girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (19)

49. Biten nars lagunayı depot ile efektif hale getirdim. Aynası olduğundan işime yarıyor. Hem de bronzer için ayrı, aydınlatıcı için ayrı, far için ayrı palet taşımamış oluyorum. Bu şekilde lagunaya verdiğim paranın karşılığını sonuna kadar almayı düşünüyorum zira çok çabuk bitti.

ilgili medya:
1
8 ekim 18:02

48. sephora'nın tekli farlarından 361 unicorn dust almıştım. make up for ever'ın mıknatıslı paletine nasıl yerleştirebilirim diye baktığımda sanki direk ambalaja presslenmiş gibiydi. nasıl olur derken baktım ambalajın kenarında iki tane çukur var. meğer oradan açıp refillmiş gibi panıyla farı çıkartabiliyormuşsunuz. elinizde varsa ve tek tek uğraşmak istemiyorsanız bu şekilde çıkarabilirsiniz.

ilgili medya:
1
23 eylül 21:33

47. Az önce yeni aldığım make up forever pudra paletine yaptığım eylem. Burada gördükçe heves ediyordum, bugün sephoradan bu paleti aldım (büyüğü yoktu) ve eve gelip sephora ve hm tekli farı, the balm california paletindeki iki minik rengi ve pastel nude tekli farlardan 71 numarayı ekledim. Tam çantaya atmalık her yerde kullanmalık bir palet oldu. Yalnız pastel farı ve hm farı çıkartırken baya zorlandım. pastel kırıldı kolonya ile pressledim, hm olansa delindi. allahtan kırılmadı :D

ilgili medya:
1
22 eylül 21:51


46. burada okuduktan sonra anastasia far paletimde hiç kullanmadığım farlarımı çıkardım ve katlamalı büyük eski bir far paletimden de söktüm. anastasiaya yapıştırdım. daha dışarı falan çıkmadım ancak çantaya küçük bir palet atıp dışarıda rahat olmak güzel olmalı.

3 eylül 10:09

45. Neyi yanlış yaptım bilmiyorum ama depot ettiğim ürünlerin hepsi gözumden dustu.Maybelline paletimi ve birkaç refill farımı ekka kozmetiğin mıknatıslı paletine depot ettim ama paletten çıkarırken kırılan farlar mi dersiniz yanyana gelince arada boşluk olmamasından birbirine tozutan farların kötü görüntüsünü mü dersiniz tövbe Yarabbi böyle şey gibi oldu. Görsel olarak zaten ucubeydi.(gizlinot: Annneeeaaaağğ yapamadım gineee) sonuç olarak anladım ki ben farları paletinde , refill farları ise aralarında baya boşluk olacak sekilde ferah yerlestirince seviyormuşum. Öğrenmiş oldum.

3 eylül 09:08

44. Bir iki defa yaptığım sonrasında pişman olduğum eylem. Birkaç tekli farımı, allığımı pratik olsun diye panlarıyla birlikte çıkarıp boş bir palete depot etmiştim. Evet hepsinin bir arada olması pratik oldu fakat görüntüsü hiç hoş olmadı. Resmen ürünlerden soğudum. Elim gitmez oldu ve sonunda çöpü boyladılar. Benim için makyaj malzemesi kadar ambalajın görselliği de önemli.

3 eylül 08:34 5 eylül 23:01

43. geçenlerde sevgili (yazar: flaminder) nude tude'un depot edilişiyle ilgili bir video paylaşmıştı, oradan gördükten sonra gereksiz büyük olan nude tude'u ve 2 adet tekli nyx farımı sephora'dan aldığım, sevgili (yazar: kirke) 'nin de makyaj sayfasında bahsettiği make up for ever'ın büyük boy boş paletine (gizlinot: 14.50 tl) yerleştirdim. mıknatıslı olduğu için panı direkt tutuyor. hem derli toplu hem ihtiyacım kadar büyük. üstelik aynası da var (nude tude'un aynasını kırmıştım.).

ilgili medya:
1
30 ağustos 21:31


42. the balm gibi karton ambalajlı paletleri depot etmek için muazzam bir yöntem bulmuş bu kadın. ısıyla, sivri bir cisimle uğraşmadan, kırmadan dökmeden o kadar rahat ulaştı ki farlara. hiç aklımda yokken ben de depot etmeyi düşünmeye başladım, muhakkak bakın süslüler !

(link: https://www.youtube.com/watch?v=qlEaOTbSuOk the easiest way to depot eyeshadows ever !)

21 ağustos 14:43

41. Benimki depot etmek mi bilmiyorum ama bir şey yaptım ve sizinle de paylaşmak istedim:

Elimde max factor'un excess shimmer krem farlarından bronze ve crystal renkleri vardı ama ben daha çok aynı seriden copper rengi gibi bir far istiyordum ve iki farı da hakkıyla kullanmıyordum. Bugün bozulmuş olan krem allığımın kabını bir güzel temizledim ve iki farı o kapta birleştirdim. Bir güzel de karıştırdım. Tabiki de dünyanın en homojen rengi olmadı ama ortaya çıkan renk benim hoşuma gitti.Kendisini hemen project pan'ime ekledim. Kozmetikte pahalılaşmanın önünü alamadığımız bugünlerde elimizdekileri iyi değerlendirmenin bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum. Eğer yapısı bozulursa bu girdiyi editlerim.

Yanlış başlıktaysam uyarırsanız sevinirim.:*

19 ağustos 14:25

40. genelde the balm'ın far paletlerini bozarak yapıyorum. farlar minicik ama paletler çok büyük olduğu için bu şekilde hem daha az yer kaplıyor hem de hepsini aynı anda görebiliyorum. düzgün bir şekilde sığdıklarında da görsel olarak oldukça hoşuma gidiyor. ucu oldukça ince ufak bir kaş makasım var ben onu kullanıyorum kenarlardan kaldırmak için. bir anda sert hareketlerle değil de yavaş yavaş yapılınca herhangi bir kırılma da meydana gelmiyor. the balm farların yapışık olduğu zemin karton olduğu için ısıtmaya gerek kalmadan kalkıyor. ancak diğerlerinde mutlaka ısıtmak gerekiyor. farklı markalara göre farklı yöntemler mümkün. mesela sleek farların yanında neredeyse hiçbir boşluk olmadığı için herhangi bir şey takıp kaldırmak imkansıza yakın; onun yerine üstündeki katmanı yerinden kaldırdırıp depot etmek gerekiyor. youtube'da hemen hemen her marka için videolar mevcut.

palet olarak elimde 4 tane ekka, 1 tane de mac var. mac'in üstü şeffaf olduğu için görüntüsü çok daha güzel ve çok daha büyük belki ama depot ettiğiniz farların altına mıknatıs yapıştırmadan tutturamıyorsunuz. bu sebeple ekka paletlerin çok daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

ilgili medya:
1
16 ağustos 17:56