradan çıkardım hem yerden epey tasarruf ettim. 

Kozmetikte ambalaja çok takılırım ve depot edilmiş paletlerin tıkış tıkış görünümünü sevmem. Ama sadece sevdiğim renkleri gördüğüm ve fonksiyonel bulduğum için Rahatsız etmedi.

Boş palet makeup for ever, 15 TL'ye aldım. 

Bu arada Wnw nedense magnete yapışmıyor. Önceki paketten arta kalan yapıştırıcıları sayesinde tutunabildiler.

Dışı sephora içi gratis, clickbait gibi oldu ama olsun fsggdf

ilgili medya:
2
24 ekim 22:22

48. Biten nars lagunayı depot ile efektif hale getirdim. Aynası olduğundan işime yarıyor. Hem de bronzer için ayrı, aydınlatıcı için ayrı, far için ayrı palet taşımamış oluyorum. Bu şekilde lagunaya verdiğim paranın karşılığını sonuna kadar almayı düşünüyorum zira çok çabuk bitti.

ilgili medya:
1
8 ekim 18:02


47. sephora'nın tekli farlarından 361 unicorn dust almıştım. make up for ever'ın mıknatıslı paletine nasıl yerleştirebilirim diye baktığımda sanki direk ambalaja presslenmiş gibiydi. nasıl olur derken baktım ambalajın kenarında iki tane çukur var. meğer oradan açıp refillmiş gibi panıyla farı çıkartabiliyormuşsunuz. elinizde varsa ve tek tek uğraşmak istemiyorsanız bu şekilde çıkarabilirsiniz.

ilgili medya:
1
23 eylül 21:33

46. Az önce yeni aldığım make up forever pudra paletine yaptığım eylem. Burada gördükçe heves ediyordum, bugün sephoradan bu paleti aldım (büyüğü yoktu) ve eve gelip sephora ve hm tekli farı, the balm california paletindeki iki minik rengi ve pastel nude tekli farlardan 71 numarayı ekledim. Tam çantaya atmalık her yerde kullanmalık bir palet oldu. Yalnız pastel farı ve hm farı çıkartırken baya zorlandım. pastel kırıldı kolonya ile pressledim, hm olansa delindi. allahtan kırılmadı :D

ilgili medya:
1
22 eylül 21:51

45. burada okuduktan sonra anastasia far paletimde hiç kullanmadığım farlarımı çıkardım ve katlamalı büyük eski bir far paletimden de söktüm. anastasiaya yapıştırdım. daha dışarı falan çıkmadım ancak çantaya küçük bir palet atıp dışarıda rahat olmak güzel olmalı.

3 eylül 10:09

44. Neyi yanlış yaptım bilmiyorum ama depot ettiğim ürünlerin hepsi gözumden dustu.Maybelline paletimi ve birkaç refill farımı ekka kozmetiğin mıknatıslı paletine depot ettim ama paletten çıkarırken kırılan farlar mi dersiniz yanyana gelince arada boşluk olmamasından birbirine tozutan farların kötü görüntüsünü mü dersiniz tövbe Yarabbi böyle şey gibi oldu. Görsel olarak zaten ucubeydi.(gizlinot: Annneeeaaaağğ yapamadım gineee) sonuç olarak anladım ki ben farları paletinde , refill farları ise aralarında baya boşluk olacak sekilde ferah yerlestirince seviyormuşum. Öğrenmiş oldum.

3 eylül 09:08


43. Bir iki defa yaptığım sonrasında pişman olduğum eylem. Birkaç tekli farımı, allığımı pratik olsun diye panlarıyla birlikte çıkarıp boş bir palete depot etmiştim. Evet hepsinin bir arada olması pratik oldu fakat görüntüsü hiç hoş olmadı. Resmen ürünlerden soğudum. Elim gitmez oldu ve sonunda çöpü boyladılar. Benim için makyaj malzemesi kadar ambalajın görselliği de önemli.

3 eylül 08:34 5 eylül 23:01

42. geçenlerde sevgili (yazar: flaminder) nude tude'un depot edilişiyle ilgili bir video paylaşmıştı, oradan gördükten sonra gereksiz büyük olan nude tude'u ve 2 adet tekli nyx farımı sephora'dan aldığım, sevgili (yazar: kirke) 'nin de makyaj sayfasında bahsettiği make up for ever'ın büyük boy boş paletine (gizlinot: 14.50 tl) yerleştirdim. mıknatıslı olduğu için panı direkt tutuyor. hem derli toplu hem ihtiyacım kadar büyük. üstelik aynası da var (nude tude'un aynasını kırmıştım.).

ilgili medya:
1
30 ağustos 21:31

41. the balm gibi karton ambalajlı paletleri depot etmek için muazzam bir yöntem bulmuş bu kadın. ısıyla, sivri bir cisimle uğraşmadan, kırmadan dökmeden o kadar rahat ulaştı ki farlara. hiç aklımda yokken ben de depot etmeyi düşünmeye başladım, muhakkak bakın süslüler !

(link: https://www.youtube.com/watch?v=qlEaOTbSuOk the easiest way to depot eyeshadows ever !)

21 ağustos 14:43